» »

Dell vs Hp

Dell vs Hp

anjaklemen ::

Pozdravljeni,
Zanima me vaše mnenje, za katerega bi se odločili in zakaj?
Kaj mislite glede grafičnih, kakšno bi vi priporočali?


HP PAVILION DV7- 4030EM


Tehnične podrobnosti
Procesor: Intel Core i7-720QM 1,60 GHz, L3 6MB
Pomnilnik: 4GB (2x2GB), DDR3, 1333MHz, Ni proste reže
Trdi disk: 1TB, 5400rpm, SATA
Zaslon: 43,9 cm, 1600x900, LED Bright View
Grafična kartica: ATI Mobility Radeon HD 5650 1GB DDR3, do 2714MB skupnega pomnilnika
Bralna enota: čitalec kartic, DVD±RW DL LS
Priključki: wlan.11b/g/n, BT, Spletna kamera, HDMI, VGA, USB2.0x4
Baterija: Li-Ion, 6 celična
Drugi priključki: audio out-stereo, mikrofon, fingerprint reader



Dell Studio 1747

Velikost zaslona: 17.3" / 43 cm
Napajalnik: 90W AC Adapter
Ostalo: počivalnik za roke: Silver Chainlink with Black Chainlink Cover only (srebrno črn), vgrajena 2.0MP kamera
Procesor: Intel i7-720QM(1.6GHz) Mobile CPU
Zaslon: 17.3in High Definition+ (1600X900) LED z TrueLife"
Pomnilnik: 4096MB (2x2048) 1333MHz DDR3 Dual Channel
Trdi disk: 500GB Serial ATA (7200RPM)
Optična enota: 8X DVD+/-RW Drive including software (Win 7 Only)
Grafična kartica: 1 GB ATI Mobility Radeon HD 4650
Brezžično omrežje: Dell Wireless 1397 (802.11 b/g) Mini Card European, Europe Dell Bluetooth 365 Card
Baterija: 6-celična 56W/HR LI-ION

Yohan del Sud ::

Dva pomembna podatka si zpustila:

1. Zakaj rabiš?
2. Cena?
www.strancar.com

anjaklemen ::

Za faks, za filme gledat ter za kakšno igrco odigrat.
HP je 1.250EUR 1 letna garancija.
DELL 1.200 3 letna garancija.

WarpedGone ::

Dell, al pa HPju dokupi garancijo - če je možno.
Obstaja velika verjetnost da bo stvar precej hitro crknila, žal.

Glede ostalega - vzemi lepšega.
Zbogom in hvala za vse ribe

Yohan del Sud ::

Dobro, ok, rabiš velik ekran in to je to. Če lih ne špilaš crysis, zadnjega gta in nfs in pododobno, lahko par 100 eur vložiš v kaj drugega in si nabavi karkoli iz njihovega izbora te velikosti in če je treba doplačaj garancijo. Ker za igrce, filme in za faks so dobri vsi tega formata teh dveh firm, ki so zdaj na trgu. Ampak vseeno se glihaj. Moj nasvet.

Edit, za 1080HD, filme, če RES rabiš, potem vzami višjo ločljivost, ampak potem bo res cena tu nekje.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

egregor ::

Pozdravljeni!

Imamo omenjen notesnik HP PAVILION DV7- 4030EM , žal kaj extra ne morem povedat, ker ga imam samo par dni.
''Zaenkrat nad pričakovanji''

Me pa zanima sledeče, zelo me motijo particije ki so :
1. c- particija
2. d- recovery particija
3. e- hp tools

Ali lahko particije pobrišem, jih dam na eno in formatiram?
Kako bo z windowsi7, ki so nekje na disku???? CD-ni bil priložen

Če ve kdo kaj več naj prosim pomaga.
lep večer vsem skupaj

solatko ::

Osebno bi raje nabavil Toshibo v tem rangu ali v skrajni sili Lenovo. Kvaliteta HP in DELL zadnja leta ni več na nivoju njihovih cen.

zee ::

