» »

Amazon Kindle

Amazon Kindle

««
3 / 26
»»

hudirudi ::

ja, cena za kindle 3g in wifi ter ovitek z lucko je prisel 208e, na brniku sem pa pustil se 55 se mi zdi.

3g sem vzel zato, ker stalno berem na dveh koncih, na ipod touch in kindlu, in mi je fino da je sinhronizirano vedno, sicer pa mislim, da mi bo prav prisel tudi za Fb, na hitro mail kaj podobnega, ce si kje v tujini, ker naj bi bil tale 3g cisto zastonj.

zaenkrat pa nad kindlom cisto navdusen... prebral ze 3 knjige od kar ga imam... :-)

lp

hudirudi

Phantomeye ::

Jaz resno upam, da Amazon.com namerava pokrit vse stroške, ki jih bom imel z menjavo kindla. Danes me je namreč pošiljanje Kindla v Ameriko stalo 68EUR in to je najcenejša varianta (Express Saver);(

Bor H ::

Jaz imam pa še eno vprašanje glede Kindla na UK strani. Možnost imam ga naročit na UK naslov, kjer bi ga potem prevzel. Lahko z "slovensko" Viso naročim na UK naslov al morm prejemnika še dodatno gnjavit?

St235 ::

odvisno, a boš plačal direktno z viso ali preko paypala?

Bistveno je ali se lahko shipping adress razlikuje od billing address.

Phantomeye je izjavil:

Meni se je pa Kindle pokvaril.
V planu imam zadevo zamenjat. Celotne izkušnje bodo zapisane v tem postu in v postih, ki bodo sledili.

Vse skupaj se je začelo, ko sem bil zjutraj na vlaku in sem želel prebrat par strani. S slajdom sem Kindla želel zbudit iz spanja, ampak začuda se je osvežil samo spodnji del zaslona. Poskusil sem vse možno, a največ kar sem dosegel je, da je nedelojoči del prebledel, na delujočem pa so se pojavile horizonalne črte (vidno na zgornji sliki).
Klical sem na Amazon, kjer sva se s tipom na drugi strani linije 10 min matrala, da je dobil vse moje podatke (problem z mojim mailom je, da ga nikol ne znam razložit, še slovencu ne... in potem sva črkovala... itak sem zajebal pri črkah kot so a,e,s)

Možnosti zamenjave sta dve. Prva je, da vrnem na podlagi 30-day return policy. Pošljem zadevo na Amazon, oni mi dajo kupon v proti vrednosti in jaz kupim novega Kindla. Do sem kul. Potem pa pride v igro naša carina (bojda so par kindlov že menjali. Na začetku so jih spuščali v državo brez davka/carine. Itak naša država vidla biznis v menjavi blaga)

Druga varianta je pa, da mi oni računajo novega Kindla (to pomeni, da moram na viso naložit novih 160$) in mi ga pošljejo.
Jaz novinca vzamem iz škatle in vanjo vržem starega, nato pa pošljem nazaj na Amazon in oni mi vrnejo 150$ + poštnino iz moje strani)
Spet dva problema. Carino verjetno jaz krijem (vsaj tako so mi na UPS rekli). Moram poklicat Amazon in jih vprašat, če MOGOČE to celo oni krijejo. Drugi problem je pa... kaj če se pri drugi metodi, oni odločijo, da je napaka moja (čeprav nisem z njim ravnal nepravilno) in mi ne povrnejo keša in v bistvu plačam za 2 kindla?


Definitivno prvi način. Pri tem zateži naj ti amazon pisno potrdi, da gre za menjavo artikla. Ti spravi kopijo računov in potem poskusi na carini uveljavljat, da gre za zamenjavo pokvarjenega izdelka v garanciji in, da si že plačal uvozne dajatve. Mogoče bo šlo čez.

Drugače sta pa tehnično gledano oboje nakup novega izdelka za kar se plača carina. Carine ti pa zagotovo ne bo plačal amazon. ŠE za poštnino do ZDA se boš težko dogovoril. A ni bilo možnosti, dabi zadevo urejal preko Amazon.de ali .uk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

lambda ::

Če poznam nekoga, ki začasno stanuje v US in naročim Kindla DX na njegov naslov z mojo Viso, pa mi ga potem prinese sem brez embalaže v kufru (kao njegovega), ko gre na avion ... ali bo to šlo skozi brez davka in carine?

Bor H ::

Skorej sigurno bi, vzemi še ovitek (če za DXa obstaja) in bo izgledalo kot osebna pritljaga in nimajo kej tečnart.

c3p0 ::

Moralo bi it.

