» »

Google street view tudi v sloveniji?

Google street view tudi v sloveniji?

1
2
»

Mipe ::

Samo naslov mi daj in 100% najdem, ne da bi rabil GSV. Seveda pa niso vsi ljudje tako obdarjeni kot jaz... Hja.

mtosev ::

#000000 je izjavil:

mtosev je izjavil:

lol ne morem slikati tvoje hiša? haha dobra ej. slikam lahko karkoli brez da stopim na tvojo lastnino. bp lahko slikam tvojo hišo iz javne ceste in ti ne moreš nič storiti


Mislm si smotan, seveda jo lahko slikaš, ampak pri objavi se zaplete, ne smeš je objavit javno, če pa jo se te da izsledit in primerno kaznovat :) Vaspitne merke i slično :)

miklic001, ja seveda je uporaben, sploh za firme in podobno, ampak kot si ugotovil in kot pravi IP, naj omogočijo da pride do izbrisa pred javno objavo :)
lol ja.kolk slik je na netu random ljudi in nepremičnin.jaz lahko slikam karkoli iz javne ceste tudi tvojo hišo.lahko pa okoli hiše kupiš dosti zemnje in postaviš ogrado.vseeno pa te lahko slikam iz zraka

ne pozabiti še kolk slik je na 24ur od raznih znanih ljudi in slike njihovih nepremičnin
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

SmeskoSnezak ::

Ker res ima uporabnik tako silo, veselje, denar in prevec cajta slikat cist vsako bajto in kip, a ne mtosev? Mater, bolj blesavih komentarjev se nisn prebiral od tebe. Kak pr hudicu lahk enacis enega cloveka s korporacijo?!? Daj zacni uporablat sive celice v mozganih!!
@ Pusti soncu v srce... @

mitjau ::

Hardstyle je izjavil:

Glede nato, da delajo točno to kar dela google street ekipa bi bilo zanimivo videti sodelovanje teh dveh podjetjih in seveda slovenijo v street viewu.


Glede na to da NE delajo isto ni nič sodelovanja... Tile snemajo namreč površino cest, torej širino cest, kakšne so označbe na njej itd... okolice ne snemajo.
GSV pa snema izključno okolico...

#000000 ::

Gre se za to da ko bodo imeli pokrito celo kuglo, ne bo več tolko navdušenja, ker bo treba vsak tak virtualni izlet plačat, oni bodo fino služili, jest pa od tega ne bom imel ničesar, niti me noben nič ne bo uprašal če se strinjam. Ja pol dejmo v vsako kopalnico kamero, pač iz varnostnih razlogov, da kdo ne pade in se poškoduje ipd. pač ful koristna zadeva itak jo pa plača neka korporacija, ko bomo imeli vse pokrito, pa odpremo stran kjer lahko opazuješ v kopalnici vsakega, vpišeš lepo Natalija Verboten in evo jo, al pa Miss Slovenije 2003 itd. you named. Bi blo to fino ?

francek1 ::

Res rabiš strokovno pomoč, če ne ločiš intime od javnega prostora...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zmajc ::

Osebno uživam ko z GVS gledam cestni vrvež in podobe vsakdanjega življenja po svetu.

Je tudi uporaben ko se odpravljaš na neko lokacijo in bajto kamor greš dejansko vidiš kot se jo vidi s ceste ne samo z ptičje perspektive...

Tisti ki imajo nekaj za skrivat in paranoiki pa bojo pač vedno proti takim stvarem. Po izjavah ki jih daje #000000 bi skoraj sumil da se pri njemu izvajajo "mutni poslovi" :P

mikic007 ::

mitjau je izjavil:

Hardstyle je izjavil:

Glede nato, da delajo točno to kar dela google street ekipa bi bilo zanimivo videti sodelovanje teh dveh podjetjih in seveda slovenijo v street viewu.


Glede na to da NE delajo isto ni nič sodelovanja... Tile snemajo namreč površino cest, torej širino cest, kakšne so označbe na njej itd... okolice ne snemajo.
GSV pa snema izključno okolico...


V bistvu ni vazno, kaj tocno oni snemajo, ker snemajo za DRSC, drzavne ceste, torej njihovo "lastnino", podatki pa so namenjeni izkljucno njim. Snema se tudi okolico, zajema pa izkljucno stvari, povezane s cesto, znaki in bankinami. Vse ostalo ni uporabljeno in tudi ne uporabno. Kamere, ki snemajo na stran so uporabljene izkljucno za prepoznavo objektov in znakov, ki so obrnjeni pravokotno na cestisce, ne pa zgradbam ob cesti.