@egregor:
Particijo C:\ razdeli na dve. Ostale particije pusti na miru, saj ti bodo se kako prav prisle, ko (ce?) se ti bodo Windowsi sesuli, saj ti omogocajo enostavno obnovo sistema, vkljucno z driverji za vsak kos se tako banalne strojne opreme.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

__X__ ::

Lahko pa si narediš varnostno kopijo na DVDje in mirno pobrišeš particije. Gonilniki gor so pa že tako zastareli in si raje naloži najnovejše.

mihec87 ::

Če misliš veliko okoli prenašati v torbi premisli če res potrebuješ 17inch ekran ker nekaj teže je vseno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

egregor ::

zee je izjavil:

@egregor:
Particijo C:\ razdeli na dve. Ostale particije pusti na miru, saj ti bodo se kako prav prisle, ko (ce?) se ti bodo Windowsi sesuli, saj ti omogocajo enostavno obnovo sistema, vkljucno z driverji za vsak kos se tako banalne strojne opreme.



Ali je potem možno particije d. in e. nekako skrit?

solatko ::

Vsako napravo in mapo je možno skriti (desna miška na predmet in lastnosti, pokljukaš skrito in to je to)

bond007 ::

Osebno bi raje nabavil Toshibo v tem rangu ali v skrajni sili Lenovo. Kvaliteta HP in DELL zadnja leta ni več na nivoju njihovih cen.


Osebno pa imam ravno s Toshibo daleč najslabše izkušnje... V službi smo imeli kakih 5 bolj high end toshib za 1500EUR+, različni modeli in prav z vsemi so bile težave. V 99% pisarniško delo... Crkovalo je: usb porti, napajalniki, dvd pekači, eni pa je šla celo matična plošča - razen ohišja, ki je odlično, je ostalo res katastrofa za takšno ceno!
Punca je kupila nekaj let nazaj bolj low end Toshibo a200-1m4 - crknil je vgrajen čitalec kartic, na vsake toliko ur ji crkne wireless (pomaga samo restart, sprobani različni OSi, različni gonilniki - tako da mora biti hardware kriv), baterija ji zdrži še manj kot uro (že nova toshiba baterija pa je imela takrat manjšo kapaciteto kot konkurenčni prenosniki). Uglavnem jst Toshibe ne bi več!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

egregor ::

solatko je izjavil:

Vsako napravo in mapo je možno skriti (desna miška na predmet in lastnosti, pokljukaš skrito in to je to)

to že, nimam pa variante da skrijem celotno particijo

solatko ::

Twik ui ti omogoča prikaz po črkah. Tiste, ki jih označiš kot skrite jih pač ne bo.

Ne vem kako je s Toshibami izpred 3-4-ih let, je pa dejansko zadnji dve leti kvaliteta teh mašin, visoko nad pričakovanji. Tisto, kar si neštel, da je crkavalo, je crkavalo pri vseh, število crknjenih matičnih, pa je bilo pri HP, visoko nad povprečjem. USB porti niso delovali predvsem zaradi gonilnikov v windows XP, DVD-ji so crkavali, ker ste notri puščali ploščke, napajalnik, je tako kot baterija, potrošni material in ni izdelek Toshibe,
To kar se ti dogaja na puncinem računalniku je po štirih letih, verjetno so večina krivi - prah, napačno vstavljena kartica (saj čitalci kartic praviloma ne crkujejo), za crkovanje wirelesa pa je največkrat kriv router in ne mrežna kartica, sicer pa daj gor OS, za katerega so original gonilniki, mašino daj prečistit, baterije pa so tako ali tako rakrana vseh prenosnikov. Pri zmogljivi mašini, je na bateriji pač premalo kapacitete. Če daš vse na low, bo tudi baterija v Toshibi zdržala, kar dolgo.

