» »

Sovražniki razuma

Sovražniki razuma

1 2 3
4
5

Double_J ::

Kapi%27olani Medical Center for Women %26 Children @ Wikipedia

It is also known for being the birthplace of United States President Barack Obama.[4] [5] [6] [7] [8]


Wiki laže.:P
Dve šivanki...

Thomas ::

In kdo je dolžan te zadeve resnično preveriti*


Me ne zanima, kdo je dolžan in kdo ni. Ne bom pospravljal te svinjarije in nereda, samo opažam da je.

Ti pa, da je vse lepo in prav. Saj se Palinova ne pritožuje nad tem.

Ne njegova da dokazuje bolnico in kaže rojstni list vsakemu ki pride mimo.


Tudi on je rekel, da ne more nositi BC skoz na čelu, ja. Ampak ga le prosijo naj ga enkrat celega pokaže.

To vidva oba mau slabo zastopta, al kaj?

Wiki laže.


No preber not v Wiki pol še, če je musliman. Kar te je prejle skrbelo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Poznam kar nekaj homeopatov in vedo, da varajo
Ja, zato pa nisem napisal, da so vsi taki. Imaš zdravilce, ki so čisti prevaranti, in imaš zdravilce, ki so sveto prepričani, da znajo res zdravit. Oziroma homeopate, ki so prepričani, da so racionalni in da je nedvoumno dokazano, da ima tista voda res spomin, čeprav mehanizma še ne razumemo. Imaš pa seveda tudi homeopate, ki vedo, da zdravi samo vera v homeopatijo, in homeopate, ki jih boli kita, kako in kaj, samo da na ta račun zaslužijo.

Katera bolnica na tem svetu nam je dala ameriškega Prezidenta?
In ko ti za eno povedo, ne verjameš.

O.

Thomas ::

Kdo pove?

http://www.kapiolani.org/women-and-chil...

Uradna stran bolnice. Obama ni omenjen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Double_J ::

Čudno, da se ni pojavil pop-up, Obama was born here.;)
Dve šivanki...

donfilipo ::

Thomas je izjavil:

In kdo je dolžan te zadeve resnično preveriti*

Me ne zanima, kdo je dolžan in kdo ni. Ne bom pospravljal te svinjarije in nereda, samo opažam da je.
Ti pa, da je vse lepo in prav. Saj se Palinova ne pritožuje nad tem.
Ne njegova da dokazuje bolnico in kaže rojstni list vsakemu ki pride mimo.

Tudi on je rekel, da ne more nositi BC skoz na čelu, ja. Ampak ga le prosijo naj ga enkrat celega pokaže.
To vidva oba mau slabo zastopta, al kaj?


No ti pa še enkrat povem, ne MI. Ameriška birkoracija, opozicija in na koncu, če je treba represija imajo DOLŽNOST, da zadevo pospravijo, če je kaj za pospraviti. Ker pa vemo, da ni nič oprijemljivega, se pač malce natolcuje ne. In dela gluhega? Rojstni list je dal v ogled, na web, v to se seveda dvomi, kar je po svoje razumljivo. Vsakemu posebej ga kazati ne more. MORA pa ga odgovornim!!! Ki ga pa zanesljivo vidijo tudi v databazah in se ne mučijo po nepotrebnem;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Uradna stran bolnice. Obama ni omenjen.
A je mogoče kje objavljen uraden demanti bolnice, da ni res, kar piše v Wikipediji in še marsikje drugje?

O.

donfilipo ::

Jebi ga, Carter je pa po hitrem brkanju rojen v veterinarski kliniki;((

Bom preveril za te novejše presidente, če so omenjeni na uradnih straneh bolnic. S tem da se bojim, da ne bo nič hasnilo. Le čas bušimo, za budalosti.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

A je mogoče kje objavljen uraden demanti bolnice, da ni res, kar piše v Wikipediji in še marsikje drugje?


Bolnica ni ne potrdila in ne zanikala tega. Molči.

A to vam je dovolj in ni nič čudno potem?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

"Margaret (Maggie) Tyler, M.D., delivered the president," the packet explains. "Dr. Tyler was a member of the New Haven Hospital and then the Grace-New Haven Hospital medical staff in the department of obstetrics and gynecology from about 1922-1949. She served a residency in obstetrics at New Haven Hospital from 1919-21 and joined the staff in 1922 as an associate obstetrician."

