» »

Amazon Kindle

Amazon Kindle

««
7 / 27
»»

Dragi ::

Date Time Location Event Details
March 3, 2011 09:07:00 AM BRNIK SI Held by carrier . seller input required
March 3, 2011 09:06:00 AM BRNIK SI Customs Clearance delay
March 3, 2011 08:31:00 AM BRNIK SI Arrived at destination country
March 3, 2011 08:31:00 AM BRNIK SI Arrival Scan
March 3, 2011 04:04:00 AM KOELN (COLOGNE) DE Departure Scan
March 2, 2011 11:17:00 PM KOELN (COLOGNE) DE Arrival Scan
March 2, 2011 09:18:00 AM Philadelphia PA US Departure Scan
March 2, 2011 01:56:00 AM Philadelphia PA US Departure Scan
March 1, 2011 02:16:20 PM --- Shipment has left seller facility and is in transit


Madona kera hitrost :D.

Dejstvo, da sem na posamezne dele PCja čakal po več tednov postane totalno neupravičeno.


Vprašanje. Ko sem dobil tisti email iz brnika sem to izpolnil, nakracal podpis v slikarju in jim vse skupaj nazaj poslal po mailu. Je to v redu ali je bolje da jih pokličem in vprašam kako in kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

psytoma ::

Ali obstajajo za Kindle recimo znane tuje knjige prevedene v slovenščino?

Okapi ::

Ne.

O.

Mirtma ::

Se nas mora menda dovolj nabrati (uporabnikov E-bralnikov), da bodo SLO založniki ugotovili, da bi se morda le splačalo kaj vlagati v prevedene E-knjige.

@Dragi
Menda bo dobro, ni pa nič zato, če jih pokličeš. Da boš siguren. Jaz sem sicer zadevo izpolnil, natisnil, podpisal lastoročno 8-) , poskeniral in poslal nazaj po e-pošti. Nato pa še poklical, če je vse v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirtma ()

Dragi ::

Sem poklical takoj, ko sem spisal post.

So že ocarinili in bo dostavljeno jutri. 5i dan!! Wooah :D

Mirtma ::

Fino! Uživaj!

OmegaBlue ::

Mirtma je izjavil:

Se nas mora menda dovolj nabrati (uporabnikov E-bralnikov), da bodo SLO založniki ugotovili, da bi se morda le splačalo kaj vlagati v prevedene E-knjige.

@Dragi
Menda bo dobro, ni pa nič zato, če jih pokličeš. Da boš siguren. Jaz sem sicer zadevo izpolnil, natisnil, podpisal lastoročno 8-) , poskeniral in poslal nazaj po e-pošti. Nato pa še poklical, če je vse v redu.


Jim ni preveč v interesu, so ebralniki kar aktivno ovirani.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Mirtma ::

Zadnjič je g. Miha Kovač (MK) omenil, da za E-licenco npr. Sama Browna želijo šestmestno številko. Sprašujem se, če so licence za tiskane in E-knjige ločene, oz. če se jih ne da kupiti paketno (ceneje). Sicer pa oni sami najbolje vedo. Tako kot sem tudi zasledil, da vse stvari, ki jih delajo sedaj, sproti naredijo tudi v elektronski obliki. PDF. Kdo je še videl, da je PDF dober za pravi bralnik?

Dragi ::

@Mirta

Kaj hočeš povedat, da pdf format ni primeren za Kindla in podobne?
Sam sem kindla kupil ravno zaradi vseh pdfjev, ki jih imam na disku pa mi jih je mukotrpno brati na LCDju.

Mirtma ::

Seveda. PDF se da brati tudi na Kindlu, vendar ja najbolje imeti prave e-formate (npr.: mobi, prc, azv...). Pri PDFju ne moreš povečati samo pisave, temveč zoomiraš celo stran, ki pa potem postane prevelika. Zato jo rotiraš ležeče, kar pa ni najbolj priročno.
Pri pravih e-formatih, pa lahko povečuješ pisavo in le-ta lepo "teče" po ekranu.

Bor H ::

Lahko pa prwtvoris s Calibre.

Okapi ::

Tako kot sem tudi zasledil, da vse stvari, ki jih delajo sedaj, sproti naredijo tudi v elektronski obliki. PDF.
To se dela za interno rabo, za korekture in podobno, ker se že nekaj časa stvari dogajajo digitalno in se ne tiska več na papir (krtačni odtisi in takšne reči). Za to potrebuješ pdf.

O.

