» »

navijal sem intel quad core q9300 2.5mhz in računalnik se ne prižge več

navijal sem intel quad core q9300 2.5mhz in računalnik se ne prižge več

ferli ::

lp. navijal sem omenjeni procesor intel quad core q9300 2.5mhz in sem ga dal iz 6x 333mhz na 6x 370mhz in vse naredil kot je bilo napisano v biosih.. pisalo je da ce bom navijal racunalnik da moram dati voltage na auto in sem to tudi naredil... ko sem resetiral računalnik se ta ni več prižgal ampak se je sam ugasnil... če sem dlje pustil ugasnjenega je dlje dela.. a največ do zaganjaja windowsov.. nato sem pomislil da je napajalnik ni dovolj močan ker imam 360watnega. a sem probal tudi z drugim ki ima 500w. potem sem resetiral bios in je bilo še zmeraj isto.. pomislil sem tudi da se mi pregreva a tudi to ni.

ima kdo kak predlog ? oz. morda kdo ve kaj bi lahko bilo? se je lahko skuril procesor oz. plata ? odpišite čimprej ko lahko ker ga kmalu rabim.

matična plošča : gigabyte ultra durable 2 GA-EP35C-DS3R
bios:





Lp .. ferli
  • spremenil: ferli ()

Valvoline ::

Kšno plato imaš.
Bolj podrobno opiši bios.

Meizu ::

Prešvoh 12v raili na napajalniku mogoče, ter se ob vzpostavitvi winsov pod obremenitvijo in povišanim tdpjem proca vseskupaj sesuje, lahko pa da imaš stock cooler in se ti zadeva pregreje in ugasne.

ferli ::

matična plošča : gigabyte ultra durable 2 GA-EP35C-DS3R
bios.. dau sm cpu host clock control tistu da lahko frekvenco spreminjaš
potem sem dau iz 333 na 380...
performance enhance sem dal iz turbo na standard kar piše tam na 3ji sliki da bo izboljšalo stabilnost procesorja... in pa system voltage control sem dau na auto ker je tako pisalo
to pa je use kar sem naredil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferli ()

ferli ::

če ti bios kaj pomaga si lahko pogledaš slike:



Valvoline ::

Poglej če maš rame preveč navite.
Po mojem tle je težava. Nastavi delilnik ramov tako da ne grejo čez 800-850mhz k boš navijal,ker k dvigneš fsb se tut frekvenca ramov poveča.
Nastavi fsb na 400,voltažo cpu ročno na 1.25v delilnik ramov na 1:1 pa boš mel rame na 800mhz.
To bi moglo štimat.

Množilnik nastavi na privzetih 8x
Ne vem zakaj si dal na 6x.

Zgodovina sprememb…

ferli ::

ramov nimam navitih...

množilnik je biu že na začetku na 6x...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferli ()

Valvoline ::

Tam k piše robust graphic booster daj na manual
Cpu clock ratio na 8x.
FSB je cpu host control in nastavi na 400
pci frequencu nastavi na 100
performance enhance na auto ali disabled
tam k piše memory frequency glej da ne gre več k 850.
Cpu voltage control nastavi ročno 1.25v

Zgodovina sprememb…

ferli ::

kje pa spremenim fsb ??? voltažo ne morem spremeniti ker je bol temne barve in ne morm pritisniti nanjo kar se vidi na 2 sliki .