V glavnem pa govorim o kvaliteti prenosnikov, ki se prodajajo danes in ne tistih izpred nekaj let - danes je kvaliteta na strani Toshibe in Lenova, kar kažejou tudi garancijski pogoji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

noraguta ::

eh computer management . disk management
pa pobrišeš črko pogona
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

solatko ::

Potem te particije ne moreš zagnati, ko jo rabiš.

bond007 ::

USB porti niso delovali predvsem zaradi gonilnikov v windows XP

Vsi so imeli visto gor že od začetka, kasneje so se res na 1 prenosnik namestili tudi xpji, ampak samo preizkus neke programske opreme...
DVD-ji so crkavali, ker ste notri puščali ploščke

Kaj? Si resen? Tudi, če bi puščali res cdje v pogonih (pa kolikor sem videl jih niso) ne more zaradi tega kar pogon crknat, potem najbolje sploh ne uporabljat pogona, da slučajno ne crkne...

To kar se ti dogaja na puncinem računalniku je po štirih letih, verjetno so večina krivi - prah, napačno vstavljena kartica (saj čitalci kartic praviloma ne crkujejo), za crkovanje wirelesa pa je največkrat kriv router in ne mrežna kartica, sicer pa daj gor OS, za katerega so original gonilniki, mašino daj prečistit, baterije pa so tako ali tako rakrana vseh prenosnikov. Pri zmogljivi mašini, je na bateriji pač premalo kapacitete. Če daš vse na low, bo tudi baterija v Toshibi zdržala, kar dolgo.

Njen prenosnik je relativno malo prižgan, da se niti nima čas prah nabrati, pa tudi sicer - je popucan, procesor je undervoltan (da se ja manj greje in da baterija zdrži tistih nekaj minut dlje), za wireless pač ni router kriv, ker se to dogaja na parih različnih lokacijah (ki meni delujejo bp) - aja , originalno je bila (in je še) vista gor - ni kaj pucat sistema, ker pazi kaj klika, firewall, antivirusni ma gor. Baterija pa je že na začetku zdržala komaj 2 ure, sedaj ma vse izklopleno (bluetooth, wireless), proc undervoltan, osvetlitev na min, pa je komaj za 1 uro. Kako lahko narobe vstaviš kartico v čitalec kartic, mi pa ni jasno - če narobe obrneš tako ne gre not, če pa prav, se pa lepo zaskoči - nobene umetnosti tukaj.

Ne vem no - jst sem zmeri bolj low end, no name prenosnike imel, jih uporabljal 24/7, padali so po tleh in po 4ih letih je baterija še vedno 2 ure zdržala (pa je mel kar požrešno x700 grafično), vse kar je šlo narobe pa je, da se mi je nalepka p-m strgala in da se mi je ena nogica odlimala... Da bi moral takole zagovarjati okvare - heh ma ob prvi priliki se prenosnika znebim, ker to normalno pač ni!

noraguta ::

recovery particije ne nuca vidt v windowsih. najverjetneje tud tools.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

solatko ::

bond007 - Poglej - nič ne opravičujem, govorim iz izkušenj, saj se že kar nekaj časa ukvarjam s popravili HW. Se dogaja, da je kakšen pekač slabše kvalitete, vendar za to ni kriv proizvajalec računalnika, govorim o konstrukcijskih napakah, slabi kompatibilnosti sestavnih delov, slabi izdelavi, crkavanju osnovnih sestavin, pri posameznih proizvajalcih - torej o splošni kvaliteti določenih znamk. Včasih sta bila pojem kvalitete HP in DELL, danes niti slučajno to nista več in živita na stari slavi. Vedno so bili malo slabši Acer-ji in razni hand made sestavljeni prenosniki (ni pa to pravilo). Že skozi so izredno kvalitetni IBM, ne glede na to, kdo jih sestavlja. Toshibe so imele nihanja, nekateri modeli so bili, glede na ceno izvrstni, drugi povprečni, sedaj pa skoraj ne moreš zgrešiti, če vzameš to znamko. Asus bi lahko bil dober, vendar se še krepko lovijo in še nekaj, če si pameten, ne kupuj prenosnika z AMD procesorjem, saj se kar močno greje in po navadi, se pojavijo težave v nekaj mesecih po nakupu, zaradi stalnega pregrevanja.
Prah se nabira tudi, če računalnik nič ne dela. Za wireless poizkusi najnovejše gonilnike, baterijo pa vzemi močnejšo, če se jo za njen model dobi, so pa baterije še vedno velik problem večjih prenosnikov.

