» »

Amazon Kindle

Amazon Kindle

««
4 / 26
»»

BlonG ::

MorphlingSLO je izjavil:

Samo to da pa kindle 3 nima številk na tipkovnici jim pa res zamerm, še posebej zarad tega, ker kindle 2 jih ima. Velikokrat bi res prišle prav, ker vpisovanje številk preko gumba za znake je zmudno in sploh neprijazno.


Uporabi kombinacijo tipk ALT + črke v zgornji vrstici:
ALT + Q = 1
ALT + W = 2
... itd.

S kombinacijo ALT + "ostale črke" pa so drugi ukazi (v navodilih imaš vse bližnjice opisane).
LP

MorphlingSLO ::

Oooo super, res hvala Jumpy. No to je pa zdej čist druga pesem. Še tisto kar sem mislu da ma bol tko tko mu je oproščeno. Končna ocena torej: odlično (5) :)

ednet ::

imam kindla 3g, 26.10. sem ga upgredau na verzijo 3.0.3 in sedaj mi ne dela 3g povezava, prej pa je blo vse kul, bil na liniji z amazon uk. in nismo ugotovili nč narobe...ima morda še kdo isti problem?...je mogoče kaj pri simobilu, k ne gre...prej se je takoj povezal na 3g, zdaj pa dela samo a wifi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ednet ()

Zero0ne ::

Imam isto 3.0.3 in mi dela 3g brez problemov.
uname -o

ednet ::

Zero0ne je izjavil:

Imam isto 3.0.3 in mi dela 3g brez problemov.


bi mi lahko pogledal na 711 page ( ko si na strani settings stisneš tipko alt in istočasno tipko U, alt+Q, alt+q) kaj piše noter v COUNTRY:
pri meni je namreč US, pa mi mogoče zato ne dela
hvala

net26 ::

ednet je izjavil:

imam kindla 3g, 26.10. sem ga upgredau na verzijo 3.0.3 in sedaj mi ne dela 3g povezava, prej pa je blo vse kul, bil na liniji z amazon uk. in nismo ugotovili nč narobe...ima morda še kdo isti problem?...je mogoče kaj pri simobilu, k ne gre...prej se je takoj povezal na 3g, zdaj pa dela samo a wifi...


tudi sam imam probleme s 3g connectivity - ne dela sploh (kindle 3 3g).

nisem nic posodabljal, nic dodajal/brisal, pac enkrat sem se hotel povezati in nic.

imam SW verzijo 3.0.2, moram priti do nekega wifija da posodobim - saj je na nek nacin logicno: update je verjetno vsaj par MB velik, za to preko roaminga dobi amazon par $10 racun in je zato 3g onemogocen do posodobitve, ob tem predvidevam da se update prenese avtomatsko.

je pa ta wireless networking, po domace povedano, sranje. 3g ne dela, kindle pa se mi namrec noce povezati niti na ad-hoc wireless omrezje iz prenosnika, ker da ne podpira peer-to-peer wifi omrezij. WTF?!?

na 711 Page pise med drugim
.
.
.
Last Conn Failure(s): No profiles configured
Country: DE
.

sem pa v LJ, bezigrad, ce igra kaksno vlogo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: net26 ()

ednet ::

jaz sem iz KOpra do posodobitve mi je vse delalo super wifi, ko ga ni blo je tkoj preskoÄu na 3g...od posodobitve sem nÄ, ali je to samo sluÄajno ne vem posodobil sem ga 26.10.zveÄer, 27.10 zjutraj je ĹĄe neki malga lovil na edge in zdej mrtvo...uÄeri sm klical u UK sam škoda cajta...po moje ali je kaj narobe pri si mobilu...kar ne morm ugotovit...alpa sem z nadgradnjo kaj pobrisal...potem sem pa itak še resetiral na tovarniške nastavitve pa probal use živo in nč...na strani 611 mi pokaže kao da se si mobil povezuje pol pa nč...zdej me vabjo v USA service da pokličem, kao da se ne da drugače rešit kot online...samo to potem postane drago...in če bi člouk vedu da bodo rešli...ima kdo mogoče kakšno idejo kaj naredit, kje so mogoče kakšne nastavitve, ki se jih da popravt?
lp

