» »

Amazon Kindle

Amazon Kindle

««
13 / 26
»»

hamurabi ::

Aha...sam če je to tale ovitek
http://www.amazon.com/Amazon-Kindle-Lig...

potem paše samo na navadnega kindla in ne na touch

St235 ::

Tle ti lahko pa samo Eva pomaga, ker ne moremo vedet kaj točno je kupila.

IgorGrozni ::

Danes dobil Kindle Keyboard 3G+Wifi. Novi Kindle, poštnina,davki in dajatve, preko eBay dostavljeno na dom : 149,65 €.

Počakam, da se malo napolni, potem pa se bom malo igral.

Lp. Igor

hamurabi ::

Vidim, da so tile original ovitki kar draga zadeva. Rabim kakšen predlog za cenejšo alternativo (ovite in lučka)
Hvala

Jinto ::

http://www.dealextreme.com/p/stylish-pu...

Jaz imam podobnega za Kindle 3 in je precej v redu, lučko pa bo treba drugače zrihtat.
(razne led lučke prodajajo na isti strani)

St235 ::

Fora je v tem, da ravno kindle 3 ima poseben patent za pripenjanje v ovitek in zato tele dealextreme verzije precej bedno izpadejo proti originalom.

Jaz mam tole:
http://www.amazon.com/Kindle-Leather-Up...
in je vredna vsakega dolarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

btree ::

jaz sem ženi kupil tega, je poceni in kvaliteten, nima lučke.

dbevfat ::

St235 je izjavil:

Fora je v tem, da ravno kindle 3 ima poseben patent za pripenjanje v ovitek in zato tele dealextreme verzije precej bedno izpadejo proti originalom.

Jaz mam tole:
http://www.amazon.com/Kindle-Leather-Up...
in je vredna vsakega dolarja.

Tale je dober, ovitek za Kindle Touch pa bolj kilav. Je drag, ima občutek cenene plastike, nefleksibilna lučka, ki sije naravnost dol, torej v oči, če bereš malo postrani, nima elastike ... V bistvu edina (ampak velika) prednost je tesna integracija s Kindlom; noben drug ovitek ta hip se ne prileže tako dobro in ne priklopi na Kindlovo baterijo.
nvr2fat

Tralala999 ::

Pozdravljeni.

Tudi sam se odločam za nakup kindla. Je pa takole, imam kar nekaj knjig iz travnikov. priznam, upam, da me ne zaprejo:8)Torej, bodo kakšne težave z nalaganjem na novega kindla.

antonija ::

Kindle bere samo mobi (epub ne). Ce imas napacen format bos moral prekonvertirat, lahko uporabis Calibre.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tralala999 ::

ja, saj imam vse datoteke v .mobi. Sam zanima me, če jih lahko naložim na kindle, da ni potrebna kakšna internetna avtorizacija, kakšne kode, ali.... torej bo delovalo?
Mislim pa vzeti kindle touch. LP

antonija ::

Ce so brez DRMja potem bi morali delati.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

btree ::

Pri meni vse dela bp.

St235 ::

Tralala999 je izjavil:

ja, saj imam vse datoteke v .mobi. Sam zanima me, če jih lahko naložim na kindle, da ni potrebna kakšna internetna avtorizacija, kakšne kode, ali.... torej bo delovalo?
Mislim pa vzeti kindle touch. LP


Vse bo delalo brez težav, knjige pač kopiraš direktno preko USB. Ne bo ti pa seveda delovala sinhronizacija teh knjig z amazonom.

zez ::

živjo! mal sm gledu po netu in sm se kar navdušu nad temi kindli. če bi kupoval bi vzel gotov kindle touch z nemškega al pa angleškega amazona. sem pa prebrau, da "naj" bi prišli novi kindli z barvnimi e-ink zasloni. pa me zanima, če je kdo bolj v tem, če je to dost verjetno, pa kdaj bi se to (okvirno) zgodilo? da ne bom naročal in videl čez dva dni da so prišli novi... hvala :)

tx-z ::

Barvni e-ink znajo bit velik dražji...

