» »

Žuranje

Žuranje

«
1
2

adidas42 ::

Živjo
mam eno vprašanje za vas, žurerje :)
kaj kej najrajš pijete, ko greste ven žurat, da vam najbolj dogaja? Men se večkrat zgodi, da sem recimo po viskiju prehitr pijan in je konc žura :)), po pivu pa postanem tečen hehe :|
kaj vi predlagate, da bo dogajal celo noč, no pa da bo drug dan glava cela? 8-)
hvala za nasvete :)
lp

rdecaluc ::

To je čist odvisn. Recmo k grem jst žurat je odvisn od družbe kaj pijm.. lohka kdaj samo pivo.. kdaj pa whiskey... ampak mam sprobane res dobre mešance le tega.

Sicer od pijač ostane še juice vodka, in razne kombinacije vodke... potem pa razni jegri pa tavžentrože..

Poglej kaj pijejo drugi..

Ne pit prehitr, pa na sploh uzem si na izi ko piješ, da ne boš ti spil 6 pirov, ko bojo ostali 2.

Pa tud ko greš vn.. premisl kaj boš delu.. če mislš "migat" celo noč.. potem se raje drži brezalko. pijač.. boljše izpade.

LP
Est modus in rebus. ,typos

guest #44 ::

Jej mastno!

gregorian ::

Že kake dve leti brez alkohola.. se da, ne mi rečt da ne

Steinkauz ::

gregorian je izjavil:

Že kake dve leti brez alkohola.. se da, ne mi rečt da ne

Zihr nisi študent...


Drugač pa:
Pivo
Janževec(belo vino)+ jabolčni sok
Bambus/miš maš
Kak whisky cola

Skor vedno prvo en pir spijem.
Mam pa doma kr lepo zbirko alkota za koktejle, k so tut zmaga.
Cuba libre je men zakon, pol pa amareto+jabolčni sok.



Drugač je ta zbirka že precej večja, sam se mi ni dal slikat zdej.


Po naravi sm precej tiha oseba, pijan pa precej zgovorna :)

jest10 ::

Steinkauz je izjavil:

gregorian je izjavil:

Že kake dve leti brez alkohola.. se da, ne mi rečt da ne

Zihr nisi študent...


Zakaj pa da ne bi bil?

Arto ::

Temno laško all the way :)

d0rK ::

Da se pofočkam - še en student ki ne pije alkohola.


Mi je pa vsec tista zbirka zgoraj... Bi imel, skupaj s kozarci. Za kaksno zanimivo druzbo.

adidas42 ::

Vidm da kr obvladate pjačo ja :D
No itak da se da brez alkohola, sam če smo res pošteni, veliko bolj dogaja, pa še bolj pogumen si, sproščen 8-)
No nevem, juice vodka mi je kr všeč drugač- sam morm res bolj počas pit, mam kr težko prazne roke v lokalu 8-)
Kaj pa a ste že slišal za eno novo zadevo- Night fever se reče- mi je en kolega priporoču, da ti da baje več energije za žuranje, pa še preprečuje mačka drug dan, če preveč spiješ, ker ti da neke vitamine in minerale...sam sicer še nisem tega sprobu, sam veliko jih hvali to zadevo- a ma kdo kakšne izkušnje s tem?

Tarzan ::

Najdi si pijačo, ki ti odgovarja in tempo, ki te ne potolče. Če ne gre tako hitro, kot pijejo kolegi, pač spi dve dozi, medtem ko oni spraznijo že tretjo, pitje ni tekma, če pa za koga je, pa naj tekmuje, ampak ne s tabo. Ko čutiš, da bi znalo biti alkohola dovolj, nehaj s pitjem. Bolje končati en pir prezgodaj, kot pet pirov prepozno, kar se zgodi, če nadaljuješ in izgubiš mero. ;)

Sam se ne zdravim z nobenimi zvarki, prav tako jih ne konzumiram med pijančevanjem. Vitamini in minerali so OK, ko si enkrat dehidriran, kriza je, če ven vržeš vse kar spiješ. Če me alko potolče, vem za drugič. ;)

Timurlenk ::

zakaj se je naslov teme spremenil iz žuranje v uranje or did i miss something

Matwic ::

Lahko probaš rum in coca-colo (rum kola), lepo počasi boš pijan, pa naslednji dan ne bo problemov. Pa še boljše volje boš kot po piru.

