» »

Video nadzor, ali kako drugače zaščititi hišo

Video nadzor, ali kako drugače zaščititi hišo

Relanium ::

Podedovali smo posestvo, ker pa še niso papirji popolnoma rešeni (lastimo si 70% vsega) se na objektu nič ne obnavlja.
Ampak kar naprej nekdo vztrajno razbija šipe, uničuje vhodna vrata na hiši ter še marsikaj.
Hiša je še pa dokaj vredu.
Oče bo šel na policijo, ampak policija ponavadi ne naredi NIČ.
Na posestvu ni elektrike, je malo bolj na podeželju,
glavni osumljenec je pa mulc najbližjega soseda (200m stran, zdaj nemorš kr tja uletet pa obtoževat)

Torej rabim en video nadzor, ali pa če ima kdo kakšen predlog kako stvar zaščititi pred takimi škodoželjnimi imbecili.

Baje se dobijo neke kamere, ki snema samo takrat ko se kaj spreminja, drugače je v standby.
Kakšna je kaj kvaliteta tega, pa cene da niso zasoljene?
Pa če deluje to na kakšne baterije bi bilo super

Ima kdo kakšne predloge?
lepo prosim

LP

kalko ::

Raje kot za kamero, porabi denar za bosanke, ki jih privijačiš čez okna in vrata. Kajti tudi če boš človeka posnel, mu ne boš mogel nič.

Relanium ::

Fino bi bilo vedet, kdo je, ker so določeni osumljenci. Pol pa mu lepo pomoliš slike pod nos, bo kar nehal delat pizdarije.
Morda pa je tudi kdo drug, kaj pa vem

Še kakšni predlogi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

detroit ::

Čak zakaj mu ne moreš nič? Spet ta naša pravna država:D No potem mu lahko vrneš milo za 10x drago, sm glej da tebe ne posnamejo potem
Skero

49106 ::

kalko je izjavil:

Raje kot za kamero, porabi denar za bosanke, ki jih privijačiš čez okna in vrata. Kajti tudi če boš človeka posnel, mu ne boš mogel nič.


Zakaj pa? Sej snemaš svoje ozemlje.

amigo_no1 ::

Ne bo zdržalo na sodišču ?

Če sumiš sosedavega mulca, potem daj po **vsakem vandalizmu** prijavo na policijo ter namigni da bi lahko šlo zanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

KoMar- ::

Videonadzor na svoji zemlji lahko izvajaš in tudi uporabiš na sodišču, ampak moraš dati tudi obvestilo, kjer piše, da se nadzor izvaja ter kdo ga izvaja in dat kontaktno številko.

bluefish ::

Za začetek daš fake kamere(o) in prej omenjeno obvestilo. Morda pomaga.

neki4 ::

Če ti bo kdo naredil ponovno kakšno škodo in če boš imel kakšen posnetek, boš vsaj vedel kdo bi lahko bil. Ker verjetno če boš poklical kdaj policijo te bodo verjetno vprašali kaj v smislu: "A mogoče sami veste kdo bi lahko bil?"

Relanium ::

Če ga tak na samem mal stisnemo za vrat, tud ne vrjamem da bo letel takoj na policijo
(nimam pa namena nobenega polomit)

Zato pa sprašujem, če se dobi kaj cenovno ugodnega na baterije,
sam da jaz slike dobim, potem pa lahko se naprej pogovarjamo

ali pa da se vsaj vse skupaj neha.

Bomo mogoče poskusili s fake kamerami, sam še vseeno ostaja odprto vprašanje,
ker tudi na domačem posestvu si oče želi nek tak nadzor (preventiva)

Je pa storiles pustil odtise svojega obuvala na vratih (ni preveč premišljen človek)
Policija pa je rekla, da bo naredla kar bo, sam ne verjamem da kaj velik.

xCore ::

http://www.kamere.si/CCTV_video_kamere/...

Ravno včeraj je nekdo kupil da ugotovi kdo mu vsako noč razj*** grob na pokopaliscu...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

z00s ::

Pozdrav.