Sicer pa za knjige brat ne rabš barvnega...Če maš pa namen kindla za kej druzga uporablat, pa počak še kšnih 5let da bo tut e-ink tok dobr, da ga boš lah mel na ipadih in podobno :P Tut če bo že letos recimo barvni e-ink na kindlih, bo ta še zmer z istimi lastnostmi (torj refresh rate popolnoma neprimeren za karkoli druzga kokr statične stvari)..
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

zez ::

hvala :) če bom, bom gotov vzel kr kindle touch. sej tut ko sm gledu izgledajo barvni e-inki zasloni dost sprani. itak pa ja bom rabu za branje knjig, pa za kir pdf, ker če rabim za šolo da si ne kopiram vsega ampak lahko lepo sam vržem na kindla pa pogledam tisto stvar na hitro (vem da za pdf-je ni najboljši amapk za to kar bom jst rabu bo po mojem glih ok). mam pa sam še eno vprašanje :P a se bolje splača vzet prek angleškega amazona in da ga mi dostavjo al je isto ok, če mi ga vzame prijatelj v eni izmed trgovin, kjer ga tut prodajajo, ker gre zdajle v london... hvala :)

Gandalfar ::

Preveri cene, ampak verjetno ne bo vec kot razlika par pirov za tvojga prijatelja ;)

SigmaProg ::

Za Slovenijo je ameriški amazon (.com), angleški, nemški ... so samo za svoje države (to velja za kindle, ostalo robo pošiljajo..). Tako, da če želiš kupiti od amazona (preko spleta) moraš preko .com (torej + pošta + carina). Od angleškega ne moreš dobiti dostavljeno v SLO.

zez ::

hvala... potem je izgleda bolš, da rečem da mi kar prinese :) aja, a če vzame iz ameriškega amazona je možno vzet z reklamami al samo brez. ker če lahko z reklamami pa vidm da pride kr cenovno ok :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zez ()

BigWhale ::

SigmaProg je izjavil:

Za Slovenijo je ameriški amazon (.com), angleški, nemški ... so samo za svoje države (to velja za kindle, ostalo robo pošiljajo..). Tako, da če želiš kupiti od amazona (preko spleta) moraš preko .com (torej + pošta + carina). Od angleškega ne moreš dobiti dostavljeno v SLO.


Pa si preprican o tem? Ker jaz se v angleskega komot prijavim in tam narocim. Kdaj ti pa recejo, da ne dostavljajo v Slovenijo?

b4d ::

Z reklamami ne mores narocit k nam. Ne kompliciraj za teh par evrov, naroci na .us, ko pride do garancije, ti jo resijo brez problema, se ponavadi na njihove stroske.
b4d.sablun.org

kuglvinkl ::

BigWhale je izjavil:

SigmaProg je izjavil:

Za Slovenijo je ameriški amazon (.com), angleški, nemški ... so samo za svoje države (to velja za kindle, ostalo robo pošiljajo..). Tako, da če želiš kupiti od amazona (preko spleta) moraš preko .com (torej + pošta + carina). Od angleškega ne moreš dobiti dostavljeno v SLO.


Pa si preprican o tem? Ker jaz se v angleskega komot prijavim in tam narocim. Kdaj ti pa recejo, da ne dostavljajo v Slovenijo?


nekje na 3/4 poti ti zajamra. MIslim, vem glede drugih artikolv, za Kindla ne vem.

Zgodovina sprememb…

tx-z ::

Kaj je fora tega z reklamami? Js k sm v ameriki kupvau nism mel nobene izbire z reklamami/brez..Pač kindle in to je to....reklame pa ma.
tx-z

thramos ::

kuglvinkl je izjavil:


nekje na 3/4 poti ti zajamra. MIslim, vem glede drugih artikolv, za Kindla ne vem.


