» »

Linksys napajalnik / adapter - kje kupiti ?

Linksys napajalnik / adapter - kje kupiti ?

javr ::

živeli, kje lahko kupim adapter/napajalnik/usmernik za router Linksys ? Kdo je zastopnik, generalni uvoznik, ... ?
Hvala.
 slika1

slika1


 slika2

slika2

vinetu ::

V trgovini :):):)

5er--> ::

Rabiš katerikoli 12V adapter z vsaj 1A toka (lahko je več.). (Pa priključek mora pasati in tok mora bit enosmerni.)

Tukaj jih je nekaj.
Tukaj je en za 5 eur.
Tukaj je en za 16 eur.
Lahko pa pogledaš tudi po ebay-u. (slabe 3 dolarje - poštnina je všteta)

javr ::

na marsičem piše 12V/1A, tudi na takih, ki imajo notri samo trafo, 4 diode in kondenzator, ven pač pride, kar pride.
Zato sem spraševal za zastopnika za Linksys, da bo delalo kot mora.

overlord_tm ::

javr je izjavil:

na marsičem piše 12V/1A, tudi na takih, ki imajo notri samo trafo, 4 diode in kondenzator, ven pač pride, kar pride.
Zato sem spraševal za zastopnika za Linksys, da bo delalo kot mora.


Mislis da je linksysov drugacen? Ponavadi je tako da ce pise da je 12V in je nestabiliziran, ima neobremenjen par voltov vec, potem ko pa gor priklopis stvar pa pade naptost.

TESKAn ::

Meh, malo rantanja. Vsi ti "napajalniki" si komaj zaslužijo ime, male zadihtane škatlice z najcenejšimi komponentami, ki jih dobiš na trgu in še komaj ustrezajo zahtevam. Če si kaj štromarja in če imaš več naprav, ki rabijo 12V in 5V na istem mestu, si dobiš en orenk klasičen trafo za spustit napetost npr. na 24V, potem pa močen switcher naprej na 12V ali 5V. In ne bo več problemov, kot so bili nekaj časa nazaj z T2 - sta nam dva napajalnika crknila, po smrti drugega sem naredil zgoraj omenjeno in dela.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pyr0Beast ::

Navadni kompjuterski PSU bi te zadeve moral napajati BP. Je pa overkill.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

beeone ::

Tudi jaz sem naredil isto kot Pyr0Beast in je zakon, zamenjaš vse tiste adapterje + ker imam to vse v neki stari omarici na tleh v špajzu, sem naredil še lukno v zadnjo stranico in napajalnikov ventilator še lepo črpa vso odvečno toploto iz omare. Nimaš boljšga in cenejšga, če se spraviš delat svoj usmernik te pride predrago, rabljen napajalnik pa dobiš že za 5-10EUR in to ne tak švoh...

Pyr0Beast ::

Hah, še celo to. In imaš in ohišje za PSU in 'rack' za mrežno opremo. Ni boljšega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

osnove o motorčku, napajanje le tega

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101825 (1559) int47
»

napačni trafo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
383855 (3196) korenje_ver2
»

ideje o predelavi napajalnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
303860 (3241) Azrael
»

Razsmernik?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133153 (2850) radiator
»

Comp. napajalnik za ojacevalec???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265035 (4632) jRk0

Več podobnih tem