Ta president je bil Bush. Clinton ma u svoji bolnici celo spominsko ploščo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Okapi ::

A to vam je dovolj
To samo po sebi seveda ni dovolj. Skupaj z vsem drugim pa je.

O.

Thomas ::

http://www.facebook.com/KapiolaniMedica...

Tole je pa link na "Obamine" rojstne bolnice FB.

Poiščite gor Obamo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Georgee W. Bush search : George W.Bush was born here
prvi link:
http://www.whitehouse.gov/about/preside...
ni govora o bolnici
drugi link:
George W. Bush @ Wikipedia
ni govora o bolnici
tretji link:
http://www.crawford-texas.org/
ni govora o bolnici

Cel web molči. A ni to sumljivo? Ali pa nekdo ne želi vedeti, da ni bil rojen v bolnici?

Bill Clinton isto.
Za Obamo je pa drugače.
prvi link:
http://www.wnd.com/?pageId=165041
Uradnik trdi da obama ni tam rojen
http://www.thepostemail.com/2010/07/15/...
drugi link trdi, da je bil Obama rojen v keniji
http://fightthesmears.com/articles/5/bi...
tretji link trdi da je NBC in ima sliko certifikata.

Ne mi rečt da ni bolnice, kjer bi na uradni strani ne bil tam rojeni predsednik? Katerikoli?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Thomas ::

Ti si mau slb za po netu iskat, donfilipo:

http://www.imdb.com/name/nm0124133/bio
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Ne seri. Še zmerej 100x bolš kot ti:) Povrh vsega pa ne bašem in nategujem.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Double_J ::

Thomas tolk razmišlja, da je bilo vprašanje časa, kdaj bo tudi kakšna čudna memetska koalicija priplavala na površje. Saj to je čisto logično, težko bi bilo drugače mar ne?
Dve šivanki...

Thomas ::

fightthesmears je Obamin sajt. To si najdu.

Najd kakšen imdb.com .... kjer je Kapolani. Recimo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Kje maš na tvojem linku biota omenjeno v kateri bolnici je rojen????

Aja imdb je pa specializiran za bolnice. Za dr.Kildare-ja mogoče;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Double_J je izjavil:

Thomas tolk razmišlja, da je bilo vprašanje časa, kdaj bo tudi kakšna čudna memetska koalicija priplavala na površje. Saj to je čisto logično, težko bi bilo drugače mar ne?


Najbrž ja. Polhna rit vsega, pa ne ve kaj bi si zmislil.;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Lej don ... jaz sem dal dohtarja, babico in bolnico za Busha. Pa še mau za Carterja in Clintona, tko na hitro.

Zdej ti še to nared za Obamo, pa sva si bot. Sam ne plonkat z njegove strani "smearfights", ker tja gor Obama ni naštimal imena bolnice. Čudno, čudno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

donfilipo je izjavil:

Kje maš na tvojem linku biota omenjeno v kateri bolnici je rojen????


Citat z linka:
Born in Yale New Haven Hospital - New Haven, CT; the same hospital actor Girard Swan was born in - who is also the first cousin of current FBI Director Robert S. Mueller III.


o+ nevone

Najbrž ja. Polhna rit vsega, pa ne ve kaj bi si zmislil.


Eh.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Thomas ::

http://www.uptake.com/blog/family_vacat...

Še en link za Busha in njegove whereabouts.

George W. Bush (43rd President)

Like his father, "W" is better known as a Texan. But he was born in Connecticut in 1946 at Grace-New Haven Community Hospital (later Yale-New Haven Hospital).



Read more: http://www.uptake.com/blog/family_vacat...


Zdej pa ti izcucaj iz obamine ali kakšne druge strani, da je bil Obama Kapiolani born.

In ne bit nervozen. Oziroma bodi. Tle je on topc (i)racionalnost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

http://www.ynhh.org/

Bush na spletni strani ni vidno omenjen. Da pa bi prebiral vse, mi je blesavo. Ker vem da nima haska. Če je kaj na temu, bi birtherji ukrenili. Ne slovenski, pač pa ameriška opozicija. Ker pa ni nič tudi ne bo nihče nič naredil. Razen izgubljal časa. Ker pa vidim, da sta oba mrzlično mesece brskala, je nekdo pač obljubil kolajno;(( Torej vemo za kaj gre. Za podvalo. Kar pa se bo videlo čez par čet, ko ne bo iz vsega skupaj čisto nič, razen da žreta čas in živce.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Thomas ::

Zakaj živce? Pomiri se lepo in čakaj, kaj bodo naredili ameriški birtherji in kako se bo razpletlo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Ker bom kmalu prej umrl, kot videl rezultate!!!!

