» »

Pogojno napredovanje v višji letnik - FE

Pogojno napredovanje v višji letnik - FE

AmaranthK ::

Pozdravljeni,

zanima me, če se je kdo od vas že kdaj pogojno vpisal v višji letnik. Sama sicer študiram na FE, zato me zanima, če ima kdo izkušnjo prav z našim faksom. Pogoj za napredovanje je pri nas 54 kreditnih točk, torej se brez problema lahko vpišeš, če nimaš recimo narejenega izpita z max. 6 kreditnimi točkami, kaj se pa zgodi, če imaš samo 53 kreditnih? Sicer vem, da lahko daš vlogo, prošnjo za napredovanje, ampak na spletni strani je napisano, da bodo rezultati obravnavanih prošenj objavljeni na njihovi spletni strani, torej se lahko zgodi, da zaradi ene kreditne točke ponavljaš letnik, če zavrnejo prošnjo?

Če ima kdorkoli izkušnje s tem, bi bila zelo hvaležna za odgovor.

KraitPay ::

jp, sem hodil na FERI, smer elektro smeri.

Lahko se pogojno vpišeš če si sprejet. Pač pogoj je da imaš recimo kakšno težko operacijo in imaš dokaz, ali pa smert v družini itd.

Drugače pa da, nekje mora biti meja, je pač 54 kreditnih točk.

AmaranthK ::

Sm recimo zdej je ven prišlo tole:

Študentom na programih UL Fakultete za elektrotehniko in interdisciplinarnega programa Multimedija, ki jim bo za napredovanje v višji letnik manjkal en izpit tekočega letnika in bodo želeli napredovati, morajo komisiji za reševanje vlog oddati prošnjo z utemeljitvijo do 15.09.2015.
Prošnji ni potrebno prilagati dokazil o upravičenih razlogih.

Očitno so malo popustili pri pravilih,,

KraitPay ::

JA NO...

aerie ::

AmaranthK je izjavil:

Sm recimo zdej je ven prišlo tole:

Študentom na programih UL Fakultete za elektrotehniko in interdisciplinarnega programa Multimedija, ki jim bo za napredovanje v višji letnik manjkal en izpit tekočega letnika in bodo želeli napredovati, morajo komisiji za reševanje vlog oddati prošnjo z utemeljitvijo do 15.09.2015.
Prošnji ni potrebno prilagati dokazil o upravičenih razlogih.

Očitno so malo popustili pri pravilih,,

To pomeni, da že zdaj vedo, da ne bodo zapolnili potrebnega števila vpisnih mest po sedanjih kriterijih ->
Prošnji ni potrebno prilagati dokazil o upravičenih razlogih.
. Ker če nimajo zadosti študentov imajo problem, kako priti do denarja. To je današnje šolstvo, ki temelji na kvantiteti.

AmaranthK ::

Ja, smo vsi takega mnenja...sicer nisem za neko nižanje standardov, samo je pa malo neprijetno, če zajebeš glih zaradi tiste ene kreditne točke, ampak kot pravi @KraitPay, nekje se mora postaviti mejo. Ampak je tako..če recimo zgrešiš en izpit (z več kreditnimi točkami kot je dovoljeno) in ponavljaš letnik samo zaradi tega, je tudi smotano, ker se mi zdi, da lahko opravljaš maximalno 3 izpite naslednjega letnika...

taz ::

Pozdravljen.
Se spomnem da je imel sošolec isti primer, imel je 53KT od 54KT zahtevanih za napredovanje, pa je samo oddal prošnjo za napredovanje, brez dokazil o kakeršnikolih operacijah, pa so mu odobrili napredovanje. Mislim da sem takrat informacijo zvedel preko nekoga, kateremu so v študentski pisarni rekli, naj tako naredi.

AmaranthK ::

Sošolec je imel lani isto situacijo, pač samo poslal je prošnjo in so odobrili, ampak ker je napisano, da moraš utemeljiti, te malo stisne..

aerie ::

Utemeljiš lahko brez da te stisne. Napiši npr., da si pol leta vandrala po Afriki in se nesrečno zaljubila.

AmaranthK ::

Not bad.:D

KraitPay ::

očitno eni mislite da so laboratorijske vaje in/ali čas zastonj?

Pač meja je meja. Tisto mejo res prestavljajo zaradi finančnih težav. Osebno vem da država plača labaoratorisjke vaje če je vpisanih dosti število študentov. No pri meni je bilo tako, da smo pri izbirnem predmetu bili iz 22 vpisanih v naslednjem letniku samo trije. Kaj so naredili? Znižali kriterije in se nas je nabralo 8. Potem so združili vaje še z drugimi smermi in nas je bilo že 16. No ob začetku nas je bilo za mali razred cca. 20 (še iz drugih fakultet).

Vaje so se ustrezno prilagodile, bilo je tudi več vaj in manj predavanj. Malo je nerodno predavati 3 ljudem pa še to zastonj ali ne?

aerie ::

KraitPay je izjavil:

očitno eni mislite da so laboratorijske vaje in/ali čas zastonj?

Od kje ti te ideje?

AmaranthK ::

Js sem isto misla vprašat..pač..sej nisem nič glede laboratorijskih rekla..

