» »

Ali po Laškem boli glava ,po Unionu pa ne

Ali po Laškem boli glava ,po Unionu pa ne

1
2
»

dukenukem ::

kašni se pa vam zdijo banditosi,js jih ne morem ,sploh un hot je živa groza, me peče zgaga če spijem ,ice tud en šoder....;)

Pšenični ::

Banditosi so pa podn.Nola od nule..........

edge540 ::

Ice je kul za na morje za žejo. Ostali so zanič.

Vikking ::

Če je kero slabo pivo je to Ožujsko aka. Užasno.

Sicer pa nekateripri nas hvalijo tuje znamke oz. znamka piva predstavlja vrhunsko pivo. Recimo tak primere je Heineken ki je na nizozemskem obravnan kot pri nas Pils, poceni zadeva za napit. Pri nas pa velja za skorajda luksuz. Je pa res da ponavadi vrhunske znamke, pomeni da bo pivo enako dobro na nizozemskem in v slo. Če prav za laško zvarjeno na hrvaškem je bljak.

SodVina ::

Zdi se mi logicno, da po laskem glava boli bolj, ker ima vec ekstrakta. Zal ne vem s prve roke, ker se ga z laskim ravno nisem napil...
Najbolj zanic pivo je Celjski grof! Se skrije vsako ozujsko.
Po bandidosih (recimo tam ene sedmih, pa nej bo to tequila, power, ice ali kak drug) boli glava ko svina. Preverjeno deluje. Do sedaj se ne poznam osebe, ki jo nebi bolela glava, ce se ga je napila z bandidosi. Isto verjetno velja za breezerje in podobne alkopop pijace.

lp,
SodVina

Matek ::

Nja, takole na hitro biolosko gledano ni pametnega razloga za razliko. Glavobol/macek je posledica dehidracije, ki je posledica uzivanja alkohola. Slednjega imata Lasko in Union prakticno enak odstotek, tako da ne vidim pametnega razloga, da bi po enem bolela glava, po drugem pa ne. Razen ce je tu se kaka druga glavobol inducirajoca snov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Vesoljc ::

barva :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

ShowDown ::

It's all in your head...Če malo poznaš razloge zakaj boli glava po alkoholu, veš da je to bolj ali manj bullcrap.

jekson ::

laško je definitivno bolj grenko pivo, tako da po enih 5 pivih postane res en grenak okus, kar pa meni osebno ful škodi.Kar se tiče uniona tega problema ni, tako da če je že močno vzamem rajši union.Glede tega kakšnega lahko spiješ več mislim, da je vseeno, moram pa tudi reč, da je union pivo na okus bolj vodeno

brane01 ::

Jaz sem slišal da je poraba piva vsaj laškega tko narasla da ne dohajao z dobavo.Iz skaldišč,kjer naj bi bilo pivo "zrelo" šele po treh mesecih skladiščenja,izdajajo pijačo že prej. Tko pa dobivamo polizdelke na tržišče samo, da se pokrijejo potrebe. Kakovost piva pa je s tem slabša in zato imajo nekateri glavobole,veliko se jih pritožuje nad tem.

]Fusion[ ::

V časih, ko so vode na našem planetu vse bolj onesnažene in zastrupljene, je pivo še posebej dragoceno, saj je povsod pripravljeno higiensko neoporečno.

Zakaj je pivo dobro in koristno?
V pivu so vitamini. Analiza enega litra piva nam pove, da so v njem:

B1 (tiamin, aneurin) 0,02 mg
B2 (laktoflavin, riboflavin) 0,03 - 0,04 mg
B6 (piridoksin) 0,5 mg
B5 (pantotenska kislina) 8,8 mg
H (biotin) 5 mg

Poleg vitaminov vsebuje rudnine - fosfor, kalij, magnezij, žveplo, natrij, fluor. Pomembni so tudi oligoelementi baker, mangan, cink, aluminij, železo. Vsebnost alkohola je pri običajnih vrstah piva le od 3- do 6-odstotna. Zato je pivo lahka alkoholna pijača. Zaradi nizke alkoholne stopnje ga uvrščajo med osvežilne pijače.


Vir: http://www.pivo-lasko.si/slo/o_pivu/piv... :)

Tak da dejansko več piješ bolj si zdrav in sploh ni razloga za glavobol in ostale posledice :D


Drugače pa za okus(1-2 piva) raje pijem laško, če pa vem da bom več spil pa raje union, ker ga lažje pijem na dolg rok ravno zaradi miline :)

LP
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

reptilia ::

Union.

Moja hipoteza je taka.