Mirtma ::

"V MK v iPad format pretvarjamo vse, kar izdamo" http://www.siol.net/kultura/novice/2010... Tule se bojim, da je usmeritev napačna. Če se gleda na Ipad in Samsung Galaxy. To nista bralnika. Tablični računalnik ima ponavadi večji ekran in tudi branje PDFjev je lažje. Kaj pa lahko štejemo kot iPad format? Epub? PDF?

Okapi ::

Prednost iPada je očitno v tem, da je bolje zaščiten pred piratiziranjem.

O.

Mirtma ::

Ja, žal pa za bralca ni najbolj primeren (svetleč ekran, teža, velikost). Vendar kaj hočemo. Problem majhne naklade in majhnih zaslužkov.

Bor H ::

Bolje zaščiten proti piratiziranju? PDF gor vržeš pa je, če misliš da ma pa kak svoj format ki ma DRM pa newsflash: tut Kindle ga ma.

Dragi ::

Naročeno. Dostavljeno direktno na dom.

Ne morem verjet kako simple in hitro je bilo vse skupaj.
Pohvale!


Imam sicer eno vprašanje.
Ko se skušam povezat z Kindlom na wifi omrežje mi neprestano meče ven napako da se ne more povezat.

Geslo je pravilno. Omrežje tudi deluje.
Je sicer wpa2 z 10 mestnim geslom. (siolov modem).

Kdo ve kaj bi lahko bilo narobe?

OmegaBlue ::

Jaz sem imel iste probleme, na koncu sem šel v ročne nastavitve in dal pridobivanje IP naslova na DHCP, DNS pa vpisal googlov (8.8.8.8) na roke... in zadeva dela.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

alphasaphir ::

Imam ene dve, tri knjige, ki bi jih res rad imel tudi na kindlu (po možnosti mobi) - je že kdo skeniral, s katerim programom, na kaj je treba pazit (resolucija, kontrast itd)...=?

3G pri nas dela super in tudi surfanje ni tako napačno; sem si predstavljal, da bo slabše, ni pa nek užitek. Branje pdfov zelo podobno.

alphasaphir ::

V avstriji dela 3G samo wikipedia in amazon. Ostalo je onemogočeno koliko sem probal. LP

ales85 ::

Eno hitro vprašanje... na internetu je polno tem o 6" vs 9,7". Katerega ste vi kupili? Glede na večino cen, ki jih pišete tamalega, pa vam vsem odgovarja? Saj (zopet sklep po komentarjih) za knjige je verjetno čisto dober, za kakšne PDF-je, ki imajo slike pa se zatakne, drži?

Če lahko kdo tole malce bolj pojasni...

Bor H ::

Točno tako, za knjige je super, gre v malenkost večji žep (od jakne, od velikana ;) ), medtem ko tavelik mislim da še v povprečno damsko torbico gre komi (ok, ponavadi je manjša od žepa).

Uglavnem, 6" je super za brat, mejhen, prenosljiv, tak kot more bit
9.7" pa zmaga za večje PDFje (kjer res rabiš celo stran hkrati vidt) in kakšne časopisaste oblike

osebno, če bi še enkrat kupoval in denar ne bi bil omejitev, bi spet vzel šestico

ales85 ::

Hvala za komentar. Očitno, se bom odločil za šestico. Samo pogledam še kako izgleda browsanje, ker utegne biti zanimivo za tujino, če dosti potuješ na letališču ali pa kje v avtu, če si sopotnik.

Bor H ::

Počasi in mukotrpno, je pa vredu za kako wikipedio, mobilne strani in podobno lightweight kramo. Sem tudi že prakticiral da sem si kak doooolg review odpru na kindlu in prebral, ko se mi ni dalo sedeti za računalnikom. Ne pričakuj pa čudežev.

ciki57 ::

Danes se dobil kindla. Nikakor se mi ne uspe povezati na wi-fi. Vse ostale naprave (telefon, laptop) delajo brez problema.

Se je komu uspelo povezati na wifi preko siolovega routerja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ciki57 ()

Dragi ::

OmegaBlue je izjavil:

Jaz sem imel iste probleme, na koncu sem šel v ročne nastavitve in dal pridobivanje IP naslova na DHCP, DNS pa vpisal googlov (8.8.8.8) na roke... in zadeva dela.

ciki57 ::

Sem poizkusil vnesti tudi ta DNS pa ne dela.