Naredili ne bodo nič, NIKOLI. Umrl bom pa kmalu in to me živcira. Ker drugi pajaci tule, ne bodo toliko, da bi ti čez 5 let lepo vrgli pod nos, vse tupavosti, katerih bi te bilo lahko sram!!!

In kar je žalostno taka basanja in nategancije so postala vsepovsod opravičljiva splošna praksa. Pravzaprav so vedno bila. Le da se nisem za to sekiral. Takole pred smrtjo pa se.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

http://www.nytimes.com/2000/12/24/nyreg...

Tle maš NYT o Bushu in njegovem rojstvu. Poišči v NYT še nekaj analognega za Obamo. Jaz nisem našel.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Ker drugi pajaci tule, ne bodo toliko, da bi ti čez 5 let lepo vrgli pod nos, vse tupavosti, katerih bi te bilo lahko sram
O, bodi brez skrbi, sigurno se bo tudi kakšen tak našel.

O.

nevone ::

Ker drugi pajaci tule, ne bodo toliko, da bi ti čez 5 let lepo vrgli pod nos, vse tupavosti, katerih bi te bilo lahko sram!!!


Ne skrbi, teh pajacov je zadosti.

p.s.
Me je Okapi prehitel. No vidiš?!

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Double_J ::

Madona čez 5let... takrat bo že skor singularnost baje.

To bi pa tudi bila lahko tema. 2020 mi ne diši več(čeprav se mi je vedno zdelo zgodaj), ker tejle raziskovalci se je izkazalo, da precej bluzijo.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

donfilipo ::

Thomas je izjavil:

http://www.nytimes.com/2000/12/24/nyreg...
Tle maš NYT o Bushu in njegovem rojstvu. Poišči v NYT še nekaj analognega za Obamo. Jaz nisem našel.


Ma ja. Prebrskal NYT in ni bolnice in zdaj naj se še jaz jebem;(( Moral sem bo na svojo žalost kar strinjati z Okapijem. S tem da menim, da ne gre za napake v logiki, ampak kot sem rekel za pezdekovstvo;((

Torej sem zadevo že brskal, ker si me osla že speljal na led, pa ne boš nikoli več. In ponavljam web ni merilo. Merilo je ameriška adiminstracija in represija. Jasno da je tudi dovolj strani, kjer je Obamina bolnica, ampak te ne bodo dobre, ker so kupljene;(( in tudi Busha ni na prvi strani bolnice, kjer je bil rojen. Ampak to ni važno. Vlečemo dlakice in dvome. To je tudi ves namen vseh teorij zarot.

Resno pa dvomim, da bo kdo (razen mene, ki pa znam ponikniti:) toliko, da bi čez določeno obdobje potegnil konsekvence. Kaj to pomeni.
Če sem čisto iskren, le trdobučnež v življenju lahko uspe. Ampak slediti mu, je pa čisto brez veze;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Double_J je izjavil:

Madona čez 5let... takrat bo že skor singularnost baje.
To bi pa tudi bila lahko tema. 2020 mi ne diši več(čeprav se mi je vedno zdelo zgodaj), ker tejle raziskovalci se je izkazalo, da precej bluzijo.


Tu je pa bolj odprto. Lahko tudi čez 800let.
Ali pa je ne bo.
Ampak singularnost pa v bistvu ni ideološka teorija zarote, ampak precej verjeten utopičen scenarij. Po Kurzweilu. In vsaj v grobih črtah tudi ZELO poučen.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

whatever ::

donfilipo je izjavil:

Ker bom kmalu prej umrl, kot videl rezultate!!!!
Le da se nisem za to sekiral. Takole pred smrtjo pa se.


Am I missing something? O kaki smrti ti to?

kivi113 ::

Škoda, da namesto birtherstva niste energijo uporabili za debato o "zelenem liberalnem kapitalizmu".

Regulacija pri ZLB mora biti, in sicer v obliki "standardov", ki jih morajo produkti doseči. Tako v moji državi ne bi bilo dovoljeno prodajati produktov, ki "bolj škodujejo zdravju" kot je njihova "uporabna vrednost". "Standard-set" bi bil odvisen od znanstvenih študij in razlag. Moj občutek je, da je trenutni "standard-set" preveč odvisen od "kapital+brainwash+interes elite"(cannabis kot primer). Ker se gremo liberalni kapitalizem, to pomeni, da bi morali določiti "brainwash-standard". Ena izmed regulativ "brainwash-standarda" bi bila kazenska odgovornost za lažne navedbe, morda tudi omejitev oglaševanja in omejitev uporabe dokazano "brainwashevskih" stvari.

