» »

Amazon Kindle

Amazon Kindle

««
15 / 26
»»

St235 ::

mgoče ti toucha ni pustilo naročit zato:
Currently unavailable.
We don't know when or if this item will be back in stock.

Mislim, da odkar imajo paerwhite, navadnih touch sploh ne bo na voljo.

ZaphodBB ::

Je pisalo, da je na zalogi - ravno to mi je čudno.

Poleg tega kot sem rekel, ni šlo naročit vanilla Kindle artikla, kjer je na sliki črna naprava. Medtem, ko artikel kjer je na sliki siva naprava je pa šel skozi. Tudi napaka ni bila "this item is out of stock", temveč je jasno pisalo da ne dostavljajo na mojo lokacijo.

Sem na liniji z Amazon supportom, ki trdi da bi moral dobit tudi Paperwhite Kindla. Tako, da go figure. Zaenkrat je na poti običajen Kindle, čim se bo dalo pa naročim še Paperwhita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

yayo ::

Sem bral zjutraj, da tudi v ZDA zadnje dneve forsirajo sivi Kindle, pa nikomur ni jasno zakaj, oziroma, če gre za letošnji ali lanski model. Drugače pa je na račun PW mali milijon pritožb, samo pocekirajte forum na Mobileread portalu.

Okapi ::

A lahko en kratek povzetek pritožb?

O.

awy ::

yayo je izjavil:

Sem bral zjutraj, da tudi v ZDA zadnje dneve forsirajo sivi Kindle, pa nikomur ni jasno zakaj, oziroma, če gre za letošnji ali lanski model. Drugače pa je na račun PW mali milijon pritožb, samo pocekirajte forum na Mobileread portalu.


najbrž je lanski model, pa ga je treba v promet spravt, samo valda je paperwhite bolj zanimiv, potem je treba pa take poti ubirat

yayo ::

Okapi je izjavil:

A lahko en kratek povzetek pritožb?

O.


The detractors say that the new lighting system is uneven, with flares and dark patches at the bottom of the screen where the light enters. Worse, many users report rainbowed discolouration in the so-called white background, with pink and blue shading most common.

Pa marsikdo pravi, da so črke manj ostre navkljub višji resoluciji, verjetno zaradi dodatnega optičnega sloja za razpršitev svetlobe. Kot ponavadi so nekateri američani zamenjali po 4-5 kosov in na koncu ugotavljajo, da je bil prvi še najboljši. Kobo Glo je baje glede osvetlitve veliko boljši ampak oddaja premočno svetlobo tudi pri najnižji svetilnosti, ki je tako moteča, da ga v temi naredi skoraj neuporabnega.

Okapi ::

Se pravi bom še nekaj časa ostal pri navadnem Kobo touchu.;)

btree ::

govorite o paperwhite? imam kindle 4, razmisljam o paperwhite, ker vecinoma berem ponoci.

.:joco:. ::

Ravno dobil paperwhite.
Omenjenih težav ne zaznam.
V čisti temi nisem probal, ampak meni se zdi da ko daš sliderček za osvetlitev na 0, da sploh ni nobene osvetlitve.
Za ostrino ne vem, ker nimam primerjave zraven. Bom probal zvečer, ko jo bom imel.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

yayo ::

Za info/razprave o Kindllih (velja tudi za vse ostale e-readerje) je verjetno Mobileread forum najboljši naslov.

Če lahko sklepam po sporočiu enega od uporabnikov se je Amazon resneje začel ubadati s kontrolo kvalitete PWjev. Verjetno tudi v pričakovanju lansiranja izdelka na mednarodnem tržišču, zna biti, da so bili američani "beta testerji".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

btree ::

@.:joco:.
kako se obnese ponoči?

