» »

Amazon Kindle

Amazon Kindle

««
12 / 26
»»

Supermedo ::

Jaz se odlocam med Kindle tipkovnica in Kindle touch. Brez 3g, ker ne vem kam mi bo za wilipedijo in prensanje knjig v vsakem trenutku.

Pri touch me najbolj moti da nima "landsacape" pogleda. Ali se pokoncno sploh da brati novice, PDF?

Prosim se enkrat za razlago kaj vse omogoca 3g? Lahko ko bom na dopustu pogledam vreme, preberem Slo-tech?

dbevfat ::

Supermedo je izjavil:

Prosim se enkrat za razlago kaj vse omogoca 3g? Lahko ko bom na dopustu pogledam vreme, preberem Slo-tech?

V principu. V praksi pa je brskanje z e-readerjem izkušnja, ki leaves much to be desired, da se milo izrazim. Ne kupuj bralnika za surfanje. IMO je to ena manj pomembnih stvari na feature listu. :)
nvr2fat

antonija ::

Kindle 3.

Kindle (4) touch.

In se primerjava med 4 (z gumbi, ne-touch) in 3 s tipkovnico. Pa se video je not da vidis kako se obnasa ekran pri razlicnih aktivnostih.

P.S.: Pa splaca se prebrat se komentarje pri vsakem reviewju.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Supermedo ::

U, hvala antonija. Če bi že imel Kindla, bi kar vse tole prebral. :)

Nisem misli za kakšno orng surfanje. Kak mailček in novička pa pravi pride na dopustu.
Ker kindle touch nima landscape sploh ne pride v poštev.

Tako se sedaj odločam med:
a) kobo touch = 150 €
b) kindle 3g s tipkovnico = 170 €

Ali sem kajnarobe računal? Če je na co.uk kupljen je vseno davek, če je cena v dolarjih ali ne? Ker je to potem pošiljka iz USA.

LP, S

St235 ::

Kot vem vse international kindle pošiljajo iz ZDA.

3g je smiselno kupovat edino keyboard verzijo, ker nima omejitev glede strani ki jih odpira. Drugač pa je browsing z bralnikom možen, samo daleč od desktop izkušnje.

Je pa zelo uporaben za t kar ti omenjaš. Slo tech in drugi forumi so lepo breljivi. vreme tudi. Gmail dela, dokler nimaš želje po kakšnih priponkah. Ebralnik je v prvi vrsti namenjen branju teksta in tudi pri spletu se najbolj izkaže tam kjer je veliko teksta.

Tale kobo se mi zdi totalno zgrešena izbira. Sony, nook ali pa kindle z tako funkcionalnostjo pride 99$.

frudi ::

Odvisno, od kod pošljejo. Za Kindla ti piše, da pošiljajo iz USA, torej ti davek in carina ne uideta. Pazi še na to, da navedena poštnina, za $36, velja za najpočasnejšo opcijo, tako da lahko komot čakaš tudi več tednov. Primerljivi z Amazonovo dostavo izgledata šele najdražji opciji, ki pa sta $49 oz. celo $59.

Po mojem skromnem mnenju, se bolj splača naročiti direktno pri Amazonu. Sicer te stane okrog 195€ (plačaj v $, banka ti bo naredila ugodnejšo menjavo, kot Amazon), ampak to vključuje tudi vse uvozne dajatve, pa lahko si siguren, da ga boš dobil v roku par dni (moj je prispel v treh dneh). Še carinski postopek so poenostavili do trivialnosti, tako da sam sploh nimaš nobenega opravka s carino (vse zrihta dostavna služba).
Koliko ti vse to pomeni, ne vem, ampak po mojih dosedanjih izkušnjah z mednarodnimi pošiljkami, z veseljem plačam Amazonu teh 20€ več, pa vem, da bom pošiljko dobil hitro in brez zapletov. Pa še na garancijo lahko računaš, če bo s Kindlom kdaj kaj narobe.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MeGreat ::

