» »

Asus p5q Pro Turbo startup problem

Asus p5q Pro Turbo startup problem

Gregc69 ::

problem je sledeči, par dni nazaj sem računalnik prižgal in se ni nilč prikazalo, ni bilo slike da bi prišel v biose, potem se reseteral biose, neuspešno, reseteral tako da sem dal baterijo ven ter premaknil mustiček za clear rtc za celo noč, neuspešno, sem 100% da je ena fora pri matični plošči saj ko sem dal ven rame piska. tako težavo sem doživel prvi dan ko sem ocjal procesor, vendar ko sem clearal rtc ram memory je bilo vse uredu potem. vse ostale klomponente delujejo sem skoraj 100%

link do matične
http://www.mimovrste.com/artikel/238006...

proc je bil ocjan iz 2.33ghz na 3.0 (e6550) na 1.35V z ustretznim hlajenjem ter rami 2.2V ballistic tracer 1066mhz 2x po 1gb in 2x po 2gb a-data 1066mhz, grafična kartica je ati radeon hd4890 napajalniok lc greenpower 450w

Gregc69 ::

aja, vse komponente na matični plošči se zaženejo kot so se ostale dni

misek ::

Najprej poskusi samo z eno palčko rama. To da ti piska pomeni da je plošča verjetno ok in ker ni ramov piska.

Gregc69 ::

probal vendar neuspešno, zanimivo je pa toda ko pritisnem reset gumbek se računalnik tko obnaša da se resetera( vent od grafe se glasneje zavrti) potem pase računalnik ugasne ter po 3 sekundah znova zažene

MTB ::

Poskusi drug napajalnik.

Gregc69 ::

smo cvse sprobal vendar ne gre, sicer sem nesel plato na servis bodo oni kaj več povedal kmalu

ModriN96 ::

plata bo iz servisa pršla in diagnoza bo...nadgradnja biosa in plata je OK ;)

Gregc69 ::

ModriN96 je izjavil:

plata bo iz servisa pršla in diagnoza bo...nadgradnja biosa in plata je OK ;)


dost blizu si bil, rekli so da je plata v delujočem stanju, da bi kaj updajtali tega mi ni rekel

ModriN96 ::

proc definitivno ni krivec, disk tut definitivno ni, tko da ostane plata sama al pa ram. zdej al je res plata ok al ne, ne morš bit sigurn, ker ne veš al so jo na servisu sploh kej pregledal, tko da je plata še zmer u igri in pa ram.

sestav nazaj, pa predn pržigaš dej vn baterijo za magar 5 minut alpa več, jo dej nazaj not in pol pržgi, pejt v bios in najprej nared RESET DEFAULTS, save and exit, pol pejt pa spet nazaj v bios in nastav vse tko k more bit.

Gregc69 ::

za rame sem 100% da so vredu ker sem jih pri frendu sprobal, so mi sporočili da so jo tehniki pregledali in da niso našli napake na matični plošči, tko da mi je sumljiv postal napajalnik

ModriN96 ::

se prav maš odgovor...nakompatibilnost ramov, nared update biosa prek asus update programa al pa prek usb klučka u biosu - Flash menu.

Gregc69 ::

kako naj to naredim če mi pa nič ne prikaže, tut u biose nisem mogel priti, nimam matične plošče doma ko jo bom šel iskat bom sprobal tak kot si rekel

UNIVERZUM ::

Modri96 kaj ti ni jasn, dej prvi post še enkrat preber. "Ni bilo slike,da bi prišel v biose" in nobena stvar ni delovala. Ne jumper clear, ne odstranitev baterije za celo noč, ti pa kle bluziš o update biosov itd. Če so biosi potrebni updejta, zakaj je comp delal skor pol leta normalno, s tem da se ni dodajalo nobene dodatne opreme, razen monitorja, ki pa kolikor vem ne spada pod hardware PC? In ja BTW tut monitor se je priklopil na drug PC, za vsak slučaj.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

_koki_ ::

Definitivno problem v napajalcu, 450w je absolutno premal za 4890 + navit cpu in ga je ziher neslo že po enem dnevu, pač LC kvaliteta...

ncc2000 ::

Kaj grafa pa ne more biti fuč?

