» »

zaščitno tokovno stikalo

zaščitno tokovno stikalo

dp71831 ::

Pozdravljeni!
Prej sem dal temo v napačen razdelek-torej:
Po pregledu podobnih tem nisem nikjer zasledil odgovora, ki bi ga potreboval.
Da pohitrim. Hišo smo dvignili za eno nadstropje v katerem sem napeljal trifazno inštalacijo v novo inštalacijsko omarico z zaščitnim tokovnim stikalom. Dovode in ničlo na zaščitno tokovno stikalo sem speljal iz omarice v pritličju mimo zaščitnega stikala. Zaščito pa posebaj na zbiralke. Ko sem vse povezal in zaščitno tokovno stikalo ter varovalke vklopil dela vse brez problema, ko pa želim vklopiti porabnike - luč ali ne vem, radio v vtičnico mi pa zaščitno tokovno stikalo vrže ven oz izklopi, varovalko, ki pa je za tisti tokokrog pa ostane vklopljena oz not. Zdaj pa me zanima, če je problem v zaščitnem tokovnem stiaklu, katerega velikost okvarnega diferenčnega toka znaša 0,03 A, ki so mi ga dali v elektro trgovini ali v čem drugem. Nikjer pa nimam stika med ničlo in katerokoli fazo ali zaščito.
Hvala za odgovore.
Lep večer oz dan še naprej.
Če se mogoče kaj ne da razbrat iz opisa kar napište bom še bolj podrobneje opisal-hvala.

VolkD ::

Preglej, če imaš kje stik med zemljo in nulo ! To je lahko razlog, da meče ven zaščitno stikalo.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

dp71831 ::

Nimam nikjer stika preveril vse 10x.
hvala

Titan-2 ::

Povsej vrjetnosti je napaka med nulo in ozemljitvenim vodnikom.A testns tipka na fid stikalu ti dela.Ko jo
pritisneš mora ven vršt komplet štrom.

TESKAn ::

30 mA FID je mišljen za kopalnice, kolikor vem, za drugo inštalacijo se rabi 300 mA.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

dp71831 ::

Ja ja testna tipka dela. Vse dela. Ko vklopim zaščitno tokovno stikalo mam na vseh vtičnicah 225 V, vsa stikala za vklop luči delajo ampak to vse brez porabnika, sam ko hočem, ne vem recimo ventilator vklopit mi pa v trenutku vklopa stikalo ven vrže. Varovalka oz inštalacijski odklopnik tega tokokroga pa ostane not.

SaXsIm ::

Si siguren, da nisi kje zamenjal zemlje in nule?
SaXsIm

dp71831 ::

Nisem vrjetno ker, če naredim 'test' mostiček med ničlo in ozemlitvijo mi zts vrže ven kot mora. Bom kupil novo zts pa priklopil pa bom videl kaj bo. Drugače pa predlogi vseeno zaželjeni.

TESKAn ::

FID deluje tako, da primerja tokova med fazo in nulo. Če ti vrže ven pomeni, da ti nekje tok "odteka" ven, pri 30 mA zaščiti to pomeni več kot 30 mA ti nekje teče "mimo" kablov. Če ti vrže ven že če priklopiš samo luč (ki jo ponavadi daš na fazo in nulo), potem imaš IMHO nekje ali poškodovane kable ali slabo narejen spoj za vtičnico, stikalo - recimo se ti kabel od nule tika stene ali kaj podobnega. Ti izklaplja na vseh vtičnicah, vseh lučeh? Če ne bo druge, odklopi vse tokokroge (s tem mislim fazo in nulo), potem pa priklapljaj enega po enega in pri vsakem vklopi napajanje in preizkusi, če ti tokokrog dela. Seveda ni odveč povdarjat, da moreš bit pri tem previden, da te ne zruka :).
Na koncu, naredi zadevo tako, da bo vredu in ne ubirat bljižnjic v stilu "eh, sej dela, če to tako zvežem".
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

int47 ::

Če ti izklopi pri zelo majhnem bremenu (luč), je lahko FID narobe zvezan.

geniuus ::

dp71831 je izjavil:

Pozdravljeni!
Dovode in ničlo na zaščitno tokovno stikalo sem speljal iz omarice v pritličju mimo zaščitnega stikala. Zaščito pa posebaj na zbiralke.


tole zgoraj mi ni lih jasno

na fid pripelješ iz dovoda vse 3 faze ter ničlo
iz fida spelješ faze na varovalke, ničlo na zbiralko za ničle, zemljo na ločeno zbiralko za zemljo

do vsakega porabnika moraš potegniti 3 oz 5 žilni kabel, paziti moraš, da pravilno priklopiš ničlo in zemljo (da ju ne zamenjaš, ne stakneš)

ti imaš nekje staknjeno ničlo in zemljo
dokler ni noben porabnik priklopljen, napetost sicer je, ampak ne teče tok
ko porabnik vklopiš začne teči tok, ki pa teče iz faze na zemljo ali pa mimo fida na nulo
takrat fid zazna razliko tokov med fazo in nulo (ki sta priklopljena nanj) večjo od 30mA

balocom ::

Je možno dobit sliko el. omarice brez pokrova, da je direkt vidna vezava dovoda ter zaščite?
Pa imaš vse montirano, ali maš kje kak kabel ki visi iz stene/stropa;((
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

dp71831 ::

Hvala vsem za pomoč oz nasvete. Sem danes rešil problem. Ničlo sem namesto na dovod na zts-u oz N1 pripeljal na odvod zts-a N2. Faze sem pa mel vrei 135, 246. Ničli sem samo zamenjal priključna kontakta na zts-u. Hvala še enkrat.
Pozdrav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja fid stikala (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9129553 (2726) mirator
»

Določanje nule in ozemljitve pri vtičnici

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2211079 (5309) Prti
»

Pralni ali sušilni stroj prebija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
395940 (5195) gumby
»

priključitev FID stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3611996 (11216) Aston_11
»

Kratek stik v hiši, lociranje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
327986 (7368) IČA

Več podobnih tem