» »

Amazon Kindle

Amazon Kindle

««
6 / 26
»»

vesolcek ::

thramos a ti si pol kindla registriru na amazon.co.uk al na .com, ko si ga dobil domov?

thramos ::

Ni moj Kindle, tako da ne vem nič drugega. Je pa že ko ga dobiš vezan na račun s katerim je bil naročen.

erkgheoruugh ::

thramos je izjavil:

Ni moj Kindle, tako da ne vem nič drugega. Je pa že ko ga dobiš vezan na račun s katerim je bil naročen.


Razen, kot sem zgoraj napisal, če pri naročilu označiš gift. V tem primeru je še neregistriran.

vesolcek ::

Kaj pa glede pretvarjanja knjig, kako gre?

A je najbolje knjige kar copy pastat iz PDF v beleznico ali je bolje ce se jih pretvori s calibre ali Mobipocket Creatorjem v nek drug format? Ce prav razumem potem pretvorjeno datoteko samo skopiras na kindla v mapo documents kjer ustvaris podmapo z imenom knjige?

Kateri program uporabljate za pretvarjanje knjig in kater format izberete ob koncu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vesolcek ()

Bor H ::

Calibre, itak ma že prednastavljeno za Kindla vse tko da se ni treba sekirat.

vesolcek ::

ker sedajle pretvarjam pdf v mobi pa mi recimo kar crke izpusti oz. ne pretvori pravilno, ko odprem v calibre mobi emulatorju....hmmmm a je to samo na racunalniku problem al bo na kindlu vse lepo delalo?

Pa recimo problem se pojavi pri txt fajlu s šumniki, ki jih sploh noce naredit v mobi fajlu :( pri pretvarjanju

sem pa pac downloadu par nakljucnih pdf knjig iz neta

aja ko mi to pretvori calibre mi naredi v mapi kjer je shranil izvozeno datoteke
cover, metadata in .mobi fajl....a pol to na kindle samo .mobi fajl kopiram al kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vesolcek ()

BlonG ::

Kaj pa če poskušaš PDF > DOC (Word) > MOBI (Kindle)?

1. Vsebino PDF prekopiraš v Word,
2. popraviš šumnike (čČšŠŽž),
3. nato pa datoteko pošlješ na ...@free.kindle.com.
4. S Kindlom se povežeš na WiFi, da prejmeš datoteko v MOBI obliki.

LP

Gandalfar ::

@vesolcek: to smo se ze igrali.

PDF -> convert to .rtf -> na roko poravi sumnike -> mobi -> kindle

Mirtma ::

Moj Kindle danes zjutraj prispel na Brnik. Govoril sem z UPS. Ob prevzemu mi ne bo potrebno plačati NIČ. Ker je že zajeto v plačilu Amazonu. Je to kakšna sprememba? Računal sem,da bom moral plačati vsaj davek (če že carine ne, ker je vrednost itak pod 150 EUR)

St235 ::

Če si kupil UK verzijo potem ni davka. oziroma si tega že plačal.

Mirtma ::

Ne, internacionalna verzija (poslano iz USA).

Mirtma ::

Pred nakupom sem spremljal Amazonov tečaj USD vs EUR in tečaj Banke Slovenije. Ob nakupu sem se tako odločil, da mi Amazon obračuna po USD. Tako da se je konverzija vršila pri Evrocardu. Profitiral 6 EUR (Po Amazonovem tečaju bi plačal 150,20 EUR, pri EC pa so obračunali 144,12.

Gandalfar ::

Amazon je dovolj velika firma, da placa tvoj davek in carino vnaprej in so ti denar pobrali se za to, ko si kupil.

Mirtma ::

Gandalfar je izjavil:

Amazon je dovolj velika firma, da placa tvoj davek in carino vnaprej in so ti denar pobrali se za to, ko si kupil.

Ja, s tem se strinjam (saj tudi zaračunajo posebej postavko za carino), vendar kolikor sem do sedaj prebral razne forume na to temo, je vsak plačal še DDV. Nekateri še nekaj evrov za UPSovo storitev.

Gandalfar ::

Slabo beres :)

Mirtma ::

Zero0ne je izjavil:



Meni so carine izračunali €60 za Kindle wifi+3G, evropski polnilec ter cover z lučjo. Za sam Kindle je $189 + $25 poštnina + €50 carina, torej €204.

D)

hotlips ::

A kdo pozna tole: http://electronics.simplyelectronics.net ?
Pravjo, da ti dobavjo Kindla 3G v Slovenijo za 185EUR (shipping je bojda free)
http://electronics.simplyelectronics.ne...

lp.hl

genesiss ::

Se da Kindla kupiti kje fizično v UK?

Bralka ::

Živjo, mene pa zanima, če datum dobave kindla, ki ga napišejo na amazonu, drži ali pa se podaljša zaradi kakšnih carinskih postopkov v Sloveniji?

