» »

Amazon Kindle

Amazon Kindle

««
11 / 26
»»

btree ::

Hvala za odgovor, bo treba nabavit.

genesiss ::

Se da še kje nabaviti Kindla 3g (ki bi omogočal obiskovanje "poljubnih" strani)?
Lahko Amazon ta dostop preko 3g prosto spreminja?

St235 ::

Seveda se da nabavit. Kindle keyboard 3g lahko prosto dostopa do spletnih strani. omejitev velja samo za novega toucha.
Načeloma pa je seveda možno, da bo amazon to spremenil, vendar trenutno tega še ni storil.

SiK ::

Js bom vzel kar pomoje kar Kindle Keyboard, Wi-Fi se mi zdi najbol idealen.
Link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SiK ()

Kadunc ::

Pozdravljeni,

Tudi sam sem se odločil za nakup. V nekem prejšnjem postu sem zasledil da se da dobiti Kindle touch v Slovenijo preko e-baya.uk.
Našel sem tole: http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-NEW-6-A...
Če prav razumem, ga dobim za 200$ z vključeno poštnino + še 20% davek ko pride s Slovenijo - torej 240$ za vse skupaj.
Je možna še kakšna cenejša varianta? Če ni, ga bom verjetno kar tu naročil.

Lp

black ice ::

Kaj pa če naročiš direktno na Amazon.com?

St235 ::

Touch 3g se ti ne splača kupovat, ker ima browser v touchu ogromno omejitev, da ne rečem, da ga lahko uporabljaš samo za amazon store in wikipedio.

Kadunc ::

Amazon.com ne pošilja v Slovenijo, ali pač?
Kar se tiče 3G funkcije - je mogoče upati, da bodo "odprli" dostop?

Lep pozdrav

Gandalfar ::

Verjetno ne, ker so ga ravno dobro zaprli.

St235 ::

Kadunc je izjavil:

Amazon.com ne pošilja v Slovenijo, ali pač?
Kar se tiče 3G funkcije - je mogoče upati, da bodo "odprli" dostop?

Lep pozdrav


amazon.com pošiljav slovenijo, še več poštimajo ti tudi vse kar se tiče uvoza in uvoznih dajatev. Sam taprav kindle moraš izbret, ponavadi imajo zraven imena international ali kaj podobnega. Tisti special offer in podobno pa so samo za ameriški trg.

Da bodo odprli 3g je utopično pričakovat. Jaz sem se ravno zato odločil za keyboard različico, ki te omejitve nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Kadunc ::

Ok, na Amazon.com ne najdem ustreznega kindla (odločil sem se za touch verzijo brez 3g funkcije), katerega bi poslali prek luže. Vedno mi na koncu zavrne, češ, da v Slovenijo tega ne pošiljajo in naj izberem non-us verzijo amazona. Tam pa touch variante nimajo.

genesiss ::

Kadunc ::

Hvala. Sem naročil z etuijem in svetilko.
Vse skupaj s stroški pošiljanja in ostalimi stroški me bo prišlo 203,5€.

kuglvinkl ::

Katerga si naročil?

Kadunc ::

Tega: http://www.amazon.com/Kindle-Wi-Fi-Ink-...
Prejšnji poslan link. Ampak sedaj pa gledam in vidim da ni touch!?

genesiss ::

Uh, oprosti. Tudi jaz nisem opazil da ni touch. Saj še lahko prekličeš?

Touch zgleda da ni dobavljiv v Evropi (preko amazona).

