» »

TV tuner za PC z DVB-C z digitalnem pretvornikom !?

TV tuner za PC z DVB-C z digitalnem pretvornikom !?

CybeRoky ::

Pozdrav,

sprašujem se ali se da kupiti v slo TV tuner za PC, ki podpira digitalno DVB-C za kabelsko televizijo?

namreč kar gledam po spletnih trgovinah so vsi samo z DVB-T pretvornikom ali pa navaden analogni signal ...

v mislih sem imel kaj takega vednar temu manjka DVB-C standard
TV tuner Gigabyte E-8000

kakšne ideje? LP
  • spremenil: CybeRoky ()

Zako ::

da, http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

ima ga kolega in je solidna zadeva. Edino drzavo za iskanje kanalov je moral nastimat na Nemcijo.

lp
Zako je zakon!!!

Izi ::

DVB-C kartic je kar precej za dobiti. Imaš notranje za vgraditev na matično ploščo ali pa zunanje, ki jih vtakneš v USB.
Odlična zadeva je tole: TerraTec Cinergy HTC USB XS HD
Tale je USB in je najbolj vsestranski TV sprejemnik. Ima namreč vgrajene kar 3 sprejemnike (DVB-C, DVB-T, in analognega), in imaš tudi daljinca za upravljanje. Zadeva deluje odlično, si jo lastim tudi sam.

Je pa nujno omeniti eno stvar, ki jo marsikdo pri DVB-C pozabi.
SKORAJ VSI PROGRAMI PRI DVB-C SO ZAKLENJENI !
Zato ti gornji USB sprejemnik ne bo kaj dosti koristil. Da izkoristiš DVB-C rabiš zraven tudi možnost vključitve kartice za odklepanje programov.
Tako rabiš komplet 2 kartic. Na eni kartici je sprejemnik, na drugi pa reža za vklop modula in kartice.
To pa je tole:
Technisat Cablestar HD2 HDTV PCI DVB-C
ali pa tole:
TerraTec Cinergy C PCI HD CI DVB-C
Ti so samo DVB-C. Nima možnosti gledanje DVB-T in analogne. V drugo kartico z režo potem najprej vtakneš primeren modul. Pri nas je to ponavadi Conax modul, v modul pa potem še kartico od tvojega kabelskega ponudnika. Se pravi enako kot pri vseh novejših televizorjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

zavajon ::

Zako je izjavil:

da, http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

ima ga kolega in je solidna zadeva. Edino drzavo za iskanje kanalov je moral nastimat na Nemcijo.

lp

Kako pa ta tvoj kolega odklene zakodirane programe?
Telemach ima namreč zakodirane vse razen TVSLO :|

CybeRoky ::

fuf kr zapleteno tole ...
ja naš operater (elektro turnšek) ima bojda odprtih 65 osnovnih kanalov brez kartice ostale lahko odkleneš samo z kartico
sam bi raje imel pci če s tem pridobim na kakovosti slike kot pa USB če je pa isti šmorn je pa seveda USB bolj priročen.

trenutno imam že drugo kartico PCI ki ima samo analogni signal in z obema imam večja ali manjše težave z windows 7 slika zmrzne zvok ostane potreben je ponovni zagon računalnika
kako je kaj podpora s tem?

Izi usb ki ga imaš ti ... kje pa ima priključek za kabel od kabelske?

CybeRoky ::

ja tale TerraTec mi je videt zlo všečen :P
sam poznam jih pa žal nič kaj ne

malo me edino skrbi tole, ko sem dobil sporočilo od mojega ponudnika digitalne TV:
Kabelski operaterji v SLO uporabljajo/mo CONAX kodirni sistem, kar pomeni, da v kolikor boste želeli gledati tudi kodirane programe, boste potrebovali takšen sprejemnik, ki ima možnost odklepanja/odpiranja teh programov (vgrajen dekodirni sistem CONAX ter čitalec kartice). Seveda boste potrebovali tudi kartico, ki jo boste dobili v najem pri kabelskem operaterju (potem ko boste sklenili pogodbo za dobavo plačljivih programskih vsebin).


ali ima ta TerraTec ta CONAX kodiranje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CybeRoky ()

Blaz90 ::

Mogoče tole, se mi zdi bolj priročno, ker je samo ena stvar z vsem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blaz90 ()

Izi ::

Blaz90 je izjavil:

Mogoče tole, se mi zdi bolj priročno, ker je samo ena stvar z vsem.

Glede priročnosti bi lahko razpravljali. Škatla je precej velika, poleg tega pa imaš zraven še napajalnik in cel kup kablov, kar na koncu ni več najbolj priročno.

CybeRoky, tisti USB TerraTec v obliki ključka ne omogoča gledanja zaklenjenih programov. Anteno pa priključiš na koncu direkt v to napravico preko majhnega adapterčka.

Glede Conax kodiranja pa nisi prav razumel. Noben sprejemnik nima Conax kodiranja že vgrajenega. Vsak televizor in tudi PC kartice imajo samo veliko režo v katero najprej vtakneš Conax modul, v ta modul pa nato vtakneš še kartico za odklepanje programov.
Rabiš torej 2 stvari. Conax modul lahko kupiš za okoli 50 EUR ali pa ga dobiš od svojega kabelskega ponudnika za nekaj EUR na mesec (enega dobiš celo zastonj v najem). Zraven pa ti dajo še kartico za odklepanje. To kartico pa lahko dobiš samo od svojega kabelskega ponudnika in to samo v primeru če si njihov naročnik. Brez naročnine torej gledanje DVB-C odpade >:D
Ne vem kako je pri ostalih kabelskih ponudnikih ampak pri Telemachu, ki je največji imajo od približno 130 programov odklenjenih samo okoli 5 programov. Po zakonu morajo biti odklenjeni samo RTV SLO programi (SLO 1, SLO 2 in SLO 3)
Torej najprej v veliko režo vtakneš Conax modul, ki ima v sebi manjšo režo, v to manjšo režo pa nato vtakneš še kartico od tvojega kabelskega ponudnika.
Conax modul in kartico boš rabil ne glede ali boš TV gledal na računalniku ali pa na katerikoli televiziji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