Ne vem pa kako lahko hkrati določiš DNS in DHCP. Če izbereš DHCP imaš DNS vnos onemogočen. DNS se omogoči samo če vpišeš Static.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ciki57 ()

Dragi ::

Ni fora v dnsju. :P

Ip nastaviš na static in daš svojega.
Recimo 192.168.1.20 (ali karkoli že pač router sprejema) in potem dns na 8.8.8.8 (google) ali opendns (208.67.222.222 ali 208.67.220.220).
Ali pa lahko magari od routerja (siolov recimo ima 192.168.1.1).

DHCP pomeni da se vse samo nastavlja, zato je tudi dns osivljen. Static pa pomeni da nastavljaš sam.

Miran ::

Živjo!

Prebiram veliko tehnične literature, razne specifikacije in navodila v pdf obliki. Veliko je tudi shematskih prikazov, pa malce kolebam če je Kindle sploh prava izbira za takšno uporabo. Torej mi Kindle ali KindleDX priporočate če bi rad prebiral pdf tehnično literaturo in ebooke? Ima kdo kakšne izkušnje z DX? Kot sem zasledil v tehničnih informacijah nima WiFi pač samo 3G, je to res? Ostale performanse so verjetno enake kot pri malem bratcu Kindlu? So kakšne alternative Kindlu z upoštevanjem, da bi rad avtonomijo in si nebi rad kvaril oči na kakšnem LCD .
Overclock yourself !

bojsi ::

kuglvinkl ::

Neki se dogaja :)

Miran ::

Jaz sem ga pravkar naročil .. DX-a upam da bom zadovoljen ...
Overclock yourself !

jerry2000 ::

Moj Kindle DX graphite pa še nima 1 leta in je na zaslonu ena siva packa velikosti 2x2 mm ki ne izgine in je vedno siva, tako na temnem kot na svetlem.

Pisal sem na support kjer pravijo da moram v ZDA klicati :-( Da se zmenimo. Kaj se lahko pa zmenimo, zamenjava me pride dražje kot nov skoraj, ko moram nazaj pošiljati v ZDA, pa oni nazaj, kako je pa s carino pa sploh ne vem...

Sem kar malo slabe volje, da se je to karnaenkrat pojavilo in ne le da v SLO ni zastopnika in servisa, še v Evropi ga ni, samo iz USA je treba naročati.

Tako da... kdor razmišlja o nakupu, naj se zaveda tudi takih stvari.

Kdo ve se da poslati ven in prijaviti da je že 1x bilo ocarinjeno in ne bi še enkrat carinili?
Jerry and Tom

darkolord ::

zamenjava me pride dražje kot nov skoraj, ko moram nazaj pošiljati v ZDA, pa oni nazaj
Poštnina do tja je kakih 10 eur priporočeno.

Kdo ve se da poslati ven in prijaviti da je že 1x bilo ocarinjeno in ne bi še enkrat carinili?
Ja, se da. Samo se moraš jasno PREJ pozanimat in uredit vse potrebno. Mislim da se temu reče "začasni izvoz".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

St235 ::

http://www.carina.gov.si/si/informacije...

če si kupil preko amazon kontaktiraj njih, ker so ponavadi volj ustrežljivi pri menjavah.

Jinto ::

jerry2000:
Kar pokliči, jaz sem preko Skype-a. Sem menjaval Kindle WiFi na garancijo kak mesec nazaj, ker se je pojavil nek defekt na zaslonu (kot da bi prikazoval le pol odtenkov sive).
Iz Amazona so mi vnaprej zastonj poslali novega in ko sem ga prejel, sem vrnil pokvarjenega. Če ga ne bi, bi mi čez en mesec na kartici zaračunali tega, ki so ga poslali. Plačal pa nisem nič (poštnine ali carine).
Za vrnitev Kindla so mi na mail poslali UPS nalepko, katero sem samo sprintal, prilepil na paket v katerem je prišel novi Kindle, dal pokvarjenega noter in paket oddal UPS-u. Na carini pa sem rekel, da se gre za uveljavljanje garancije in je šlo gladko skozi. Poleg tega pa so mi še dali na račun 3USD, kdo ve zakaj :D.

XPfrik ::

Nekdo je že postavil vprašanje, pa nihče ni odgovoril...
Je kdo že kupoval Kindla (ali karkoli drugega) na tej strani in kakšne so izkušnje? Stran je http://www.simplyelectronics.net/mainpr...
Obljubljajo FREE Delivery v države EU. In domnevam, da potem ni nobene carine?

erkgheoruugh ::

Lej, Amazonova politika je taka. Vse international verzije Kindla je možno kupiti samo v ameriški trgovini.
To pomeni, da:
- je stvar nelegalna
- je nateg

Izberi si katero možnost boš bolj verjel. Predlagam, da si kar sam poskusen zajček. Če ti uspe, je prva možnost od zgoraj naštetih, če ti ne uspe pa druga.