Torej moj ZLB ne gre za 100% nereguliran sistem. Gre za sistem "z znanstveno metodo določenimi standardi". Eden izmed standardov bi verjetno bil tudi "no bailouts".

Ker pa bi pobirali bistveno manj davkov, država ne bi sploh imela kapitala za bailoute.

Za socialne/humantirane težave pa lahko skrbi RKC, saj je to "dobra ogranizacija" vsaj v osnovih in v tem, kar nas učijo o veri. Če tej nalogi niso kos, potem tu nimajo širiti idej o njihovi dobroti in svetosti. Torej še standar za cerkev. :) Konec koncev je slovenska RKC bogata, ima pa tudi dovolj donatorjev.

V grobem - put your money where your mouths is. Za razliko od Natovih intervencij, kjer ostaja pobijanje civilistov in izvršba vojnih zločinov nekaznovana. (kar bi bilo po Thomasovem labelirano z "levičarski crap") :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kivi113 ()

donfilipo ::

whatever je izjavil:

donfilipo je izjavil:

Ker bom kmalu prej umrl, kot videl rezultate!!!!
Le da se nisem za to sekiral. Takole pred smrtjo pa se.

Am I missing something? O kaki smrti ti to?


Naravni:) Ne vem pa če je prijazna po Prešernu8-O

Ampak par petkov še ostane. In do takrat se pa ne damo;((

@peqi
Zeleni liberalizem, je dejansko malce kontradiktorna reč. Ko je liberalizem nastajal, se je z Roussojem pojavil ekstremni 'zeleni' val nazaj k naravi. Kasneje je ta post-val vedno prinašal nujne, ali manj nujne državne intervencije in zakone. Dejansko pa ne spada v debato o sovražnikih razuma.
Teorije zarot pač. Skupaj s šlogarji, čarovniki...itd. Za zeleni liberalni kapitalizem, pa odpri nov topic. Zna biti zanimivo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

kivi113 ::

donfilipo:
Ok. Verjetno je bistvena težava v tem "Kasneje je ta post-val vedno prinašal nujne, ali manj nujne državne intervencije in zakone."

Teorija zarote?

http://wikileaks.org/w/index.php?title=...

Bolj relavantna zadeva od birtherstva. IMO. :)

Double_J ::

Naravni:) Ne vem pa če je prijazna po Prešernu


V čem je težava? Se pač čutim dolžnega vprašat, čeprav morda ni lepo.
Dve šivanki...

donfilipo ::

Tebi sem odvrnil na ZS. Ne bom pa nobenemu več. Ker je težava samo moja;(( Bi jo podaril z veseljem, a se bojim, da ne gre;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

whatever ::

OK, upamo, da boš čim dlje z nami in te bomo pogrešali. Sicer pa tako ali tako noben ne ve, kdaj in na kakšen način pride ponj Matilda, zato skuliraj se, tko pač je.

donfilipo ::

whatever je izjavil:

OK, upamo, da boš čim dlje z nami in te bomo pogrešali. Sicer pa tako ali tako noben ne ve, kdaj in na kakšen način pride ponj Matilda, zato skuliraj se, tko pač je.


To sicer ne boste verjeli in mirne duše lahko daste med varke topika:) Ampak bolj ko človek vidi neko končno mejo, magari občasno ob težavah, bolj ga to vzpodbudi, da bi basanje manipulacije in brezvezna nakladanja, ki imajo sicer kao plemenit namen oblikovati mem, PREPOVEDAL! Biti kul, pa ni bilo nikoli preveč moja dobra lastnost. Razen ko sem bil pod horsom. Ampak iz razumljivih razlogov, to ne gre pogosto. Nisem pa hud, brez skrbi. Nadimek ni ala po Don Corleone-ju ampak po Don KIhot-u
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

whatever ::

No lahk povem, da so tvoji poetično-humorni posti dobra popestritev foruma. Glede manipulacije in nakladanj, sem pa mnenja, da je lajf sam po sebi takšne sorte. Da ni vedno cilj neko spoznanje ali world view sam po sebi, ampak lahko gledaš na debatiranje kot proces, pri katerem razmišljaš in se (verjetno) tudi zabavaš. Torej včasih paše debata zavoljo debate.