Kadar hočem bit dokaj normalen drugi dan, sem ugotovil da je nek malenkostno bolši whisky (Jack, Chivas, 4 Roses, ...) še vedno zmaga. Da prijeten občutek pijanosti brez nekih zelo hudih posledic naslednji dan. Če te prehitro prime, lahko whisky razrečiš s coca-colo.

Kadar mamo kake priložnosti potem pa pridejo na plano koktejli, shooterji in absinthe. Zaradi dokaj dobre kakovosti alkota v teh pijačah posledice niso tako hude, samo smo pa tisti večer totalno nažgani :D. Ne priporočam za neizkušene :D.

Ja pivo in vino imata pa v velikih količinah katastrofalne posledice. Vino.... uff to je sploh posebna kategorija, buteljka (pač, da si lepo pijan :D) nekega polnega rdečega vina pomeni smrt naslednji dan.

Obožujem pa vino v količini 1 - 3 kozarcev. Te sprosti, te spravi v boljšo voljo, dvigne sexualni nagon ;). Tko da, če so ženske zraven, zelo priporočam :)

;-) ::

Prvo pijem Abscint ali Stroh (to hitro prime) kako rundo ali dve z 2dl vode za na vrh. Potem shark vodke, pivo, viski... Pivo za žejo, viski in shark vodke pa da dodajam alkohol da ne postanem zaspan.

Zadnje čase je popularen fuzl na domačih partijih, sangrija pa b52.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

JayKay ::

cabernet sauvignon, laško ali grolsch

adidas42 ::

Uf absinth- to me pa res zabije takoj, po enmu požirku hehe :)
Kaj pa pravte na to pol, da bi mau kombiniru z dodatki npr. night fever- si baje mn pijan pol, maš več energije pa drug dan kul- sliš se mi vredu- kaj mislte oz. ste že probal?

ABX ::

Havana-Cola do 01:00, potem pa samo še voda.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Backup22 ::

Cuba Libre all the way ;)
Pa kak bambus/pivo/Zala
//

c0dehunter ::

Ponavadi je primary kar pir :)
Kasneje pa mešance ala bambus.

Da te drug dan ne bo bolela glava, se napij vode kolikor moreš preden greš spat.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Matwic ::

adidas42: pa daj človek mal manj pij, če te tko hiter prime, pač se mal šparej :D. Lepo kozarc whisky-cole / rum-cole, pa lepo to pij eno uro.

Za night fever nisem še nikol slišov, če je energy drink, te bo še bolj pribil, boš pa mel energijo ja ;). Če je kaka zadeva z vitamini, minerali in ključnimi solmi (getorade varianta), potem bo drugi dan glava res boljša in splošno počutje bo boljše.... glede manjše pijanosti... ne. Pri pijanosti pomaga samo zelo zelo mastna hrana (pohani zrezki, pomfri, pizza z veliko mesa in razne kmečke jedi, kjer je na krožniku več maščobe kot mesa ;). Mastna hrana povzroči, da alkohol počasneje prehaja iz želodca v tvoj sistem. Tako, da si pač kasneje pijan in alkoholu, ki je že v sistemu, da več časa da ga telo izloči. Samo ne probavej zdej spit cele flaše žganja, ker boš ali v bolnici ali pa zjutraj še mačka ne boš imel, ampak se boš zbudil bolj pijan, kot pa takrat ko si šel spat (o posledicah čez par ur, mi verjetno ni treba govorit :D).

Če se pa hočeš ubit, se pa zapelji do Portoroža, pojdi v papriko lokal, poišči obritega barmana in pri njemu naroči par fireballov, posnifej vodko skozi nos, potem pa ga poprosi naj ti še razloži par načinov pitja absintha in uzota ;). Uspeh zagotovljen.

gzibret ::

> kaj vi predlagate, da bo dogajal celo noč, no pa da bo drug dan glava cela?