Glede obljub pa sploh ne vem ali naj komentiram.

OmegaBlue ::

Da ne omenjamo da je cena enaka v evrih kot če naročiš z amazona + poštnia in carina, se ti ne splača.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

erkgheoruugh ::

Evo, se pardoniram in moram malce korigirat svoj odgovor.
Prej sploh nisem gledal ponudbe.
Torej:
Njihova ponudba je 139 € za Wifi model z vključeno poštnino.

Amazon isti model prodaja po 139$, kar je preračunano v evrčke cca 97 € po današnjem tečaju. Se ti že bolj svita, kam pesek moli taco?

Pri Amazonu ne vem točno, koliko je poštnina, ampak preračunano s carino in DDV-jem te pride cca 150-160 €, odvisno od tečaja.
Torej za dobrih 10 € bi se ti cenkal in preigraval neke nepreizkušene variante? Well, go for it.

Ne vem pa, kako si prišel do sklepa, da ni carine. Namreč tvoja logika: "A ja tile so tako dobri, da nimajo poštnine, torej tudi carine ni." je bolj tako, kako naj rečem...

Zate in vse ostale pa še enkrat, ko pomislite na to, da je nekaj super ugodno ali skoraj zastonj, preberite tisti dve možnosti iz mojega predhodnjega sporočila.

Pa še disclaimer: Opravičujem se za tak pokroviteljski ton. Ni mišljeno zlonamerno.

St235 ::

Verjetno gre za to, da bulk kupijo pri amazonu potem pa prodajajo naprej.

Kar se pa carine tiče je pa vprašanje samo od kje pošiljajo. Če izven EU potem carina je, če je podtje v EU potem pa le te ni.

Seveda pa gre pri vsem skupaj lahko za nateg.

XPfrik ::

Hvala ;)

Gandalfar ::

@Lakotnik: tudi to podjetje je moralo placati carino pri uvozu izdelkov v EU.

XPfrik ::

Matajur, vem, da ni bilo mišljeno zlonamerno.
Najlepša hvala vsem za odgovore. Vprašanje je bilo postavljeno ravno zato, da zvem ali je to preizkušena ali nepreizkušena varianta. To, da je ali ni legalno nimam pojma, ne vem kakšna je politika Amazona. Carina bi pa lahko bila ali pa ne, odvisno od kje pošiljajo. Zanimale so me pač izkušnje. Se pa strinjam, da je bolje naročit vse pri Amazoni, sploh ko berem vse vaše pozitivne izkušnje z dostavo in z uveljavljanjem garancije.

St235 ::

ja, samo, če je podjetje v EU potem se na končni znesek ne zaračuna carina in DDV fizični osebi. To pa je tisto kar je človeka zanimalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

hotlips ::

Pomoje delujejo tako da naročijo kindle na nek fiktiven naslov v ZDA, potem jih v masovki pošljejo na druge dele sveta in tako "pršparajo" pri dostavnih stroških. Kokr vem Kindle wifi pride od Amazona direkt tm nekje 156-160€ v SLO, tako da se ne splača. Bolj je mamljiva ponudba za Kindle wifi + 3G, ki pride v SLO direktno iz Amazona za cca 210-220€ preko njih pa za 179€, kar je praktično ista cena kot "običen" kindle direktno iz Amazona.
Men se zdi probleatično predvsem s stališča reklamacije, v primeru če ti kaj crkne. Ker potem ne vem če se lahko direktno z Amazonom meniš, ki imajo servis (oz. menjavo) zelo dobr porihtan.

lp.hl

boocko ::

Evo, Kindle sekcija na nemškem Amazonu...
Pošiljajo samo po Nemčiji, Avstriji, Luxemburgu, ampak je to tolk blizu, da za iznajdljive verjetno ne bo problema. Cene so pa pričakovane: numerično enake ameriškim, le namesto $ je €.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boocko ()

Dragi ::

Ufff jebemti so etuiji dragi. 40€ minimalno. Pa saj niso normalni!!

Se da kje dobit kaki poceni izvedenke?

OmegaBlue ::

Maš takšne recmo klik
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Dragi ::

Sem naroču. Hvala!


Povem kdaj dobim.
««
7 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215517 (1620) bralnik98
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143309 (24609) AgiZ
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222585 (15642) ales85
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13429054 (22309) trnvpeti

Več podobnih tem