Ce vpises v google home video survaillance bos dubu n programov k ti omogocajo snemanje slike, ko se zacne kaj premikat. Sam sm stvar prakticiral doma in je delovalo, samo problem bo ce bo 'mulc' sipe razbijal ponoci, ker se ne bo nic videlo (kamere, ki ponoci posnamejo lepo sliko so drage), poleg tega pa rabis pc oz medij kamor se ti slika snema. Zavedati pa se moras da je snemanje nekoga (tudi na privat ozemlju) brez njegove vednosti kaznivo, zato moras nekam nabit obvestilo (Kot je ze omenil g.Komar), da se objekt snema (to naredi na mestu, kjer ga sosedov mulc ne bo vidu).

Ce bos 'mulca' privil na podlagi posnetkov, moras biti previden, ker te lahko tozi zarad grozenj in nelegalnega snemanja.

Pa srecno...

49106 ::

KoMar- je izjavil:

Videonadzor na svoji zemlji lahko izvajaš in tudi uporabiš na sodišču, ampak moraš dati tudi obvestilo, kjer piše, da se nadzor izvaja ter kdo ga izvaja in dat kontaktno številko.


Tole mislim, da ne drži oz. velja za povabljence. Če pa zakon ščiti vlomilca oz. nekoga, ki je nazakonito v tvoji hiši potem pa edino....fire with fire.

KoMar- ::

Žal ščiti.

49106 ::

Nemorem verjet. Si potem odgovoren za nekoga, ki je nezakonito v hiši in se poškoduje?

knesz ::

Kot jaz razumem, bo Relanium posnel sosedovega mulca, naredil fotoalbum, šel do njega mu pokazal in prosil naj neha z vandalizmom, drugače bo v naslednjem koraku ta fotoalbum videl od mulca fotr.
Verjetno se bo zadeva rešila že v prvem koraku, brez policije, sodstva ali črnogorske mafije.

BigWhale ::

49106 je izjavil:

Nemorem verjet. Si potem odgovoren za nekoga, ki je nezakonito v hiši in se poškoduje?


Seveda! Ce imas v hisi pod oknom past za lisice in vlomilec vanjo stopi te lahko komot tozi zaradi tega.

Relanium ::

knesz, prav si razumel.
Pa tudi če ni mulc, vseeno bi to bil nekak prvi korak da greš do osebe.

Sem pa tudi že sam slišal, da se je nek vlomilec poškodoval (menda na nožu) na koncu pa še lepo pokasiral.

Drugače pa hvala za predloge, malo sem tudi sam gledal,
kaj pravite na tole:
http://www.digitklik.si/sl/video_nadzor...
Cena vsega skupaj se mi zdi dokaj ugodna

xCore je izjavil:

http://www.kamere.si/CCTV_video_kamere/...

Ravno včeraj je nekdo kupil da ugotovi kdo mu vsako noč razj*** grob na pokopaliscu...

To se mi tud dopade, (po drugi strani pa študiram, 250€ sam zarad enga bedaka da bo dal mir)
Hudič, če mi jo ukradejo potem (Tam enmu sosedu so ukradli celo motor kosilnice enkrat)

KoMar- ::

Najs, tale komplet na digitklik.si je zelo ugoden. Seveda moraš tako dat, da ti ne ukradejo, ja. Ker bedaki imajo vedno čas za neumnosti.

xCore ::

vsekakor probaj pred nakupom poceni kompletov sprobati zadevo saj je logično da za 160 EUR dobiš kitajsko sranje glede na to da so že samo kamere 200EUR+...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

KoMar- ::

Analogne kamerce so po 10, 20 EUR.

xCore ::

jaz govorim o kamerah ne o kitajskem sranju... sicer pa kot sem rekel.. prvo pogledat pol pa veš če je to kar rabiš če se da...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

KoMar- ::

Sam sem imel že kar dosti različnih kamerc iz Kitajske in so čisto kul. HD kvalitete za ta denar itak ne moreš pričakovat ;)

Sicer pa je avtor teme omenil, da mu je v bistvu kakršenkoli strošek odveč, tako da nima smisla, da mu zdaj priporočaš dražje rešitve.

xCore ::

Nič ne priporočam...pravim naj sproba preden kupi :)
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xCore ()

49106 ::

KoMar- je izjavil:

Sam sem imel že kar dosti različnih kamerc iz Kitajske in so čisto kul. HD kvalitete za ta denar itak ne moreš pričakovat ;)

Sicer pa je avtor teme omenil, da mu je v bistvu kakršenkoli strošek odveč, tako da nima smisla, da mu zdaj priporočaš dražje rešitve.


