» »

Gonilniki za Suse Linux

Gonilniki za Suse Linux

dj_marc ::

Mi prosim lahko gdo pove na keri strani je možno download-at gonilnike za grafično kartico GeForce 4MMX. Morajo pa bit za Suse Linux 8.1

freejack ::

RPM

(RPM preko ftpja je pa zato, ker naj bi namestitev preko .run datoteke, XFree86 konfiguracija z SaX2/YaST2 neki zezala in naj ne bi delovala pravilno)

Sahel ::

Temu suseju še uni kar ni mogoče da ne deluje ne deluje...
npr USR modem ni šans da sm ga vzpostavu...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

freejack ::

Zato pa večina ljudi uporablja WinXP. :D
Čeprav je linux veliko napredoval, so še vedno določene stvari, zaradi katerih lahko uporabnik ponori, kot npr. gonilniki za to in ono kartico.

p.s. si si z interneta sam potegnil gonilnike, al si probal z gonilniki, ki jih SuSE že vsebuje?

ješ ::

Sahel: za interne modeme je zelo mal šans na kateremkoli linuxu, da dela. Katerikoli z unanji modem, priključen na COM, dela brez problemov s katerimkoli linuxom.

freejack ::

Jap to je pa res, do sedaj sem preizkusil že kakih 5, 6 distribucij in mi zunanji USR ISDN TA modem še ni zatajil,..

Sahel ::

amm... glej nekje do jedra 2.4.10 sm na linuxu skakal z Motorolo SM56 ... USR je vedno delal... notranji mora delat... kr je na ISA vodilu... popolnoma hardware modem in no way da ne dela...
trik je da nism navajen na uni programček "kinternet", ki nima funkcije Query modem kot jo ima "kppp" in jst sm navajen delat s kppp-jem tko da šit...
ammm... ne windowsi niso nič boljši... velikokrat mu ponujaš gonilnike in on jih noče sprejet... tko za moj printer ga najde mu povem kje so gonilniki... ampak frajer jih ne vidi tko da morem met cele postopke da mu jih vštulim... in pol vse dela... taisti printer na linuxu dela ob prvem zagonu... tko da ne mi o podpori...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

Aspirinix ::

Se pridružujem Sahelu.
Notranji modem na PCI, ne ISA. Rockwell 56k, motorola 56k, connexant 56k vsi delali BP. Sedaj uporabljam v SuSE kinternet, ki je kar dober. Modem je treba naštimat v sistemski konfiguraciji. Potem dela. Pri kppp pa sem moral iti modem naštelati v kppp setup-u. Drugače pa en rpm iz limodem-a sploh ni problem potegnit.
Delali pa so ti modemi tudi na RH, MDK in TurboLinuxu.
Pa še občutek imam, da dela hitreje kot pa v WinXP. Mogoče je le občutek, ampak je.:\

Sahel ::

Ni ni samo občutek... kako si reku da si to naštimal??? Ki jst sm porabu ure in ure... in nism našu variante da bi delalo... zato si zdaj rihtam Mdk 9.1, ki mi je bolj priročen... meni Suse ni tko všeč...
Ma v kppp-ju si naštimal pravi port in ni variante da ni delalo... no pa še par nastavitev pa je letelo...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

Aspirinix ::

Misliš modem v kinternetu na SuSE?
V YAST2 sem v network dodal pri modem svojega rockwella. Preden greš nameščat si namesti rpm za tvoj modem iz linmodem. Pazi na kernel. No, potem ga sam prepozna, ko ima enkrat gonilnike nameščene. Da ga prepozna lahko sprobaš z modem querry, kjer preveri, če modem sprejema ukaze. Ko si končal z nameščanjem modema namesti še povezavo (npr. Volja ali Arnes....). V kinternetu (desni konec taskbara) pa izbereš ponudnika. Nato daš dial-up. In dela.
Pisal sem v glavnem po spominu, ker nisem pri svoji kišti. Na mdk je bilo enako kot v suse-tu, le da maš nastavitve za network malo drugače dosegljive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aspirinix ()

Sahel ::

Booo za USR modeme so driverji že v linuxu... aja pa mam tudi enega 33600 rokwell, ki mi je tudi delal s prve na mdk-jih... boo... bomo probali... kr na linmodems ni driverja za USR... bom še malo brskal po susetu...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Suse 10.1-nastavitev DSL povezave.

Oddelek: Omrežja in internet
9939 (865) Ethical
»

Prekinjanje dial-up povezave na linuxu... KPPP

Oddelek: Operacijski sistemi
171098 (959) sverde21
»

Dobro podprt modem za Mandrake linux

Oddelek: Operacijski sistemi
10935 (795) jaBo
»

Linux + isdn pro TA = ne dela?

Oddelek: Operacijski sistemi
10936 (789) Ziga Dolhar
»

Cuden problem z modemom v linux-u!!!

Oddelek: Programska oprema
7915 (780) atlet

Več podobnih tem