» »

Ali po Laškem boli glava ,po Unionu pa ne

Ali po Laškem boli glava ,po Unionu pa ne

«
1
2

kozjakovec ::

V našem koncu v zadnem času čedalje več ljudi pije Union pivo(čeprav je bilo pred nekaj leti skoraj greh),ker naj po njem(seveda pri večji količini)naj ne bi bolela glava,po Lašekm pa.Aje to res?

Vesoljc ::

jest predlagam znanstveni preizkus!
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

El!te ::

mene po unionu in po laskem boli glava

šernk ::

ne vem še nisem sprobal v istih količinah. če je union se pri drugem piru ustavi, če je laško se pa pri drugem šele začne>:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gumby ::

pij toliko, koliko zmores, ne koliko ti pase... pa bo vse v redu:D
my brain hurts

opeter ::

Mene tudi boli glava, ko nekateri bedarije govorijo. Če imaš mačka ti je vseeno, če si pil Uniona ali pa Laško. Sicer pa pravijo, da je v zadnjem času kvaliteta slovenskih piv zelo padla... jaz sicer ne pijem alkohola, ampak kolegi se pritožujejo, da je okus čuden.

kozjakovec ::

Sam se še Uniona prekomerno užival,zdi pa se mi,da je bila za odličen okus Laškega "kriva" voda,ki pa baje ni več ista.

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

Včasih pil Uniona na veliko, laškega se niti pritaknil nisem. Sedaj je pa ravno obratno. Uniona še pogledat več ne morem.

Drugače pa (kolikor se spomnem) kakšnih hujših glavobolov po pirih nikoli nisem imel.

PrimozR ::

Fotra glava boli po dveh unionih al pa po ~10 laških :D Ravno obratno torej kot v naslovu topica.

dukenukem ::

včasih pil union, zdej laško,je pa lašk pir tak, da ga lahko več spiješ:D glavobole maš pa, če zraven piješ še takratke :D bom enkrat probal en weekend samo union pit :D

John Abruzzi ::

Laško je največji sranje od pira, pijem ga sam takrat ko ni nobene druge pjače. Glava me sicer ne boli po njemu ampak mi sam slabo rata (po Unionu nikol). Pijte pir NE zlatoroga.

jperc21 ::

Po enem in drugem te boli glava , če pretiravaš.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

c00L3r ::

Če sem na kakem pikniku se raje napijem Uniona, ker me drug dan ne boli glava. Če pijem Laško v podobnih količinah me začne glava bolet. Drugi dan sploh nimam mačka, ampak me res samo glava boli. Če pa gremo "na pivo" v gostilno pa si vseeno naročim Laško, ker ima boljši okus :D Tako da se strinjam z naslovom.

>>><<< ::

Delno spada sem...

Test za Štajerce



Edit: Popravil link do slike.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

lufthammer ::

Mene je po dvajsetem vedno bolela glava in jih sedaj po devetnajst pijem, pa je vse v redu.

Aja, pivo se začne in konča pri Guinnessu.

Goldee ::

Tudi mene boli glava po Laškem piru. Uniona pa nikoli nisem tolko spil, da bi lahk čutil drug dan posledice (se pravi nad 6 pirov na noč). Je pa Laško zame boljšega okusa.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

krneki0001 ::

Sicer sem že nekaj časa nazaj nehal pit alkohol, ampak slovenske scavnce nisem skoraj nikol pil. Ne union in ne laško nista dobra pira, res dober pir mi je bil fosters, pa elephant in guinnes, občasno pa še temnega geserja, ki je bil tok gost kot kak gosti sok. Teh pirov sem lahko spil skoraj neomejene količine, pa nikoli ni bolela glava. Po unionu ali laškem pa mi je bilo vedno slabo.

VolkD ::

Na češkem sem popil toliko piva, da sem pozabil koliko ga je bilo. Nič me ni glava bolela. Doma pivo uporabljam za zalivanje mesa na roštilju. Oboje Union in Laško je enako dobro.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

John Abruzzi ::

Ne union in ne laško nista dobra pira, res dober pir mi je bil fosters


Foster's zelo vleče na laško. A ni čudn da maš pol laško za scavnco piješ pa Foster's? Men sta osebno oba zanč.