CybeRoky ::

aha sedaj razumem
torej v tisti dodatni CI modul vtakneš CONAX modul v CONAX modul pa vtakneš še kartico? :)

ja res je to dobim pri svojem operaterju za nekaj EUR/mesec
in kolikor mi je znano ima moj operater odklenjenih 65 programov to je osnovna shema ostali pa so zaklenjeni in dostopni z conax kodiranjem + kartica

torej teh 65 mora delovati tudi brez CI modula in kartice?
ker ta osnovna shema je zajeta že v osnovno naročnino na operaterja

pri telemachu pa imate očitno drugače ...

Izi ::

CybeRoky je izjavil:

aha sedaj razumem
torej v tisti dodatni CI modul vtakneš CONAX modul v CONAX modul pa vtakneš še kartico? :)

Ja, tako.
Samo še malo izpopolniš izrazoslovje in boš strokovnjak :D
Tista prva največja reža, ki jo ima vsak nov televizor in tiste dvojne DVB-C kartice ni modul ampak vmesnik. "Common Interface" (CI) ali po slovensko "skupni vmesnik". Ta je pri vseh napravah enak. Vsi novi televizorji imajo nekje zadaj ta skupni vmesnik.
V ta vmesnik pa gre modul pravilno v celoti imenovan "Conditional Access Module" (CAM). Moduli pa so lahko različni. Nekateri vsebujejo bralnik pametnih kartic, nekateri pa ne.
Kateri modul rabiš ti pove kabelski operater. Ampak pri nas se kolikor mi je znano uporablja izključno samo Conax modul.
Conax modul je tisti, ki odkodira zakodirane programe in čisto vsak Conax modul ima v sebi še bralnik pametnih kartic. Čeprav lahko Conax modul odkodira vse programe je kartica tista, ki modulu pove katere programe lahko odkodira in katerih ne. Se pravi na kartici je zapisana tvoja naročnina in glede na naročnino imaš dostop do določenega števila programov.

Pametno kartico torej dobiš zastonj v najem pri svojem kabelskem operaterju in nikjer drugje. Ne smeš pa jo izgubiti, ker izgubo ali uničenje kartice boš kar drago plačal.
Z Conam modulom pa je tako, da če pri svojem kabelskem operaterju še nisi ničesar vzel v najem potem dobiš en modul povsem zastonj. Seveda spet samo v najem in ga ne smeš izgubiti ali pokvariti. Če pa rabiš drugi modul, recimo za računalnik ali snemalnik, pa se ga bolj splača kupiti, kot pa vsak mesec plačevati nekaj evrov zanj. Modul namreč stane manj kot 50 EUR in ga not prineseš že v 2. letih, pa še tvoj je. Pri operaterju pa boš zanj plačeval celo življenje in nikoli ne boš njegov lastnik.
Kar se tiče pa pametnih kartic pa kolikor mi je znano pri vsakem operaterju lahko dobiš 3 brez dodatne naročnine. Več kot 3 pa sploh ni mogoče raze ne naročiš še eno naročnino in imaš potem lahko do 6 kartic.

Martinček ::

Instaliral sem Technisat Cablestar HD2 DVB pc karto z PCI režo.
Po nekaj mukah sem naložil gonilnika, poskeniral Tv in radijske kanale (sem na Telemachovi mreži).
zagnal sem tv vivera, sliko imam samo na HD kanalih, na ostalih kanalih je samo zvok. V čem je problem,
poskušal vse mogoče nastavitve. Če odprem info na navadnem kanalu mi prikaže za (Video Type = MPEG 2,
spremeniti pa tega ne morem. Mi lahko kdo pomaga kako priti do pravih nastavitev.

Vnaprej hvala

joze67 ::

@Martinček, do sedaj si verjetno rešil težavo ... just for the record, kako (če ni skrivnost)?

jurehaup ::

Mene pa zanima podobno, le da bi čitalec kartic povezal na tv.
Namreč imam tv samsung ki ima zadaj režo za kartico. Ker se je ta reža oz. nosilec pokvaril
in ne deluje me zanima če se da dobit kakšen zunanji čitalec za kartico da bi ga na tv priklopil preko USB ali HDMI priključka...

laguna1 ::

jurehaup je izjavil:

Mene pa zanima podobno, le da bi čitalec kartic povezal na tv.
Namreč imam tv samsung ki ima zadaj režo za kartico. Ker se je ta reža oz. nosilec pokvaril
in ne deluje me zanima če se da dobit kakšen zunanji čitalec za kartico da bi ga na tv priklopil preko USB ali HDMI priključka...



Pozdravljen, saj verjetno kaj takega že obstaja, vendar je vprašanje, kje bi to priklopil na TV, vprašanje pa je tudi cena, ki bi jo moral za to plačat. Po mojem je verjetno najcenejša varijanta SERVIS, tako stroškovno kot funkcionalno.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435833 (75361) zavajon
»

Kodirani kanali

Oddelek: Zvok in slika
165403 (5055) cekr
»

DVB-C, snemanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
61742 (1604) Alexius Heristalski
»

USB DVB-C, DVB-T HD kartica Anysee E30 Combo Plus

Oddelek: Zvok in slika
104460 (4042) bbenci2
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425716 (22284) icek

Več podobnih tem