Hvala, lp

Bralka (kmalu z kindlom..:)))

urban99 ::

Pri meni je bil še prej (v štirih dneh se mi zdi). UPS dostava te obvesti prek emaila o prihodu pošiljke - izpolniš obrazec in jim ga pošlješ in to je to.

Bralka ::

Hvala.... Pravkar sem tudi videla, da bo moj Kindle čez vikend očitno počival v Nemčiji (Koeln), včeraj popoldne pa sem na mail dobila in takoj po faxu odposlala izjavo na carinsko službo oz. UPS, tako da upam, da bo v torek res že pri meni.

Imam namreč že kar nekaj knjig shranjenih na amazon wish list.. :)

nihče ::

Vem, da je o izračunu cene Kindla na forumu že nekaj napisanega. Zanima pa me, če ima kdo izkušnje z nakupom več Kindlov iz ZDA. Se v primeru nakupa npr. 2 Kindlov doda še carina? (glede na to, da govorite o meji 150€)

Hvala.

Redkvica ::

Ja, seveda, če je vrednost pošiljke večja od 150 EUR, ti bodo računali carino (in na vse skupaj še DDV). Je pa še en problem: na tisti deklaraciji, ki sem jo morala izpolniti preden so kindla spustili čez mejo, sem morala potrditi, da ga uvažam za svojo osebno uporabo. Ne vem pa, kako je v primeru, ko bi nekdo uvažal recimo 10 kosov. Takrat pač težko napišeš, da je to za osebno uporabo, a ne. Po moje te potem obravnavajo kot uvoznika za preprodajo, kar pa je najbrž da precej drugače.

Gandalfar ::

Za 3 kose niso nic komplicirali.

St235 ::

za par kosov ne bodo komplicirali, če jih boš naročil 50 je pa druga zgodba.

nihče ::

Hvala. Če se v tem primeru računa še carina in DDV je itak boljše naročiti vsakega posebej ...

wind ::

A se splača vzeti zraven 'Leather Cover with Light' za 60$?
w

Bor H ::

Nope, navadn ja, una lučka je pa precej švoh baje.

Bralka ::

Meni se je zdel ovitek tam predrag in sem ga dobila za 11EUR na ebay.co.uk ter ga prejela včeraj, en dan pred Kindlom.

V glavnem - moj Kindle se zdaj polni. :):D:)

Bralka ::

Še eno vprašanje: če imam na en račun registrirana dva kindla in se odločim, da zaradi varnosti drugi kindle "odregistriram", ali lahko potem hčerka nalaga na svoj kindle drugje downloudane knjige npr.preko USB-ja? Obstaja mogoče kakšna druga rešitev? ... S Kindla je namreč zelo enostaven dostop do nakupov z mojo kreditno kartico in v primeru kraje ima lahko nekdo proste roke pri shoppingu... :(((

Ne morem pa izbrisati podatkov moje kreditne kartice, ker seveda sama nakupujem knjige preko Amazona oz. njihove variante 1-click.

Bi bilo mogoče dovolj, da ima hči svoj Kindle zaščiten z geslom (če sem prav razumela, je potrebno to geslo potem vpisati tudi vsakič, tudi ko napravico "prebudimo" iz spanja?)

Prosim za nasvet,
lp

Bor H ::

Lahko odregistriras in bos lahko sam prek usbja gor kopiral. Lahko pa za hceriq ustvaris nov Amazon account, na katerga ne das kartice, bo pa lahko prek maila gor kopirala.

Bralka ::

Hvala, Bor, to bo še najboljša rešitev. :)

V bistvu bi bilo zdaj dobro počakati naslednji teden, ko pride njen Kindle (ki so ga pred odpremo seveda že registrirali na moj account)in ga šele takrat prenesemo na hčerin račun?

Aja, da ne pozabim: postopek za prenos Kindla med accounti je verjetno enostaven?

Seveda bi ji naložila določeno vrednost tudi na njen account s pomočjo gift kartice.

Hvala, lp

Bralka ::

Ah, zdaj sem videla: na njenemu accountu enostavno vpišem serijsko številko njenega Kindla in ga odregistriram z mojega računa.

Bor H ::

Točno tako, potem ji pa po želji giftaš knjige (sej to se da ali pač?) ali pa ko rabi ji vpišeš kartico in pol brišeš.

Bralka ::

Hvala :)

Sem pa nad branjem na Kindlu navdušena, ker res ne utruja oči.8-)

erkgheoruugh ::

Ampak v primeru, da ima hčerka drugi račun, ne bo mogla imeti/uporabljati knjig, ki bodo na tvojem Kindlu. In obratno seveda.

