» »

Amazon Kindle

Amazon Kindle

««
14 / 27
»»

genesiss ::

Nekak mi je ratalo priti do: http://www.amazon.com/dp/B005890FSK?cou... :)

Je pa dražji. Pride 220€.

Items: EUR 156,26
Shipping & Handling: EUR 17,34
Total Before Tax: EUR 173,60
Estimated Tax To Be Collected: EUR 0,00
Import Fees Deposit EUR 46,54

lmorgh ::

ja, ampak to je stari 3g touch.
počakaj do četrtka, pa boš videl. če ne drugega, znajo na ebayu past cene, ker bo nov na trgu.

genesiss ::

Bom počakal, se mi ne mudi.

St235 ::

3g touch je imo zgrešena investicija, ker je 3g uporaben samo za wikipedion in amazon store.

dbevfat ::

St235 je izjavil:

3g touch je imo zgrešena investicija, ker je 3g uporaben samo za wikipedion in amazon store.

Pa za Amazone store. Pride prav. Za brskat si itak ne želiš uporabljati Kindla, tako da nisi zelo prikrajšan.
nvr2fat

St235 ::

St235 je izjavil:

3g touch je imo zgrešena investicija, ker je 3g uporaben samo za wikipedion in amazon store.


?????

Predvsem pa za amazon store in wikipedio ni vredno plačt 50€ več. Medtem ko keybord verzija te omejitve nima. Za brskat si pa še kako želiš uporabljat kindla ko si sredi xy vukojebine in imaš brezplačen internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

genesiss ::

Aja? Kako to da na Keyboardu ni teh omejitev? Meni je kul če bi se dalo maile pogledat.

St235 ::

Bo treba amazon vprašat:)

Keyboard 3g nima omejitev glede spletnih strani. Problem je edino v tehničnih omejitvah einka in brskljlanika. Tako se zadeva nikakor ne obnese za kakšne spletne strani z flash/multimedijo itd. Se pa super obnese za emaile, bloge, forume itd. Brez večjih zapletov se da tudi kak hostel rezervirat in podobne fore. Iz izkušenj mi je še vse strani prilagojene za mobilne telefone čisto lepo odprl.

Seveda ne odtehta smartphone ali dejanskega računalnika po funkcionalnosti, sam po drugi strani je pa zadeva popolnoma zastonj praktično kjerkoli na planetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kuglvinkl ::

Me prav zanima, kakešn bo refresh. Sam upam, da višjo ločljivost, nekakšno osvetlitev, touch, malo obljši browser. Me skor ne bo mikala tablca več.

kofein ::

Kindle PC na kindle SYC

Imam kup knjig na Kindlu in PCju. Rad bi dosegel naslednje:

- da knjige s PCja prenesem na Kindle,
- da odvečne knjige na Kindlu izbrišem,
- in da obstoječe knjige na Kindlu dam v Collections.

Idealno bi bilo, da bi vse to naredil na Kindlu PC in potem Syncal na Kindla.. A to očitno ne deluje.. Ali sploh obstaja kaka možnost, da se Kindlove stvari uredijo na PCju.. Gre seveda predvsem za Collections, ker dodajanj in brisanje knjig vem da lahko delam direkt v mapi Documents na Kindlu..

Ali ni drug kot da se to opravi direkt na Kindlu..

Gandalfar ::

Tole: http://www.mobileread.com/forums/showth... v Calibre, kindla priklopis preko USB kabla na PC-ja.

kuglvinkl ::

Kako prepričam Kindal, da bom lahko gledal jpg?

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

kuglvinkl ::

Slabo vidim?

Bor H ::

1.Plug your Kindle 3 into the computer with the USB.
2.Open the Kindle drive that is now in your displayed with your removable drives, in the root (i.e. not in another folder) create a folder called "pictures" within that folder you can create a number of other folders (think of them as collections), then add your images/pictures to this (or these) folders. I've only tried Jpegs and they work fine.
3.Once finished safely unplug the Kindle and then press "alt" and "z" on the homescreen, this will refresh the screen and add your new folders.
4.Click on the folder/collection and Image Viewer should launch.
5.Once in the viewer the following control options are available:
f = full-screen
q = zoom in
w= zoom out
e = reset zoom
c = actual size
r = rotate
nav controller = pan

Po tem (ali zelo podobnem) postopku sem sam to naredil in je bilo dokaj brezveze, v vednost :)

genesiss ::

Kupil bi nov Kindle, Paperwhite v Ameriki (tam konec novembra).
Ker je cena nižja od 150€ se carina ne plača, plača se le davek (20%).