KraitPay ::

Eni pač mislijo da je vse brezplačno. Hotel sem samo povedati, da pač fax enostavno prilagaja kriterije glede na to, koliko jih bo prešlo v drugi letnik. Enostavno se ne splača delati skupin če je učencev malo (profesorji niso plačani, niti oprema, niti čas). Vse brezplačno.

Laboratorji pač potrebujejo novo opremo in le to lahko dobijo preko novih vpisov in/ali projektov v industriji. Tako je bilo pač na elektro stroki in verjetno je tako še kje na kakšnem naravoslovnem faksu.

O družnoslovcih pa raje nebi zgubljal besed, žal.

AmaranthK ::

Pri nas - v našem programu je nasploh problem (multimedijske komunikacije - VS), ker so izgubili dosti vpisa zaradi univerzitetne multimedije, dejansko nas je v vsakem letniku okoli 35..

KraitPay ::

in bdw. nič ne ponavljaš letnika, pač "pavziraš" in delaš tisti izpit. Lahko se dogovoriš z profesorji in zraven hodiš na predavanje za naslednji letnik in opravjaš izpite "vnaprej" ko pa pride tisto leto pa ti jih samo vpišejo.
Pač tukaj se to da. Stvar pač osebnega dogovora, moraš pač biti pridna pa se malo potrudit, saj fax. ni tako težakm, samo manj hodi ven :)

AmaranthK ::

Samo problem je, ker s pavziranjem zgubim študentski status za eno leto..ne bom pa samo doma sedela in nič delala..kar se tiče teh opravljanj izpitov v naprej, je fora, da če ima študent maximalno 2 neopravljena izpita in če ponavlja, lahko opravlja 3 izpite za naslednji letnik, enega v zimskem roku in dva v poletnem, tako da bi profitirala zelo malo. No, če se da pač kljub enem neopravljenem izpitu priti v naslednji letnik, hvalabogu, bo treba pa malo bolj prijeti zdaj v zadnjem letniku. :)

Drugače pa ni problem s tem, da hodim ven, ker ne, ampak z mojo motivacijo za učenje.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AmaranthK ()

valkyrie ::

Sem FE študent, skratka na našem faksu je dosedaj bilo tako, da če ti primakuje 1 točka te ob vloženi prošnji pogojno spustijo naprej. Kaj več pa je potrebno že izpolnjevati kriterij pogojnega vpisa, katerega lahko najdeš preko googla.

jizzer ::

S ponavljanjem, maš status študenta?

lebdim ::

@AmaranthK, poskusi narediti še kateri izpit v preostalem obdobju. Če pa rokov ni, pa pojdi v referat vprašat. Tam ti bodo zagotovo najbolj znali povedati.

@jizzer, v kolikor se vpišeš v isti letnik iste fakultete, je to možnost ponavljanja in ohraniš status študenta.

KraitPay ::

Ne vem ali nisem bil dosti jasen ali kaj?

V vsakem delu šolanja si lahko vsameš absolvenski status, kjer po tvoje "pavziraš" pa vseeno imaš lahko status, to je namreč tvoja pravica. Se pravi na VS lahko 1x in na MAG. recimo 1x.

Seveda pa se lahko kljub temu izredno vpišeš če te spustijo. Drugače pač vzameš absolventa v prvem letniku in pač delaš medtem redno vaje in predavanja za naslednji letnik. Seveda po dogovru s profesorjem!

Vedi pa, da če absolventa pokurš sedaj, ga nemoreš več uporbiti v 3 letniku, kjer ga boš za dobro diplomo zagotovo potrebovala! Pač če se ti gre za službo v bližnji prihodnosti :)

SaXsIm ::

Absolventa imaš lahko samo v zadnjem letniku. V 1. in 2. letniku 1. stopnje (in v 1. 2. stopnje) pa lahko samo ponavljaš. In za ponavljanje na FE rabiš izpolnjevati pogoje za ponavljanje (30ECST), pa še to lahko ponavljaš samo enkrat v celotni stopnji. In če ponavljaš, izgubiš možnost absolventa na tej stopnji. In absolventa na 1. stopnji UN programa FE ne potrebuješ, ker študija ne zaključuješ z diplomo.
SaXsIm

r00k ::

Če ti manjka en predmet greš z prošnjo BP skozi. Pa če si na elektrotehniki UNI ne skrbi ker drugo leto sinigoja ni več :)

AmaranthK ::

No fantje, očitno sem se zastonj sekirala, sem opravila izpit in ni problema z napredovanjem. ;)

DOOM_er ::

lepo slišat :D
Robots will steal your job. But that's OK

AmaranthK ::

DOOM_er je izjavil:

lepo slišat :D


Je..človek bi se kar zjokal od veselja.:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izredni študij na fakulteti za računalništvo in informatiko

Oddelek: Šola
2712536 (2899) falconnn
»

Vpis v drugi letnik.

Oddelek: Šola
142415 (2231) kolek
»

Vpis za status. Pomoč!

Oddelek: Šola
93489 (2545) SaXsIm

SŠ in popravni izpiti

Oddelek: Šola
2210438 (9080) Venum
»

plačevanje kreditinih točk za nadaljevanje letnika

Oddelek: Šola
245064 (4004) Ramon dekers

Več podobnih tem