» »

GeForce 8400M G - problem

GeForce 8400M G - problem

Shaolin ::

Zdravo!

Pred kratkim sem kupil prenosnik acer aspire 7520g z grafično nVIDIA GeForce 8400M. Problem je bil, ker so bili nameščeni win xp, ki jih ne podpira. Namestil sem win7 ultimate 64, pa se problem še vedno pojavlja. Fora je v tem, da brez driverjev laptop normalno dela, tudi v visoki resoluciji (1400xše neki), vendar samo en čas (par ur do par dni). Nato se pojavijo čez ekran črte. Prav tako če namestim katerekoli driverje - ali z acerjeve strani ali s kje drugod, se čez ekran pojavijo črte, če sploh pride v windows.
Mogoče kdo ve, je grafična fuč, ali se da še kaj zrihtat?

Hvala za pomoč, LP!

bluefish ::

Če si prenosnik kupil pred kratkim, potem daj v garancijo.

Shaolin ::

Kupil sem rabljenega, za zelo majhen denar, garancija pa je že potekla. Saj prodajalec je rekel, da je možno, da je problem v grafični, sem pa še vseeno upal, da se da kako uredit. Zanimivo se mi zdi predvsem to, da brez driverja dela. Bi računalnik sploh, če bi bila grafična pokvarjena, prikazoval sliko? Je možno, da je le kak stik? Grafična drugače ni integrirana, tako da če ni pomoči, se jo še vseeno da zamenjat.

Pentium ::

grafična je fuč, da se jo pa (vsaj začasno) rešiti s tem, da jo daš v pečico na 200 stopinj za tri minute, toliko, da se čip na novo prilota na vezje. skozi podoben postopek gredo vsa vezja pri proizvodnji. problem v novih grafičnih je to, da se čip izredno greje, vezje na katerem pa se nahaja pa ne. zaradi tega širjenja in krčenja začnejo popuščati loti med čipom in vezjem, ponavadi se v lotih naredijo razpoke, ki so vidne le pod mikroskopom. pa še prenosnik se med prenašanjem rahlo zvija, s tem tudi vezje, kar še poveča možnost teh razpok.

ko se enkrat lot segreje nad 190 stopinj, postane mehak in se na novo poveže s čipom in spodnjo tiskanino.
če boš to delal, po koncu segrevanja zadevo počasi ohlajaj, ker če jo boš na hitro ohladil, ti bodo loti skoraj 100% še enkrat počili.

sem rešil na tak način kar nekaj prenosnikov in grafičnih kartic za stacionarne pcje.

Shaolin ::

A to resno? :)
Kako pa lahko z minimalnimi možnostmi, da kaj pokvarim, vzamem ven grafično?

Pentium ::

resno, :D.

večina prenosnikov ima že integrirano grafično kartico na matični plošči, tako da je v tem primeru treba dat celo matično v pečico, žal tu imaš največ šans da se kaj pokvari. če imaš pa ločeno (na svoji kartici) grafično, potem pa samo tisto vzameš ven in jo segreješ. kako in kaj razdirat pa ti mora pisati v servisnih navodilih (service manual), ki jih pri večni prenosnikov najdeš na proizvajalčevi uradni strani.

ker pa imaš prenosnik tako rekoč pokvarjen, menim, da nimaš veliko izbire in lahko poskusiš na ta način, ali pa ploščo (oz. grafično) vržeš v smeti.

so pa acerji znani kot šrot, vsaj po mojih izkušnjah. se pa najde tudi kakšna izjema. je pa tudi npr. IBM imel svoj čas podobne probleme z njihovimi prenosniki (serije T4x, A3x, R5x), tako da se tudi najboljšim kdaj ponesreči.

IvoJan ::

Pentium je izjavil:

resno, :D.

večina prenosnikov ima že integrirano grafično kartico na matični plošči, tako da je v tem primeru treba dat celo matično v pečico, žal tu imaš največ šans da se kaj pokvari. če imaš pa ločeno (na svoji kartici) grafično, potem pa samo tisto vzameš ven in jo segreješ. kako in kaj razdirat pa ti mora pisati v servisnih navodilih (service manual), ki jih pri večni prenosnikov najdeš na proizvajalčevi uradni strani.

ker pa imaš prenosnik tako rekoč pokvarjen, menim, da nimaš veliko izbire in lahko poskusiš na ta način, ali pa ploščo (oz. grafično) vržeš v smeti.

so pa acerji znani kot šrot, vsaj po mojih izkušnjah. se pa najde tudi kakšna izjema. je pa tudi npr. IBM imel svoj čas podobne probleme z njihovimi prenosniki (serije T4x, A3x, R5x), tako da se tudi najboljšim kdaj ponesreči.




res je :) žal imam enega od teh nesrečnih prenosnikov in sicer IBM T42 -.-
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

melan ::

Pentium je izjavil:

grafična je fuč, da se jo pa (vsaj začasno) rešiti s tem, da jo daš v pečico na 200 stopinj za tri minute, toliko, da se čip na novo prilota na vezje. skozi podoben postopek gredo vsa vezja pri proizvodnji. problem v novih grafičnih je to, da se čip izredno greje, vezje na katerem pa se nahaja pa ne. zaradi tega širjenja in krčenja začnejo popuščati loti med čipom in vezjem, ponavadi se v lotih naredijo razpoke, ki so vidne le pod mikroskopom. pa še prenosnik se med prenašanjem rahlo zvija, s tem tudi vezje, kar še poveča možnost teh razpok.

ko se enkrat lot segreje nad 190 stopinj, postane mehak in se na novo poveže s čipom in spodnjo tiskanino.
če boš to delal, po koncu segrevanja zadevo počasi ohlajaj, ker če jo boš na hitro ohladil, ti bodo loti skoraj 100% še enkrat počili.

sem rešil na tak način kar nekaj prenosnikov in grafičnih kartic za stacionarne pcje.


Ta kuharija deluje! Sam sem na tak način rešil ACER-ja 7520g s prekuhano grafično kartico GeForce 8400M.... Take rešitve, ki izhajajo iz očitnega poznavanja kako stvari delujejo so mi všeč. Da o stroških popravila ne izgubljam besed. Sem pregledal precej tujih forumov, pa na nobenem nisem zasledil te informacije. Mogoče jih pa brišejo?! Se pa najde marsikakšna krepka čez te kartice (GeForce 8400 in 8600H). Hvala Pentium.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BGA Reballing popravilo prenosnikov ( koliko računate?) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5910911 (1570) mat xxl
»

Ati Radeon 4870x2 kaj predlagate?

Oddelek: Strojna oprema
273499 (3156) MWMW
»

hp g62

Oddelek: Pomoč in nasveti
15912 (747) meganboj
»

Integrirana grafična kartica

Oddelek: Zvok in slika
91312 (1169) Siddh
»

Notebook težava (izginja slika)

Oddelek: Pomoč in nasveti
181980 (1734) solatko

Več podobnih tem