ModriN96 ::

ja sm res prepovšn prebrau prvi post in se strinjam v napaki NAPAJALCA...čist nč drucga ni kot premal napetosti in voltov! čimprej nabav vsaj 550 čene rajš 600w...lc 6550 al pa lc6600, te2 bosta več k zadost za dovg cajta.

pa poudarjam...k boš nabavu novga močnejšga NE POZAP vtaknt dodatn posebi napajanje zravn procesorja!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ModriN96 ()

UNIVERZUM ::

Prvič, ko je imel to težavo, smo poiskusili tudi s 7600 gs, pa ni pomagalo, kako mu je uspelo zrihtat takrat pa tudi meni ni jasno :P
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

ncc2000 ::

Da mu ni monitor crknu :))

Gregc69 ::

zgleda da je res napajalnik krivec, plato sem dobil nazaj, povezal, in je isti problem kot prej

Gregc69 ::

z drugim napajalnikom se tudi ne prižge, sedaj mi preostane samo še preostane procesor

Gregc69 ::

Okej, imam eno veliko uprašanje, vse komponente so bile stestirane in delujejo 100%

-Rami so bili stestirani v memtest 2 loopa brez napake
-grafična kartica dela v drugih računalnikih
-procesor dela v drugem računalniku
-trdi disk ni potreben za zagon biosa vendar dela
-cdrom isto dela

-Matična plošča-- bila stestirana na serivsu (test stabilniosti OK, nameščanje OS OK, bios OK)


računalnik sem sestavil nazaj in šel do soseda kjer sva z 660W napajalnikom starim dva mesca sprobala in se ne prikaže slika:S

se komu sanja kaj bi lahko bilo?

logout ::

Poslikaj od blizu pri odprti škatli in daj sliko. Mogoče je kaj narobe priključeno in sam ne vidiš...

L.p., Kloko

69charger ::

Slike ponavadi ni če pozabiš priklopit 4 pinski priklop na plati,če ga seveda ima. Pa ko imaš vse sestavljeno,probaj Clear CMOS naredit na plati in šeenkrat probaj. Če ne bo pa pošlji komp in naj ti ga sestavijo.

Zgodovina sprememb…

Gregc69 ::

sem šel 10 krat skozi in res vse je priklopljeno, clear cmos sem naredil vsaj desetkrat, baterija je bila celo noč zunaj in ni in ni efekta, sem klical na avtero kjer imam matično ploščo v garanciji in mi začne zaposleni take spuščat kot npr pri siolu kadar ne dela (gospod a ste resetirali modem??) če plata podpira rame, grafo, trdi disk, bla bla kako je potem lahko več kot 6 mesecev normalno delalo lepo prosm -.- potem sem mu pa omenil če bi se dalo da bi jim cel računalnik za pogledat pripeljal vendar je odločno zanikal da je samo plata njihova skrb.


da ponovim dogajanje, računalnik mi je štekal, sem ga resetiral in potem držal gumb za prižgat da se ugasne, računalnik se je ugasnu normalno, naslednji dan kot ponavadi ga prižgem, pridem čez par minutk nazaj v sobo na ekranu ni slike, ekran utripa...

zanimivo je to da računalnik dejansko je prižgan vendar trdi disk ne melje, ventilator od grafične kartice dela na 100% hlajenju, ponavadi je preden so se biosi prikazali ventilator utihnil oz delal na minimalu
z računalniko skrbno delam, nič ne udarjam po njemu, vsak mesec previdno sčistim hladilnik od procesorja, pazim na elektrostatiko..

ModriN96 ::

jst pravm da ja plata u kurcu...uni gnoji na servisu se jo niti dotaknil niso ampak so ti jo sam nazaj poslal pa dodal un list d je KAo ok...

Gregc69 ::



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregc69 ()

logout ::

Odklopi vse kable, razen napajanja, piskača in tipke za vklop. Se prižge?

Vzami ven grafično, prižgi. Piska?

Vzami ven še RAM, prižgi. Piska?

Vzami plato in napajalnik ven iz škatle in sestavi na mizi. Plata, napajalnik, piskač. Prižgi. Piska?
...

L.p., Kloko

Gregc69 ::

kloko hvala za nasvet, sosed mi je prinesel cd (recovery) baje mi je biose zablokeral microsoft ker imam piratsko verzijo tako da mi je biose preskakovalo
sedaj pc dela in sem zelo vesel hehe

Engineer_SLO ::

ne verjamem, bios nima veze z windowsi,ker le ti se zaćno nalagati šele ko steče kompletna procedura...

:))
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se prižge in ugasne!?

Oddelek: Strojna oprema
318331 (6234) kupim9
»

Overclockanje e6550 ter težava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1108186 (6522) Gregc69
»

navijal sem intel quad core q9300 2.5mhz in računalnik se ne prižge več

Oddelek: Navijanje
422677 (1967) SATI
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352416 (1836) polde66
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312036 (11423) k0lar

Več podobnih tem