donfilipo ::

Ja no...saj če ne bi šlo za Thomasa, ki ga nosim nekoliko višje v srcu kot kogarkoli, tudi ne bi popizdil. In tudi redno podvomim pred njegovo avtoriteto, vase. Ampak tu je šel pa čez rob, teorija zarote pa ne gre. Pa dobro....kot praviš niti nima smisla. Le da bo treba priznati, da tudi on marsikdaj precej 'grobo' zatre marikaterega mladega misleca. Pa naj bo to tudi malce za njih;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

nevone ::

Nadimek ni ala po Don Corleone-ju ampak po Don KIhot-u


No to mi je pa zanimivo. Svoje čase sem se namreč identificirala z Don Kihotom. S to razliko, da sem se sama sebi smilila. Don Kihot je bil bolj s srcem pri stvari.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Thomas ::

Sem že višje zgoraj povedal, da vsake toliko slišim "od učenih", kako je Singularity brez veze neumnost in iluzuja.

Apriorne ovire, da bi to tako bilo, seveda ni. Ampak argumenti pro et contra, se že dovolj tehtajo elsewhere po tem forumu, zato bi bilo tukaj bolj smiselno reči kakšno META o teh rečeh. Ne zakaj superinteligenca ni/je možna, ampak koliko bi to znal vse skupaj biti samo en mirage, deklarativnih ateistov. Ki na Jezusa ne računajo, pač pa bi radi po drugi poti v nebesa.

A mamo kaj substance za tem, je on topic drugje, kot sem rekel. Tle je smiselno samo to, a to je deep iracionalno izhodišče?

(Če že ne prenesete tehtanja molka Kapiolani (a kako se že to piše) klinike ... vam bo to morda mau lažje. Čeprav čudno to ... ampak okay.)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

ampak koliko bi to znal vse skupaj biti samo en mirage, deklarativnih ateistov. Ki na Jezusa ne računajo, pač pa bi radi po drugi poti v nebesa.


To so bodoče stranke, če se mau konzervativno za to temo izrazim.

Jasno je, da ne morejo(mo) vsi doumeti celote v detajle, ampak če je nekomu všeč osnovna ideja, je to že nekaj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

username ::

kivi113 je izjavil:

Škoda, da namesto birtherstva niste energijo uporabili za debato o "zelenem liberalnem kapitalizmu".

Regulacija pri ZLB mora biti, in sicer v obliki "standardov", ki jih morajo produkti doseči. Tako v moji državi ne bi bilo dovoljeno prodajati produktov, ki "bolj škodujejo zdravju" kot je njihova "uporabna vrednost". "Standard-set" bi bil odvisen od znanstvenih študij in razlag. :)

"bolj škodujejo zdravju" kot je njihova "uporabna vrednost" - s tem pristopom dobiš tri probleme: en je velik, drugi je ogromen, tretji nerešljiv.

- velik problem: kdo bo določil, kaj škoduje zdravju in koliko (kako boš to kvantificiral)
(podproblem, ki morda sploh ni podrejen glavnemu, je seveda kršitev človekove pravice, da sam odloča o tveganju za svoje zdravje in življenje)

- ogromen problem: kako boš naredil praktično uporaben kriterij za neposredno primerjavo in tehtanje obeh kategorij 'škodljivost zdravju' in 'uporabna vrednost'

- nerešljiv problem: kako boš določil, kolikšna je natančna 'uporabna vrednost' posameznega produkta? To je lahko za vsakogar drugačno, še najbolj zanesljiv indikator je cena, ki se za tak produkt oblikuje na trgu (in še to je pogosto izredno dinamična vrednost). A če se nekaj ne sme prodajati, na tak način (ki je edini način) nikoli ne moreš dobiti niti približne informacije o 'uporabni vrednosti'.

Skratka, ta tvoja ideja je teoretično doomed.
V praksi je seveda kao izvedljiva na ta način, če imaš komiteje, ki s svojo 'modrostjo' določijo, kateri produkt se sme prodajati in kateri ne.
Ampak to ni potem seveda noben kapitalizem in nič liberalnega, temveč je treba izbirati med kakimi drugim izrazi: fašizem, diktatura, centralno planiranje ipd...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

kivi113 ::

velik problem: kdo bo določil, kaj škoduje zdravju in koliko (kako boš to kvantificiral)
(podproblem, ki morda sploh ni podrejen glavnemu, je seveda kršitev človekove pravice, da sam odloča o tveganju za svoje zdravje in življenje)

Podproblem se ne upošteva tudi sedaj. Velik problem bodo rešili znanstveniki na znanstveni osnovi.