Zero0ne ::

ednet je izjavil:

Zero0ne je izjavil:

Imam isto 3.0.3 in mi dela 3g brez problemov.


bi mi lahko pogledal na 711 page ( ko si na strani settings stisneš tipko alt in istočasno tipko U, alt+Q, alt+q) kaj piše noter v COUNTRY:
pri meni je namreč US, pa mi mogoče zato ne dela
hvala


Hmm, danes tudi meni ne dela 3g, na 711 mi piše Country: unknown.
uname -o

jlpktnst ::

Hm, 3g je delal do 3 dni nazaj. Tako da 3.0.3 update pomoje nima veze... imam pa tudi jaz country US. Kako bi to menjal?

jlpktnst ::

Zero0ne je izjavil:

ednet je izjavil:

Zero0ne je izjavil:

Imam isto 3.0.3 in mi dela 3g brez problemov.


bi mi lahko pogledal na 711 page ( ko si na strani settings stisneš tipko alt in istočasno tipko U, alt+Q, alt+q) kaj piše noter v COUNTRY:
pri meni je namreč US, pa mi mogoče zato ne dela
hvala


Hmm, danes tudi meni ne dela 3g, na 711 mi piše Country: unknown.


711 je wifi info... tak da nima neke veze za 3g imo.

Pač tolk za info, 3g mi je delal v torek zvečer. V sredo mi ni delal več. V četrtek sem da 3.0.3 in zdej wireless dela boljš sicer, samo 3g pa ni pomagal.

edit2: http://www.kindleboards.com/index.php?a...

Sem 99% da je točno ta issue. Torej nekaj zjeban z roamingom. Kdo bo dal dnar in klical?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

ednet ::

ja res je 711 je wifi stran to mi dela 611 je pa stran za 3g modem info...sam jaz ne uspem razbrati napak, če na strani 311 določim simobil 3g potem lahko na strani 611 razberem, da je v state Bars: najprej 4 ali 5 potem pa naenkrat izgine...po moje je to signal, simobila, če ima še kdo podobne težave z povezljivostjo je mogoče kaj narobe pri simobilu

jlpktnst ::

JA pri 611 se vidi, da se poskuša povezat na mobitel in simobil omrežje. Pri mobitelu ga vrže ven ker nima dovoljenja. Pri simobilu pa kao poveže, samo se vidi not error na strani 3/6 "missing or unknown APN". Sem poslal na amazon mail ker zaenkrat še ne mislim klicarit... če pa v kakem tednu ne bo nix bom pa tud poklical. Samo mi je mal škoda denarja :D

ednet ::

jlpktnst je izjavil:

JA pri 611 se vidi, da se poskuša povezat na mobitel in simobil omrežje. Pri mobitelu ga vrže ven ker nima dovoljenja. Pri simobilu pa kao poveže, samo se vidi not error na strani 3/6 "missing or unknown APN". Sem poslal na amazon mail ker zaenkrat še ne mislim klicarit... če pa v kakem tednu ne bo nix bom pa tud poklical. Samo mi je mal škoda denarja :D

preverjeno je problem pri simobilu...ne rabš klicat v USA...sem skoču čez mejo v ITA in se mije tkoj postavi na 3g...preveril deluje v Vodafonu IT in brez problemov sem na hitro malo pogooglau ter se s tem prepričal, da mi dela vse ok...če bi se prej spomnu bi si pršparal klic v UK...tko da ali počakat ali pognjavit naš simobil...lp

Gandalfar ::

hudirudi ::

ja, tudi meni n dela, menda je res nekaj na navezavi atnt-simobil oz. so morali neko konfiguracijo spreminjati... pocakajmo pa bomo videli.. lp hudirudi

ednet ::

spet dela...končno...kindle 3g je zakon...priporočam vsakemu, ki je v dvomih...