JCD ::

Jah sam pijem več ali manj union. Vendar mi je rekel en, ki pije laško da po njem ne dobi glavobola drugi dan. Tako da ne vem sedaj. Po mojem je za vsakega nekaj. Ene boli glava po unionu druge po lašku. Torej vse je v psihi.>:D

hamax ::

mene je pa na čaškem prokleto bolela glava. res pa je, da smo pivo mešal z becherovko :D
je pa pol nekaj rundah minil glavobol.

sam sem precej casa pil uniona zdaj pa 3 dni lasko :P se pocasi pripravljam na studij v mb :D

AnZo ::

Sem iz štajerske ampak imam dosti prijateljev tudi iz ljubljanksega konca. Res je to da se je v naših koncih zelo začel piti Union. Po drugi strani pa so v Ljubljani dosti začeli piti Laško.
Moje mnenje: eni in drugi smo se naveličali vedno istega pira, zato je pač treba malo zamenjati.
Drugače pa zdaj je tak tudi union štajerski >:D
Snowboarding is the best thing you can do with your pants on...

marvin42 ::

laško ima več ekstrakta, zato po njem bolj boli glava kot po unionu, ki je bolj voden.
drugače jaz pijem union, laško pa samo ob kakšni hrani (pizza, čevapčiči,...).
Mostly Harmless

totek24 ::

Mene boli glava po vseh prekomerno spitih alkoholnih pijacah. Tak, da nebi vedo razlike ce pri keri prej zacne bolet >:D Drugace pa za Union mi je skoda denarja. Ce bi ze htel vodeno pivo pit, si raje narocim 3dcl laskega in 2dcl vode. Pijem isto pa se prisparam zraven >:D
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

Pšenični ::

Union ,jeah sej ste slišal kako delajo union pivo.Heh, vzamejo pol kriglna laškega in dotočijo vodo ,da se napoilni-in imaš union original.(joke)Isto slišiš iz nasprotnega tabora, pač vsak navija za svojo znamko.Kako je z mano lahko povem da če spijem preveč piva ,me boli glava.Po parih pirih mi rata vseeno kakšn pir pijem, še posebej če sem v dobri družbi.

VolkD ::

mene je pa na čaškem prokleto bolela glava. res pa je, da smo pivo mešal z becherovko :D

Poznam enega, ki je na češkem mešal pivo z fernetom.

Glava ga ni bolele ! Ni pa vedel kje jo ima!

Dejansko stanje je bilo pa: pokozlan avto, pokozlan prijateljev vrt, pokozlan šotod, WC, potke v kampu, ena miza,.... in tip je vztrajno trdil, da to ni bil on !

To videti, pa bo vsem jasno zakaj na NEST ni alkohola :D
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

AndrejS ::

Pijem laško ščijem union... Nekateri trdijo obratno :D

grex ::

Vesoljc je že predlagal znanstveni preiskus.
Tema že zgodovinsko odpira vroče razprave in tudi ta deluje kot Vista vs. Linux.

Bom dal samo zametek, vi pa dodajte kakšne popravke, če ne bo dovolj znanstveno, oz. če sem kaj spregledal.

1. izbira števila osebkov (10-20)
2. kdo ne more biti testiran: zadnji teden pil alko pijač, je bi ekstremen pivec ali ekstremen nepivec v življenju, ima pogoste glavobole iz drugih vzrokov.
3. ocena količine povprečno popitih alkoholnih pijač na leto.
4. razvrstitev oseb po telesni teži (50-60kg, 60-70kg... itd 120-130kg) - spet ekstremi ne morejo biti testirani (pod 60, nad 110).