Phantomeye ::

Phantomeye je izjavil:



Definitivno prvi način. Pri tem zateži naj ti amazon pisno potrdi, da gre za menjavo artikla. Ti spravi kopijo računov in potem poskusi na carini uveljavljat, da gre za zamenjavo pokvarjenega izdelka v garanciji in, da si že plačal uvozne dajatve. Mogoče bo šlo čez.

Drugače sta pa tehnično gledano oboje nakup novega izdelka za kar se plača carina. Carine ti pa zagotovo ne bo plačal amazon. ŠE za poštnino do ZDA se boš težko dogovoril. A ni bilo možnosti, dabi zadevo urejal preko Amazon.de ali .uk?


Na customer support so mi lepo povedali, da mi bodo pokrili VSE stroške. Torej Customs taxes (carina & vse kar paše zraven)in seveda poštnino do Amerike, ki je bila v mojem primeru 70€. Poštnina iz Amerike pa stane zgolj 17€, ker ima amazon neko pogodbo z UPS-som.

St235 ::

+1 za customer support amazona, nimam kaj durgega reč.

Phantomeye ::

St235 je izjavil:

+1 za customer support amazona, nimam kaj durgega reč.


Mja. Edino na UPS mi ga trenutno nekaj serjejo. Morda paket še ni šel 'naprej', ampak tracking number pa definitivno ne deluje... in Amazon ga potrebuje :P

c3p0 ::

Rabi do kak dan da se updatea.

Wajsmiler ::

V petek sem na amazon.com naročil najcenejši Kindle, EU polnilnik, ovitek z lučko. Cca 250$ s poštnino.
Zadeva je bila že včeraj (ponedeljek) ob 7-ih na Brniku. Ob 10-ih so mi na e-mail poslali carinsko izjavo, ki sem jo takoj izpolnjeno faksiral nazaj.
UPS mi je paket dostavil danes (torek) v službo ob 10.30.
Carina: 53,08€.

Zdaj se filamo :D

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

Dej povej kako deluje tale ovitek z lučko, kot sem slišal je precej tako-tako.

Wajsmiler ::

Bor H je izjavil:

Dej povej kako deluje tale ovitek z lučko, kot sem slišal je precej tako-tako.

Nisem se še ubadal s tem. Iz desnega zgornjega vogala se sicer zadevo potegne ven, lučka pa vsaj pri dnevni svetlobi zgleda bolj boga kot ne...

Bor H ::

sej to, ne zgleda lih močna, pa še baterijo od kindla "nuca" (čeprov ok, ni lih problem avtonomija)
ko jo boš kej probal v temi poročaj

MorphlingSLO ::

Jaz sem ravno pred naročilom kindle in me resno zanima kako je z browsanjem na 3G. Sem prebral ta post in se je malo razpravljalo, nihče pa ni konkretno napisal. Ali se da brezplačno browsati po internetu na 3G?

Phantomeye ::

MorphlingSLO je izjavil:

Jaz sem ravno pred naročilom kindle in me resno zanima kako je z browsanjem na 3G. Sem prebral ta post in se je malo razpravljalo, nihče pa ni konkretno napisal. Ali se da brezplačno browsati po internetu na 3G?


Sicer ne vem kako je z omejitvami, ampak ce misliš kupit 3G samo zaradi browsanja, je to waste of money... ker je browser dost v kurcu. Je z mobitelom veliko hitreje in lažje... razen seveda, če veliko potuješ in nimaš dostopa do interneta. Je pa primarni namen 3G-ja za nakup knjig kjerkoli in the world (no, skoraj).

--

Pri Amazonu so že taisti dan naprej poslali zahtevo za refund 67 €urov, ki sem jih dal za vrnitev Kindla v ZDA. Še bolj smešno je pa, da se je nekdo zatipkal in mi bodo refundal 76 EUR.

MorphlingSLO ::

Ja v bistvu sm mislu kupit 3G zato da bi mel povsod (tudi v tujini) brezplačen dostop do interneta (in emaila). Predvsem bi uporabljal browser za emaile in pa če je kje na terenu treba dobit kakšno nujno informacijo z interneta, tko da tud če je slab browser, ali bi vsaj to šlo? (nisem imel namena na veliko browsat in kakšne zapletene strani obiskovat).

Me pa zanima če kdo ve kako je z pretvarjanjem PDFjev. Predpostavljam da lahko convertira samo PDFje pri katerih je pisava "računalniško prepoznavna", ker nekaj mojih PDFjev, ki bi jih rad bral na kindlu je v bistvu samo skenirana knjiga in je dejansko kot bi JPGje skupi dal pa shranu kot PDF. Kako bi se pol taki PDFji bral?

