» »

Vezava dveh elektro omaric

Vezava dveh elektro omaric

luli ::

Naj najprej povem, da "vem", da se omenjena zadeva ne bi smela reševati na predlagan način vendar vas vseeno prosim za pomoč.

Situacija je naslednja.

Dva sosednja stanovanja v bloku. Eno stanovanje ima priklopljeno elektriko, drugo pa bo elektro priklopil enkrat septembra. Čez skupno steno obeh stanovanj smo zvrtali luknjo in začasno zraven ostale inštalacije (10x SFTP) potegnili tudi podaljšek za elektriko, ki ga bomo kasneje odstranili. Ker so trenutno v stanovanju delavci bi morali prižgati več luči, zato sem zaenkraat naredil takole.

V stanovanju brez elektrike sem odstranil dovod na FIT stikalo in ga izoliral, da ne bi prišlo do problemov, v kolikor bi elektro "prehitro priklopil". Namesto dovoda sem priključil fazo in nulo iz podaljška. Izklopil sem vse varovalke razen razsvetljave. Kljub temu mi ob vklopu vrže ven glavni fit v stanovanju z elektriko. To naredi tudi, če izklopim še razsvetljavo.

Prosim za pomoč kako začasno rešiti problem.

L.P.

Tribal ::

Problem tiči v ozemlitvi in nuli. Tudi dovod nule in ozemlitve moraš izklopiti in priklopiti nulo in ozemlitev iz sosednje omarice. Problem je ker ti fit meri razliko v toku med fazo in nulo. In če tok ni enak do vrednosti katero imaš na fit-u ti bo fit izklopilo.

Po domače povedano:
V stanovanju brez elektrike izklopi vse 3 žice dovoda
Iz stanovanja z elektriko pa pripelje po podaljšku vse (faza, nula, ozemljitev)
Načeloma bi tudi brez ozemljitve moralo delati a vendar raje vse odklopi in vse iz druge omarice pripelji.

luli ::

Hvala za odgovor!

VolkD ::

luli je izjavil:

Naj najprej povem, da "vem", da se omenjena zadeva ne bi smela reševati na predlagan način vendar vas vseeno prosim za pomoč.


Lahko se rešuje tudi tako. Če je lastnik obeh stanovanj isti potem ni zadržkov.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Pyr0Beast ::

Heh. Tako so bile povezane 2 trgovine dobro leto, ker se nekdo ni strinjal s tem, da se 'uporablja' njegovo omarico.

Pa je potem po odločbi sodišča moral nazaj priviti varovalko in vsi so ostali v temi (medfazni stik). :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja fid stikala (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9129496 (2669) mirator
»

Kako vezati vtičnico na 4 žice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7812494 (9822) perci
»

Faza in nula iz ločenih kablov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
409106 (7511) BorutK-73
»

zaščitno tokovno stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122615 (2410) dp71831
»

Elektricna napeljava (napetost v vticnici samo 35 V)!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
175675 (4711) worxer

Več podobnih tem