Ko sem enkrat pil Laško, sem mogu hodit vsakih 5min na malo potrebo. Pri Unionu grem enkrat do dvakrat na večer. Torej, iz tega sklepam da je v Laškemu veliko več svinjarije, ki se more iz telesa pač izločit.

Pa prosim, da me Laško loverji ne napadajo, to je moja skromna ugotovitev.

Sicer pa, naj pije vsak tisto kar se mu zdi bolše.
Forgive your enemies, but never forget their names.

buttcrack ::

Doma laško, pri sosedu mrzlo, na češkem pa STAROPRAMEN............

Po prekomernem pitju pa itak boli glava, pomoje da boli tut po 4L mleka...

kozjakovec ::

Teorija pivcev piva ki so prešlatal na Union je,da se Laško žvepla(podobno kot vino).Dejansko pa če pomislite,da se odprta ustekleničena voda kasneje usmradi kot navadna pitna(npr. ODA ali pa Zala)mora biti nekaj v njejZakaj ista firma ne bi dalo to še v pivo(če se ne motim je najdražji del postopka pasterizacija)in je ta lahko krajša in posledično cenejša.Po nekaterih informacijah je ena pivovarna dodajala v svojo ustekleničeno vodo konzervans,katerega noben slovenski inštitut ,ki vrši preverjanje kakovosti vode, do pred kratkim ni imel ustrezne opreme ,da bi ga dokazal(torej ga uradno ni )!

WTF? ::

Jst kar se tiče pira sm totalno nevtralen .. Glava me pa po nobenem nikdar ne boli (Laško,Union)

Drgač pa pravi moški pijejo pir ! Bandidos and Breezer are for pussies !

Matev ::

Glavobol/macek je posledica dehidracije, ki je posledica uzivanja alkohola.


hudo daleč od resnice

glavo boli zaradi stranskih produktov pri presnovi alkohola in posebej v primeru vina zaradi presnove metanola ki ga je v vsakem vinu nekaj
ter tudi zaradi množice dodatkov ki so sami po sebi glavobolni

hamax ::

macek je predvsem posledica dehidracije. imajo pa tudi stvari, ki jih omenja matev vpliv.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hangover#Causes

Matek ::

Wiki se ne strinja. Kar sam omenjaš, je delno prav tako res, ampak dehidracija definitivno predstavlja dokaj bistven del.

Ethanol has a dehydrating effect by causing increased urine production (such substances are known as diuretics), which causes headaches, dry mouth, and lethargy. Dehydration causes the brain to shrink away from the skull slightly.[3] This can be mitigated by drinking water after consumption of alcohol.

edit: hamax me je prehitel
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Matev ::

dehidracija je pojav pri zaužitju večje količine alkohola ja
res je


ampak po šmarnici(slabo vino) boli glava za umret
po vrhunskem vinu pa skoraj nič/malo (ali pa nekatere čisto nič)

kljub enaki vsebnoti alkohola

razlika je v vsebnosti strupenega alkohola

strupeni alkohol je metanol - povzroča glavobol ter celo oslepitev pri preveliki količini
užitni/tisti pravi alkohol je pa etanol

hamax ::

baje je v slabem vinu žveplo tisto, ki povzroča hude glavobole.
popravite me, če se motim.

macgajver ::

Ve kdo kje se da dobit kvalitetno točeno pivo najrajš vidm če je laško tud z unionom bi bil zadovoljen sam da je kvalitetno ker točena so ponavad precej švoh mam občutk ko da bi jih z vodo zalivali.
tenstan krompir je pa zakon

Matev ::

ker točena so ponavad precej švoh mam občutk ko da bi jih z vodo zalivali


to se ti zdi zato, ker je v točenih pivih težje zagotoviti ustrezno količino CO2 plina
in zato manj žge po grlu
podobno kot radenska če jo pustiš stati nekaj časa

c00L3r ::

Eni tukaj pišete, kot da je edini razlog za glavobol dehidracija zaradi alkohola. Glava lahko boli zaradi večih različnih snovi, ki so v pijači. Je pa ta dehidracija najverjetneje glavni krivec. Če pa je še kaj zraven zmešano, pa drugi dan bolj glava boli. In po mojem mnenju je "nekaj" v Laškem, da bolj glava boli, oz. začne bolet že pri manjši količini zaužitega alkohola. Ali je to dodano zaradi okusa ali zaradi konzervacije... to pa bo najverjetneje poslovna skrivnost :D

hamax ::

kje se dobi dobro toceno pivo?
lahko ti povem za lj.

v skalci(za krizankami) majo dobro toceno lasko. celo temnega in s tem tudi mesanega(zame najboljse slo pivo) se da dobit.
enako je tudi v aniki(trnovo), s tem da je poleg vsega se poceni(1.6€)

v stari ljubljani imajo po vecini tocenega uniona, ki je tudi zelo svez.

meni je toceno pivo precej boljse od usteklenicenega, v bifejih z malo gosti pa je lahko prava nocna mora.

macgajver ::

No ja ce si zejen in je pivo fejst mrzlo je skorej vsak odličen.