Valvoline ::

Tam k se voltaža nastavlja daj na manual pa se spodaj odklene verjetno,al pa kaj podobnega.
FSB je cpu host control,najprej nastavi enabled,potem spodaj nastavi 400mhz

ferli ::

robust graphic booster je lahko samo auto/fast/extreme
cpu clock ratio pa lahko dam maximum 7
kar lahko tukaj vidiš:

Valvoline ::

Če si zrihtaš fajna aftermarket kuler ta procesor ziher gre na 450fsb oz 3.6ghz pr 1.3v najmanj.

ferli ::

nebo to nič preveč če bi naštimau 8x 400mhz..? čeprav ne morem dat na 8...
4x8 = 32 to se pravi 3200mhz.. jaz pa imam 2500mhz?? ga nebi prekuriu?

looooool nisem vedeu da ga lahko tok naviješ :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferli ()

ferli ::

ubistvu se meni sploh ne gre da bi ga naviu... to sem prej probavau .. zdaj pa mi je najbol pomenbno da mi računalnik dela... ker mi po določenem času ugasne.. ko grem v biose imam ravno 1min da kaj spremenim pa se spet ugasne...
v windowse ne morem priti..

Valvoline ::

robust graphic booster je lahko samo auto/fast/extreme
cpu clock ratio pa lahko dam maximum 7
kar lahko tukaj vidiš:


Potem ni procesor q9300 ampak q9200 ali q8200 z 2.33hgz frekvenca delovanja.
q9300 ikma mnozilnik 8x
Tota dva pa 7x

Zgodovina sprememb…

ferli ::

to se pravi da ko sem dau 6x 370.. je nemogoče da sem prekuril procesor...
če si rekel da je možno 450x8... ??
kaj bi potem lahko bilo da se mi ugaša računalnik??
pri voltaži se ne da nič spremeniti da bi se odprla voltaža da bi lahko spreminjal...
to je tudi meni čudno...

ferli ::

procesor imam q9300 kar lahko vidiš na sliki... ko sem slikal škatlo od procesorja...


veš kaj bi lahko bilo da mi računalnik sam od sebe ugasne ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferli ()

ferli ::

imaš morda msn ? da se tam lepo pogovarjava.. ker tu je malo dolgotrajno..
lepo bi prosil.. ker računalnik nujno potrebujem...
zelo bom hvaležen.. Lp

Valvoline ::

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...
Aja tle piše 7.5 množilnik :) nisem vedu.
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...
Evo ti ga navitega.
A ti pc sploh dela zdaj?

Zgodovina sprememb…

WamPIRe- ::

Poglejte fantje.. če je napisal, da je resetiral BIOS ( pomeni da so bile vse nastavitve na privzetih vrednostih) pa se mu računalnik še vedno ne zažene.
Torej je problem drugje!?


PS:
@ferli: ne vem kako se spoznaš na vse to, vendar me zanima če s pravilno resetiral BIOS? Predvidevam, da prideš vsaj v BIOS in tam izbereš DEFAULT (optimal) nastavitve oz.ugasneš računalnik, izklopiš elektriko in za par sekund prestaviš CLRCMOS mostiček!?
Predvidevam, da si to storil in v tem primeru bi se rač. moral normalno zagnati. Vsaj jaz ne vidim problema, ki bi lahko ostal.
Da bi akrkoli prekuril, bi moral nastavit eno (ali več) napetost precej višje od prevzete. Kolikor mi je znano s samim povečanjem frekvence ne moreš poškodovat komponent.

ferli ::

ja vidim navitega vendar nevem kaj narediti zdaj...
jaz nimam istega biosa...
ubistvu pa se mi ne gre za navijanje.. ker bom to prepustil komu ki to res zna.. in to kak drug čas ko tudi če se kaj prekuri ne bo problem.. ker bom imel čas..
zdaj pa računalnik res potrebujem..
zdaj hočem le da mi računalnik dela.. lahko tudi na default nastavitvah..
kar sem probal ko sem resetirau bios .. in je bilo še vedno isto...
ubistvu sem use naštimal nazaj kot je bilo preden sem navijal.. in nevem zaradi česa bi prišlo do tega da računalnik nebi delal kot je prej..

batista bomb ::

Tudi sam sem imel podoben problem pri prejšnji plati, ker nisem moral priti v bios, računalnik se je zagnal slike pa ni bilo. Plato sem poslal na servis pa so ugotovili da sem narobe nadgradil bios, tako da je lahko tu napaka pri nadgraditvi biosa.

