» »

Ponavljanje ?

Ponavljanje ?

FIFTIklip ::

Imam sledeči problem. Bil sem vpisan v prvi letnik, ki sem ga tudi ponavljal ampak opravil uspešno. Po tem dogodku sem po 4 mesecih obiskovanja drugega letnika bil primoran zapustiti šolo zaradi določenih težav doma. Pavziral sem 2 leti dokler se to sedaj ni rešilo. Sedaj se hočem upisat u drugi letnik, da nadaljujem šolanje..Tukaj nastane problem. Svetovalna delavka mi je povedala, da lahko dijak srednje šole v celem izobraževalnem programu ponavlja samo 1x, ne 1x 1 letnik, ampak 1x v useh 4 letnih izobraževanja (srednja šola). Ker mi je veliko ljudi zatrdilo drugače (da lahko 1 letnik ponavljaš 1x, ne pa 1x v celem izobraževalnem sklopu) sem se odločil, da bo vrjetno kdo izmed forumašev imel pravi odgovor. Potrebujem konkreten odgovor z mogoče kakšnimi dokazi, da je to res.

Najlepša hvala

lonz ::

Kolikor se spomnim iz svojih šolskih let ti "pripada" eno ponavljanje v 4 letih srednje šole. Za vsako naslednje ponavljanje ti po moje mora odobriti šolska komisija. Po moje odvisno od ocen.
...arrrrrr, shiver me timbers...

FIFTIklip ::

Torej če bi dejansko ponavljal prvi letnik, prišel do četrtega in padel četrti letnik ga nebi smel ponavljati ?

branc ::

tako je. Samo en letnik lahko ponavljaš.
Druga zgodba je večerna šola. Lahko hitro narediš.

FIFTIklip ::

Bi z prošnjo v kateri bi obrazložil situacijo imel kakšno možnost da šolanje nadaljujem ?

lonz ::

Ne vem zakaj se ne pozanimaš na dotični šoli.
...arrrrrr, shiver me timbers...

imagodei ::

A vaša šola ne ponuja izobraževanja za odrasle? Se pravi isti program, kot si ga obiskoval, le da je organiziran "izredno"?
- Hoc est qui sumus -

FIFTIklip ::

imagodei je izjavil:

A vaša šola ne ponuja izobraževanja za odrasle? Se pravi isti program, kot si ga obiskoval, le da je organiziran "izredno"?


Že redno je šola težka, izredno bi to samo še bolj otežilo...sem se že pozanimal

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

Lej najbolše bi bilo, da greš nazaj svetovalki in se pozanimaš kakšne opcije imaš za nadaljevanje. Drugače se mi zdi, da se sedaj da opraviti letnik po izpitih, tako da končaj drugi letnik po izpitih in nato se v tretjega vpiši normalno.
1 + 1 = 1

imagodei ::

Uh, oh? Izobraževanje odraslih je običajno malce prilagojeno. Učitelji razumejo, da imajo odrasli še druge obveznosti, malo se da dogovoriti, včasih pogledajo skozi prste. Seveda je pa treba vedno vložit en napor.

Če ne gre redno, potem imaš na voljo kvečjemu izredno. Ali pa opravljat dela, ki predvidevajo nekvalificiranega delavca z osnovno šolo. Minimalec ti ne uide.
- Hoc est qui sumus -

Steinkauz ::

Pr 21ih greš lahko direkt na maturo, brez opravljanja srednje šole

imagodei ::

Kaj?
- Hoc est qui sumus -

FIFTIklip ::

Prošnja faksirana svetovalni delavki. Bom poročal kaj so mi rekli..

luzer386 ::

lahko ponavljaš 2x nevem zakaj te zavaja, ampak en letnik samo 1x.

IvoJan ::

v 4 letih srednje lahko pomoje ponavljas 2x samo ne mores 2x ponavljat isti letnik. nevem zakaj bi potem imel 6 mest za nalepke na dijaški izkaznici :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

AndrejS ::

Ne vem kako so pravila.. ampak če si imel doma "probleme" in imaš dokazila, lahko to tudi uporabiš za opravičilo.

Damiani ::

IvoJan je izjavil:

v 4 letih srednje lahko pomoje ponavljas 2x samo ne mores 2x ponavljat isti letnik. nevem zakaj bi potem imel 6 mest za nalepke na dijaški izkaznici :)

3+2 (+1 ponavljanje)=6

flood ::

lahko dvakrat ponavljaš s tem, da drugič ti ni potrebno hodit na ure, če nočeš
csaj tako je za poklicne
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

IvoJan ::

jaz sem na gimnaziji, in je frend ponavljal 1x prvi in 1x drugi. potem pa se je prepisal. ne vem pa ce je vlozil kaksno prosnjo.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Moivre ::

luzer386 je izjavil:

lahko ponavljaš 2x nevem zakaj te zavaja, ampak en letnik samo 1x.

Na žalost ne bo držalo.

St235 ::

Načeloma lahko ponavljaš samo enkrat. Ampak po dogovru, sploh če imaš konkreten razlog se v 99%, da dogovorit za dodatno ponavljanje letnika. Sploh, ker ne gre še enkrat za isti letnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč glede študentskega statusa / vpis za leto 18/19

Oddelek: Loža
61469 (1295) SaXsIm
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198510 (37327) Filip8
»

Pogojno napredovanje v višji letnik - FE

Oddelek: Šola
256210 (5708) AmaranthK
»

Popravni izpit iz 3+ predmetov

Oddelek: Šola
2911362 (7439) lebdim
»

Prestopanje med študijskimi programi

Oddelek: Šola
91598 (1405) berta

Več podobnih tem