Pa še to k so eni pisal da ti lahko amazon brska po kindlu, a je to problem če bi mel kšno svojo knjigo v PDFju gor? Bi lahko mel probleme zaradi avtorskih pravic al le ne smejo jit tolk daleč?

c3p0 ::

Gmail in ostalo deluje, a e-ink zaslon je počasen, tudi browser je tehnološko za časom. Ne pričakuj neke FF 3.6 izkušnje. V sili je sicer boljše kot nič, a redno tega ne bi uporabljal.

Takšen PDF pač vidiš kot zaporedje slik, kot na PCju, nekih problemov s prikazom ni. Ne deluje pa resizanje fonta, slovar itd.

Amazon ne brska po kindlu.

Bor H ::

Ne brska več ;)

Wajsmiler ::

Lučka, ki se jo potegne iz originalnega ovitka, deluje. Stestiral v čisti temi in je okej. Zelo prebavljivo. Seveda ne nadomesti dnevne svetlobe. Opažam, da je lučka skoraj nujna tudi že pri slabši svetlobi (ne samo v temi).

Stestiral browser... Finance.si mi odpira brez problema. Browser ima tudi article mode, ki vrhunsko odpre posamezni članek brez oglasov. Kot da bi bral kindle knjigo.
Na facebook in gmail se mi ne uspe logirat.

Če 3G deluje zastonj povsod, potem mi je že žal, da sem vzel samo WiFi.

Stestiral tudi Calibre. Vrhunska zadeva. Sploh za časopise in revije (poleg seveda pretvarjanja in lažjega prenašanja knjig).

MorphlingSLO ::

Še nekaj me zanima, a zoom ima kindle? Ker zaslon ni preveč velik in bi za določene PDF datoteke pač uporabil zoom da bi bilo berljivo.

lurker ::

Na facebook in gmail se mi ne uspe logirat.
m.gmail.com ne gre?

Wajsmiler ::

lurker je izjavil:

Na facebook in gmail se mi ne uspe logirat.
m.gmail.com ne gre?

Na facebook se mi je uspelo logirat prek kindle bookmarksov.

c3p0 ::

gmail.com je meni deloval bp na DX.

Zoom ima, ponavadi zadostuje že rotacija, dx ima senzor orientacije, navadni ročno nastavitev.

Fadil ::

Zanima me, ali PDF lahko bereš normalno, ker imam precej knjig v PDF in veliko RADAR-jev?

c3p0 ::

Če je tekstni PDF (da niso le slike teksta), se knjigo splača najprej pretvorit s Calibre.

Sam še nisem naletel na kak PDF problem.

Fadil ::

Ni nobenih slik. Imam precej normalnih knjig v PDF, tako tujih kot SLO, ali v hrvaškem jeziku. Torej priporočaš da se ti PDF-ji najprej pretvorijo s Calibre v Kindle format in potem bo vse OK?:)

c3p0 ::

Nekaj takega ja. Calibre je tudi kar pameten in zazna ko priklopiš Kindle.

Fadil ::

Ko Kindle zazna Wi-Fi moraš vpisati geslo, če je omrežje zaklenjeno?

Gandalfar ::

@fadil: seveda (wifi).

PDF-je je nasplosno kar tecno pretvarjat v kindle format. Zaradi PDF-jev _ne_ kupovat Kindla, ker bos nezadovoljen.

Redkvica ::

Fadil je izjavil:

Ko Kindle zazna Wi-Fi moraš vpisati geslo, če je omrežje zaklenjeno?


Samo ob prvi prijavi v omrežje. Ob ponovnih prijavah v isto omrežje gesla ni več treba vpisovati.

MorphlingSLO ::

Jest sm mal lesen zgleda s temule Calibre :) A bi bil kdo tko dobr da bi mi napisal par kratkih napotkov kako nej pdf knjigo s calibre pretvorim pa pošljem preko maila na moj kindle. Hvala.

p.s.: Kaj morm pa pol na kindlu nardit da jo dol z maila poberem? Lih dons sm ga dobu pa ga mal tajčim :)

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Uporabi kabel :)

MorphlingSLO ::

Ne sej ni problem v kablu, to ni problema mi po kablu gor dajat stvari. Bolj me zanima kako točno se da convertirati knjigo iz pdf, pa mi je ne uspe spravit v AZW format.