Kadunc ::

Sem preklical. Ja, kot vse kaze se ga res ne da narociti v Evropo. Potem bom verjetno res moral preko ebaya narocit. Imam pa strica v Ameriki, pa me zanima če bi to on naročil in mi poslal po pošti - bi to prišlo kaj ceneje vse skupaj? (Lahko bi vzel cenejšega, ki ima "special offers" zraven).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kadunc ()

hotlips ::

Če hočeš touch verzijo boš mogu še borderlinx uporabit.
Registreraš se na borderlinx, tm dobiš svoj ameriški naslov na katerga naročiš kindla (oz karkoli druzga).
Ko oni sprejmejo pošiljko plačaš še njim in ti oni preko DHL dostavijo na dom. Tudi skupna cena prite približno enaka kot če bi ti ga poslali iz amazona direktno.
Jaz npr sem si na tak način naročil nook touch (ki je po mojem mnenju še vedno najbolši ebralnik na tržišču) in me je pršla zadeva okol 200€.

http://www.borderlinx.com/

PS: Če imaš strica tm dol bo še najcenej če ti ga on kup in ti ga pošlje.
Čeprav se davka/carine najbrž ne boš mogu izognt.

lp.hl

genesiss ::

Zakaj pa nook raje od kindla?

Kadunc ::

Bom jaz kar strica kontaktiral. Hvala za pomoč.

Lp

St235 ::

Ne rabiš nikaršnega borderlinx in ne vem kakšnih dodatnih stroškov. Stric naj ti da svoj naslov (lahko tudi hotel) in naročiš special offer verzijo na njegov naslov. Brez težav plačaš s slovensko kreditno. prihraniš pa na poštnini in DDV, če ti ga potem stric fizično prinese v Slo. Jaz ko sem naročal, sem izkoristil ne vem kak super 30day free over night free deliveri in je bil kindle brezplačno dostavljen naslenji dan kar v hotel.

Kadunc ::

Ok, sem naročil na stricov naslov in plačal s kreditno kartico. Tisti free delivery nisem koristil, še sam ne vem zakaj ne, tako da sem kar navadno pošto izbral (okoli 8$ je prišlo).
Stric v Slovenijo ne bo hodil, mi bo pa poslal.
Ne vem pa kako je z DDV-jem sedaj - a mi bojo to še zaračunali ko pride zadeva sem ali ne?

St235 ::

Če ti bo poslal stric po pošti, bodo zaračunal enako kot bi če bi ti poslal amazon. Edino kar bo skupni znesek nižji, ker si vzel special offers. Pač boš nesel kopijo amazonoveg aračuna na carinsko pošto in je to to. Če boš mel srečo ne bodo kompliciral z poštnino in ti bodo preprosto zaračunal DDV samo na podlagi amazonovega računa.

Zvezdica27 ::

lp,

carina odpira tudi povsem privat pošiljke? Če mu stric prepakira v navaden paket in napiše notri, evo ti rabljen kindle, dobil sem ga od soseda za 10 dolarjev?

zz

djordjevic ::

St235 je izjavil:

Če ti bo poslal stric po pošti, bodo zaračunal enako kot bi če bi ti poslal amazon. Edino kar bo skupni znesek nižji, ker si vzel special offers. Pač boš nesel kopijo amazonoveg aračuna na carinsko pošto in je to to. Če boš mel srečo ne bodo kompliciral z poštnino in ti bodo preprosto zaračunal DDV samo na podlagi amazonovega računa.

Boš, ja. Glede poštnine mislim. Sem imel ravno en primer, ko sem kupil na ebayu en okrasni cocacola-hladilnik, pa sem doplačal priority shipping (50$ namesto 19,99$), da bi prišlo do božiča (estimated shipping date je bil 16.-22.12.). Zadeva je prišla 7. januarja. Pa sem prosil carinsko pošto, ko so zahtevali račun (ker je trgovec še trapasto označil paket, da je darilo in napisal nižjo vrednost), če lahko upoštevajo vsaj nižjo poštnino, ker se mi zdi en tak butt-fuck, da plačaš davek na storitev, ki v bistvu sploh ni bila izvršena (v mojem primeru priority shipping). Ampak ne, itak, opalijo lepo davek na celoten znesek, ti pa se gladko *ebi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ajrina ::

Glede Kindle touch je pa nasploh tako, da preko Amazona ni naprodaj za Evropski trg zaradi browserja. Pomojem bo tako tudi ostalo še nekaj časa.