Kaj pa v btc rolbar je tam vredu pir enkrat morm jit probat.
tenstan krompir je pa zakon

Tilen ::

Tukaj mislim, da tiste s centralnega dela Slovenije bolj boli glava po Laškem. Tiste s severovzhodnega predela pa po Unionu. Pa brez zamere.

It's all in your head, piva pa drugače sploh ne pijem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

dukenukem ::

če cel dan in večer pir žokam, se mi pol kolca kt pr norcih :D

dukenukem ::

Še ena zadeva ,en čas sem pil laško tako,da mi je kelnarca zravn dala 1/4 limoninga krhla,stisnu v kozarc, pa notr krhl pustil ,probite ni slabo :D
Zdj je pa že tok ura ,da je treba na pir letet :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dukenukem ()

macgajver ::

Isto smo mi pil nekej časa mal spremeni okus. Uredu stvar za nekej časa

Reku sm da se ga nebom več napil ravno dons sm pršu ob 5zutrej dam celo noč sem pil laško proti jutru se ne spomnm več tko da pjen sm mogu bit ornk presenetljivo dobr se počutm glava ne boli nič. pomoje je to prvič da se tko dobr počutm zdej al so bolš pir začel delat ali pa so pomagal makaroni ki sm jih pojedel preden smo štartal.
tenstan krompir je pa zakon

Pšenični ::

Glavobol nastane menda zaradi visoke vsebnosti mensezdi da škroba v piru, kar dvigne bliskovito raven sladkorja v krvi.Od tega tudi glavobol.Drgač pa heh, grem zdejle s kolesom do jezera in seveda na Pir, heh,

ivanuscha ::

Mah kwa tok pijete pir. Men zelo redko paše, sam če sem v kakšni družbi, pa še to redko. Da bi ga sam pil ni šans. Milo rečeno je pir zanič, dost bolš so kakšni sokovi. Je pa res da se okusa pira navadiš in potem ni več tolk zanič. Dost se jih pa navad pir pit samo zarad družbe, da kao izpadeš car... oziroma mevža če piješ sok zraven. >:D Je pa res, da ko si mal pijn, se lažje sprostiš, to je še edina dobra lastnost kao. :\

hamax ::

Live enako bi lahko reku za vse alkoholne pija;e. vklucno z vinom.

sam se s tem ne strinjam. meni je pivo dobro in ga z veseljem pijem.

Izi ::

Tudi jaz pijem pivo zaradi okusa. Zame je odličnega okusa. Sicer okus čutiš samo po prvih dveh pivih potem je pa tako ali tako vseeno in je važnih samo še tistih nekaj procentov alkohola :D

Da bi bil zaradi pitja piva "car" pa prvič slišim. Po moje je ravno obratno. Hitro ti zraste ti pivski trebuh >:D in še vsakič ko si pijan si v najboljšem primeru smešen, v najslabšem pa tečen in vsem odveč. Se pravi, da se z pretiranim z pitjem piva prej osmešiš, kot pa da bi bil "car".

Gre se zato, da je večina pijač enostavno presladka in to večini odraslih ljudi ne paše. Ponavadi bolj sede tisti grenak okus piva. Problem pa je, da je po dveh pivih hudo težko prenehati in naročiti kaj brezalkoholnega :D

dukenukem ::

pršu dam okol 6h zutri ,cela noč laško piv ,zdele me nič glava ne boli :D žejen sem pa tok ,da bo treba spet na pir :D

Ejsi_Disi ::

A ne, če bi vedel, da se boš tako žejen zbudil, bi zvečer še enega spil. :D
Rock n' roll ain't noise pollution!

zk_eu ::

ja sem že ču za to ja, da po laškem boli glava, a ne probam tega UNIONa pa če je zadn pir na svetu.
Me pa nikol še ni bolela glava po laškem, pa smo jih tud žgal že po cele dneve in noči.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pivo in spanje

Oddelek: Loža
233987 (2452) Malajlo
»

UNION PIVO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7710371 (8030) Thomas
»

Kaj pijete Union ali ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
886421 (5166) zile
»

Pijem pivo Laško, ščijem pa v Union flaško:-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11511827 (7024) ZanzeK_001

Več podobnih tem