- ogromen problem: kako boš naredil praktično uporaben kriterij za neposredno primerjavo in tehtanje obeh kategorij 'škodljivost zdravju' in 'uporabna vrednost'

Na znanstveni osnovi.

- nerešljiv problem: kako boš določil, kolikšna je natančna 'uporabna vrednost' posameznega produkta? To je lahko za vsakogar drugačno, še najbolj zanesljiv indikator je cena, ki se za tak produkt oblikuje na trgu (in še to je pogosto izredno dinamična vrednost). A če se nekaj ne sme prodajati, na tak način (ki je edini način) nikoli ne moreš dobiti niti približne informacije o 'uporabni vrednosti'.

Na kvaziznanstveni (farmacija-like) sistemu.

Se strinjam s tretjo točko, da je najbolj problematična. Bi te pa prosil, če me spomniš, kako kličemo sistem, v katerem smo zdaj. Diktatura, fašizem, kapitalizem?

Nimam nič proti, če moj sistem imenujemo Kvazi Zeleno Liberalistični Kapitalizem, ki bi v osnovi tako ali tako bil diktatura pod mojo komando :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kivi113 ()

username ::

- ogromen problem: kako boš naredil praktično uporaben kriterij za neposredno primerjavo in tehtanje obeh kategorij 'škodljivost zdravju' in 'uporabna vrednost'

Na znanstveni osnovi.
Bravo. S tem si pojasnil približno 0.

Bi te pa prosil, če me spomniš, kako kličemo sistem, v katerem smo zdaj. Diktatura, fašizem, kapitalizem?
O trenutnem sistemu smo že debatirali, večkrat.
Ta moment bi se bilo bolje posvetiti tvojemu predlogu, čeprav že sam posredno poveš, da je v bistvu samo novo poimenovanje obstoječega, pa kvečjemu še precej poslabšan.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Double_J ::

Če že ne prenesete tehtanja molka Kapiolani (a kako se že to piše) klinike ...


A to je zdej bistveno, če bi pa bolnica potrdila, da je tam rojen, bi pa iskali spet kaj drugega? Bolnica je odgovorila tako kot se je zmenila s predsednikom seveda, ne pa nekaj na lastno pest.
Dve šivanki...

kivi113 ::

username: ja čisto možno, da ste o tem debatirali, in očitno ste ugotovili, da sistem ne deluje - ne trdim, da sem izumil kaj novega.

Če pa se lotim problema, ki ga "nisem razložil". Naredil bi takole. V centralnem komiteju, sestavljenem iz članov Thomas, Donfilipo, Snow in še kakšen, bi s pisanjem po forumu slo-tech poskusili najti najboljšo možno rešitev.

V štartu sem samo izpostavil, da sem anti-war and back-to-green, in če se samo legalizira konoplja, je to korak back-to-green, ekonomija sama po sebi se pa ne spreminja.

Sem pa za liberalni kapitalizem, ker mislim, da printanje novega denarja in reševanje Too big to fail podjetij pač ni dobro za ljudi, kakršen sem jaz in za splošno dobrobit ljudi.

Če ta dva sistema ne gresta skupaj v teoriji in praksi, pač ne gresta. Čeprav, razen donfilipa, še nihče ni podal resnega argumenta, zakaj sistema ne delujeta.

Saj je tudi trenuntni sistem total fail, pa še vedno guramo. :)

Thomas ::

Bolnica je odgovorila tako kot se je zmenila s predsednikom seveda, ne pa nekaj na lastno pest.


Bolnica ni bevsknila. Tudi ko so ji ponujali donacijo, sam da reče, ni bilo nič glasu od njih.

Zame je to dodatna zanimivost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je boljši svet sploh teoretično možen? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11911738 (7549) feryz
»

NASA financira zasebne naslednike programa Space Shuttle (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5819106 (17933) Bistri007
»

Wikileaks izdal Iraške dosjeje z dokazi o mučenju zapornikov in ubijanju civilistov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
18436764 (33980) jype
»

Zakaj bo Janez Novak umrl za rakom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5313325 (11231) ToniT

Več podobnih tem