» »

Linux + isdn pro TA = ne dela?

Linux + isdn pro TA = ne dela?

SeTAr ::

V linuxu (mandrake 9) mi nikakor ne uspe usposobiti mojega modema (USR ISDN Pro TA - usb) da bi internet povezava delala tako kot je treba...
Modem mi je sicer uspelo usposobit, tudi poveze se na internet in vse (vsaj pokaze, da je povezan in steje cas), vendar povezava potem sploh ne deluje, ne morem niti pingat nikogar...
V glavnem me zanima kako bi lahko linuxu dopovedal, da hocem uporabljat tiste AT ukaze iz winsow, ki delujejo, oz. ce je kje drugje kaksen hakeljc.

dr.J ::

Lastnih izkušenj nimam, ampak kolikor mi je znano, ta modem dela v Linuxu brez težav. Saj tudi tebi dela. Verjetno uporabljaš kppp; tam lahko nastaviš AT string po želji. Pa določi, da se IP, DNS ter GW nastavijo samodejno.

Ali imaš aktivno mrežno kartico v mašini?

SeTAr ::

>Ali imaš aktivno mrežno kartico v mašini?

Tnx, problem rešen:D

Ziga Dolhar ::

Moja rešitev problema: USB kabel ven, serijski kabel not :).

SeTAr ::

V mojem primeru to ni pomagalo :\

footprint ::

Poslušaj Zigga! Tudi jaz mam ta modem in USB tudi pod Windowsi ne dela najbolje. Sedaj ko mam pa Serial (COM1) kabel pa dela ko šus. In sem prepričan, da ne bom dobu ravno trajne ko bom zalafal svoj REDHAT.

LP

cekr ::

Če ti je 64/128 kbs kot šus, pol pa verjetno ne veš, kaj je prava hitrost.

Drugače pa ta modem deluje v linuxu čisto OK .

footprint ::

Res je ne vem. Doma sem bil do sedaj priklopljen na analogno linijo. Sedaj sem pa v vmesni fazi ko čakam na ADSL pogodbo (priklopljeno imam vse vključno z modemom) za 2Mb pol bom pa videl vraga.

Če primerjam med PSTN 56K(nikoli doseženih) in ISDN 64/128K dela ko šus.

LP ;-)

Ziga Dolhar ::

Pojdi v ono orodje, s katerim pač 'nadzoruješ' modem. V YaST-u (SuSE) stvar lepo zazna modem, prav tako YaST 1 ('dos' verzija >:D). Tega imam v bistvu rajši, ker je bolj zgovoren ;).

Sicer pa ima, če se prav spominjam, tudi vwdial nekaj config stvari...?

pin29 ::

da ne bom še ene teme odpiru...
ve kdo mogoče če obstajajo gonilniki za eicon divo za linux (uradnih ni), al pa kako stran ki vodi evidenco takih zadev (linmodems isdn modemov nima)...?

aja, sej vem de to niso prav modemi ampak mrežni adapterji al neki tacga sam kdo bi vse to pisu...
Hvala!

Ziga Dolhar ::

pin92: za Eicon Divo vem da je imel SuSE nekaj not. Glede TA-jev: kaj pa ADSL modem? ;) Jeba. Sej sladoled 'MAX' tudi ni 'lučka' -- ampak to je pač posplošeno stvarno ime. Merkator, cesna, boing... 0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekinjanje dial-up povezave na linuxu... KPPP

Oddelek: Operacijski sistemi
171098 (959) sverde21
»

Novi SuSE v10.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1089243 (6694) kriko1
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395538 (4133) TICKO
»

Gonilniki za Suse Linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
10947 (881) Sahel
»

Linux rookie

Oddelek: Operacijski sistemi
241890 (1468) dr.J

Več podobnih tem