darkolord ::

da plačaš davek na storitev, ki v bistvu sploh ni bila izvršena
Potem zahtevaš refund od izvajalca storitve, ne od carine - tako kot ne greš težit na davčno upravo, da ti vrnejo del DDVja, ker je mleko, ki si ga kupil, bilo skisano.

djordjevic ::

Misliš, da nisem? >:D Pa si vmesni izvajalec v verigi aka Postal servirce of fakin USA pridržuje pravico vzeti 30 dni za obdelavo mednarodnih pošiljk. In kaj lahko storiš potem? En big fat nič.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Preveriš take stvari predel preplačaš poštnino?

Browser nima veze z pošiljanjem v EU, ker keyboard verzijo čisto lepo pošljejo.

djordjevic ::

A, jebiga. Doslej so vsa naročila iz US prišla, kot se spodobi in v obljubljenih rokih, letos pa mi je isti paket v dveh sortirnih centrih v NJ stal dva tedna. Takih stvari pač ne moreš preveriti vnaprej. Žal. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ajrina ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ajrina ()

St235 ::

Hvala, za link zanimivo, ker vem, da je bil že pri keyboard verziji pomislek glede Silka, pa sem mislil, da so to orazrešili.

kombinezon ::

Kindle Touch, Wi-Fi, 6" E Ink Display - for international shipment

antonija ::

Upam da ni prevec offtopic, ampak glede an tole se meni zdi Kindle ne zdi vec tolk kul. Jst sm se veliko bolj k sonyjevemu prs-t1 nagnil...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

St235 ::

v bistvu jih kindle vse pelje scat z integracijo v amazon. Se ti na plaži na Širilanki dvigne, da bi rad prebral email, nič lažjega, časti amazon. Bi rad ob 4h zjutraj na avtobusu iz Spodnjega v Zgorni duplek prebral The guradian, na kindlu brez težav. Si ravnokar končal knjigo in rabiš nadaljevanje nič lažjega. nimaš časa brat knjige in bi raje avdiobook, tudi to gre.

Noben drug ne nudi takšnega cutomer servica in zato je Kindle v svojem segmentu praktično brez omembe vredne konkurence.

Pol argumentov, ki jih je navedeni na strani kot prednosti Sony so pa tako ali tako popolnoma brezpredmetne v kontekstu ebralnika knjig. Še posebej ker so kot prednost izpostavljene funkcije, ki so tercialnega značaja.

hotlips ::

To je sicer res, vendar pa vsaj moje navade še niso tako skomercializerane oz potrošniško naravnane, da bi mogu skos trgovino zdraven "nosit". Je fajn možnost ne me narobe razumet, samo moja izkušnja ni taka. Si vedno v naprej naložim izbrano literaturo. Glede maila, če se ne motim ta nov kindlov touch tega ne podpira in se povezuje samo direkt na amazon.

Še en link, ki govori o uporabniški izkušnji:
http://gizmodo.com/5881056/on-second-th...

lp.hl

antonija ::

v bistvu jih kindle vse pelje scat z integracijo v amazon.
Ubistvu je to ena in edina stvar, ki daje prednost kindlu. Na vseh drugih podrocjih je pa poden v primerjavi s konkurenco. No, se precej lep sleeve obstaja za kindla, ampak to je pa tud vse.

Noben drug ne nudi takšnega cutomer servica in zato je Kindle v svojem segmentu praktično brez omembe vredne konkurence.
Razen ce imas 5 min casa kjer spet ni problema.

Pol argumentov, ki jih je navedeni na strani kot prednosti Sony so pa tako ali tako popolnoma brezpredmetne v kontekstu ebralnika knjig. Še posebej ker so kot prednost izpostavljene funkcije, ki so tercialnega značaja.
Au contraire! Vsi argumenti, ki si jih nastel za kindle, nimajo veze z branjem eknjig. Tam steje ekran (ki je enak), osvezevanje (ki je pri kindli pocasno), ghosting (ki je pri kindlu pogosto), prijaznost UIja za menjavo fontov, velikosti texta, reflow (ki je pri kindlu spet slabsa), itd.