Poskus:

Oseba A kupi 3 kište Uniona in Laškega. Ju pretoči v drug neprepoznaven vsebnik. Doda kodo s katero bo vedel, kaj je notri.
Oseba A nese vsebnike osebi B.
Oseba B namaže vse testirance s kitajsko mastjo (da ne bodo po vonju okusu kaj slučajno ugotovili) in da testirancem piti pivo v naraščajočih količinah (1 liter, 2 litra, 3 litri) - torej 3 union skupie popijejo 1, 2 ali 3 litre uniona. Laško skupine pa enako (seveda se ne ve katera je katera skupina - to bo na koncu vedela le oseba A).
Oseba C jih naslednji dan izpraša po glavobolu.
Podatke da osebi A, ki jih statistično obdela in objavi na slo-tech :)

Pšenični ::

Grex , svaka ti čast, da poskušaš umiriti duhove , ki že počasi uhajajo iz steklenice......heh, znanstveni pristop- se strinjam da je to rešitev in se javljam za prvega prostovoljca.A bo tudi kaj za pojest, saj takšnih količin navadno ne pijemo na prazen želodec ane.

grex ::

Če se bo karkoli jedlo, lahko to vpliva na rezultat. Tako da najraje ne :) Al pa ok, nekaj malega in vsi enako in v isti količini :)

xCore ::

Po obeh me samo scat tiši...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

edge540 ::

V normalnih količinah (do 4 komade) mi ni nič. Po 5 ali 6 komadih mi je drugi dan slabo, glava pa me ne boli v nobenem primeru . Po laškem mi je malo bolj slabo, zato se ga zadnje čase izogibam. Gösserja (točenega) lahko spijem kolikor hočem, pa mi nič ni.

Balandeque ::

Moja izkušnja je taka: sem kadilec in ob pivu začnem kaditi več - kot mislim, da vsi kadilci. Obenem začnem cigareto vleči za odtenek bolj strastno. In sem ugotovil, da če se tukaj malo bremzam, nimam glavobola.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

c00L3r ::

Balandeque se strinjam, ob pivu neverjetno paše zraven kadit >:D

grex ::

Vidiš,.. še en parameter imamo,.. kadilce...

To pa pomeni, da bi mogli imeti večje število testirancev ali pa omejiti kadilce na enako frekvenco kajenja, kot je njihova povprečna :)

Spomnil sem se še na količino popite okrog obdobja pijančevanja.... Tudi ta bi mogla biti kontrolirana. Ker če spiješ več vode, manj boli glava.

Ali pa imamo 1000 testirancev pa lahko uporabimo okrog 50 parametrov :)

hamax ::

velika kolicina pokajenih cigaret precej vpliva na glavobol.

meni uspe čez noč skaditi tudi do 2 škatli in sem drug dan dost bol stolcen, kot ce malo pazim.

Gr0unD Zer0 ::

nedavna izkusnja: po pitju uniona me je bolel želodec, ter glava zraven
po pitju laškega pa sem mel samo zelodec zjeban(čikov sem pa vsakič skadil malenkost čez eno škatlo)

Spock83 ::

Mene pa glava boli, ko spijem eno temno pivo. Pri svetlem piru teh problemov ni. Edino po laškem temnem me glava ne boli. Načeloam pira niti ne pijem. Raje vino :)

macgajver ::

Sam če kadiš saj na splošno spiješ veliko manj kot kolega ki ne kadi ne zarad tega ker nebi mogu ampak čas ubijaš s cigareti in pirom on ga pa samo s pirom to sm zelo porajtou ker že dalj časa ne kadim.

Mal je tud odvism kolk je kšn občutliv na alkohol sam v prencipu po mojih in mojih kolegov izkušnjah je tkole.
Tist da ti v glavi zutrej tolče vse kar se dogaja okrog tebe ti gre na živce megleno vidiš se ti vrti in si ves mehek imaš čez cel dan mravlince po telesu pomožnosti kozlaš in sediš na skretu to je blo overdose in ni važn al je lasko al union al kej drucga. to je zastrupitev z alkotom.

Edina rešitev je da zjutrej takoj ko ustaneš spiješ par pirou al žgane mačka ni več sam je pa takrt ko spet nehaš pit tolk hujši.
tenstan krompir je pa zakon

Matev ::

kaj ko bi izmerili vsebnost določenih strupov v enem in drugem pivu
recimo vsebnost metanola (čeprav mislim da ga v pivu ni - je v žganih pijačah sumljivega izvora)

tak test za določenimi substancami bi bil najbolj merodajen

v določena vino so nekje dodajali antifriz - da so popravili aromo in okus
to se da kaj hitro ugotoviti

sicer antifriza ne dodaja ne union ne laško

so pa druge substance ki jih je težko spraviti ven - in jih potem pustijo v pivo - pa glava boli

Soldier ::

Mene glava ne boli ne po enem ali po drugem. Edino problemje v tem, da me po unionu nenormalo peče zgaga. Že po dveh. Kar se tiče pa točenih piv, je pa vsak podn od podna. Sm skor raj zejn.