Mene zanima nakup kindle toucha, uporabljal bi ga za branje pdf-jev in kakšnih člankov iz wikipedie oziroma daljših novic..
Kolikor sem gledal, če bi kupil kindle touch ne bi mogel kupovati knjig iz amazona, ker pač te verzijo v evropi ne ponujajo? To mi sicer ni neka huda pomankljivost, bom pač bral "kopije knjig" :)

Zanima me kako se obnese?
Namreč trenutno imam sony prs-505 (že par let ) pa mi ni všeč, pdf support je grozen vse moram pretvoriti, poleg tega pa zelo pogrešam wifi in dostop do interneta

Kje pa se najceneje kupi kindle touch, trenutno najcenejšo verzijo sem našel na ebayu za 140€ z poštnino iz EU

St235 ::

Toucha po nove pošiljajo v evropo.
http://www.amazon.com/Kindle-Touch-Wi-F...

Drugač pa neodvisno od tega ali ga prodajajo v evropi ali ne dostop do trgovnine deluje.

Glede PDF ne pričakuj čudežev. Če gre za tekstovne pdfje potem dela super, pri scanih in slikah pa dosti slabše. Če je res povdarek samo na PDFjih bi pogledal na tvojem mestu za kidnle DX.

darkolord ::

Ja, za PDFje je navaden Kindle precej neroden, predvsem pri navigaciji - če je cela A4 stran po širini gor potem je tekst mimogrede premajhen, v nasprotnem primeru se moraš pa premikati tudi levo-desno. Če bi imel PDF ravno pravega formata, bi lahko bilo super, vključno s slikami, samo je takih bolj malo...

frudi ::

Ne samo Kindle, e-ink bralniki so nasplošno nerodni za pdf oz. povsem neuporabni, če gre za pdf z dosti grafike (strokovna literatura, tehnični priročniki, stripi, ipd.). Problem je majhna velikost zaslona v kombinaciji s porazno ločljivostjo pri prikazovanju grafike.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MeGreat ::

Kako je pa z brskanjem po internetu, se da brati strani iz wikipedie normalno ?

Se pravi cena je 139 usd + 20% davka + ? % carine ali je to že cena z uvoznimi dajatvami, kot je nekdo zgoraj napisal?

Kindle dx je pa izven budgeta, najbolj me pa moti da nima touch screena

St235 ::

139 je brez davka, če daš artikelj v košarico pa ti bo izračunal celotno ceno skupaj z davkom.

Touch screen na ebralniku ni ravno neka blazna prednost.

Brskanje po spletu je odvisno od tega kaj gledaš. Wikipedija, ki ima ogromno teksta se obnese super. Razne super dooper pisane strani in ne vemm kakšne animacije pa porazno. Kindle podira funkcijo Article mode, ki ti spletno stran premeni v tekst in se potem bere kot knjiga. Idelano za naprimer wikipedijo.

MeGreat ::

Meni nobenega davka ne doda amazon, pa sem bil že pred plačilom. Obstaja kakšen eink reader, ki bi imel večji zaslon cena pa nekje do 200e?

frudi ::

Jaz sem poskusil zdaj odklikati skozi naročilo za Kindle Touch in mi normalno obračuna vse prispevke:
Kindle Touch $139.00
Shipping & Handling: $20.98
Import Fees Deposit: $38.42
Total: $198.40

A si izbral mednarodno verzijo Kindla in nato pravo državo pri naročanju?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MeGreat ::

Čudno
Izberem Slovenia, izberem naslov, način pošiljanja pa mi nikjer ne zaračuna teh dodatnih stroškov.
Ustavim pa se preden je potrebno dodati kreditno kartico ( je še nisem dodal). Izgleda da kasneje zaračuna .. ?

Sem mislil, da je to cena z vključeno poštnino, samo zgleda da ni

St235 ::

ja treba je dodat kartico, zaračuna ti pa na zadnji strani preden klikneš confirm.

