» »

pivo in spanje

pivo in spanje

zelenjava ::

Pozdravljeni!

Zanima me ,če ima kdo recept kako premagati zaspanost po pivu.Jaz se zjutraj spočit zbudim, spim nekje 8 ur,če pa popoldan ali pač kadarkoli spijem eno ali dva piva, se mi močno spi.Nemoram nikakor premagati spanja.Ima kdo recept kako to premagati da se ti ne spi več.KAVA NITI MALO NE POMAGA .Hvala za pomoč.

gzibret ::

Ne nehat pit pivo. Ko začneš, moraš vztrajat do poznega večera oz. do takrat, ko greš normalno spat :D Ni druge...
Vse je za neki dobr!

particle ::

-Malo telovadbe (karkoli)
-Tuš

subby ::

zdi se mi da kakšno gibanje... če jaz popoldne pijem pivo za računalnikom(ravno par minut nazaj sem začel) se mi tud dostikrat začne spat, tko da se je najboljš spravt kej delat dokler zaspanost ne mine

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: subby ()

Meizu ::

Menjaj firmo :) Ziher piješ Union. Go drink some Laško. Se mi ni še zgodilo da bi se mi spat začelo. Ok, se začne spat po kakšnih 5h, 6h rundah ampak to je že posledica nečesa drugega.


Gost, ti pa najbolje da si en korenckov sok zmešaš.

RazzorX ::

Meizu je izjavil:

...Menjaj firmo :) Ziher piješ Union. Go drink some Laško...


Na podlagi česa sklepaš da pije Union in da bo pitje Laškega pomagalo? Samo tako informativno, kaj naj bi bil ta razlog da si to napisal?

Sicer pa, nekako metaforično povedano, če bi te pitje piva ubijalo, ne bi iskal zdravila za nesmrtnost ampak se odrekel pijači. :) (bolj za hec kot za res, ampak vendar, bi verjetno pomagalo pri zaspanosti ;) )

gendale ::

pij večje količine in bolj pogosto, pol enega niti čutil ne boš

če je pa to pametno je pa drugo vprašanje

LeQuack ::

Alkohol je depresiv, tako da kaj drugega ne moreš pričakovat.Ena možnost je celo, da ne piješ piva (oh ne) ali pa piješ brezalkoholnega.
Quack !

Gost ::

Šit ej. 95% neumestnih komentarjev, mojega resnično umestnega se pa zbriše. :)

Da ne bom offtopic. Avtor, če še ne veš, hmelj je pravzaprav neke vrste naravno uspavalo in ne gre drugače, kot da te pivo potem uspava. Torej logično sklepanje je, da če nehaš s pitjem piva, ne boš več zaspan.

Gandalfar, hvala, ker ne boš tega brisal.

Meizu ::

RazzorX je izjavil:

Meizu je izjavil:

...Menjaj firmo :) Ziher piješ Union. Go drink some Laško...


Na podlagi česa sklepaš da pije Union in da bo pitje Laškega pomagalo? Samo tako informativno, kaj naj bi bil ta razlog da si to napisal?

Sicer pa, nekako metaforično povedano, če bi te pitje piva ubijalo, ne bi iskal zdravila za nesmrtnost ampak se odrekel pijači. :) (bolj za hec kot za res, ampak vendar, bi verjetno pomagalo pri zaspanosti ;) )


Na podlagi česa? Mojih izkušenj.

Po pitju Uniona me vedno boli glava drugo jutro, vedno sem slab ko hudič vse tja do kosila ko pridem nekako k sebi, pa še sem potem preostanek dneva bolj ali manj zdelan.

Če pijem Laško teh problemov nimam.

Dayzeko ::

Pivo vsebuje alkohol ki je depresor osrednjega živčevja, ti rabš sam eno cns poživilo,recimo v nos, pa ne boš tisti trenutek tako nagnjen k spanju.

z3ro ::

sm že enkrat napisal pa je biu post zbrisan..
dobi se prašek Night fever.
spiješ pred žurko...al karkol že pač delaš..pa si ko nou tud drug dan=)

Nagi Bator ::

Pred vsakim pirom rukni tekilo. Preverjeno deluje ;)

Relanium ::

Nagi Bator je izjavil:

Pred vsakim pirom rukni tekilo. Preverjeno deluje ;)

To resno?

krucymucy ::

Iz ravno tega razloga ne pijem piva (drugega alkohola sploh ne) pri dnevni svetlobi.