Če zajamra, zajamra najkasneje takrat, ko izbereš naslov za dostavo.

zez ::

no morm se zahvalt za vso vašo pomoč. sem se odloču in ga potem dons naroču. tko da pride enkrat od četrtka do torka :) prišel me je okrog 165 EUR jasno brez oglasov. upam da pride in da bo vse ok, čudno mi je biu edino naslov, ker ko sem zdajle pogledu mamo v občinskem imenu č in je namest njega vrgl č ... sej zarad tega ne bo problema a? drgač se pa že veselim in upam da mi bo odlično delu ;) pa še enkrat hvala vsem

kombinezon ::

Ne bo problema meni so že večkrat poslali na naslov s presledki namesto šumnikov tudi z vprašaji.
Sam si tudi mislim nabavit, čeprav mi je keyboard bolj všeč, sam kaj k jih brez 3g-ja ne prodajajo več. Je mogoče kdo nadgradil pa prodaja starega po sprejemljivi ceni?.

zez ::

aja, a mogoče ve kdo, s čim prispe pošiljka. pošta slovenija, ups...? ker bi radu vedet, da vem kdaj čakat. hvala ;)

Matej_K ::

A Fire se že da v Evropi kupt, je dobra tablica za 200$?
... .. .

DamirK ::

zez je izjavil:

aja, a mogoče ve kdo, s čim prispe pošiljka. pošta slovenija, ups...? ker bi radu vedet, da vem kdaj čakat. hvala ;)


Dobiš email od Amazona :

Your Amazon.com order of "Kindle, Wi-Fi, 6" E Ink Di..." has shipped!
Thank you for shopping with us. We thought you'd like to know that we shipped your item, and that this completes your order. Your order is on its way, and can no longer be changed. If you need to return an item from this shipment or manage other orders, please visit Your Orders on Amazon.com.
Your estimated delivery date is:

Wednesday, May 16, 2012
Track your package

Your package is being shipped by DHL International and the tracking number is 5404539162. Depending on the ship speed you chose, it may take 24 hours for your tracking number to return any information.

Shipment Details

Kindle, Wi-Fi, 6" E Ink Display - for international shipment
Sold by Amazon Export Sales, Inc. (Amazon.com)

Item Subtotal: $109.00
Shipping & Handling: $20.98
Total Before Tax: $129.98
Import Fees Deposit: $32.31
Shipment Total: $162.29


Na povezavi Track your package boš videl kako potuje paket :

Date Time Location Event Details
May 16, 2012 12:34:00 PM Maribor SI Delivered
May 16, 2012 11:15:00 AM LJUBLJANA SI Out for delivery
May 16, 2012 08:19:00 AM LJUBLJANA SI Arrival Scan
May 14, 2012 08:48:00 AM LJUBLJANA SI Held for payment
May 14, 2012 08:39:00 AM LJUBLJANA SI Completed customs clearance process
May 14, 2012 08:39:00 AM LJUBLJANA SI Initiated customs clearance process
May 14, 2012 08:19:11 AM LJUBLJANA SI Arrival Scan
May 14, 2012 06:39:54 AM LINZ AT Departure Scan
May 14, 2012 04:35:43 AM LEIPZIG DE Departure Scan
May 13, 2012 01:19:51 PM LEIPZIG DE Arrival Scan
May 12, 2012 07:30:43 AM Cincinnati Hub OH US Departure Scan
May 12, 2012 01:44:23 AM Cincinnati Hub OH US Arrival Scan
May 11, 2012 08:31:10 PM Allentown PA US Departure Scan
May 11, 2012 08:30:50 PM Allentown PA US Arrival Scan
May 11, 2012 04:34:00 PM Allentown PA US Shipment received by carrier


Paket lahko lepše slediš tudi na naslovu http://www.dhl.si/sl/express/sledenje.h...

Ko je paket v Ljubljani, dobiš SMS od DHL-a , naj jim pošlješ nekatere podatke.
Jaz sem jim nato poslal email na dhlcar@dhl.com :

dobil sem SMS obvestilo, da je iz ZDA prispela pošiljka zame.
Prilagam zahtevane podatke :

moja davčna št. :
telefon :
naziv blaga : Amazon Kindle
Račun je v prilogi.