.:joco:. ::

Torej, v čisti temi, ko je slider čisto na dnu, še vedno oddaja nekaj svetlobe. Ampak izjemno malo. Mi je ubistvu bolj ugodno, če slider osvetljenosti ni čisto na dnu, tudi v čisti temi. Bom pa povedal še po kakem mescu, ko probam večkrat dalj časa v temi brat.
Tiste zgoraj omenjene lise so vidne ko je slider osvetljenosti čisto na dnu ali pa čisto na vrhu. Sam jih sploh ne bi opazil, če jih ne bi iskal. Skratka, ne moti.
Resolucija je opazno boljša, kot pri prejšnjih modelih (primerjano s keyboard verzijo). Pixlov ne vidiš. Priporočajo branje na polni osvetljenosti tudi pri dnevni svetlobi, da je bela res bela. Kontrast je super.
Drugače pa izjemno lahek, tanek in odziven. Z eno roko zlahka bereš in listaš naprej.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: .:joco:. ()

Okapi ::

Se pravi ta "papirnata belina" je dosežena predvsem zaradi osvetlitve, ne zato, ker bi bil sam zaslon bolj kontrasten?

O.

.:joco:. ::

Možno ja.
Ampak kontrast je na koncu večji. Tudi črna je bolj črna.

Tlele se pogovarjajo tut o njem: http://bitni.dulmin.si/2012/11/09/008-t...
Začne pri cca 5:45
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: .:joco:. ()

tx-z ::

Zakaj bi pa hotu met osvetlitev čez dan? Men je lih to fora kindla da ni osvetljen da zgleda bl kt naravno..kt obična kniga...(razn pač v slabših svetlobnih pogojih bi res prou pršlo)
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

.:joco:. ::

Točno tako tut je. Zgleda "naravno" oz "kot knjiga", tut pri polni osvetlitvi. Nič v primerjavi z LCD/amoled ipd. V svetlejših prostorih je pač bolj kontrastno, v temnejših pa ne rabiš dodatne osvetlitve.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

mtosev ::

a bo kindle fire kdaj na voljo v preostali evropi? mislim predvsem na slovenijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

AgiZ ::

Lahko kdo Kindle paperwhite naroci v Slovenijo? Sem ga sedaj poskusil, pa mi javi

AgiZ je izjavil:

Kindle Paperwhite, 6" High Resolution Display with Built-in Light, Wi-Fi cannot be shipped to the selected address. To purchase Kindles available to you, please visit the Kindle product page on Amazon.com (intl.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgiZ ()

.:joco:. ::

Na amazon.co.uk ga lahko naročiš preko izanglije.com.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

genesiss ::

Ali pa iz Nemčije na avstrijsko pošto. Poštnine ni - pride 130EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

AgiZ ::

opa, tole mi je pa zanimivo. Kako pa narocim na avstrijsko posto?

genesiss ::

Poštnoležeče. Primer za pošto v Bad Radkersburgu:

Ime Priimek
Hauptplatz 17 (POSTLAGERND)
8490 Bad Radkersbur
Österreich

Plačaš pa 1€ ko dvigneš paket.

AgiZ ::

Sem nasel tole, ki mi bolj odgovarja. Kako dolgo pa imajo ta paket pri sebi preden ga vrnejo?
Verjetno se moras identificirati z OI da prevzames paket, ne?

Ime in priimek
Südbahngürtel 7 (POSTLAGERND)
9020 Klagenfurt
Österreich

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgiZ ()

genesiss ::

Mislim da držijo 15 delovnih dni. Jaz nisem potreboval osebne, le povedal sem ime.

bojsi ::

genesiss je izjavil:

Poštnoležeče. Primer za pošto v Bad Radkersburgu:

Ime Priimek
Hauptplatz 17 (POSTLAGERND)
8490 Bad Radkersbur
Österreich

Plačaš pa 1€ ko dvigneš paket.


A tole zanesljivo deluje? Si kindla na ta način nabavil pred kratkim?

genesiss ::

Ja, prejšnji teden sem nabavil navadnega (za 79€).

mevden ::

naročil bi kindle paperwhite iz anglije.
ta opcija z avstrijsko pošto mi je zelo zanimiva.

kako pa veš kdaj pride tja?

pri nas bi pustili obvestilo, kako pa to deluje v avstriji?

genesiss ::

Amazon ima tracking in ti tam piše. Naročiš pa iz nemškega in ne iz Anglije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

yayo ::

Malček gledam oglase na Bolhi pa na evropskem Ebayu in ne vem, če se smejat ali jokat. 10 minut od kjer živim imajo v trgovini najnavadnejši NOVI Kindle za 80€ (+2 leti Amazonove garancije), tukajšnji modeli pa bi hoteli za rabljeno robo od 100-110 € navzgor. Na Ebayu je po možnosti še hujše, Kindle Touch, ki se več ne proizvaja in, ki je stal 129€ se, rabljen, prodaja za +100€. Ko bo v mesecu, dveh prišel novi Paperwhite za 129€. Narobe svet... 8-O