OmegaBlue ::

MorphlingSLO je izjavil:

Samo to da pa kindle 3 nima številk na tipkovnici jim pa res zamerm, še posebej zarad tega, ker kindle 2 jih ima. Velikokrat bi res prišle prav, ker vpisovanje številk preko gumba za znake je zmudno in sploh neprijazno.

Je pa to bolj kot ne edini minus kindla, nasplošno sem zelo zadovoljen, sam to pa res, a bi blo tolk težko dat še par tipk za številke, placa je dost na ohišju...


Niso označene, lahko jih pa natipkaš z alt + q-p kombinacijo tipk.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zero0ne ::

Jap, 3g dela.

btw, je komu uspelo uporabit Amazon gift carde za nakup eknjig za kindle? Ne štekam sistema.
uname -o

Redkvica ::

Glede darilnih kartic (gift cardov po domače):

Ko si prijavljen v svoj amazon račun, pojdi na nakup darilne kartice (povezava 'Gift cards' na prvi strani)in si pošlji eno darilno kartico na svoj e-naslov (izbereš prvi gumb 'buy now' in potem te vodi skozi postopek). Vrednost si sam določiš. Plačaš s plačilno kartico, ki jo imaš sicer za plačevanje na amazonu (te vpraša za plačilno sredstvo kot za vsako drugo plačilo).

Pogledaš v svoj poštni predal in tam imaš pošto od amazona, kjer ti piše, da si podarjaš darilno kartico:) Notri je tudi koda, ki jo potem uporabiš za aktiviranje darilne kartice na svojem amazon računu. Kartico aktiviraš na isti strani kot je za kupovanje kartic, klikneš na povezavo desno zgoraj z imenom 'Have a gift card? Apply to your account' in potem noter preneseš kodo iz maila. Na tvoje stanje dobropisa na amazonu se ti prenese vrednost kot je bila na kartici.

Zdaj lahko na amazonu podatke o svoji plačilni kartici odstraniš in odslej vse kupuješ s črpanjem vrednosti, ki si si jo naložil z darilno kartico (avtomatsko se črpa ta vrednost). Ko vse počrpaš, ne moreš več kupovati.

Smisel vsega tega jaz vidim v tem, da tudi če mi kindla kdo ukrade, da ne more zapraviti več kot tistih 20 USD, kot jih imam naloženih na amazonu. In pa seveda, da lahko na amazonovi spletni strani spremljam svojo porabo za nakupe e-knjig (in ostalega), in kar je najvažnejše, da ne morem neomejeno kupovati, ampak imam na ta način določen limit.

Seveda pa lahko nekomu, ki kupuje na amazonu, z darilno kartico omogočiš, da si za rojstni dan kupi nekaj knjig po svojem okusu.

Zero0ne ::

Hvala, usposobil zadevo. :)
uname -o

Bor H ::

Sem ga dobil ta vikend in sem navdušen. Poleg branja me je navdušil tudi article mode, ki bo definitivno prišel prav za prebrat kak daljši review na engadget ali pa kaj na wikiju. Gutenberga sem že izkoristil in morem reči da delajo tako naložene knjige brezhibno, tudi PDFji še kr grejo, so pa očitno počasnejši pri odpiranju kot obične knjige. Moti me edino nezmožnost nastavitve screensaverja, sploh ko vidiš da so implementirali podporo za twitter in facebook in se ti zdi malo neumno da nimajo vsaj nekega "servisnega" menija za screensaver štelat.
Imam pa 2 vprašanji: kako pucate zaslon? dotaknil sem se ga s prstom in se odtis/švic samo razmaže in je malenkost zoprno, sploh ko veš da je tm, imate kak boljši predlog kot krpica za očala? Kako je pa z JPGji? Sem kopiral pod documents in ga ne vidim.