Za tole čez mail pa vidm da bl ne bo, sm si dal na amazonu 0 za stroške pošiljanja pa sam mail nazaj dobim da si morm naštimat za plačvat. To pa ne mislm. A drgač kdo ve kolk kj pride da si preneseš kj preko kindle maila. Pa zakaj ti hoče računat tud če bi si preko wi-fi prenesu mi ni jasn.

Mavrik ::

Z desno klikni na knijigo, zberi "Convert -> Convert individually" ter kot output zberi "MOBI" format. Pa bo skonvertal. Potem pa samo z desno na knjigo "Send to device -> Send specific format to main memory -> MOBI".

Pa čez Wifi so vse te konverzije zastonj.
The truth is rarely pure and never simple.

itak37 ::

Za zastonj pošiljanje si pošlji na user@free.kindle.com

Bor H ::

Tale quote od prej me skrbi
Opažam, da je lučka skoraj nujna tudi že pri slabši svetlobi (ne samo v temi).


ima še kdo tako izkušnjo? je slabše berjliv kot recimo povprečen paperback? se namreč odločam za nakup in morem ta teden odcincat ;)

Mavrik ::

ima še kdo tako izkušnjo? je slabše berjliv kot recimo povprečen paperback? se namreč odločam za nakup in morem ta teden odcincat ;)


Ne ni. Sicer je ozadje mal temnejše (nekje barve recikliranega papirja), rabi pa enako svetlobe kot navadna knjiga.
The truth is rarely pure and never simple.

Bor H ::

Super, hvala. Pol pa sam še to pa (upam da) dam mir: original torbica mi je mal draga, je kdo primerjal z eno od tistih treh belkinovih, ki so na voljo?

MorphlingSLO ::

Ja meni so tudi torbice čisto predrage, se mi zdi 10-20EUR čist dost za en etui. A se pri nas dajo dobit?

Mavrik ::

Bor H je izjavil:

Super, hvala. Pol pa sam še to pa (upam da) dam mir: original torbica mi je mal draga, je kdo primerjal z eno od tistih treh belkinovih, ki so na voljo?


Na eBayu je gora različnih torbic po 5-10 funtov (+2 funta poštnine), karkoli hočeš.
The truth is rarely pure and never simple.

itak37 ::

Calibre sem instaliral, zgleda kar kul zadevščina, uporabno se mi zdi predvsem podpora Instapaper-ju (shranjuje internetne shrani za kasnejše offline branje) ter Google Reader, ki shrani RSS novice v ebook format. Naštimat se da tudi avtomatsko pošiljanje novic v ebook formatu na Kindle, v praksi bi to pomenilo da dobiš vsak dan sveže novice na Kindle.

Edino na kindle free email mi noče poslat knjig, ve mogoče kdo, kako to rešit?

BlonG ::

itak37 je izjavil:

Calibre sem instaliral, zgleda kar kul zadevščina, uporabno se mi zdi predvsem podpora Instapaper-ju (shranjuje internetne shrani za kasnejše offline branje) ter Google Reader, ki shrani RSS novice v ebook format. Naštimat se da tudi avtomatsko pošiljanje novic v ebook formatu na Kindle, v praksi bi to pomenilo da dobiš vsak dan sveže novice na Kindle.

Edino na kindle free email mi noče poslat knjig, ve mogoče kdo, kako to rešit?


1. Na Amazon.com (Manage My Kindle) moraš dodati email naslove iz katerih si želiš pošiljati datoteke na Kindle. (To je zato, da ti nekdo ne "spama" Kindla)
2. Calibre moraš pravilno nastavit za pošiljanje pošte (če imaš gmail, potem je enostavno, ker ti Calibre nastavi vse razen uporabniškega imena in gesla, ki ju sam vpišeš).

Tako uporabljam jaz - vsak dan sveže novice (RSS) na Kindlu.

BlonG ::

Sam sem kupil 3G različico ravno zato, da bom v tujini lahko občasno brskal po spletu in poslal/prebral kakšen mail - brezplačno. Na mobilniku je sicer brskanje lepše in v barvah, ampak plačljivo - sploh v tujini ;.)! Tako, da bom že po nekaj dneh v tujini "prihranil" 50$, kolikor je Kidnle 3G dražji od WiFi različice.

