» »

Računalnik se prižge in ugasne!?

Računalnik se prižge in ugasne!?

digitaly ::

Imam sledeč problem in sicer:
računalnik se prižge laufa nekaj sekund in se resetira in spet prizge in to počne skos!?
use kar sem naredu je toda sem u biosih za malo zvišal fsb in sicer iz 200 na 240, in nic drugega nisem spreminjal!! procesor imam E4500 in sem že imel navitega na 3.0Ghz, plata je pa asus P5KC!!

Poskusil sem z CLEAR CMOS, vendar ne pomaga!

Skoraj nemogoče se mi zdi da bi se zaradi tega ker sem zvišal fsb pokvaril procesor??

Kaj mislite vi?

Moram nabavit nov procesor??

solatko ::

Prej je kej narobe z Ram-i, naredi test, poberi ven vse razen procesor, grafiko in en ram, ter zaženi, če boš prišel normalno do bios-a, pojdi po posamičnih komponentah (računalnik moraš ugašat), najprej drugi ram, potem sistemski disk... Če ne bo delalo je lahko skurjena hladilna pasta in ti vse skupaj segreje, napajalnik ali plata, če bi šel proc se sploh ne bi zagnalo.

digitaly ::

To use sm že poskušal. use sem odklopil tut rame sm ven uzel sam procesor sem pustil not in se isto ugaša! potem sem uzel ven tut procesor in prižgal računalnik in se ni ugašal! Drugače tudi ni kakšnih piskov, in podobnega?!?

digitaly ::

ne vrjamem da bi blo kej z pasto narobe ker je bila temperatura procesorja v idle 35C, pri 100 procentov obremenjenem pa 45-50C (stock hladilnik)

sakkra ::

Če maš možnost probaj z drugim napajalnikom. Če to ni pa proc vstavt na drugo plato.

digitaly ::

Žal nimam te možnosti (doma sicer imam 200w napajalnik ampak mislim da je to way to low power) bom poskusil z novo termalno pasto. če to ne bo pomagalo bom pač nabavil nov procesor.

FrancBula ::

ko narediš clear cmos pojdi takoj v bios in pritisni load defaults.
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

digitaly ::

Ne pridem sploh do biosov, računalnik laufa tri sekunde in se resetira! drugače pa ti že itaq clear cmos nastavi use vrednosti na prevzete!!

nejko8 ::

probaj še odstranit baterijo iz matične plošče, počaja par sekund in jo znova vstavi potem pa cmos

solatko ::

Procesor sigurno ni, prej plošča.

digitaly ::

ja sej to je to k nisem ziher kaj je (50:50)

k je plošča tko nareta da se resetira pa povrne bios na defaults, zdej lahko je procesor v okvari in matična ne dobi pravih informacij in morda zaradi tega ne spusti naprej... ne vem zato pa tut pišem tukaj če bi morda kdo kej več vedel!!

Duhec ::

Čudno tole, če si res spreminjal samo v cmos nastavitvah biosa in nisi šaril okoli proca in cpu ventilatorja .... Poglej, če je konektor za cpu ventilator priklopljen .
A pa maš tiste 3 sek. sliko na ekranu ?
Po mojem sploh nisi naredu clear cmosa. Ko delaš Clear Cmosa naprej izpuli 220V kabel in stisni gumb za vklop, da se vse lepo razelektri, nato odstrani baterijo , prestavi tist jumper na Clear Cmos in še kratko skleni za nekaj sek. kontakta + in - na podnožju za baterijo. Pusti jumper za Clear Cmosa nekaj 10 minut.
Tako bo sigurno ! :D
Potem pa obratno nazaj: CC jumper, baterija, 220V kabel, vklop ...
Poročaj.

digitaly ::

nimam slike na ekranu! Samo fsb sem nastavil iz 200 na 240! Use je priklopljeno! Drugače pa nisem delu prvič clear cmos!! Tko da... (bom pa tut tko naredu k ti praviš)

Če ugotovim kaj je narobe bom poročal!!

DJ MartiNi ::

Če se po vsem tem postopku PC ne bo zagnal, potem je po vsej verjetnosti plata šla.
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

AlesSLO ::

Meni se popolnoma ista stvar dogaja na novi matični. Danes je bil pc na servisu, kjer je baje delalo, vendar potem meni doma ni delalo, tako da gre jutri spet na servis.

