» »

Katere aparate gorenje dela in katere prepakira?

Katere aparate gorenje dela in katere prepakira?

Phoebus ::

Zanima me predvsem bela tehnika in MGA- pralne stroje ima svoje, hladilnike tudi (kolikor vem). Kaj še proizvaja sam (in naj bi bilo dobro) in kaj so turški proizvodi z drugo nalepko oz. "don't touch"?

Ali je res, da "so velike firme zmenjene da si med sabo sharajo", npr. (izmišljujem si primer) da dela bosch pomivalce zase, gorenje, candy,..., gorenje dela PS ki jih drugi prepakirajo, nekdo indukcijo,...?

Highlag ::

Niso zmenjene. Je pa res, da Gorenje kupuje OEM Pomivalce in jih prodaja pod svojo znamko. Ne vem kako gre obratno. Stvar cene. Kot avtomobilski trg. Imaš koncerne, VW pod katerega spada škoda, pa seat... Osnova ista karoserija malček drugačna.. Privarčujejo na denarju, ko en dela isti izdelek v večji količini.
Never trust a computer you can't throw out a window

Okapi ::

Praktično nobena firma več ne dela vsega. In tudi če neka firma dela pralne stroje, ni nujno, da dela vse modele. Nekatere v svoji tovarni delajo samo boljše modele, cenejše pa zanje delajo drugi, lahko pa je tudi ravno obratno.

Pri izdelkih, ki jih neka firma ne dela sama, sta pa tudi dve možnosti. Nekatere izberejo že narejen tuj izdelek (OEM) in nanj dajo svoje ime, nekatere pa imajo svoj izdelek, ki jim ga po navodilih delajo v tuji tovarni. Pravzaprav je tudi tretja možnost - tuj izdelek malce prilagodijo, recimo naročijo, da so določeni sestavni deli kakovostnejši, ali da je kontrola proizvodnje temeljitejša kot sicer.

Poleg tega imajo firme svoje tovarne v različnih državah. Gorenje recimo tudi na Češkem (po slikah sodeč tam delajo indukcijske kuhalnike) in v Srbiji. Pri nas delajo pralne stroje, hladilnike in štedilnike, zase in za številne druge blagovne znamke. Ni pa nujno, da čisto vse modele svojih pralnih strojev in hladilnikov naredijo sami.

Za televizorje vem, da jih Gorenje kupuje pri Vestelu v Turčiji.

O.

Vikking ::

V različnih država Gorenje sicer prodaja pod različnimi blagovnimi znamkami. Drugače pa Gorenje prodaja proizvode pod svojo blagovno znamko, trgovsko blagovno znamko in industrijski posli.
Trgovska blagovna znamka pač pomeni, da proda izdelke kupcem ki potem tržijo te izdelke pod svojo blagovno znamko.

Phoebus ::

Aha, ampak a kdo ve povedat (npr. razen TVjev ki so turški), čigavi naj bi bili pomivalci? Kaj pa indukcije? Pečice? Sušilni stroji?

Razlog za mojo "radovednost" je zelo enostaven- razmišljam med gorenjem in neko drugo znamko (pustimo ime, da ne boste takoj rekli "vzami drugo"). K "drugi znamki" me vleče "pregovorna kvaliteta", k gorenju pa (poleg seveda tega, da so vsaj včasih bili kvalitetni) to, da gre denar domov, ter da sem vedno za vse njihove (pa smo tam- kdo proizvaja) aparate vedno dobil rezervni del v tovarni.

Tudi če je bila stvar stara 30 let, se je dalo urediti (čeprav konkretni del ni bil v proizvodnji, je prišel "od zadaj" mojster in točno vedel, kaj in kako dati da bo ok).
Z drugimi znamkami imam mnogo slabše izkušnje, je pa res, da sem zanje kupoval v servisnih trgovinah ker fabrike pač ni "za vogalom", ter se skoraj vedno pošteno načakal (kar ni fajn če odpove pralni stroj ali hladilnik).

Žal "7-letni zakonski rok" (vsaj zame) pri gospodinjskih aparatih ne zadostuje...

Zheegec ::

Razlog za mojo "radovednost" je zelo enostaven- razmišljam med gorenjem in neko drugo znamko (pustimo ime, da ne boste takoj rekli "vzami drugo"). K "drugi znamki" me vleče "pregovorna kvaliteta", k gorenju pa (poleg seveda tega, da so vsaj včasih bili kvalitetni) to, da gre denar domov, ter da sem vedno za vse njihove (pa smo tam- kdo proizvaja) aparate vedno dobil rezervni del v tovarni.