Valvoline ::

In kaj je zdaj problem,pride v bios,xp ne dela al kaj. Potem ti hdd-ja ne pozene.
nastavi nekje v biosu je opcija load failsafe defaults al pa kaj podobnega in shrani nastavitev.

ferli ::

jaz sem ugasnil računalnik in uzeu bios baterijo iz matične plošče dau na 0 na napajalniku..
in probau prižgati računalnik toliko da se ventilatorji posvetijo.. nato sem ustaviu baterijo..
prizgau napajalnik in prizgal računalnik.. in ko se je prizgau računalnik me je nekaj prašalo ali hočem last know good ali default... in sem dau default.. in mi ni delalo..
ko pa sem šeu v bios je bilo use naštimano kot je bilo preden sem navijal.. wampire če se kaj bolje spoznaš... bi bila pomoč dobrodošla.. če pa imaš čas zame.. mi lahko napišeš msn in mi tak pišeš da kar koli probam .. hvala za odgovore ... še naprej...

ferli ::

problem je samo da ko jaz zaženem računalnik pride do nalaganja windowsov ko spodaj uni kvadratki šibajo ... nekaj časa loada potem pa se računalnik sam od sebe ugasne.. in ga lahko še enkat zaženem... če pa grem v biose lahko nekaj časa spreminjam nastavitve al kar kol pač hočem čez nekaj časa pa se ugasne...

batista bomb... jaz v bios lahko pridem... normalno... le računalnik se mi ugasne čez določen čas..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferli ()

batista bomb ::

potem pa to ni problem

Valvoline ::

problem je samo da ko jaz zaženem računalnik pride do nalaganja windowsov ko spodaj uni kvadratki šibajo ... nekaj časa loada potem pa se računalnik sam od sebe ugasne.. in ga lahko še enkat zaženem... če pa grem v biose lahko nekaj časa spreminjam nastavitve al kar kol pač hočem čez nekaj časa pa se ugasne...

Mislim da boš mogu kar na novo windowsow naložit.
Tle je težava.
Al pa poskus pridet v varni način delovanja.
K se zazene pc skoz pritiskaj f8 če se ne motim.

WamPIRe- ::

Daj še enkrat pravilno resetiraj BIOS - glej moj prejšnji post... Js še na nobenem računalniku nisem ven vzemal baterije...

EDIT: Ja možno, da je problem v Windows sistemu, če se je računalnik zaradi nestabilnosti med delovanjem oz. zagonom resetiral. Poizkusi varni način, kot je Valvoline napisal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

ferli ::

a ni cmos ubistvu baterija... jest bom probau formatirat windowse ker mam use podatke na prenosnmu disku tak da no problema in bom cez 45 min že vedu a dela al ne

Valvoline ::

Pa dej mal poglej napajalnih in sata konektorjev in kablov če je vse v redu. mal razmigaj konektorjev in ju fajna potisni notr. Za vsak primer.

ferli ::

še kdo ve kaj bi blo lahko narobe??
probau sm formatirat in ko sm formatiru ko je loudal .. windows installation...
mi je komp ugasnu.. tko da formatirat sploh ne morm...
in jest mislim da je problem na matični plošči.. da se je prekurla oz. uničla.. edina možnost ubistvu..

Valvoline ::

Preveri sata kable in konektorje pr hdd-ju.
Če imaš 2 ali več diska pusti samo enga vklopljenega,ostalih(če so )izklopi.
Sumim da je disk pokvarjen.

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Tukaj ni kriv disk,kaj ti disk kej melje.Povej kak napajalnik maš.Dugač bi pa reku da je nekaj z matično.

ferli ::

disk nič ne melje... napajanik mam drugac 360w sam sem že probau z drugim napajalnikom ki je 500w in je enako... drugač pa tud jest mislm da je nekaj z matično... pa nevem točno kaj...
ker če bi jo skuru nebi tako delal .. pomojm... če še kdo kaj ve na napiše ::..