Izi ::

Pri pivu je nujna opredelitev, Union ali Laško je enako kot Intel ali AMD :D
Skoraj ne poznam pivca, ki bi mu bilo vseeno ali pije Union ali Laško.

Vse skupaj je sedaj ena firma ampak delitev bo obstajala še naprej.
Glede alkohola ni razlike, v obeh ga je enako in po obeh enako boli glava.
Povprečen moški "prenese" nekje do 3 litre piva, brez, da bi naslednji dan trpel kakšne resne posledice zastrupitve.
Po 7 ali več pollitrskih flaškah pa je zastrupitev z alkoholom že tolikšna, da te skoraj cel naslednji dan boli glava in tudi slabost v želodcu sodi zraven.
Glede tega ni med Unionom ali Laškim prav nobene razlike.

Okusa pa se seveda precej razlikujeta, kar pa seveda ne pomeni, da je eden ali drugi zanič.
Če kdo ni vedel, je navadna voda tista, ki naredi največje razlike pri okusu piva.
Tako je lahko popolnoma isto pivo, ki ga polnijo v dveh različnih polnilnicah močno različno. Ampak na splošno velja, da če je voda dobra je dobro tudi pivo.

Union in Laško sodita med boljše pive v svetu. Oba sta odlična. Razlika je, da je Laško bolj polnega okusa, Union pa bolj medlega okusa. Kaj ti bolj sede je stvar okusa, je pa dejstvo, da se Pivcem Laškega, zdi Uniom pivo preveč vodeno. Po drugi strani pa je lahko pivcem Uniona, Laško pivo zanič, ker ima "preveč okusa".

Če se hočeš samo napiti, je popolnoma vseeno katero piješ, če pa hočeš ob pivi uživati v njegovem okusu potem pa je Laško tista prava izbira. Sedaj sem se pa opredelil >:D

Zanimivosti:
Prvi znaki piva v Sloveniji se pojavijo nekje pred 3900 leti na Ljubljanskem barju. Našli so sode piva, ki izvirajo iz tistega obdobja :D
Besedo "pivo", smo prevzeli od Čehov, ki naj bi bili eni prvih varilcev piva.
Prvi pisni dokument o pivu pri nas sega v leto 1160.
Prva pivovarna na našem ozemlju naj bi bila v stolpu Loškega gradu.
Slovenci smo se bolj posvečali vinu in pivovarska obrt je takorekoč prenehala. Samo na Koroškem se je ohranila skozi cel čas.
Pred kratkim, se pravi nekaj pred letom 1800 pa se je pivo pri nas spet močno razširilo.
V Ljubljani smo imeli v tem času kar 6 pivovarn.
1825 pa se začne pivovarstvo tudi v Laškem.
Potem pa je prišlo do prave eksplozije pivovarstva. V času nekje do leta 1900 smo imeli v Sloveniji kar 50 pivovarn :D
Pivovarna Union začne leta 1864 in že leta 1924 kupi pivovarno Laško in jo po treh letih zapre >:D
Tako za nekaj časa ostanemo brez Laškega piva :D
Hotelirji potem ponovno odpro pivovarno v Laškem za svoje potrebe. Ime je bilo Gostilniška pivovarna.
Med vojno pivovarno Laško zbombardirajo zavezniki in spet smo brez Laškega piva že drugič.
Leta 1945 spet postavijo novo pivovarno Laško in pivo dobi ime Zlatorog.
Leta 1985 pa že prehitijo pivovarno Union in postanejo največji proizvajalec piva v Sloveniji in kasneje tudi v Jugoslaviji.
Danes pa je od pivovarne Laško takorekoč vse kar vsaj malo diši po pijači. >:D

hamax ::

meni je prav vseeno katero pivo pijem. pa ga spijem kar dosti. verjetno prevec.
razlika v okusu je ocitna, sta pa mi oba enako vsec. enkrat bolj pase en, drugic drug...

glede izjave, da oba sodita med najboljsa piva v svetu pa lahko recem samo to: si ze bil gdaj v nemciji? na ceskem? angliji? tam lahko pijes pivo, ki je tako dobro, da rabis kar nekaj casa, da ti union in lasko nista vec ogabna :P
mal pretiravam.