Tarzan ::

Če preživiš prvih pet in ne zaspiš, potem si do desetih dober. :D

Jaz sem pa drugo stvar opazil, spanje me sicer ne premaga, kakega mačka tudi nimam, imam pa povišano temperaturo. Po nekaj pirih imam zjutraj kar lepo temperaturo, recimo za pol stopinje višjo od "klasike". Takega mačka nisem do zdaj poznal nikoli, ali me je bolela za znoret glava, ali pa sem bil blagoslovljen s slabostjo, da še dva dni nisem mogel jesti. No, imam že raje vročino, kot slednje. :)

To, da si rahlo zaspan je povsem normalno, če ga piješ sam, potem kar veselo lepo zaspi, če pa ga piješ s prijatelji, pa ni varjante, da te bi zmanjkalo, samo zamoti se, pogovarjaj se, bodi aktiven. Utrujenost po prvih dveh pirih kmalu mine. Je pa drug dan lahko utrujenost toliko večja. ;)

Nagi Bator ::

Relanium je izjavil:

Nagi Bator je izjavil:

Pred vsakim pirom rukni tekilo. Preverjeno deluje ;)

To resno?

Ja! Lahko tud kako drugo zganico, sam meni pase tekila zarad ekstremnih okusov (sol/tekila/limona).
Seveda se pa moras pri tej praksi imet namen napit ;)

Scorpia ::

Glava zna boleti tudi zaradi dehidracije. Sem bral članek da naj bi glava bolela, ker alkohol tudi zna uničit celice v možganih in se le ti obnavljajo. Spet en drugi članek pa je govoril, da nas boli ker nasploh celicam v telesu primanjkuje vode, sam da se v možganih izrazi kot bolečina.

No to slednje ni problem preizkusit, kadar grem vedno ven pit, pred tem vsaj 1l vode spijem. Pa tudi ko sem v diskoteki, hodim vske toliko časa piti vodo. Sicer skoraj vsi klubi puščajo na wc-jih sam toplo vodo, da je nebi pili. Ampak to je super za človeško telo, ko spijemo hladno vodo, želodec more okoli 40 minut vodo ogrevat, preden gre naprej v celice. V kombinaciji z alkoholom nič ne dosežemo, ker takrat more še alkohol razgrajat in gre naprej po drugi poti. Če pa spijemo vodo sobne temperature ali toplo, želodec ne bo rabil ogrevat vodo in bo v 10-20 minutah že v celicah, katerim voda primanjkuje.
Odkar se tega držim, me niti enkrat ni naslednji dan glava bolela, pa naj bo pivo, tekila, viski...
////

Nagi Bator ::

Ce se ga napijes, bos v vsakem primeru bolj al manj dehidriral.
Preden se "komatozen" zvalis v posteljo je pametno spit vsaj 3dl do pol litra vode.

Gjurisic ::

Ja sem začel parkticirat da po 4,5 in več pirih paše ker precej vode?
Kaj pa Coca-Cola?Enkrat sem pil colo po mamurnosti, malo je pomagalo?

gruntfürmich ::

Gost je izjavil:

...hmelj je pravzaprav neke vrste naravno uspavalo...

to je edini on-topic tukaj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Malajlo ::

Mnja, glede na to, da ima precej B kompleksa, ki ugodno vpliva na živce, bi tudi rek "pivce za živce" lahko bil razlog. Si malce bolj skuliran 8-)
(da bi pa fabrika bila kriva, je pa bosa; res me pa po 2., 3. laškem zgaga peče...)

fosil ::

Torej bi bil povzetek, da če si že po defaultu skuliran, te eno pivce še dodatno skulira in rataš zaspan.
Če pa si bol živčne sorte pa rataš pol normalen? :D
Tako je!

Malajlo ::

Nekako tako. Dokler se ga ne napiješ. Potem pa nenormalen zblazni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149686 (31690) SonoR
»

Bratu zatežli v OŠ ker si je naroču Laško-Malt (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
46583967 (60750) Pithlit
»

Žuranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013625 (12167) šernk
»

Ali po Laškem boli glava ,po Unionu pa ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8511614 (9228) zk_eu

Več podobnih tem