139$ je cena samo kindla, brez dajatev in poštnine, skupaj pride tik pod 200$ oziroma 150€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

btree ::

za ta denar ga tudi na bolhi dobiš.

frudi ::

Dobra opcija, tale preko Bolhe. Preveri pa, ali ga je prodajalec kupil direktno pri Amazonu ali pa kako drugače (npr. ebay). V slednjem primeru je vprašanje, kako je z garancijo; če je zadeva efektivno brez garancije, je smiselno še zbiti ceno za par 10€.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

St235 ::

Posebej je napisal da cene ne spušča, verjetno,ga je nabavil direktno v ZDA in ga sedaj prodaja po enaki ceni kot amazon s tem, da ti ni treba čakat na dostavo.

MeGreat ::

Vseeno raje sam kupim, nevem kako bi uveljavljal garancijo na drugo ime..

St235 ::

Brez vsakih težav, kidnli imajo serisjek številke in amazon točno ve kdaj je bil kupljen. Kolegu sem kupil kidnla za darilo in je brez težav uveljavljal garancijo preko svojega Amazon accounta.

BigWhale ::

Tega na bolhi se splaca kupit, ce je ze aktiviran za 1 click buy. Pol mas zastonj knjige! ;>

multimeter ::

torej je cena v sloveniji za kindle touch ista kot za Sony PRS-T1, okrog 150 ojrov?

St235 ::

V bistvu razen na bolhi ne enega ne drugega ne moreš kupit neposredno v Sloveniji. Touch te pa z vsemi dajtvami (wifi verzija) pride 150€. Za sony pa ne vem.

antonija ::

V DE dobis PRS-T1 za okrog 150EUR skupaj s postnino, za slovenijo pa najdi.si najde samo expansys, kjer je cena 160 EUR.

Cez luzo gres v Best Buy in ga vzames za 100 USD (isto kot Kindla).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

St235 ::

Če imaš koga, ki ti ga lahko iz zda prinese je to daleč najceneje, sploh ker lahko special offer verzijo vzame.

pi pawr ::

Sonyja sem te dni kupil pri Expansysu (159€) in zadeva je legendarna.

Mr_Globus ::

Na italjanskem amazonu je 99€ tako da ne vem zakaj bi ga z amerike narocali :P

frudi ::

Zakaj bi naročali iz ZDA? Ker kljub temu, da ne znamo italjansko, vemo da:
1. za 99€ prodajajo navaden Kindle, ne Touch
2. Touch verzije sploh ni na amazon.it
3. amazon.it ne pošilja v tujino
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

Mr_Globus ::

Pardon, sem avtomatsko predpostavljal da brez tipkovnice je touch :P drugace pa das postno lezece na mejo ;)

Supermedo ::

Tega naročil v ponedeljek, v SLO je bil v četrtek, danes pa pri meni.

Nemški amazon te preusmeri na ameriškega, ker na nemškem amazonu ne pošiljajo v tujino kao?!

Plačal z dolarji, kot je predlagal "frudi" in je res ceneje za nekaj EUR, končna cena 258,40 USD=196,70 EUR.

3G se vklopi samodejno, takoj ko ni Wifi-ja, kar se mi zdi bombastično sploh za potovanja v tujino, saj ne rabiš razmišljati o visokih tarifah. Spletni vmesnik je čisto zadosten za branje novičk in čekiranje mailov. Kaj bolj kompliciranega pa ne pričakovati! Je pa zelo lepo brati v "Article mode", ki članek lepo razpostavi čez cel zaslon.

Tipkovnica je OK in se je hitro privadiš. Za PDF-je je ležeči položaj nujen, tako da s tega vidika Kindle touch odpade. Pozitivno presenetila me je tudi glasnost zvočnikov.

Super zadeva je tudi sprotni opis besed iz slovarja. Sem našel da obstaja zadeva za Ruščino:

Ali obstaja sprotno prevajanje v Slovenščino?

Sicer sem zelo zadovoljen.

Lep pozdrav.

Gandalfar ::

A tole je hack ali official? Ker tudi nemsko-angleskega se nismo nasli recimo.

St235 ::

Dodatne slovarje se da namestit samo z hackom, kolikor je meni znano.

