» »

Monitor rabi 1 uro, da se "ogreje" in prižge

Monitor rabi 1 uro, da se "ogreje" in prižge

ProfAlen ::

Pozdravljeni,

imam star monitor, ki je še samo za na smetišče. 22 velikost, (no, saj ni tako zelo star...4 let nekje, da ne bo pomote in primerjavi s kakim pramonitorjem ;) )

Zadnji mesec se je začelo dogajati, da ko prižgem PC in nato monitor, da se monitor ne prižge takoj...luč utripa...kot da bi rabil nekaj časa, da se ogreje...ali nevem kaj :)

Kupujem že novega...me pa vseeno zanima, kaj bi lahko bil vzrok? Je res toplota? Ali je kaj drugega?

lp

hojnikb ::

kondenzatorji
#brezpodpisa

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Imam Samsungov Syncmaster 223BF (ali nekaj podobnega), ki se je obnašal podobno. Bili so kondenzatorji. Odkar sem jih zamenjal, dela spet b.p. Strošek je bil cca 5€ + moje delo.

LP

Jože

MIHAc27 ::

Samsungi so sploh znani po slabih kondenzatorjih. Menjava pogosto pomaga, seveda ne pa vedno. V vsaj 80% je vseeno nekaj na power bordu. V ostalih 20% je pa inverter ali backlight lučka.

Klemzz ::

Isto se je dogajalo z mojim 226BW, menjava kondenzatorjev je rešla problem in dela dalje.

[D]emon ::

Seveda, ce pa Samsung spara, potem pa v kao high-end monitorje dajejo CapXon kondije.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

darkz ::

Jaz sem probal rešit LG flatron L225WT..
Opazil sem 4 slabe kondenzatorje, ki sem jih zamenja. Probam ga prižgati in Voila pojavi se Lg logo.
Nato sem probal povezati z pcjom in črn ekran.
Čudno mi je ker meni od ekrana deluje normalno, a slike od pcja pa noče pokazati čeprav zazna priklop kabla.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

steev ::

Jah si že kaj uničil. Pa ko menjaš 4 kondenzatorje, zamenjaš še 5 ostalih. Pač je dobro menjat v kompletu.
To je isto, kot bi na avtu zamenjal samo levi disk npr.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

shadeX ::

Še en glas za kondenzatorje. Mam tudi sam en samsung ekran, ki potrebuje 30min za normalno delovanje. Enega sem že popravil, tega pa še moram :)

[D]emon ::

Pa pazi, da bodo low ESR kondiji.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Compufreek ::

Heh glih dans sem se lotil odpret en monitor da bi vido kaj je pa tik pred tem vidim tale post :), pa bom kar izkoristil za vprašanja tole:
-Kje kupujete kondenzatorje(in podobno) v sloveniji poznam ampak kaj pa tujina ? (se splača prek ebay-a iz kitajske )
-če jih bom že menjal, kako je z solid kapacitorji, se jih bolj splača dat, sem slišal da bolj dolgo vzdržijo oz ali tukaj mešam hruške pa japke pa je to nečemu čist tretjemu namenjeno ?
-kaj morem pazit pri menjavi .... morajo biti točni volt in uF ali morajo biti isti ali več ?
-opazil sem na mojem LG ju da sta v skupini teh 5 kondenzatorjev 2 napihnjena, menjal bom seveda vseh 5 (3x 1000uf 16V in 2x 680uF 25V ) kaj pa teveliki (2x 450V 65uF) se jih splača tudi menjat ali so tisti bol dolgotrajni ?

[D]emon ::

Kondenzatorje jaz osebno kupujem pri IC Elektronika v Ljubljani. Drugace jih lahko pri Farnellu narocis, ampak mislim da ce si v LJ, da je ceneje IC. Od Kitajcev rajsi ne kupuj, ker blazno radi prodajajo ponarejene kondije.

Tavelikih 400+ V kondijev jaz nisem nikdar menjal, pa tudi dobi se jih pri nas malo tezje.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

AC_DC ::

[D]emon
Kje misliš da kupuje IC E ?

[D]emon ::

Direktno od Wan Hung Lo kitajckov ziher ne.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

ProfAlen ::

kak predlog kako pospesit priziganje? danes se mi ke zgodilo da se priziga nenormlno vec ur kot ponavadi...

Han ::

Je bil že večkrat podan - menjaj kondije...

ProfAlen ::

ce bi malo razmislil, bi verjetno skapiral sa se nisem menjam in da morda iscem se alternativne resitve;)

SaXsIm ::

Alternativa je, da menjaš monitor. Ali pa kondenzatorje.
SaXsIm

MIHAc27 ::

Eni ste res smešni... ne bi kondiče menjal, a vidiš da ti monitor crkuje. Ja če nisi vešč dela z spajkalnikom... nabavi cel power board. To je enostavno zamenjat (no vsaj meni). Dobiš ga pa od kitajcev za tam 10-30$. Kondenzatorji bodo stali tam 1-2€ max

shadeX ::

ProfAlen je izjavil:

kak predlog kako pospesit priziganje? danes se mi ke zgodilo da se priziga nenormlno vec ur kot ponavadi...


Prideš in vklopiš monitor dve uri preden ga potrebuješ. Če te ni doma, vprašaš sorodnika, če ga vklopi namesto tebe.

broken/link ::

z opombo, da tega ne boš dolgo počel, ker ta čas prižiganja monitorja limitira proti neskončnosti :D

Compufreek ::

Glej , monitor ko sem ga jaz popravil je delal podobno , ampak v mojem primeru je rešitev bla da sem izklapljav in vklapljal elektriko dokler nidelalo ampak po enem tednu je zadeva preprosto nehala delat, sicer sem vešč spajkanja ... sem pa zelllllooooo daleš od nekoga ki se redno s tem ukvarja pa mi menjava ni vzela ure, ekran je zelo simpl za odpret, pogledat polaritete skor ne rabiš ker majo vsi označen minus na kondenzatorju kot na plošči (bela črta) in to je to.

pa še video menjave :



vglavnem kot so ti ostali rekli ... kar naenkrat se monitor preprosto nebo več prižgal in edina druga režitev je nov monitor

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Zakaj take monitorje sploh ugašate?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

steev ::

A ti ga imaš vedno prižganega, si 24/7 pred njim?
:|

Furbo ::

Če bi bil defekten in se prižigal eno uro, ga pač ne bi izklapljal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo LCD zaslona (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7214145 (10986) Telbanc
»

Skurjen ekran. Takoj po novega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
677264 (5508) Invictus
»

Samsung lcd - zamenjani kondenzatorji - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5114729 (13250) Pyr0Beast
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710612 (5223) Pyr0Beast
»

Problem s prižiganjem sistema

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121842 (1473) Pyr0Beast

Več podobnih tem