BlonG ::

Bor H je izjavil:


Imam pa 2 vprašanji: kako pucate zaslon? dotaknil sem se ga s prstom in se odtis/švic samo razmaže in je malenkost zoprno, sploh ko veš da je tm, imate kak boljši predlog kot krpica za očala? Kako je pa z JPGji? Sem kopiral pod documents in ga ne vidim.


1. Vlažne krpice, ki se običajno uporabljajo za očala.
2. Slike daj v lastno mapo v mapo "pictures".

Za screensaver pa je na voljo "hack" - da si lahko svoje slike narediš za screensaver. Poišči tukaj: http://www.mobileread.com/

m4xtax ::

Zdravo,

odločam se za nakup Kindla (navadnega Wi-Fi za $139). Nekaj komentarjev glede vaših izkušenj sem že zasledil, zanima pa me še kje kupujete e-knjige ... amazon.de? amazon.com? itd.

Se lahko kupuje preko preko vseh spletnih strani (različnih držav) kjer posluje Amazon, ali so kake omejitve? Lahko kupim katerokoli e-knjigo, ki je na voljo na amazon.com, ali imajo stvari le za US market? Cena ostane enaka kot je na spletni strani, ali zaračunajo tujcem še kake stroške?

Gandalfar ::

za kindle jih kupujes na amazon.com, kliknes na 'kindle edition'. Vecina jih na voljo za nakup tudi pri nas, sem pa naletel na ene dve, ki mi jih niso hoteli prodat.

BlonG ::

m4xtax je izjavil:

kje kupujete e-knjige ... amazon.de? amazon.com? itd.


Ni prav nakup, ker so te zastonj... :D

Slovenske knjige v PDF-u (za download): http://cgi.omnibus.se/beseda/pdf/ (Naslove knjig - imena datotek - najdeš tukaj: http://www.omnibus.se/beseda/) Velikosti črk tukaj ne moreš spreminjat. So malo manjše, ampak se da brat. Lahko pa si spremeniš postavitev Kindla v ležeče, potem pa bodo črke zagotovo dovolj velike (širino strani poveča na višino zaslona).

Slovenske knjige v HTML formatu (za pretvorbo lahko uporabiš Calibre): http://lit.ijs.si/leposl.html

Drugače pa še:




LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BlonG ()

Bor H ::

Calibre ne zna PDFjev pretvarjat? Za slovenske knjige me namreč zanima.

Drugače sem pa čist navdušen nad kindlom, že dolg nad nobeno napravo tolk.

BlonG ::

Slovenske knjige v PDFu na "omnibus" so zaklenjene (ok, to se da zaobit), potem pa je pri pretvarjanju s Calibre problem s šumniki. (Vsaj meni ni uspelo naredit pretvorbe, da bi obdržal šumnike - namesto "čudnih" simbolov.) Poskusil pa sem s kodno tabelo utf-8 in cp1250. (Če ti uspe se priporočam za postopek. ;) )

Drugače pa sem tudi jaz čisto navdušen! "Časopise" berem zjutraj na Kindlu (recepti za časopise/"news" v Calibre), v tujini pa zastonj kakšen mail preberem/pošljem, ker je internet preko kindlovega 3g modema zastonj. Skratka: fantastično! :D

Gandalfar ::

@BlonG: daj mi na mail poslji kaksen ta odklenjen PDF. Bom poskusil.

m4xtax ::

Super, hvala za odgovore! To je sigurno (moj) glavni razlog zakaj sploh kupovati napravo - da se rešiš naročanja knjig iz tujine (oz. tega, da ti slovenski trgovci za enako knjigo zaračunajo 20 % več).

Kako je pa z e-knjigami v SLO jeziku? Obstaja to, kje se da kaj kupiti, downloadati? Ne mislim naših avtorjev, ampak prevodi svetovnih uspešnic (avtorjev, e.g., Stephenie Meyer, Dan Brown, Richelle Mead, ...).