SunCell ::

Na Kindlu 3(keyboard) se slovarje da kupit (preizkušeno francosko-angleški, stal okoli 10$). Tanovi Kindli majo pa že privzeto več slovarjev (Spanish, Portuguese, German, English, French and Italian), vendar se mi zdi, da so vsi tipa "angleško-angleški".

btree ::

mogoče kdo ve, kako skonvertirat pdf v mobi, ne da bi se sesula postavitev, sem sprobal v Calibre, problem predstavljajo matematične formule, source koda.

alphasaphir ::

^^million dollar question


Ko sem zlomil zaslon na svojem kindlu, ker mi je padel iz mize, sem se raje odločil za tablet in glede pdfov je dosti boljši, sicer moram najt še kak odličen pdf viewer, ampak razlika je več kot očitna. Za pdfje je kot že večkrat povedano kvečjemo dx različica kindla.

St235 ::

Direktno pdfja ne moreš odpret? al ti tudi v tem primru sesuje postavitev?

btree ::

pdf ni isto kot mobi. Iskal sem eno knjigo, ki na amazonu ni na voljo za Kindle, potem sem našel pdf, pretvorba je bila katastrofalna, nakar sem iskal po googlu mobi varianto, našel in dela super, ni mi jasno, kako so to pretvorili.

St235 ::

Vprašanje, če ni bila že original izdana v mobiju in jo niso pretvarjal z PDFja. Po mojih izkušnjah se z CAlibre kaj dosti oblikovanje ne prenese in pri formulah verjamem da je katastrofa.

antonija ::

Cist mozno je da so sli preko kakega konkretnega OCDja, potem pa izdelali mobi verzijo z namenskim SWjem. Calibre ni SW za izdelovanje eknjig, je primarno organizator knjiznjice. Tista convert funkcije je extra, pa v dokumentaciji je opisanih kar nekaj tezav ki se lahko pojavijo pri konvertiranju formatov.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Supermedo ::

Gandalfar je izjavil:

A tole je hack ali official? Ker tudi nemsko-angleskega se nismo nasli recimo.


Nič ne bo treba hekat. Skrbi me le da slovenskega slovarja še dolgo ne bo.
http://www.books4fun.co.uk/?p=26

Angleško nemški je.

lp

Gandalfar ::

A si mogoce kje nasel nemsko-angleskega?

btree ::

Ko smo že ravno pri slovarjih, v katerih primerih slovar dela? Meni pri nekaterih knjigah ne deluje.

Supermedo ::

Gandalfar je izjavil:

A si mogoce kje nasel nemsko-angleskega?

Brezplačen in plačljiv ("You can choose the dictionary you want to use when looking up words while reading.")

Poročaj, ko boš uredil.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Full hvala, grem sprobat :)

stellar ::

Rabla bi en info... kolega mi iz usa lahko prinese kindle, mene pa zanima, a ve kdo kako je z garancijo, zamenjavo kindla in vrnitvijo poštnine, če se recimo kindle pokvari! Za international shipment vem da vse krije amazon, kako pa je v tem primeru, če je bil kupljen v usa in prinešen v eu??? ker pač pri amazonu nikjer nimajo 'zabeleženo', da je kindle šel čez lužo... tnx za info, če seveda kdo kaj ve o tem :)

moj_nick ::

Kindle Touch je na voljo v Evropi.

Klik.
110111001001010001010000

Frodič ::

Živijo,

Narobe sem naročila ovitek za Kindla. Torej imam usnjen ovitek z lučko za Kindla 4.

Kdo rabi??

lp
Eva

hamurabi ::

Kakšen pa je tale Kindle 4?...ravno včeraj sem iz ZDA dobil novega kindla...pa ne vem kateri model, v glavnem ni touch, je pa zadnji model.

tegale imam...

http://www.amazon.com/gp/product/B0051Q...

St235 ::

To načeloma je 4ka, 3ka so bli tisti z tipkovnico. Ne vem pa kako je s temi ovitki oziroma ali je isto ovitek ta touch kot za osnovni model. Načeloma sta pa oba kindle 4.
««
12 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215476 (1579) bralnik98
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15142976 (24276) AgiZ
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222409 (15466) ales85
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13428858 (22113) trnvpeti

Več podobnih tem