Ubistvu vse kar kindle ima je amazon. V vsem drugem je slabsi, sploh ker so drugi spustili cene na nivo kindla.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Invictus ::

Saj v tujini edino to šteje. Tujci so navajeni plačevati za storitve in nočejo zabiti 2 uri na dan da prišparajo 5 EUR. Zato jim ta integracija veliko pomeni. Sploh ker dostop do knjigarne dela po celem svetu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

antonija ::

Zdej sm pa cist zmeden... do zdaj na potovanjih sem prebral max 1 knjigo na teden (ker ponavadi imam na potovanjih bolj zanimive stvari za pocet kot brat knjige). Dona jih vcasih vec na teden. Doma ni noben problem nalozit nove knjige. Za v tujino rabis 1min planiranja in si lahko "dober" za celo leto (vmes imas pa 100% priloznost za premislit si ko rpides blizu internetnim povezavam).
In zdaj izbrat bralnik eknjig, ki je precej svoh kar se tice branja (ceprav se vedno good enough za vecino) se meni ne zdi dober kompromis. Za druge pa ne vem al so kupili kindle ker so prestudirali karakteristike od konkurence al so samo kupili tisti gizmo ki se najbolj reklamira.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kuglvinkl ::

antonija, kater device torej priporočaš?

antonija ::

Jaz si bom omislil sonyjevo varianto (cez par tednov grem cez luzo in tam vse kosta po 100USD). Ampak imel ga bom pa smao za branje knjig (pa mogoce kaksen mp3 sem ter tja, ceprav je baje player precej porazen na vseh bralnikih). Je pa fino a ima se microSD slot, ker eni PDFji se hitro "napihnejo" in tiste 2G ki jih imajo bralniki vgrajeni sta lahko premalo. (pa kindle nima slota za spominske kartice, kar je zame se ne velik minus)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kuglvinkl ::

pdf,mubi in podobne reči prebavi? IN kateri model te srbi?

antonija ::

Sony PRS-T1.

Glede formatov ima pa (zame) kindle se en velik minus, in sicer da ne podpira ePub (prost in odprt standard) formata.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

St235 ::

Amazon nudi eno storitev, ki je na mojem kindlu neprecenljiva - brezplačen dostop do interneta praktično kjerkoli na planutu. Že samo zaradi tega nima konkurence. Kar se tiče pa Amazonove trgovine je pa tako, da kot je Invictus omenil to ogromen bonus, ki seveda pri nas ni zanimiv, ker nihče dejansko ne plačuje za knjige. Tisto sekundo ko pa bi dejansko moral bi vedel v čem je prednost kindla.

Meni osebno je ne glede na to ali sem doma ali na poti zelo pomembno, da me vsako jutro čaka na kindlu dnevni časopis. In to ne da moram vpisat url, priklopit kabel kopirat in ne vem kaj še. Ampak tako, da se usedem za mizo prižgem kindle in preletim dnevne novice medtem ko srebam kavo in grizljam rogliček.

Tretji bonus za amazon je garancija, moj sicer dela brez težav, ampak kolegu se je pokvaril po cc 3 mesecih uporabe, pri čemer je tudi sam priznal da je precej pomagal sam, ker ga je pozabil na dežju. Amazon je brez vprašanja in pripomb poslal nadomesten kindle, ki je prispel v 5 delovnih dneh. Pri čemer je šlo za special offer kindle, ki naj bi se prodajal samo v ZDA.

Zadnja stvar, ki pa ugotavljam, da mi pride prav predvsem v službi je pa pošiljanje teksta preko emaila. Dostikrat se zgodi, da moram službeno prebrat kak dokument preden grem na pot, ali pa dostikrat tudi ko sem že na poti. Zadevo se pošje na username@kindle.com in čez par minut je na kindlu. Ravno rpejšnji teden ga nisem imel sabo na službeni poti in sem preklinjam, ko sem na telefonu bral 50 strani dolg wordov dokument, sedeč na tleh zraven vtičnice na letališču.