kurjač ::

@solatko
Že tri leta si lastim Hp 6715s z procesorjem AMD turion TL-60. O kakšnem pregrevnju ti govoriš? Se ti zdi visoka temperatura 38 stopinj na idle in load pod 70? Edina stvar, ki sem jo spremenil takoj ob nakupu je bila vklop ventilatorja v biosu (fan alway on). Če nisem to vklopil je temperatura varirala od 40 - 55 stopinj kar je verjetno nekaterim s časom povzročilo odpoved matične. Ti povem, da me tudi kak intel preseneti z ogrevanjem prstov...

Leks ::

včeraj sem v HP 6535b (Turion TL-60) očistil hladilnik in zamenjal termalno pasto. Prenosnik se je res obupno pregraval, po tem posegu pa je sedaj nenormalno hladen in predvsem neslišen. Lastnica je morala prav pogledati na lučke, če je vklopljen, ker prej so ventilatorji brneli v nedogled.

solatko ::

kurjač - ventilator pa laufa da je joj. Kako lahko zdržiš. Tudi nekateri Inteli se grejejo, vendar precej manj, na enake ali boljše performance.
Dobro čiščenje na vsake pol leta, pripomore k daljši rabi prenosnika.

kurjač ::

Ventilator zatuli prvih nekaj sekund po vklopu in je potem skoraj neslišen. Celo pri polni obremenitvi se ne dere tako kot pri vklopu. Bi rekel, da je bila zadeva prej bolj moteča ko je ventilator delal v avtomatskem načinu in se je zaganjal na cca 45 sekund.

solatko ::

Potem ti je pa sistem sam postavil ventilator na kontrolo.

Invictus ::

Obe firmi sta sranje kar se tiče laptopov, sploh Dell. Poceni plastika

Če boš že zmetal toliko denarja, si kupi IBM ali Apple.

LP I.

egregor ::

Pozdravljeni!
Imam sledeči problem:
Na notesniku HP PAVILION DV7- 4030EM imam prednaložen windows7 slo.
Zaradi nalaganja windows 7 enterprise verzije se mi sedaj noče iz biosa preko F11 naložit system recovery , da bi si lahko svojega notesnika spravil v prvotno stanje, ampak mi z funkcijo F11 boota system recovery z windowsa enterprise. Nikakor ne morem več naložiti originalnih windowsow, kaj naj storim? Prosim če mi lahko pomagate.
Še vedno pa imam recovery particijo ki so na njen original HP WIN7 Home Premium.
Hvala vsem

solatko ::

Z nekim recovery diskom, iz bios-a zbriši particijo z naloženim sistemom, potem pa poženi recovery particijo od HP-ja. Uporabi boot disk od Acronisa, Nortona ali druge.

egregor ::

hvala, sam ne znam uporabljat teh boot diskov, obstaja kak vodič?

solatko ::

Pri vsakem imaš tudi navodila, se pa le malenkostno razlikujejo, tako da, ko naštudiraš enega, lahko delaš z vsemi, samo komande poiščeš.

egregor ::

Evo, naredil sem si boot disk od Norton Ghost.
Zaženem računalnik bootam cd in pridem v program, nikakor pa mi ne uspe pognat recovery particije. Rabim malo pomoči
prijeten spanec

solatko ::

Uporaba Recovery particije je opisana v navodilih prenosnika. Boot disk uporabiš samo za formatiranje sistemske particije, potem pa normalno zaženeš recovery z F11.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Recovery particija in prenosnik.

Oddelek: Pomoč in nasveti
322010 (1695) D3m0r4l1z3d
»

Kako spet zbootat recovery particijo na Dellu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231762 (1525) nodrim
»

Kako ponovno naložiti originalne Win Vista?

Oddelek: Operacijski sistemi
134150 (3901) solatko
»

Nov prenosnik? - Lenovo vs. Dell

Oddelek: Kaj kupiti
164143 (3762) quartz
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517349 (9525) Utk

Več podobnih tem