Okapi ::

Kako je pa z e-knjigami v SLO jeziku? Obstaja to, kje se da kaj kupiti, downloadati?
Prevodov se legalno ne da dobiti nič. Poleg nekaj slovenskih klasikov se dobi še zanemarljivo prgišče novejših zadev, potem se pa zaenkrat ponudba v slovenščini konča.

O.

hudirudi ::

prenasal sem neke slo pdfje preko fre@kindle na moj kindle, pa so se sumniki izgubili. bi delalo ce pretvorim s calibre? oz je komu uspela ta pretvorba?

lp

hudirudi

erkgheoruugh ::

Želel sem kupiti Kindle, vendar ko na ameriškem Amazonu prestavim na tisto stran za mednarodno pošiljanje, mi vrže ven, da je dobavni rok 2 do 3 mesece. Za Američane je kao In Stock.
Ali ste imeli ostali tudi tako zamudo s pošiljanjem, ker 3 mesece se mi pa res ne da čakat.

Mavrik ::

Če si naročil 3G moraš vedet, da sta različna modela za US in ostal svet.
The truth is rarely pure and never simple.

erkgheoruugh ::

Mavrik je izjavil:

Če si naročil 3G moraš vedet, da sta različna modela za US in ostal svet.


To vem. Pri obeh modelih je enak delay. Ko prestaviš na international order page se iz "In Stock" spremeni v "ready to ship in 2 to 3 months". Mene je itak zanimal samo Wi-fi only model.
Zgleda, da je to nekaj novega, sodeč po ostalih sporočilih na Slo-techu še iz prejšnjega tedna, ki pravijo, da so ga prejeli.

Redkvica ::

Jaz sem še enega naročila prejšnji teden in ga je UPS prinesel že ta ponedeljek. Naročila sem ga pa za darilo. Če ga obdarovanec ne bo hotel, ti ga pa morda prodam:) Ampak na strani za naročanje mi je pisalo, da je 'In stock'. Je pa wi-fi only.

Glede pretvarjanja pdfjev in šumnikov: jaz sem si en slovenski pdf poslala na naslov redkvica@kindle.com s tekstom CONVERT v polju predmet in so se šumniki lepo skonvertirali.

erkgheoruugh ::

Redkvica je izjavil:

Jaz sem še enega naročila prejšnji teden in ga je UPS prinesel že ta ponedeljek. Naročila sem ga pa za darilo. Če ga obdarovanec ne bo hotel, ti ga pa morda prodam:) Ampak na strani za naročanje mi je pisalo, da je 'In stock'. Je pa wi-fi only.



Očitno je ta teden prišlo do spremembe. Če ga boš prodajala se priporočam, če ne bo nič novega.

kuglvinkl ::

Silly Q: .doc(x) Kindle prebere?
Your focus determines your reallity

OmegaBlue ::

nein
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

kuglvinkl ::

Fail. Ki sicer ni epic, pač "sprintaš v PDF".

Če bo mel iPad 2 res retina display, me bo DX varianta malo minila...
Your focus determines your reallity

Gandalfar ::

.doc ti amazon preko maila zastonj pretvori

http://wiki.mobileread.com/wiki/Kindle_...

Redkvica ::

Naložila sem si novo verzijo programa calibre in ugotovila, da so se pojavili tudi trije slovenski viri RSS novic: Dnevnik, MMCRTV Slovenija in Siol. Dnevnik sem si naložila na kindla in se bere odlično:) Zelo sem hvaležna osebi z imenom BlonG, ki se je potrudila in naredila te vmesnike za calibre.

hudirudi ::

ja, tole je fino, tudi jaz sem si dal Dnevnik in dela super, tudi sumniki.