In zdaj izbrat bralnik eknjig, ki je precej svoh kar se tice branja

Kaj točno je tako švoh? Osveževanje ekrana pri mojem dela BP, razen če kot neskončno moteče šteje samo listanje, ko zaslon potemni. Enako spremembe fonta in velikosti meni osebno čisto zadoščajo. Če sem pošten razen prvič nisem niti enkrat spremenil nastavitev.

Meni osebno je pri bralniku pomembno da služi temu čemur je namenjen. To pa je vsaj zame enostaven dostop do knjig in njihovo branje.

Če pa ti amazon store in njihov service nič ne pomeni, potem pa ima konkurenca seveda primerljive in tudi boljše naprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

antonija ::

brezplačen dostop do interneta praktično kjerkoli na planutu
Tega na novih kindlih ni. Z izjemo wikipedie in amazona.
Meni osebno je ne glede na to ali sem doma ali na poti zelo pomembno, da me vsako jutro čaka na kindlu dnevni časopis.
Ce beres casopise je to seveda velik plus. Jaz jih ne. Ne vem pa kaj od tega nudi sony, sem pa preprican da imajo svojo resitev. Isto verjetno velja tudi za nook.
Tretji bonus za amazon je garancija
Kolikor berem po netu tudi sony menja "pokvarjene" bralnike brez tezav. Ubistvu jih vsi... konkurenca, jebiga.
Zadnja stvar, ki pa ugotavljam, da mi pride prav predvsem v službi je pa pošiljanje teksta preko emaila.
Tudi ne obstaja vec na novih kindlih kolikor vem.
Kaj točno je tako švoh?
Nove kindle precej pogosto matra ghosting (lahko pisces po youtube videote), zelo skop je s fonti, malo bolj storast pri velikosti fopntov in reflowu, predvsem pa ne podpira ePub. To mu se najbolj zamerim.

Pa nekako sklepam da vse tole pises za starejse generacije kindlov. Novejsi so (skupaj z nizjo ceno) prinesli tudi nekaj slabih lastnosti v rpimerjavi s prejsnjimi generacijami.

Če pa ti amazon store in njihov service nič ne pomeni, potem pa ima konkurenca seveda primerljive in tudi boljše naprave.
Meni je najbolj pomembno, da imam lahko s seboj mojo celotno knjiznjico. Brez dostopa do neta (ki ga npr. na letalih ni oz. je drag ko pes), brez oblakov (jih ne maram zaradi njihovih slabih lastnosti), brez nevemkaksnih ugodnosti za katere jim moram samo zauipat vse osebne podatke in celotno zgodovino nakupov pri njih in vseh povezanih partnerjih. Za nekatere je to meh, zame pac ni. Meni za enkrat povsem zadosca ena velika SD kartica z vso saro, ki jo imam namen prebrati (in te "sare" je za kar nekaj casa, ni bojazni da bom na plazi na srilanki ostal brez texta).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

St235 ::

Tega na novih kindlih ni. Z izjemo wikipedie in amazona.


Keyabord 3g to še vedno ima, tudi če ga sedaj kupiš.

Kolikor berem po netu tudi sony menja "pokvarjene" bralnike brez tezav. Ubistvu jih vsi... konkurenca, jebiga.

Ne v 5 dneh, na svoje stroške, brez vprašanja. V bistvu je bil nov kindle prej v Sloveniji, kot smo pokvarjenga sploh do pošte prinesli.

Zadnja stvar, ki pa ugotavljam, da mi pride prav predvsem v službi je pa pošiljanje teksta preko emaila.
Tudi ne obstaja vec na novih kindlih kolikor vem.