V prilogi pa sem dodal pdf kopijo računa iz katerega je razvidno, da je carina že plačana ob nakupu.
Račun dobiš na Amazon->Your Account > Your Orders > Order Summary->NeedToPrintYourInvoice?

yayo ::

Če koga zanima, v shopping centru Montedoro, 5 minut vožnje od mejnega prehoda Škofije proti Trstu, ima UNIEURO v prodaji vse tri nove Kindle, cene so ENAKE kot na evropskih Amazonih, danes popoldne kupil Kindle Touch za 128 evrov. Imajo tudi originalne ovitke, ki so svinjsko precenjeni (ovitek brez lučke za Touch stane 40 evrov, enako kot na evropskih Amazonih ampak to je navadna kraja, poglejte ocene na Amazon.com). Sam sem raje vzel TEGA na Amazon.de 6 evrov plus 10 za poštnino, vem poštnina je overkill ampak vseeno pride vse skupaj samo 16 evrov, pa še lučko ti primaknejo zraven. NAVITECH cover for Kindle Touch @ Amazon.de

IgorGrozni ::

Za Kindle poglejte tukaj : ( to je vse, kar sem plačal)-res z reklamami, a me ne motijo:

http://www.ebay.co.uk/itm/Kindle-Keyboa...

Trd ovitek, ki ščiti Kindle pri prenašanju in v prtljagi, je tale soliden:

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dl...

Lučko kupiš poljubno.

Lp. Igor

mayne ::

A slučajno kdo ve če se da kje dobit kakšna zaščita za Kindle da bi ga lahko vzel zraven na morje? Predvsem kaka neprepustna vrečka ali kaj podobnega. Doma uporabljam usnjen zaščitni etui ampak ni dost za na morje kjer je precej več praha in druge umazanije.

yayo ::

Na Amazon.co.uk v iskalnik vpiši "kindle waterproof cover" (lahko tudi water resistant, neoprene ipd.) pa bo cel kup rezultaov. Če najdeš kaj zanimivega si skopiraj ime pa isto poišči na Amazon.de kjer so ponavadi nižji stroški poštnine do Slovenije. Če znaš nemško bo še lažje ;)

yayo ::

Zopet jaz ;) Tole kupi, poštnina brezplačna, kolikor sem videl je popolnoma ista zadeva kot jo prodajajo drugi prodajalci samo, da je tu precej cenejša. Sem ravno sam naročil en kos.
http://www.ebay.com/itm/PVC-Waterproof-...
http://www.ebay.com/itm/PVC-Waterproof-...

Video

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

mayne ::

Uf hvala, to je točno kar sem iskal.

arakar ::

Slovenskim uporabnikom Kindle Touch morda pride prav slovenska tipkovnica:
Slovenska tipkovnica za Kindle Touch, FW 5.1.0
Originalna tipkovnica ne vsebuje nekaterih naših znakov. Z namestivijo slovenske tipkovnice lahko naše znake vnesemo z daljšim pritiskom na tipke C, S, Z, D.
Če imate starejši firmware, ga morate predhodno nadgraditi na verzijo 5.1.0
Dobite jo tule:
http://rakar-web.appspot.com/andrej/sof...
kjer morda najdete še kaj uporabnega.

Veselo uporabo,
Andrej

JacqueS ::

Pozdravljeni.

spremljam vaše debate o Kindlih in nisem zasledil nič o nakupu Kindle FIRE prek angleškega Ebaya? Cene so relativno ugodne (s spoštnino vred).

PRIMER:
http://www.ebay.co.uk/itm/BRAND-NEW-AMA...

Ima kdo izkušnje?
So kakšni problemi, komplikacije?

Hvala za mnenje, odgovore.
LPvsem

gregyk ::

JacqueS je izjavil:

Pozdravljeni.

spremljam vaše debate o Kindlih in nisem zasledil nič o nakupu Kindle FIRE prek angleškega Ebaya? Cene so relativno ugodne (s spoštnino vred).

PRIMER:
http://www.ebay.co.uk/itm/BRAND-NEW-AMA...