1) Bambus (rdeče vino + obvezno kokakola)
2) Če imaš dovolj denarja - red bull + vodka
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Tear_DR0P ::

kaj vi predlagate, da bo dogajal celo noč, no pa da bo drug dan glava cela?

deci vina za kri, naprej pa brezalkoholne z dovolj cukra za energijo
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

ziga1990 ::

enkrat sem na zurki probu neko zeleno 70% alkoholno pijačo,nasledni dan pa sem hotu it v trgovino pa sm ugotovu da je moj avto cist obtovčn,naj mi kdo pove kaj za neki je ta pijača ker se ne spominjam žurke?

McHusch ::

Absint.

ziga1990 ::

al je to slučajno tista pijača po kateri haluciniras?

rdecaluc ::

Nej bi tisti ta pravi mel notri nekega črva, kateri izločki povzročijo halucinacije.. sam dvomim da to kdo v Sloveniji ima.
Est modus in rebus. ,typos

ziga1990 ::

sam hudič je pa to ker nevem kaj sem z avtom počev da je obtovčen

Steinkauz ::

Kaj pa pijan voziž.
Rdecaluc kaki črvi. Pravi absinth naj bi imel izveček neke rastline.
More :
Absinthe @ Wikipedia

Drugač pa v slo je to čist običen zlo močen alkohol.
Jst sm sam enkrat zgubu spomin v življenju. Kriv je bil stroh 80% rum.
Tko da si bil pač fajn pijan...

Manufacturers can label a product "absinthe" or "absinth" without regard to any legal definition or minimum standard

Zgodovina sprememb…

Qcube ::

ziga1990 je izjavil:

enkrat sem na zurki probu neko zeleno 70% alkoholno pijačo,nasledni dan pa sem hotu it v trgovino pa sm ugotovu da je moj avto cist obtovčn,naj mi kdo pove kaj za neki je ta pijača ker se ne spominjam žurke?


To bo Agwa-Coca Leaf Liquor. Dober drink. Sem ga enkrat našel v mercatorju samo nazadnje ko sem gledal ga niso več imeli.

http://www.fun-drinks.com/agwanew/cocal...

Steinkauz ::

Agwa je samo 30%

BCSman ::

Pozna kdo kake alternativne načine konzumiranja alkohola razen pitja? kak dan se zgodi da mam bolj slab želodec in več kot en pir sploh ne bi upal spit saj bi bruhal. "Snifanje" robčka pomočenega v šnopc bi prijelo kaj?

Beli_Zajcek ::

Lahko si vbrizgaš alko direkt v kri. V Romuniji sem bral eno reportažo so to počeli študentje. Ni zdravo, je pa poceni, ker rabiš dosti manj alkohola. :))

black ice ::

Beli_Zajcek je izjavil:

Lahko si vbrizgaš alko direkt v kri. V Romuniji sem bral eno reportažo so to počeli študentje. Ni zdravo, je pa poceni, ker rabiš dosti manj alkohola. :))

Pa še hitreje lahko prideš do bolnišnice. Seveda če ti uspe sploh do tja priti. >:D
BCSman če ne preneseš alkohola ga pač ne preneseš. Deal with it.

Da ne bom offtopic: če ne želite mačka priporočam pitje bambusa. V večini primerov hitro okrevanje zagotovljeno. Ravno obratno prej navedenemu so mešanice vodke in raznih energijskih pijač. Lahko se zgodi da boste cel naslednji dan preživeli v postelji.
Če že pijete vodko jo raje pijte z raznimi sokovi ala juice, ribez itd.

Seveda ultimativni nasvet za preganjanje mačka: obilo vode preden greste spat. Če to vseeno ne pomaga pa naslednji dan priporočam Gatorade, Cedevito in podobne zadeve.

rdecaluc ::

@Steinkauz: Pol sm pa mal s tekilo zamešu xD
Est modus in rebus. ,typos

mare_ ::

BCSman je izjavil:

Pozna kdo kake alternativne načine konzumiranja alkohola razen pitja? kak dan se zgodi da mam bolj slab želodec in več kot en pir sploh ne bi upal spit saj bi bruhal. "Snifanje" robčka pomočenega v šnopc bi prijelo kaj?