Zanima me:
1. Ali plačam davek tudi v Ameriki? Če ne, kakšna je procedura da dobim ta denar nazaj.
2. Ali se da te Kindle kupiti v fizičnih trgovinah in ne le preko Amazona?
3. Ima "special offers" kindle kakšne omejitve glede delovanja pri nas?

Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

medenko ::

saj ne pošiljajo v SLO.

genesiss ::

genesiss je izjavil:

v Ameriki

Gandalfar ::

1. Ja, ce ga narocis lokalno placas state tax, ki je odvisen od drzave do drzave.
2. Tezko oz. sele kasneje, ko nehajo bit online razprodani.
3. Prejsnji ni imel.

genesiss ::

Gandalfar, hvala.

alphasaphir ::

so že kaj izboljšali branje pdfov?

Gandalfar ::

Kaj te pa moti? Majhen screen je majhen.

.:joco:. ::

A to gre, če kolegu naročim kindle iz amazon.co.uk na njegov naslov, on pa meni v slo?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Gandalfar ::

Kaj hoces narest?

.:joco:. ::

Kindle iz Anglije. Predvidevam da je ceneje, če ni carine?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Bor H ::

Ja, če imaš nekoga v angliji lahko brez problema naročiš, vsaj meni je uspelo ko je izšla tretja generacija.

yayo ::

.:joco:. je izjavil:

A to gre, če kolegu naročim kindle iz amazon.co.uk na njegov naslov, on pa meni v slo?


Angleška cena je enaka nemški, italijanski itd. Kupi, kjer je nižja poštnina. Če kupuješ Touch imaš enega 10 mesecev starega na Bolhi za 90 evrov. Moje je star 3-4 mesece in razmišljam, da bi ga prodal za 120€ z ovitkom in adapterjem za polnjenje skozi vtičnico. Kupil sem tablico pa trenutno Kindle vidi bolj malo "akcije".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

St235 ::

.:joco:. je izjavil:

Kindle iz Anglije. Predvidevam da je ceneje, če ni carine?


Kindle te v angliji te pride kakin 20€ manj kot ameriški z DDV.

btree ::

a niso tisti na nemškem amazonu z nemškim jezikom? jaz razmišljam o zamenjavi kindle 4 s paperwhite (večinoma berem ponoči).
še ena zanimivost, prihaja izredno poceni ebralnik

yayo ::

Jezik izbereš, ko ga prvič zaženeš ali v nastavitvah, nima veze kje si ga kupil. Nekaj drugega mene moti, ker ga imam registriranega na ameriškem Amazonu mi ne dovoljuje, da bi kupoval knjig v italijanščini na italijanskem Amazonu. Zahteva, da svoj account preselim na italijanski Amazon (zaradi zaščite avtorskih pravic, ki so vezane na regije), potem pa bo seveda problem, če bom hotel spet kako knjigo kupiti iz ZDA. Ne ljubi se mi jajcat s tem. Drugače pa, če mi rata mojega Kindla dobro prodati razmišljam o temu kitajcu, ki ima osvetlen ekran, paperwhite display z izboljšano resolucijo, slot za kartico in podpira vse možne formate vključno z reflowanim pdf. Naj bi izšel novembra.

btree ::

v čem pa naj bi bil ta boljši od kindle paperwhite?

yayo ::

Saj ni, da navijam za enega proti drugemu, meni je le pri BOOXu privlačno, da podpira .epub format, ki je v Evropi najbolj razširjen (tudi v spletnih knjigarnah in knjižnicah), medtem, ko Kindle podpira v glavnem Amazonove formate, ker ga Amazon pač prodaja zato, da bi sebi naredil biznis s prodajo knjig. Podpora za pdf naj bi bila boljša kot pri Kindlu (ne verjamem dokler se ne prepričam na lastne oči), mamljiva je tudi reža za razširitveno kartico. Je pa res, da nič ne vem o kvaliteti izdelave te kitajske zadevščine, če bo slabo sestavljena, če bodo komponente opdpovedovale ipd se bo izkazala za nateg, posebno ker je Amazonova podpora na nivoju, moji kolegici so npr zastonj zamenjali počen displaj.

btree ::

jaz tudi ne navijam za enega ali drugega, pri kindlu pa epub ni problem, ker se da prav lepo pretvoriti v .mobi s calibrom.

St235 ::

ČE moram zbirat med kindlom in no name kitajskim izdelkom za isto ceno, to pač ni izbira.

yayo ::

btree je izjavil:

jaz tudi ne navijam za enega ali drugega, pri kindlu pa epub ni problem, ker se da prav lepo pretvoriti v .mobi s calibrom.

"Prav lspo" morda ni najboljši izraz. :) Tudi sam konvertiram (Calibre, Kindle Preview, Mobipocket Creator) pa so od časa do časa prav hecni rezultati. Npr bereš knjigo in kar naenkrat ugotoviš, ki da je poglavja razmetalo po dolgem in širokem, ampak ok, ne moreš imeti vsega...