Icematxyz ::

Po laškem edino včasih "glava peče". Drugih problemov pa ne poznam.

Pivo te lahko edino napihne malo da dobiš pivski trebuh. To pa povzroča glavobole.

Torej tvoj problem je da spiješ toliko Laškega da ti vrjamem da imaš glavobole.

Zakaj pa jih imaš pa je drugo vprašanje. >:D

Izi ::

Hamax, ne pretiravaš malo ampak kar veliko.
Bil sem in v Nemciji, na Českem in v Angliji.
Angleži nimajo pojma kaj je dobro pivo, tam sem po vseh pabih dobil toplo in neokusno scavnico >:D
Nemci imajo primerljivo pivo našemu. Vse je stvar okusa in kaj ti paše.
Na Češkem pa nikoli ne boš uspel probati vse kar tam varijo, saj ima skoraj vsaka gostilna svojo pivovarno. Zame so Čehi največji strokovnjaki za pivo. Zanič piva tam skoraj ne dobiš, gredo pa včasih v take skrajnosti, da tisti zvarek ni niti od daleč podoben pivu. In nekaterih enostavno ne moreš prenesti, dokler se ne navadiš.

Resnično slabih piv, razen ponekod na balkanu, nisem pil nikjer. Kot sem že omenil, delajo slabo pivo samo na območjih kjer imajo slabo vodo. Dalmacija je že eno tako območje.

mtosev ::

Mene glava boli ce spijem 2 al vec Bacardi Breezerjev
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gr0unD Zer0 ::

to pa mislim da bo kar od kemije:D

drugače pa: nea pij, če ne preneseš...


p.s. breezerji so za pi*ke :8) tak btw, ne pa za Prave Moške>:D

Gwanaroth ::

Češka piva se ne morejo primerjati z našimi.. mislim, da so tako po okusu kot kakovosti par svetlobnih let pred nami..

Gambrinus, Kozel, Budweiser, Starobrno... mmmm to so piva!

Sicer pa, kjer nimajo čeških piv, pijem Laško, vsekakor. Precej bolj polnega okusa. Imaš res občutek, da piješ pivo, kar za Union ne gre ravno trditi..

Nekdo je omenu nekaj od kajenja... no, če kadim ob pivu, popijem piva precej več, kot če ne kadim. Dim precej izsuši usta in grlo, tako da že sam jezik kliče po novem požirku..

In ja, če pretiravam s kajenjem ob pivu, naslednje jutro kar boli glava... Drugače pa po samem pivu še nikoli nisem mel glavobola..

Na zdravje!
Lights often keep secret hypnosis..

Vesoljc ::

stran od cikov, velik jest pa vmes spit se kak brezalkohol = ni macka (naceloma :)) )

> Skoraj ne poznam pivca, ki bi mu bilo vseeno ali pije Union ali Laško.
nimam predsodkov ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Steinkauz ::

Pijem točeno(karkoli že je :D )
Mah men sta oba dokej kul, pir je pir, ne vem kaj se tolk pizdite nad "kakovost". Drugač, če je v steklenici pa pijem uniona. Morm rečt, da po pitju uniona tut še nism mel ne vem kakšnih glavobolov(mačka pa itak), drugo je če mešam.
No ja edin kakšnih home made pirov ne prenesem(v btcju-pivnici, je že tak). No ja tut to se spije, sam more bit mrzlo(kot vsak pir :D ).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pivo in spanje

Oddelek: Loža
233952 (2417) Malajlo
»

UNION PIVO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7710305 (7964) Thomas
»

Kaj pijete Union ali ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
886344 (5089) zile
»

Pijem pivo Laško, ščijem pa v Union flaško:-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11511730 (6927) ZanzeK_001

Več podobnih tem