» »

Monitor utripa po zagonu

Monitor utripa po zagonu

nokaut240 ::

Pred enim mesecem mi je pričel LCD monitor LG L1900R utripati. In sicer tako, da ko jaz fizično vklopim monitor, ta hitro utripa približno 15 sekund po vklopu. Če je naprimer monitor izklopljen manj časa (recimo manj kot uro), se to ne zgodi. Z grafično kartico ni nič narobe, ker sem monitor priklopil v drugi računalnik, pa ni bilo nič bolje. Kupil sem ga pa pred tremi leti, tako da garancija je že potekla.

Duhec ::

Lahko so že ošvohneli kakšni kondenzatorji...

nokaut240 ::

Pa se to splača popravljati ? Koliko bi stalo popravilo ?

kmetek ::

Meni pa ugaša....krneki.....

KuntaKinte ::

isti problem(utripanje) se je pojavil tudi pri meni,me zanima če se splača servisirat

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

Pri meni se točneje zgodi....vklopim PC, prižgem monitor.....gori modra luč za "ON"....pride v Winse, in se monitor ugasne kljub modri lučki.
Nato ugasnem monitor in ponovno prižgem, da normalno dela. Redko pa zabrenči.....pač leta svoje naredijo - 4 leta star :)

KuntaKinte ::

haha,danes sem iskal nek kabl in slučajno najdem račun za monitor,3 letna garancija velja do jutri,ura 16.55,pokličem na servis,dela do 17h,kable sem samo spipal ven pa gas,sreča
ima pa Tepeh servis v Mariboru zastonj pregled naprave,tako da ti pove kaj je narobe pa se pol odločiš če se ti splača popravljat

Zgodovina sprememb…

Uporabnik ::

Utripajoče prižiganje po navadi pomeni, da crkuje napajalni del.

IvoJan ::

zakaj hudiča sploh ugašate monitor??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

jizzer ::

IvoJan je izjavil:

zakaj hudiča sploh ugašate monitor??

I wonder that thoo :D

nokaut240 ::

Pa ti produkti zadnja leta postajajo čedalje manj kvalitetni. Še pred tremi meseci sta mi crknila matična plošča in grafična kartica, ki sta bili kupljeni pred tremi leti, isto kot ta lcd monitor. Pa nisem ravno pogosto igral igre ali ne vem kaj, kaj šele, da bi overclockal.

UNIVERZUM ::

Glede na to, da sem pred časom imel enak problem (dokler monitor ni več pokazal slike), bi rekel, da počasi odpovedujejo kondenzatorji. Ob odpovedi se je iz monitorja sišalo zelo tiho a hkrati visoko piskanje (ala komar, ko ga komaj slišiš, le da je bil zvok piskanja precej višji). Piskalo je v ritmu utripanja power lučke na monitorju.

Po zamenjavi kondenzatorjev (5), dela normalno. Strošek cca 7EUR (kondiči s poštnino) in 30min časa (razstavit, zamenjat kondiče, sestavit).
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

kmetek ::

UNIVERZUM: kako si pa to naredil oziroma izvedel?

UNIVERZUM ::

odprl-> odklopil kable->pogledal kakšni kondenzatorji so-> naročil kondenzatorje->odlotal stare kondenzatorje-> prilotal nove-> sestavil nazaj-> prikopil in monitor je spet delal
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

marnit ::

Meni pa monitor sploh ne prikaže več slike. Vse kar se zgodi, da utripa tista zelena lučka na monitorju. Edina razlika med tem, ali je monitor priklopljen ali ne je ta, da po priklopu zelena lučka utripa v drugačnem "ritmu". In sicer je interval te lučke na on daljši, ko je dejansko priklopljen preko vga kabla na grafično. Kakšna ideja kaj bi lahko bilo, se splača serivisirat itd?

Gre za Samsung 913n, grafična&ostalo dela ok, ker drug monitor dela normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marnit ()

nokaut240 ::

nokaut240 je izjavil:

Pred enim mesecem mi je pričel LCD monitor LG L1900R utripati. In sicer tako, da ko jaz fizično vklopim monitor, ta hitro utripa približno 15 sekund po vklopu. Če je naprimer monitor izklopljen manj časa (recimo manj kot uro), se to ne zgodi. Z grafično kartico ni nič narobe, ker sem monitor priklopil v drugi računalnik, pa ni bilo nič bolje. Kupil sem ga pa pred tremi leti, tako da garancija je že potekla.


Pa se to splača popravljati ali je bolje kupiti novega ?
P.S: Sedaj utripa skoraj 15 minut od prižiga.

webstar ::

Pri SAMSUNG-u LCD 226BW sem menjal 4 kondenzatorje za cca. 2 €.
Dela kot nov...
 SAMSUNG LCD 226BW

SAMSUNG LCD 226BW

Tilen ::

webstar je izjavil:

Pri SAMSUNG-u LCD 226BW sem menjal 4 kondenzatorje za cca. 2 €.
Dela kot nov...
 SAMSUNG LCD 226BW

SAMSUNG LCD 226BW



Kaksno tezavo si pa imel? Meni je odletel 245B. Samo lucka utripa za power.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

severjug ::

Meni je odletel 245B. Samo lucka utripa za power.

