» »

Servis kje popravljajo napajalnike?

Servis kje popravljajo napajalnike?

jerry2000 ::

Pozdrav

Ponoči je treščilo in mi skurilo Drytek Vigor router :-( Sem ga odprl, varovalka je cela (?!), usmerjevalnik je zgleda šel, ker na izhodu ni ne 12V ne 5V, na vhodu pa je 220V.

Morda kdo ve kdo popravlja take stvari v Lj ali okolici? Ker to ni ravno za TV servis...

Hvala

Jerry
Jerry and Tom

uvz123 ::

Takih stvari se ne splača popravljat. Umisli si raje enakovreden napajalnik, pa bo še najceneje.

Meni je pred leti tudi odletel napajalnik od routerja (5V enosmerna, 1A) pa sem ga zamenjal z napajalnikom od Compaq dlančnika, ki sem ga imel viška. Samo konektor je bilo potrebno odščipniti in prilotati originalnega (pa seveda paziti na polariteto). Še danes dela ta reč!

jerry2000 ::

Samo moral bi vedeti na kateri nogi je koliko voltov ;-( Pa nimam specifikacije.

Popravljati se po mojem splača. Ta router stane 450 EURO.
Jerry and Tom

uvz123 ::

Nisem še videl napajalnika, da ne bi imel gor narisano! Slikaj napajalnik iz obeh strani, pa sem prilepi!

Lahko pa tudi poguglaš za za tem napajalnikom... sigurno je kaj na internetu. Če je zadeva še v garanciji, se lahko narediš tudi neumnega in uveljavljaš garancijo. Če je zadeva izven garancije in nič ne najdeš na internetu, ti še vedno obstaja možnost, da odpreš router in malo povohaš v njega... po vezju pogledaš, kateri čip je vezan najbližje napajanju in potem pogledaš v specifikacijo čipa, kakšno napajanje potrebuje. S tem posegom lahko tudi ugotoviš polariteto na konektorju routerja! Možnosti je mnogo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uvz123 ()

jerry2000 ::

Hvala za nasvete. Bom tako naredil. Ni v garanciji.
Jerry and Tom

tony1 ::

Tudi jaz bi potreboval kak elektronski servis... Prenapetost je skurila modem in usmerjevalnik (in adapterja od obojega)...

Elementi na tiskanini usmerjevalnika izgledajo popolnoma normalno, izjema je le en mali "čip" takoj ob vhodu (konektorju napajalnika), ki ga dobesedno pol manjka - in zdaj se zadeva ne prižge več....

Ker gre za 100 EUR+ napravo, bi vsekakor poskusil s popravilom... Pač, če bo ratalo, bo :)

Lahko kdo priporoča kakšen servis, ki bi znal pogledati tip čipa (gre za vzhodno evropsko firmo in morda bi se še kakšen šaltplan kje našel) in poskusil z menjavo?

Spajky ::

Jest še vedno ne razumem ljudi, ki robe dražje od cene dvakratnika najcenejše prenapetostne zaščite (cca.15€) nočejo zaščitit ... >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

tony1 ::

Če že moram: varovalka v prenapetostni zaščiti je ostala cela (je pa ven zabrisalo eno pancerko), nato je užgalo čez telefonsko linijo in po UTPju naprej... :(

NSA Agent ::

v trgovini http://www.kup.si/ v Celju prodajalec (med delovnim časom :) ) popravlja take zadeve, 30EUR na uro računa, popravi kar koli tut mobitele. Pa v Žalcu trgovina Chip sem mi zdi tut neki popravlajo, lotajo pa take stvari. Vpraši v kaki trgovini kot HTE, pa ti bojo povedal kdo so njihove redne stranke in taki ljudje sigurn znajo kaj narest.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdržljive Compact Flash kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9212484 (11376) misek
»

Crknjeni zvočniki?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191613 (1055) HyperKiller
»

udar strele - vse uničeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
939702 (7147) gregor
»

Blažilec napetostnih sunkov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
253584 (2979) Saladin
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638610 (7012) AngelOfDeath

Več podobnih tem