100% obstaja na touchu

Meni je najbolj pomembno, da imam lahko s seboj mojo celotno knjiznjico. Brez dostopa do neta (ki ga npr. na letalih ni oz. je drag ko pes), brez oblakov (jih ne maram zaradi njihovih slabih lastnosti), brez nevemkaksnih ugodnosti za katere jim moram samo zauipat vse osebne podatke in celotno zgodovino nakupov pri njih in vseh povezanih partnerjih. Za nekatere je to meh, zame pac ni. Meni za enkrat povsem zadosca ena velika SD kartica z vso saro, ki jo imam namen prebrati (in te "sare" je za kar nekaj casa, ni bojazni da bom na plazi na srilanki ostal brez texta).


Stvar preferenc, teksta gre an 4gb kidnla tolk, da niti pomisliš ne na SD kartico, se pa strinjam da je to možnost. Met 1000 knjig gor samo zato ker jih boš nekoč prebral je pa zame bolj meh. Sploh ker se mi ne daukvarjat z downloadanjem knjig in ročnim kopiranjem. KLnjigo so recimo eno področje kjer price performance zame odtehta piratstvo.

antonija ::

Keyabord 3g to še vedno ima, tudi če ga sedaj kupiš.
Starejse generacije (za zdaj) ja, na novih je amazon to zelo omejil.

100% obstaja na touchu
zastonj email preko 3g? Ali postni odjemalec?

Stvar preferenc, teksta gre an 4gb kidnla tolk, da niti pomisliš ne na SD kartico, se pa strinjam da je to možnost.
Ce so vse knjige mobi/epob/txt potem jih gre veliko. Ce imas vmes kaksen bolj "masten" pdf pride hitro do 100MB in vec na knjigo. Takrat se pa tiste 2GB (4 za touch) nista vec tako ogromno, sploh ce nosis s seboj se kaksen mp3. Predvsem se mi pa zdi dodana reza za SD kartico ena tako nezajebana stvar, da bi jo lahko tudi na kindle dodali to moznost (namesto da vsiljujejo oblacne storitve vsem).

Pa se to mi je na sonyju zelo vsec da lahko "ceckas" po knjigah (s prsti ali prilozenim stylusom). Sicer ne vem ce ima tudi kindle touch kaj podbnega (vem da baje podpira "dog ears" za oznacevanje strani), ampak meni se to zdi precej fajn feature, sploh za prirocnike in podobne knjige.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

St235 ::

zastonj email preko 3g? Ali postni odjemalec?


Preko 3g ni zastonj, preko wifi pa je. sam kot že omenjeno, sam nisem tipičen slo najstnik, kjer šteje edino kako se kaj skreka in nič ne plača.

Kot sem že v prvem potu zapisal, Kindle je svetlobna leta pred ostalimi zaradi Amazon servica, ki stoji zadaj. Če to nekomu nič ne pomeni, Kindel nikakor ni optimalen nakup.

antonija ::

sam nisem tipičen slo najstnik, kjer šteje edino kako se kaj skreka in nič ne plača
Zelo lepo od tebe. Sicer irelevantno za debato, ampak good one on you! 8-)

Kot sem že v prvem potu zapisal, Kindle je svetlobna leta pred ostalimi zaradi Amazon servica, ki stoji zadaj.
Kot si ze povedal je edina prednost od kindla (govorim o 4i generaciji) amazon service, ki je boljsi od drugih. Ni pa svetlobna leta boljsi.

Je pa fino da si nasel bralnik ki ti zelo odgovarja. Naj ti se dolgo uspesno sluzi!!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

St235 ::

enako, če boš nabavil Sony glej da napišeš kaj konkretnega kako se obnese. Predvsem me zanima glede web browserja, ki naj bi bil boljši (Kindlov po pričakovanju pogori pri čemerkoli razen straneh z veliko besedila) in kako zgleda poganjanje Android programov na eink zaslonu.
««
11 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215461 (1564) bralnik98
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15142845 (24145) AgiZ
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222368 (15425) ales85
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13428784 (22039) trnvpeti

Več podobnih tem