Tilen imam čisto enako težavo.Ne vem ali naj dam stvar popravit oz. ali se sploh splača.

lp

Nwanko ::

S kod si,če si z Maribora se lahko zmenimo za popravilo. info na ZS

Master_Yoda ::

Ce vam kaj pomaga - Meni se je isto zacelo dogajati na Samsung 226BW - po vklopu je kaksnih 15 sekund utripal. Na sreco sem imel se en mesec garancijo in so popravli. Na listku pa je pisalo, da so zamenjali inverter.

enadvatri ::

webstar je izjavil:

Pri SAMSUNG-u LCD 226BW sem menjal 4 kondenzatorje za cca. 2 €.
Dela kot nov...
 SAMSUNG LCD 226BW

SAMSUNG LCD 226BW



Bom poizkusil, mene isto je-be.

kmetek ::

kako pa ugotoviš, recimo jaz imam v kleti LG 2000C IPS 20'' zelo dober monitor, ki je potreben verjetne menjave kondenzatorja/ev.

Nwanko ::

Pri kondenzatorju se takoj vidi če je pokvarjen.Maš sliko zgoraj... Če ne znaš popravit,ti zrihtam za mali dnar. ZS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

kmetek ::

Fora je, komu bi v okolici Kranja peljal na hiter in ugoden pregled in popravilo. Kajti vlagat ne mislim 50€ vanj, saj ima vrednost do 80-100€ (če bi delal tip top). Ponujali so mi zanj 20€ 8-O, hiba je samo ta, da se ne prižge v prvo, ampak šele v 3-4 poskusu.

Nwanko ::

Ja sej,kondenzatorjev ne napuni zato to dela :P Žal sem z MB. To bi blo cca 30min dela. Škoda.

kayz1 ::

Da še jaz napišem svojo izkušnjo. Isto zadeva se mi je pojavila na Samsungu 245B+. Vedno dlje je trajalo, da mi ga je uspelo prižgat, ko pa je enkrat delal je bil prižgan tudi po več mesecev. Signal mora biti v monitorju vedno, ne sme iti v standby. Potem sem ga nesel na servis v Lancom (MB) in mi je serviser zamenjal napajalni del. Zaenkrat dela vse ok. Računal mi je 20€ na roko ker garancija ni šla skozi(nisem imel več računa).

Nwanko ::

Ja sej,delo se plača,kondiči prijejo max 5€.

_koki_ ::

Razšraufaš monitor, potem pa napajalni sklop neseš do najbližjega RTV servisa, ki ima verjetno vse kondenzatorje za menjavo na zalogi in ti v roku ene ure zamenja, če bo delo in material več ko 10eur se obrneš in greš drugam...

Nwanko ::

Za 10€ ti pa ziher nebo noben delo...

_koki_ ::

Nikoli še nisem več kot 10eur plačal za menjavo kondenzatorjev z materialom (seveda je pa tudi to pogojeno koliko jih more menjati), je pa res da če mu cel monitor prineseš tja, ziher ne bo za tak denar naredil!
Pač če ti nebi za tak denar naredil, še ne pomeni da kdo drug nebi, samo imenik preletiš in kličeš na servise, dokler ne najdeš enega ki bo!

kayz1 ::

Meni je kar cel napajalni del menjal (tak je reku in mi pokazal neko tiskano vezje), plačal sem mu na roko, garanjcijski zahtevek pa so baje stornirali. Važno da dela :P

Invictus ::

Seveda če ima monitor kak šrauf. Moj LG nima nič. Niti ne vem kako se ga odpre.

Dobro da je bila potem napaka v nastavitvah. Mi je lepo rekel serviser za LG ko sem poklical ne vem že katero firmo. Ampak se jih najde kot servis za LG na netu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mipe ::

IvoJan je izjavil:

zakaj hudiča sploh ugašate monitor??

Boš ti plačeval račun za čas, ko monitor troši energijo kadar se ga ne rabi?

ZigaZiga ::

jaz imam podobno težavo, sicer z zaslonom Philips 170x6, ko ga priklopim, za sekundo pokaže sliko, potem osvetlitev ugasne kot da bi ugasnil zaslon, ampak ostane prižgan (lučka sveti).

zanima me samo to, če se splača popravljati, ali je bolje kupiti drugega/večjega (ker je ta samo 17 inch.)

še slika transformatorja (mislim, da so nekateri kondenzatorji fuč)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko gre monitor v "spanje" se ne "zbudi" več

Oddelek: Zvok in slika
243539 (1203) neocodexx
»

Monitor rabi 1 uro, da se "ogreje" in prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
241756 (969) Furbo
»

Monitor blinka

Oddelek: Strojna oprema
222337 (1949) Nwanko
»

226BW ali 2232BW monitor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15317011 (10073) Zako
»

22" LCD do 300€, kateri ?

Oddelek: Kaj kupiti
61494 (1315) Ted

Več podobnih tem