Ima kdo izkušnje?
So kakšni problemi, komplikacije?

Hvala za mnenje, odgovore.
LPvsem


Ta Kindle Fire se nahaja v ZDA. In ni tako poceni če dodaš na ceno s poštnino še 20% slovenskega DDV. Kindle Fire se pa sploh ne sme prodajati v Evropi - jaz sem svojega prodajal preko eBay-a pa so mi oglas odstranili zaradi pritožbe zastopnika Amazona (češ, da Fire podpira določene servise ki so na voljo samo v ZDA in nočejo pokvariti uporabniško izkušnjo v Evropi, kjer teh servisev ni...). Jaz sem imel dva, oba prodal za 150€ po kosu. Mi je žal sedaj, ker je stvar z naloženim Androidom 4.1 delala kot po maslu.

-žiga- ::

yayo je izjavil:

Če koga zanima, v shopping centru Montedoro, 5 minut vožnje od mejnega prehoda Škofije proti Trstu, ima UNIEURO v prodaji vse tri nove Kindle, cene so ENAKE kot na evropskih Amazonih, danes popoldne kupil Kindle Touch za 128 evrov. Imajo tudi originalne ovitke, ki so svinjsko precenjeni (ovitek brez lučke za Touch stane 40 evrov, enako kot na evropskih Amazonih ampak to je navadna kraja, poglejte ocene na Amazon.com). Sam sem raje vzel TEGA na Amazon.de 6 evrov plus 10 za poštnino, vem poštnina je overkill ampak vseeno pride vse skupaj samo 16 evrov, pa še lučko ti primaknejo zraven. NAVITECH cover for Kindle Touch @ Amazon.de


Upam, da še imajo. A ima to potem samo italijanski meni ali tudi angleškega?

yayo ::

Ima vse možno, izbereš, ko ga prvič vklopiš. Drugače imajo v isti trgovini todi Sony Reader kateri podpira v Evropi razširjen EPub format (Kindle ga ne). Meni osebno je ljubši Kindle, drugače pa človek VEDNO pride v situacijo, da najde kakšno knjigo v nepodprtem formatu. In potem je prisiljen konvertirat s programi kot so Calibre, Kindle Previewer, Mobipocket Creator ipd. neglede na bralnik, ki ga je kupil.

Fadil ::

Sigurno je bilo že pisano o tem, pa da ne iščem, bom kar tukaj vprašal. Lahko preko Kindla berem e-knjige v pdf. ? Ali je potrebno pretvarjati s kašnim konverterjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fadil ()

yayo ::

Kindle ne bo "resolucije" pdfjev zmanjšal velikosti svojega displeja primerno ampak boš moral dokument "premikati" po displayu s prstom, kot bi premikal preveliko sliko na računalniškem monitorju z miško. Torej je konvertiranje priporočeno. Sonijev Reader baje malo bolje bere pdfje ampak še vedno slabo. Sploh pa so problemi, če pdf vsebuje risbe, slike. E-Readerji niso primerni za ogledovanje slik.

-žiga- ::

Yayo, hvala za odgovor :)

genesiss ::

Naročil bi tega Kindla: http://www.ebay.co.uk/itm/Amazon-Kindle...

Cena s poštnino: 127€ Če prištejemo še 20% davek, pride na 152€.
Je to zadnja cena, ali so na carini še kakšni dodatni stroški?

Če pa kdo ve za kakšno še cenejšo varianto se pa priporočam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

lmorgh ::

v četrtek bo vrjetno predstavljen novi kindle...ne bi raje počakal na to?

genesiss ::

Nisem vedel, seveda bom počakal. Hvala za info.

lmorgh ::

pa btw, komot lahko naročiš iz amazona, ker pošiljajo k nam.

genesiss ::

Te s 3G majo razprodane (razen keyboard)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

lmorgh ::

jp, to zaradi četrtkovega eventa. so vse umaknili s strani.
««
13 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215477 (1580) bralnik98
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15142981 (24281) AgiZ
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222418 (15475) ales85
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13428865 (22120) trnvpeti

Več podobnih tem