Mogoče je pa on 'razbojnik' in želi boljšo kamero :)

xCore ::

dobra 8-)
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Sideeffect ::

Odličen predlog zate je WowWee Rovio Mobile Robot spy kamera Wi-Fi, poglej si kakšen video, s telim robotom se voziš okoli in s kjerkoli na svetu spremljaš dogajanje. Rabiš pa bit seveda na internet priklopljen, ima tudi luč in zvok...

Sideeffect je izjavil:

Odličen predlog zate je WowWee Rovio Mobile Robot spy kamera Wi-Fi, poglej si kakšen video, s telim robotom se voziš okoli in s kjerkoli na svetu spremljaš dogajanje. Rabiš pa bit seveda na internet priklopljen, ima tudi luč in zvok...


Aja, pa še polni (baterijo) se sama na svojem docku, določiš samo območje, kam jo pripelješ in najde polnilec...

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Da še jaz nekaj vprašam potreboval bi nekakšno kamero za video nadzor dan/noč ki bi ob gibu zajela sliko.
Gre za garaže (32 garaž) kjer je že več krat (3x) bila pobarvana fasada, najbolj smešno je to da je v bolj naseljenem delu a nihče nič ne vidi / ne ve :)

xCore ::

Sideeffect je izjavil:

Odličen predlog zate je WowWee Rovio Mobile Robot spy kamera Wi-Fi, poglej si kakšen video, s telim robotom se voziš okoli in s kjerkoli na svetu spremljaš dogajanje. Rabiš pa bit seveda na internet priklopljen, ima tudi luč in zvok...

Sideeffect je izjavil:

Odličen predlog zate je WowWee Rovio Mobile Robot spy kamera Wi-Fi, poglej si kakšen video, s telim robotom se voziš okoli in s kjerkoli na svetu spremljaš dogajanje. Rabiš pa bit seveda na internet priklopljen, ima tudi luč in zvok...


Aja, pa še polni (baterijo) se sama na svojem docku, določiš samo območje, kam jo pripelješ in najde polnilec...



če ima problem montiranja kamer da mu jih ne odnesejo je pomoje še najmanši problem da ti še rovia odnesejo :P... predvidevam še da v nenaseljeni hiši nima interneta ne wifija...

s1m0n je izjavil:

Da še jaz nekaj vprašam potreboval bi nekakšno kamero za video nadzor dan/noč ki bi ob gibu zajela sliko.
Gre za garaže (32 garaž) kjer je že več krat (3x) bila pobarvana fasada, najbolj smešno je to da je v bolj naseljenem delu a nihče nič ne vidi / ne ve :)


v glavnem se na vseh kamerah da skonfigurirat record on motion detection... za ponoči pa rabiš kaki ir reglektor oz kamere z že vgrajenimi ir diodami...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xCore ()

s1m0n ::

Ja ampak so te kamere samostojne al potrebujejo recorder / PC... ?

xCore ::

V vsakem primeru potrebuješ snemalnik razn nekatere so zmožne snemati na spominske kartice samo to je bol kikiriki ni za nek video nadzor...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

s1m0n ::

Ja najboljša rešitev bi blo z snemalnikom ampak kam ga postavit saj gre za garažne prostore ?
Ter kje je priporočljivo kupit kamero in snemalnik ?

xCore ::

Potem je malo problem pri garažnih prostorih ja...

Kje je priporočljivo kupit ne vem poznam samo www.loop.si
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakonodaja videonadzora (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
10833885 (14063) St235
»

Kateri alarmni sistem in video nadzor

Oddelek: Pomoč in nasveti
104453 (4050) LeQuack
»

kamera ki slika ponoči/podnevi ob premiku

Oddelek: Zvok in slika
113105 (2182) pi pawr
»

Audio/Video nadzor

Oddelek: Zvok in slika
61113 (1023) dt1988

Več podobnih tem