Lahko si ga v rit našpricaš. (resno, google it)

PacificBlue ::

Močeradovec.:D

noraguta ::

pa kva se sekeraš greš na full , dokler gre. maš vsaj dobro možnost da te bo še kak trezen dam spravu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

IvoJan ::

absinth je narejen iz- ne mors verjet!!! ABSINTHA ;) drugace pa preden gres spat se dobro napij vode pa naslednji dan v hrib malo hodit al pa na kolo :D okrevanje zagotovljeno :D ce pa hoces bit prbit k mina pa tolc redbull vodko al pa kake podmornce (shot jegra vrzes v krigel pira ali kozarec nekega energy drinka in pol pijes na eks). prvo nebos nic cutil samo pol ti bo pa samo tla pod nogami odneslo in ne bos vedel kje si xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

noraguta ::

absinth je narejen iz- ne mors verjet!!! ABSINTHA
neumnost absint je pelinkovc oslajen po lokalnih okusih. je pa res da je latinsko poimenovanje rastline jako blizu le temu ampak etimološko naj bi absint izviral iz perzije in nekoko označeval bridkost , grenkobo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

IvoJan ::

preberi si na wikiju
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

noraguta ::

IvoJan je izjavil:

preberi si na wikiju

kaj da je Absinth Wormwood @ Wikipedia
po slovensko imenovan pelin? al kaj? pa to že dolg ljudje v šnopc namakamo. če nisi vedu. al si brihtn čez mero?

stari moj pokvarjeni burek vse se začne pr matiki. tist neki cukra iz pese je itak bla za sofiće
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

lambda ::

mare_ je izjavil:

BCSman je izjavil:

Pozna kdo kake alternativne načine konzumiranja alkohola razen pitja? kak dan se zgodi da mam bolj slab želodec in več kot en pir sploh ne bi upal spit saj bi bruhal. "Snifanje" robčka pomočenega v šnopc bi prijelo kaj?

Lahko si ga v rit našpricaš. (resno, google it)

Ljudje so že umiral zarad tega, in nekateri to še "resno" predlagate ...

mare_ ::

Resno, kot da dejansko deluje, ne resno, kot da je to za počet, no ;)

;-) ::

Ne najdem nič na googlu. help

lambda ::

mare_ je izjavil:

Resno, kot da dejansko deluje, ne resno, kot da je to za počet, no ;)

Da, dejansko deluje. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2241...
In ja, kot vidiš je to res za počet.

Gre samo za to, da se izmed množice ljudi, ki prebere take teme, včasih najde kšn, ki mu v glavi manjka kšn kolešček za zdravo razmišljanje in kj tazga dejansko proba.

root987 ::

Ko rabiš alkohol konzumirat tam, kjer bi ga kvečjemu izločal (no, ali pa ubistvu na kateri koli drug način, kot je sicer sprejet kot edini razumen), je morda čas da obiščeš strokovno pomoč.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

matej_jack ::

Haložan '08 + radenska :D

Roadkill ::

Izbira pijače ti ne bo pomagala. Rabiš se navadit, da se tudi pijan zavedaš, kdaj je dovolj.
Priporočila so pa da pred popivanjem poješ nekaj fajn mastnega (svinjina, burek, kebab...) in da ne mešaš različnih alkoholnih pijač (žgranje+vino, žganje+pivo, vino+pivo).

Ko poznaš svoje mere ni problem piti pivo in žganje skupaj. Moraš se samo navadit, da alko vedno pride z zamikov v glavo (pivo recimo +15minut, žgranje +20-30minut...), drugače si že precej pijan in spiješ 3 viskije, čez pol ure ti pa ni jasno zakaj ne moreš stati na nogah.
Ü

lambda ::

Še najboljše se je pa navadit met fajn brez alkohola ali z minimalno količino. Ko to enkrat osvojiš, je precej problemov rešenih ...

Roadkill ::

Seveda.
Rahlo čudno je, ko tu uporabnikom svetujemo kako lahko popiti več alkohola. Sploh ker je verjetno večina ljudi ki tule sprašuje po nasvetih še mladoletnih...
Ü

Vajenc ::

redbull+vodka je zelo težka pijača. Previdno tisti, ki jim srček že tako prehitro bije ;p

imo je dobro vino najbolj zdravo za pijančevanje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako preganjate alkoholnega mačka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14121669 (2787) Matev

18. rojstni dan-help !! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18239805 (34033) BigWhale
»

Ali pijete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14935115 (31391) Dr_M
»

Pijace (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214849 (11668) šernk
»

Katera je vaša najljubša pijača? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13314982 (11930) Kaličopko

Več podobnih tem