Brskalnik na Kindlu je pač takšen, kot je - kar sem pripravljen vzeti v zakup dokler je brskanje brezplačno. Urejanje bližnjic na brskalniku je daleč od "uporabniku prijazno", zato sem si uredil svoj dokument (HTML) ter ga pretvoril in poslal na Kindle. Vse bližnjice sem si naredil na "mobilne" verzije spletnih strani - kjer je to bilo mogoče (npr.: namesto http://www.rtvslo.si/, sem nastavil na http://www.rtvslo.si/pda). Tisti, ki uporabljate Facebook - nekje sem zasledil da je za Kindle potrebno uporabit bližnjico "touch***.facebook.com" - ne vem točno; stric Google bo vedel!).

Calibre mi vsako jutro pošlje novice iz RSS, kot knjige na "*@free.kindle.com" naslov, ki jih v domačem WiFi omrežju prejmem na Kindle zastonj. V tujini pa bom pač preko lastnih bližnjic brskal do novic.

Google mail, maps, reader - vse sem preizkusil na Kindlu v mobilni različici in deluje zadovoljivo. Nisem pa še preizkusil Google Docs.

Branje stripov deluje odlično - včasih je potrebno stripe pretvorit za Kindle (program Mangle). Dela Miki Mustra (Zvitorepec & Co.) so fantastična na Kindlu!! :-)
Malo več dela sem imel s stripi "Asterix", ker so v A4 formatu. K sreči je strip narejen tako, da se lahko ena pokončna stran = slika (A4 format); razreže na dve ležeči strani = A5 format. Kindle takrat držim ležeče in lepo prebiram strip.
V osnovi je za Kindle potrebno strip pretvorit v zaporedje sivinskih slik velikosti 800×600 px. (Pomanjšat ali povečat, da se doseže ta dimenzija.) Nato pa preklopit v FullScreen mode in uživat v branju.

Šumniki delujejo brez težav - tako v PDF, kot MOBI datotekah. Na Kindlu pa ne moreš vnašati šumnikov. Motilo me je, ker imam zbirke (Collections) urejene po jeziku (npr.: Angleske knjige), pa sem na spletu našel program "Kindle collection manager". Program namestiš na PC, priklopiš Kindle, nato pa urediš zbirke po mili volji, ter spremembe preneseš na Kindle. Tako imam sedaj "Angleške knjige") ;-)

Posegel sem še v programsko opremo, tako da sem slike "Screensaver" zamenjal z lastnimi, kjer na katerih so še moji kontaktni podatki, v primeru da bi Kindle kdaj kje pozabil/izgubil - optimistično pričakujem, da mi ga bo pošten najditelj v tem primeru vrnil. :-)

Aja, še to: torbico sem naročil skupaj s Kindlom - črna "Belkin Pleated Kindle Sleeve". Malce oblazinjena in bi naj bila trša na tistem delu, kjer je zaslon Kindla. Ima poseben žep za USB kabel in električni adapter. Pred padci bo Kindle povsem zadostno varovala.

To so moje izkušnje po tednu dni "igranja" in branja na Kindlu. :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BlonG ()

itak37 ::

Thx, sedaj sem si usposobil tudi pošiljanje na email.

Je pa Kindle zelo uporabna naprava, če kdo še okleva z nakupom, priporočam...

Gandalfar ::

Ce se kdo sprasuje glede padcev .. zdaj po ene mesecu sem tale 3G kindle za parkrat vrgel po tleh in je lepo odskocil in ni bilo nobenih problemov. Se vidi, da je samo veliko kos plastike :)

MorphlingSLO ::

Samo to da pa kindle 3 nima številk na tipkovnici jim pa res zamerm, še posebej zarad tega, ker kindle 2 jih ima. Velikokrat bi res prišle prav, ker vpisovanje številk preko gumba za znake je zmudno in sploh neprijazno.

Je pa to bolj kot ne edini minus kindla, nasplošno sem zelo zadovoljen, sam to pa res, a bi blo tolk težko dat še par tipk za številke, placa je dost na ohišju...

Zgodovina sprememb…

MorphlingSLO ::

A ma kdo kakšne izkušnje glede lučk za kindla? Nameravam eno kupit, pa bi rad neki da je v redu, mal sm že gledal pa kokr sm opazu so vse na baterije. Bi blo fajn (če sploh obstaja taka), da bi mel eno k bi se kr na usb od kindla prklopla pa od tem mela štrom, ker baterije menat, še posebej ker imaš vir elektrike pri roki se mi zdi nesmiselno.

Bor H ::

Lahko vzameš tisto original od amazona, maš še fajn ovitek pol! Wajsmiler jo ma tko da pobrskaj po vrhu te strani :)
««
3 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215477 (1580) bralnik98
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15142978 (24278) AgiZ
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222412 (15469) ales85
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13428864 (22119) trnvpeti

Več podobnih tem