Ales ::

Na žalost precej slovnceljnov ne živi 10 min od take štacune, kar je vzrok za tako stanje v naših malih oglasih. Kar je velika škoda, super bi bilo, če bi bil Kindle tudi fizično na voljo pri nas. Zgleda pa da se prodajalci na Bolhi osredotočajo na kupce, ki ne kupujejo iz tujine.

Po mojih izkušnjah pa na eBay-u kar dobro deluje prosti trg, oz. doseganje realnih tržnih cen. Zdaj že nekaj časa nisem gledal Kindla ampak če je tako kot praviš, to pomeni da rabljeni Kindli še vedno dobro držijo ceno. Ko sem jaz kupoval Kindle 3 (AKA "Keyboard"), je bila situacija podobna.

Latex ::

bojsi je izjavil:

genesiss je izjavil:

Poštnoležeče. Primer za pošto v Bad Radkersburgu:

Ime Priimek
Hauptplatz 17 (POSTLAGERND)
8490 Bad Radkersbur
Österreich

Plačaš pa 1€ ko dvigneš paket.


A tole zanesljivo deluje? Si kindla na ta način nabavil pred kratkim?



Kako to deluje? Obstaja kaka spletna stran?

yayo ::

Ales je izjavil:


Po mojih izkušnjah pa na eBay-u kar dobro deluje prosti trg, oz. doseganje realnih tržnih cen. Zdaj že nekaj časa nisem gledal Kindla ampak če je tako kot praviš, to pomeni da rabljeni Kindli še vedno dobro držijo ceno. Ko sem jaz kupoval Kindle 3 (AKA "Keyboard"), je bila situacija podobna.


Na žalost to pomeni, da na splošno Ebay za nas "slovenceljne" ni zanimiv, ker ponavadi poštnina dvigne ceno rabljene robe na novo nove in se torej bolj splača kupiti novo. Jaz sem svoj štiri mesece star Touch prodal za 120EUR (z etuiem vrednim 20EUR), nov je bil 129EUR
Sedaj pa imam tole igračko:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Ales ::

Zgleda kul!

Če se prav spomnim me je Kindle 3 z originalnim usnjenim etuijem z lučko prišel cca. 155 EUR, rabljen, preko eBay-a v Veliki Britaniji, s poštnino vred, julija letos... Mislim, da je nov preko Amazona s tem etuijem takrat prišel cca. 220 EUR, s poštnino in DDV vred. Mal mam že meglen spomin glede cen.

Poštnina zna biti kar problem, ampak z nekaj potrpljenja sem do sedaj še vedno našel prodajalca, ki nima preveč navite cene... Če pa je izdelek cenejši, potem res poštnina včasih toliko dvigne ceno, da se ne izplača.

Sicer pa se mi še vedno zdi da je bil odličen nakup, gleda na število na njem prebranih knjig in da mi je užitek brati na einku (papir je še vedno zakon, ampak meni je dovolj blizu). Zaenkrat niti ne razmišljam o menjavi... Ko odpadejo vsi gumbi, mogoče :D

yayo ::

No jaz sem Kindla prodal kmalu po nakupu dlančnika in zelo hitro ugotovil, da na dlančniku nisem sposoben koncentrirano brati več kot 15-20 minut, enostavno ne gre, bodisi zaradi lcd ekrana bodisi zaradi dejstva, da so na isti napravi spletni brskalnik, mail odjemalec, chat client itd. Tako, da sem prodajo kmalu obžaloval in nabavil nov bralnik, tokrat odprtega tipa (v smislu, da ni vezan na nobenega prodajalca/založnika), ki podpira neverjetno število formatov pa še zelo dobro osvetlitev ima. Ni pa s Kindlom bilo čisto nič narobe, nasprotno, posebno kar zadeva slovarjev nima konkurence.

Fadil ::

Verjetno je bilo že napisano, pa vseeno. Imam precej e-books (Pdf ), ki mi jih je na računalniku brati zelo neudobno itd... Zanima me, če kupim Kindle, jih lahko nanj naložim in berem?