se vedno pa nisem ugotovil, kako mojo zbirko podfjev, slovenske knjige, ki mi na PCju lepo kazejo sumnike, po prenosu na free.kindle ali preko Calibre pa se sumniki spremenijo v cicke cacke. any help?

lp hudirudi

erkgheoruugh ::

hudirudi je izjavil:


se vedno pa nisem ugotovil, kako mojo zbirko podfjev, slovenske knjige, ki mi na PCju lepo kazejo sumnike, po prenosu na free.kindle ali preko Calibre pa se sumniki spremenijo v cicke cacke. any help?

lp hudirudi

Jaz sem to naredil na način, da sem označil vsa tekst v PDF-ju, ga skopiral v Word, tam pa s funkcijo find/replace (CTRL-F) zamenjal vse znake, ki so čudni, z ustreznimi šumniki. Pozoren je treba biti predvsem pri veliki začetnici. Nato pa iz Worda v mobi format.
Za kako knjigo je primerno, če jih boš kopiral 100 in več je pa malo zamudno, ampak to itak delaš enkrat in pol jih imaš. Če si narediš kak macro v Wordu, si pa itak zmagal.

hudirudi ::

ja, ce jaz odprem PDF, ki sicer ima ok sumnike, v wordu, potem tam vidim natanko to, kar mi kaze potem Kindle, torej manjko sumnikov.

in ko hocem sind/replace, dela ok, ampak ne za vse crke. recimo crke ?, ki naj bibila ž, ne more zamenjati, ker naj je ne bi nasel.

still help?

lp hudirudi

Bor H ::

Tale dnevnik prek calibre je odličen!

Mirtma ::

Opažam, da se pri naročilu Kindla plača tudi Import Fees Deposit 27,93. Ali je to novost? Bral sem blog nekega Finca, ki je naročil Kindle, plačal polog carine, ko mu je UPS hotel še dodatno zaračunati carino, je klical Amazon, kjer so potem uredili, da ni imel dodatnih stroškov (ti naj bi bili vključeni v Import fees deposit). Kakšne imate izkušnje pri nas?

kuglvinkl ::

Zanimivo... Po moje se bo po novem letu naval toliko umiril, da se bo dal pokliat vsaj iz UK, če že ne iz DE.
Your focus determines your reallity

Redkvica ::

Mirtma je izjavil:

Opažam, da se pri naročilu Kindla plača tudi Import Fees Deposit 27,93. Ali je to novost? Bral sem blog nekega Finca, ki je naročil Kindle, plačal polog carine, ko mu je UPS hotel še dodatno zaračunati carino, je klical Amazon, kjer so potem uredili, da ni imel dodatnih stroškov (ti naj bi bili vključeni v Import fees deposit). Kakšne imate izkušnje pri nas?


Za nekatere evropske države v bistvu amazonu vnaprej plačaš za DDV (in morebitno carino). In potem naj ne bi plačal dostavljalcu ničesar več. Sem pa videla na forumih, ko so se Nemci jezili nad UPSom, kako jim je to ponovno zaračunal.

Meni amazon DDVja vnaprej ni računal. Sem pa morala UPSu plačati poleg DDVja še stroške bančne garancije, ki so bili se mi zdi 7 EUR po paketu. In ker so mi poslali posebej adapter in posebej kindle, sem plačala 2 x 7 EUR :( Baje drugi dostavljalci tega ne zaračunavajo. Ne vem pa, kako doseči, da bi amazon za dostavo ne uporabil UPSa, ki menda edini nabije ta dodaten strošek. Še dobro, da sem ovitek naročila iz amazon.co.uk, da je šel z navadno pošto, ne preko UPS.

nimitz ::

LP! V evropi se pa nikjer ne dobi tega?
S.E.A.L.

kow ::

Bližnjica za menjavo orientacije zaslona obstaja?
««
4 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215502 (1605) bralnik98
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143200 (24500) AgiZ
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222520 (15577) ales85
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13428968 (22223) trnvpeti

Več podobnih tem