Bralka ::

erkgheoruugh je izjavil:

Ampak v primeru, da ima hčerka drugi račun, ne bo mogla imeti/uporabljati knjig, ki bodo na tvojem Kindlu. In obratno seveda.


Ja, vem... Ampak glede na to, da bereva čisto različne vrste literature, si mislim, da verjetno to (zaenkrat) ne bo motilo niti ene niti druge... ;)

erkgheoruugh ::

Super. Saj v večini primerov je tako. Problem recimo nastane, ko recimo ena od vaju nima svojega kindla s sabo, pa bi rada brala knjigo. To žal na Kindlu, registriranem na drug račun, ne bo možno. To velja seveda samo za knjige kupljene preko Amazona, ostale seveda lahko brez problema prenašaš med napravami.

Redkvica ::

Še vedno pa ti lahko hči posodi svojega kindla, če te zamika kaj od njenega prebrati:) Včasih smo si fizično posojali knjige, zdaj si pa fizično posojamo knjižnice (se pravi kindle).

Bralka ::

Moje knjige bodo več ali manj z Amazona, njene pa verjetno kot do sedaj iz drugih virov.

Ja, lahko bi si zamenjali kindla, dobra ideja :)... Samo potem bi se jaz morala znajti v kakšnem čudnem svetu vampirjev, čarovnic, čudnih svetov in podobnega, ona pa bi morala brati "dosadne" romantične/kriminalne zgodbe za starejše ženske... :D:D

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bralka ()

kuglvinkl ::

Nice :)

nihče ::

Je kdo kupil Kindla, ko je bil v ZDA? Zanima me, če je kakšna razlika v international in us verziji pri wi-fi only.

alphasaphir ::

Kako je najlažje kupit kindla v ZDA? 55 letna gospa nima amazon accounta, računalniško "polalimanjpismena", niti ni stvar za njo...

Okapi ::

Kupiš na Amazonu kot darilo na njen naslov.

O.

hotlips ::

A ima kdo 3G varianto iz US&A. In če se v čem razlikuje od international variante?

Sam sem malo brskal naokol in ugotovil, da je wifi warianta samo ena, 3G pa dve. In sicer USA razližica ima vgrajen sim od AT&T večina international pa od Vodafona. Načeloma, kjer ma posvetu Vodafone svoje omrežje naj bi pošiljal to različico, se pravi tudi v Slovenijo. Najbrž Amazon tko prenos podatkov mn stane al pa kej podobnega.

Nekje sem zasledil, da je 3G internetni dostop z "ameriško" različico v Evropi omejen, čeprav sem zasledil tudi nasprotne informacije.

Tako da če ma kdo v ZDA kuplenga 3G Kindla me zanima če lahko poroča kako in kaj zadeva deluje na 3G omrežju in če ma res omejen dostop do spleta na zgolj določene strani/naslove?

lp.hl

Redkvica ::

nihče je izjavil:

Je kdo kupil Kindla, ko je bil v ZDA? Zanima me, če je kakšna razlika v international in us verziji pri wi-fi only.


Pri US verziji dobiš zraven že USB kabel in polnilec za vtaknit v njihove vtičnice, pri international verziji pa samo USB kabel, polnilec si je pa treba naročiti še dodatno, ker so različni za posamezne konce sveta.

Drugih razlik pa mislim da ni.

Dragi ::

Thank you, your order has been placed.
An e-mail confirmation has been sent to you.
Order Number: 105-6369244-0623xxx
1 item will be shipped to xxxxxxx by Amazon.com. Estimated delivery March 3, 2011 - March 7, 2011
Review or edit your order

Naročeno ravnokar.
Po njihovih izračunih bi me v EUR vse skupaj prišlo 148.52EUR (brez davka, vključujoč carino). Ker pa je Amazonov tečaj usd>EUR gnil sem raje izbral, da mi trgajo to na VISI direktno (nasvet zgoraj). Tako da me vse skupaj pride 144.xxEUR.
Subtotal of Items: $139.00
Shipping & Handling: $20.98
------
Import Fees Deposit $38.64
------
Total for this Order: $198.62

Tečaj po Abanki Tečaj Abanka kjer imam Viso Electron.

Najlepša hvala vsem za nasvete! Pišem, ko dobim Kindla :)

Bluz ::

Torej če izbereš direktno trganje iz VISE, ali moraš potem imeti gor dolarje, ali sama banka preračuna in nato trga evre, čeprav je bil račun v dolarjih? Predvidevam da direktno trganje poteka preko Paypal?

OmegaBlue ::

Paypal nima veze tukaj, trgajo direktno s kreditne/debetne. Vsota v valuti se preračuna v evre na strani banke.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Bluz ::

Thx za info, danes naročim :)
««
6 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215496 (1599) bralnik98
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143164 (24464) AgiZ
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222500 (15557) ales85
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13428966 (22221) trnvpeti

Več podobnih tem