Lp ferli !

TOP ::

Kot prvo definitivno je napajalnik prešvoh,še posebej če si ti to probal navit ni varjante da dela stable,kje vam je pamet kupujete high end komponente in nek napajalnik sam da je.Sama plata se mi ne dopade tale šrot od Gigabyta rad zafrkava in še muhaste so kar se tiče navijanja mel sem podobne probleme z Gigabytom od takrat samo še Asus.Daj probaj ti tole matično znet ven z ohišja pa zunaj probaj,lahk da je kje stik pa počakaj mal da se plata razelektri ker lahk da je dobila električni šok kot moja.

ferli ::

fora je da ko sem jaz kupovau nove komponente sem kupu samo plato procesor in rame.. ostalo pa sm meu od prej.. in mi je na 360w čist lepo dela... ni pa fora da zarad napajalnika ne dela ker sm pol jest biose resetiru in bi moglo delat kot je delal prej... tko da nevem .. sm pa brobou tud z 500w napajalnikom tak da to zihr ni... kar si pa zarad plate reku je pa ubistvu možno ... bom probau in poročau... vendar ne dajem velikih možnosti na to... oz. zaradi tega se mi zdi to možno ker plata še vedno deluje drugac.. sam pač crkne... čez čas...
še kdo kaj VE?????

LP ferli...

ferli ::

LP.. jest sm zdej računalnik čist razstavu.. in ga sestavu pač izven škatle kot je rekel TOP..
in mi računalnik dela kot bi moral... mam pa še eno uprašanje... zakaj mi v programu oz mapi cpu-z ki jo mam na nadzorni plošči, piše da mi računalnik teče na 6x 333 oziroma 2000mhz.. procesor pa je intel core2quad q9300 2500mhz... in kolikor vem bi moral tiktakati pri 2500mhzjih in ne 2000... sigurno pa je da so te nastavitve v biosih default ker sem resetirou biose...

hvala usem !

hf.

Valvoline ::

To ti je intelov speedstep in se množilnik samodejno regulira glede trenutne obremenitve.
K je idle je 6x,k je load je 7.5x.
Zej pa se loti še enkrat navijanja :)

TOP ::

No si videl pa smo našli kje tiči zajec to ti je pa Gigabyte ista fora kot pri meni.Glede napajalnika je res tud z 360W dela BP to vem ,sam če boš še kaj navijal potle si rajši omisli jačega,ker ko naviješ proc se tud požrešnost proca poveča,še posebej ob obremenitvi.Glede tistega da ti množilnik skače je tako lot ti je napisal Valvoline in se ne sekiraj je še bolše da je tako.

Sedaj lepo zloži in še enkrat probaj in če se isto zgodi potle je kriv napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

WamPIRe- ::

Ja napajalnik daj močnejši... vsaj 600-700W v rangu 100-120€.

klinker ::

Ce se ti je v Biosu ugasnu si imel 100% slab stik med procem in hladilnikom.
Spremljaj temperature ;)

Razy ::

Windowse boš mogu na novo naložit..sem imel isti problem :)

LP

SATI ::

Kakšno vezo majo windowsi, če se mu pa računalnik ugasne tudi če je samo v biosu ... nekaj se pregreva oz. se je in se je računalnik avtomatsko ugasnil pri določeni temperaturi v izogib katastrofam :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

e8400 ne gre nad 3.6ghz

Oddelek: Navijanje
252999 (2370) nUUb
»

Intel pentium dual core e2200 navijanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1265596 (4614) anzel26
»

E8600+ Gigabyte X48 DS4

Oddelek: Navijanje
383099 (2758) IvoJan
»

Overclockanje e6550 ter težava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1108243 (6579) Gregc69
»

Q9300 n00b navijanje

Oddelek: Navijanje
161327 (1048) dmk

Več podobnih tem