St235 ::

Vsekakor je native podpora formatu dosti boljša alternativam kot je Calibre. Samo od kar imam kindla mislim, da sem Calibre rabil zgolj 2-3x, pa še to ko sem prenašal *.cbr. Ni se mi še zgodilo, da amazon ne bi imel knjige v *.mobi.

Okapi ::

Ja, če vse knjige kupuješ pri Amazonu, je Kindle seveda najboljša izbira. Če jih loviš vsepovsod po netu, pa mogoče niti ne. ;)

Latex ::

Gledam na Amazon international, in stane Kindle (najcenejša varianta) 89$. Koliko bi me toraj prišel skupaj z poštnino in vsem potrebnim?

genesiss ::

Dodaj v košarico in nadaljuj nakup. Pred potrditvijo ti izpiše celoten znesek, skupaj z dajatvami.

Okapi ::

In ni se treba bati, da boš šel predaleč in robo kupil, ker lahko vedno takoj storniraš nakup.;) Moraš pa biti prijavljen, z naslovom in številko kreditne, drugače ne prideš do končne cene.

O.

genesiss ::

So dodali "esitamte shipping and tax" še pred checkoutom. Tako pride:

$89.00 Items
$20.98 Estimated Shipping & Handling 
$109.98 Total Before Tax
$0.00 Estimated Tax To Be Collected
$28.27 Import Fees Deposit
$138.25 Estimated Order Total


Na bolhi maš tudi enega, za 119EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Latex ::

Kot sm se bal se tole precej podraži ja. A v normalnih štacunah ga prodajajo? V Nemčiji denimo?

Bor H ::

Videl sem ga v Franciji v enem od njihovih "Big Bangov" tako da ja, se dobi. Cene v tujini pa preveri kar na lokalnih Amazonih.

yayo ::

Modeli 2011 se dobijo v Italiji v Unieuro štacunah. Žal cene še niso znižane. Za Kindle Touch marsikdo pravi, da ima lepšo "sliko" kot Paperwhite pri izključeni backlight osvetlitvi, tako da je povečana resolucija na PW mogoče samo marketinška fora (razen morda pri ekstremno majhnih fontih). Italijanski Amazon je ceno za Touch 2011 znižal na 90€ za teden ali dva, ko se je govorilo, da bo PW prišel v Evropo Novembra. Potem, ko so datum izida(samo za prednaročila, ostali čakajo na 2013) prestavili na December se je cena dvignila na 110€. Ne pošiljajo medanrodno.

Okapi ::

Drugače se pa v bolje založenih štacunah po Evropi dobi tudi Kobo Touch in/ali Sony PRS-T2 za 100 evrov, ki afaik nič ne zaostajata za osnovnim Kindlom (in med drugim podpirata več formatov kot Kindle).

O.

yayo ::

Kobo Glo v knjigarnah Mondadori (kjer ga niso še razprodali) po Italiji za 130€.

ZaphodBB ::

Kaj delam narobe, da mi prek Kindle International stora ne pusti naročit?

Katerikoli Kindle izberem, mi na začetku napiše vse ok (izbrana država uporabe, vse). Pri checkoutu mi pa zajoka, da na izbrani naslov ne pošiljajo.

WTF? Kako se prebijem čez to neumnost?

cebelar123 ::

ebay

St235 ::

Čudno, meni pusti normalno naročit (sem naročal za darilo dva dni nazaj).

Si ziher da si na kindle international verziji? za international store namreč še nisem slišal.

Kot drugo si slučajno probal naročit special offer? tega namreč ne pošiljajo izven ZDA.

za ebay bi se odločil kot last resort, ker ne vem kako pri amazonu obravnavajo garancijo v takih primerih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ZaphodBB ::

Na tej strani pravi banner "Live outside the U.S.? Kindle is available to ship outside of the U.S. from this page."

Z one strani pa ničesar ne morem naročit. V splošnem je tale Amazon en nepregleden kup govna.

Sedaj mi je ratalo z "navadnim kindlom" prit do checkouta, naziv artikla je "Kindle for international shipment". Zanimivo je, da Kindle Touch for international shipment mi pa ne pusti checkoutat. Fail.

p.s.: Evo uspelo mi je naročit najbolj običnega Kindla. Zanimivo je, da mi ni uspelo naročit artikla s črnim Kindlom na sliki, uspelo mi je pa naročit onega s sivim. Btw. Oba sta imela isti opis in pripis "For international shipping".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()
««
14 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215514 (1617) bralnik98
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143304 (24604) AgiZ
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222583 (15640) ales85
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13429053 (22308) trnvpeti

Več podobnih tem