Lep pozdrav

Gandalfar ::

Ja, vendar se slabo berejo, ker nimas reflowinga besedila.

Fadil ::

Kaj naj bi bilo najbolj primerno za Pdf?

Gandalfar ::

7" ali pa 10" tablica.

dr.Akula ::

@Gandalfar A naj nebi bila zadeva kot je recimo Kindle Paperwhite narejena točno za branje e-knjig in nič drugega?
Pa a mi lahko prosim še v enem preprostem stavku razložiš kaj je reflowing in zakaj je pomemben? (sem iskal sicer ampak ne razberem točno kaj naj bi to bilo :)
ni podatka

genesiss ::

Pomemben je, ker se ti text lepo razporedi po ekranu in ti ni treba skakat sem in tja medtem ko bereš.




 no reflow

no reflow

 reflow

reflow

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

yayo ::

Fadil je izjavil:

Verjetno je bilo že napisano, pa vseeno. Imam precej e-books (Pdf ), ki mi jih je na računalniku brati zelo neudobno itd... Zanima me, če kupim Kindle, jih lahko nanj naložim in berem?

Lep pozdrav


Če bereš barvne pdfje z veliko slikami potem zagotovo 10' tablica, če pa so pdfji v glavnem tekstovni potem pride v poštev ONYX BOOX M92 Podpira reflow in tudi zapiske v pdfjih, sodeč po diskusijah tule ga uporablja lepo število ljudi, tudi akademikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

St235 ::

Če gre za tekstovne pdfje potem tudi kindle nima večjih težav, če jih spustiš skozi calibre. Problem so PDFji, ki so scani, ali pa imajo veliko slik.

dbevfat ::

Pretvorbe iz pdf v ebook formate sicer delujejo, ampak rezultati so mešani, občasno celo neuporabni.

Prav tako reflow ne zagotavlja dobre izkušnje branja PDFa, niso samo slike problem, temveč tudi razporeditev besedila, stolpci, itd. PDF je pač tak format, ki se trudi zagotoviti tudi obliko, ne samo vsebino, kar hodi tukaj narobe.
nvr2fat

Fadil ::

Kateri Kindle pa je trenutno Best Buy? Mislim pa samo na branje knjig in 3G ni potreben...

yayo ::

Imaš samo dva Kindla, osnovnega (79EUR) in osvetljenega Paperwhite (129EUR), ki pa zaradi velikega povpraševanja še ni dobavljiv, baje po 25 decembru. Oglasi katere vidiš na Bolhi ti večinoma skušajo prodati osnovnega (po možnosti letnik 2011, baje so letos izboljšali kvaliteto displaya) za več kot 100EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Fadil ::

Kaj pa glede na velikost? Katerega najbolj priporočate? Nakup na ebayu mi ni problem.

Bor H ::

Poglej tukej primerjavo: http://www.amazon.com/gp/product/B007HC...
Jaz imam Keyboard in nimam niti najmanjših planov ga menjat, če bi pa danes kupoval bi verjetno vzel "običnega", torej tistega najcenejšega. Mislim pa da se razlikujejo tudi v tem ali imajo zvočnik in audio out, če ti to kej pomeni - njegov sintetičen govor je kar zanimiv.

St235 ::

Bolj kot sintetični govor, meni audio out pride prav za audibooke.

Tina Floyd ::

Mene zanima, ali Kindle podpira šuminke ali ne? Pa še kako dobro sprejema knjige, ki niso kupljene v Amazon trgovini, ampak so pobrane s spleta ali pač kakorkoli pridobljene?
Ali se v Sloveniji sploh v kakršnikoli trgovini da kupit najosnovnejši Kindle, tisti za cca 80€?

Ales ::

Kindle preverjeno podpira šumnike. Kako dobro sprejema knjige je odvisno samo od njihove vrste, torej tipa datoteke, in na noben način od tega, kje so bile pridobljene. Z drugimi besedami, dobra Kindle zbirka, pobrana z neta, bo delala brez težav.
««
15 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215496 (1599) bralnik98
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143165 (24465) AgiZ
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222500 (15557) ales85
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13428966 (22221) trnvpeti

Več podobnih tem