Costas181 ::

Pri meni je bilo nekaj podobnega. Po kaki sekundi se je restiralo itd. Bil procesor zanič. Imel sem pa e4300.

AlesSLO ::

Meni je en dan prej vse normalno delalo.
Zdaj pa nič več. No bomo vidli kaj bodo rekli na servisu.

digitaly ::

Nisem še Rešil problema! Danes bom poskusil še z drugim procesorjem!

Zanima me kako je z garancijo v teh primerih, ker namreč je matična še u garanciji?! Kakšen naj navedem razlog za vračilo?!?

Drugače sem to kupil na mimovrste.com

AlesSLO ::

Hehe zanimivo da sem tudi jaz kupil na mimovrste.

Moja matična je sicer tale:
http://www.mimovrste.com/artikel/238004...
Procesor pa je E6420.

Upam da bodo danes uspešno popravili na servisu, baje da so včeraj probali z drugim procesorjem in je delalo, a je potem baje delalo tudi z mojim. Upamm da rešijo težavo

Pdove05 ::

Jaz sem mel tud to tezavo da se mi je comp celi cajt resetiro po 5 sec delovanja. Ugotovil sem da se je zaskoco gumb za prižiganje računalnika (na mojem starem compu). Ce se tega nisi probal bolse da pogledas.

FrancBula ::

težko verjamem da so procesorji zanič.
si preveril kompatibilnost na uradni strani?
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

digitaly ::

No jst sem menjal procesorje in sicer sem dal not Intel Pentium D 820 2.8 Ghz in tudi ni delal komp.

Svoj procesor pa sem dal u drug sistem z matično Foxconn 9547MA S in prižgal računalnik in tudi ni delalo, prižgav se je in nato ugasnil?!?

Pdove05 ::

pa pogelj ovi gumb za vklop no pri men je blo to narobe

digitaly ::

pa sem že! sm prižgal računalnik, pa odklopu use tiste kable za uklop pa reset hdd diodo... in je računalnik še kr ustrajal in se ponovno zaganjal!

jst mislim da bo kr matična!?

Pdove05 ::

Moj nasvet je, da si najdes za prijatla enga comp mehanika da ti bo zastonj pregledo pc pa ti povedo "diagnozo" kaj je z compom.
Ce pa nimas prijatelja pa se vedno lahko placas mehanika. (ce sam neznas odpraviti težave) težko kaj sklepas pri teh mehanicnih težavah če nevidiš pc-ja nablizu

AlesSLO ::

Sedaj dela računalnik tako kot mora.:D

digitaly ::

No jst sem poslal matično na garancijo in jo tudi dobil nazaj. Zdej dela, mislim pa da so mo dali novo, ne vem pa kej je blo narobe z uno, niso napisal!!

Bi pa imel še eno uprašanje in sicer me zanima kako se da naložit starejšo verzijo biosa nazaj, namreč pri flash tehniki mi napiše da je bios novejši?!?

uporabniik ::

Pozdravljeni,

Da ne odpiram nove teme bom napisal kar tukaj.
Jaz imam isti problem samo, da je prenosnik Acer Aspire 7520G, sem poskušal vse izvzel rame, diske itd in nič. Se prižge ugasne in tako dalje v intervalu.

Je tudi tukaj pokvarjena matična?

Lp,

Spajky ::

ni nujno, lahko termični senzor izklaplja komp/matično. Spucat če kaj pomaga ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

uporabniik ::

Spajky je izjavil:

ni nujno, lahko termični senzor izklaplja komp/matično. Spucat če kaj pomaga ...


Računalnik ni tako umazan od praha tako da skoraj upam da ni to.

Spajky ::

Daj ga pod klimo za nekaj cajta (da se podhladi) pa probaj spet ... če ne pomaga, pol ni to kar sem rekel ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kupim9 ::

To je serijska napaka te serije


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495569 (5030) CyberAD
»

Zaflashan Bios Gigabyte GA K8N SLI

Oddelek: Pomoč in nasveti
262343 (2035) Domini tm
»

Težave z zagonom računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
172006 (1803) solatko
»

Moč napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
393716 (3160) #AzZey
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352463 (1883) polde66

Več podobnih tem