Imajo tudi vsa dovoljenja, ceprav si vsake toliko naletel na paranoike, ki so tezili, klicali policijo ipd.

#000000 ::

Zmajc je izjavil:

Osebno uživam ko z GVS gledam cestni vrvež in podobe vsakdanjega življenja po svetu.

Je tudi uporaben ko se odpravljaš na neko lokacijo in bajto kamor greš dejansko vidiš kot se jo vidi s ceste ne samo z ptičje perspektive...

Tisti ki imajo nekaj za skrivat in paranoiki pa bojo pač vedno proti takim stvarem. Po izjavah ki jih daje #000000 bi skoraj sumil da se pri njemu izvajajo "mutni poslovi" :P



Nisem jest noben paranoik, ampak pač nebi pustil da se kaj takega izvaja prez dovoljenj, če moram jest imet 100 potrdil in dovoljenj za vsako neumnost, naj še mene kdo vraša ko smena nojo nago rit na ležalniku pred bajto.

Reycis ::

Pa si paranoik. In še slabo obveščen. Iz javne površine lahko vsakdo slika tvojo nepremičnino in objavi slike.

para! ::

Ce itak ni panike, ce se nas snema, oziroma ce lahko zopet vecina odloca o pravicah manjsine, potem ne bo nic hudega, ce tudi ta manjsina ne uposteva zelja vecine in si pac postavljamo counterintelligence sisteme z mikro kamercami okoli his, ki snemajo ital zgolj javni prostor. Seveda vas nihce ne bo nic vprasal, prav tako ne bo obvestil o videonadzoru, saj vendar ni panike, treba je praisat tehnologijo, ce je kak zakon v oviro, se ga spremeni, ce zakonodajalec ne popusti, se ga oznaci za debila.

Kamerca wlan, ki jo lahko vgradim v prostor za rolete na zunanji strani okna me stane drobiz, hkrati pa ni nacina, da jo kdorkoli opazi ali zazna. Algoritem za facial recog povezat s FB racuni, na katerih je 2000 oseb kot frendov, iz katereih se crpa material za cross-reference tud ni ZF. In potem ena baza, kamor se vpisujejo identitete posnetih oseb, seveda z odstotkom zanesljivosti.

Zasebnost? Ti si paranoicen, pejt h zdravniku. Zakoni? Jebes njih, ce so glupi.
Death before dishonor!

borutz ::

No, so le dosegli dogovor in google prihaja poleti slikati nase ceste,hise,...

http://avtoarena.si/novice/google-bo-za...

Goody ::

Bolj bi bilo zanimivo, če bi navigacija delovala v Sloveniji, da ne bi bilo potrebno modane aplikacije uporabljati...

Mercier ::

borutz je izjavil:

No, so le dosegli dogovor in google prihaja poleti slikati nase ceste,hise,...

http://avtoarena.si/novice/google-bo-za...


U, *ebenti, moram pokosit, obrezat, pa fasado osmest prašnih pajkovih mrež.

telexdell ::

Goody je izjavil:

Bolj bi bilo zanimivo, če bi navigacija delovala v Sloveniji, da ne bi bilo potrebno modane aplikacije uporabljati...

Mogoče jo bodo pa naredili sedaj, da se njihovi avtomobili ne bodo izgubili?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

metalc ::

Da ne bom po nepotrebnem "smetil", bom "recikliral" kar to temo....

Ravnokar je po mojem becirku (vzhodna Ljubljana) vozil en podoben avto, le da je bil črn in brez oznak, na strehi pa je imel steber s kamero. Kaj bolj si ga žal nisem mogel ogledati, ker ga nisem porajtal takoj. Po vzorcu gibanja (prešnjofal je tudi kratke slepe uličice, ki se odcepljajo od "glavne") pa je očitno imel enak namen kot Google.

Ve kdo morda kaj več o tem, kdo ali kaj bi lahko to bil? In kje se bo dalo preveriti, ali so algoritmi zameglili vse, kar morajo?

PS zadnjih nekaj dni sem bil odsoten in možno, da sem kaj zamudil...

jest10 ::

Kartiranje za navigacije. HERE in TomTom
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Street View brez novih posnetkov v Nemčiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7316672 (1298) Lonsarg
»

Google Street View se vrača v Slovenijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11034601 (22963) GreenT
»

Google Street View dodal posnetke Nemčije (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
23152329 (44945) Keyser Soze
»

Nataša Pirc Musar preprečila prihod Google Street View v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31999959 (94947) stratosD

Več podobnih tem