Problem pri Gorenju je, da so še vedno komunisti tam zaposleni. Bosch dobi iz Nemčije rezervne dele v 1 dnevu, nam so pokvarjen sušilni stroj zrihtali še isti dan, ko smo jih klicali. Gorenje smo pa za pralni stroj klicali 5x, pa vedno so rekli, da bo "kmalu", ali pa "jutri", potem ko so po 3 tednih prišli pa serviser ni nič naredil, je nataknil jermen nazaj (ni kar tako malo dol padel, ane) in zadevo zalavfal, pa je vse šlo v K.... Tako da service pri Gorenju je precej slab, sploh v primerjavi s konkurenco.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TOP ::

Jaz se stem ne strinjam,oziroma nimam takih izkušenj.Imam vse stroje in pečice od Gorenja,komplet gospodinjske aparate.Imam že 4 leta in edino za pralni stroj sem poklical,ker je ležaj šel.Mojster prišel čez 2 dni popravu in spet dela naprej.Sej če kupiš Bosch je itak noter pol kosov od Gorenja.To mi je povedal serviser od Boscha.In vsi majo 5 let garancije.

Zheegec ::

Čez 2 dni? Torej 2 dni kasneje, kot pri Boschu v mojem primeru. Pa če vzameš tvoje in moje povprečje za Gorenje, je to še vedno 10 dni :) Čeprav sedaj ravno nekaj obljubljajo, da bodo to izboljšali.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Okapi ::

Kaj pa indukcije?
Na spletni strani od Gorenja so fotke iz njihove proizvodnje in v njihovi tovarni na Češkem po sliki sodeč delajo indukcijska kuhališča.

Pomivalnih strojev Gorenje sam do sedaj ni delal, letos pa so kupili švedski Asko, ki jih dela. Tako da bodo mogoče njihove izdelke, vsaj nekatere, prodajali tudi pod blagovno znamko Gorenje.

S tem, da tudi stvari, ki jih sami ne delajo, niso nujno slabše. Kakšne so lahko celo boljše. Tudi če so direkt od turškega Beka recimo, ker načeloma nima slabih stvari. Poleg tega so morda od kakšnega evropskega koncerna, recimo Electrolux-AEG ali Bosch-Siemens, ker ti prav tako delajo tudi za druge blagovne znamke.

V bistvu je, če ne poznaš vseh insajderskih podrobnosti, praktično nemogoče vedeti, kaj je kje narejeno. Poleg tega v na videz enake izdelke OEM vgrajujejo različno kakovostne sestavne dele, odvisno za koga delajo. V na videz enakem pralnem stroju so lahko različno kakovostni elektromotorji, črpalke ...

V glavnem, se mi zdi, da je vse skupaj precej velika loterija, razen morda, če vzameš Miele, ki je 2x dražji od enako zmogljive konkurence.

O.

Yohan del Sud ::

Thja, se moja mat ravno vrne iz šopinga s ponosnim novim lastništvom gorenjevega kontaktnega pekača ("Je dobra firma pa naša je, moramo podpirat naše delavce!"). Made in Europe, piše na veliko gor. Pol nekje v drobnem tisku zadaj spodaj levo pa "izdelano v Turčiji". Se pravi, da je v resnici manj kot 80% verjetno, da je izdelano v Evropi, ker kolikor je meni znano vsaj toliko te države leži v Aziji. Fabrke tam gorenjevci nimajo, kje leži točno sestavljalnica na katere izdelke limajo svoje nalepke, lahko le ugibamo.
www.strancar.com

korenje3 ::

mi recimo delamo mlekarsko in pivovarsko opremo, in to potem prodajajo v nemčiji z napisom "made in Germany" za 40% višjo ceno.

šernk ::

pa kaj mislite, da ko kupite BMWja in mercedesa je tudi vse made in germany? :D
danes se povečini stvari v matičnih tovarnah le še sestavlja, ker bi bilo predrago biti specializiran za celotno področje, katerega potrebuješ, da neko zadevo v celoti narediš.

v kočni fazi ugotoviš, da al je mašina vredna 300EUR al 1500EUR ima v sebi lahko isti elektromotor izdelovalec je pa neka xyz firma. torej če stvar sestavljajo na češkem, še ni rečeno, da ne vsebuje slovenskih delov.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zheegec ::

Kdor ima Commonrail dizla, je veliko stvari narejeno v Sloveniji. Ooooo neeee :):)
Pa je lahko FLAR, VAG, ali pa kaj drugega...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

balocom ::

Zheegec je izjavil:

Kdor ima Commonrail dizla, je veliko stvari narejeno v Sloveniji. Ooooo neeee :):)
Pa je lahko FLAR, VAG, ali pa kaj drugega...


Ok, lahko napišeš kateri deli commonrail dizlov so narejeni v Sloveniji?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155570 (3822) IL_DIAVOLO
»

gospodinjski aparati

Oddelek: Loža
165686 (4173) MKC00
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930274 (24796) anjabebler
»

So Candy dobri pralni stroji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5128060 (16290) Hanzi77
»

Bosch najslabši gospodinjski aparati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8323372 (20468) Nummy

Več podobnih tem