» »

Kaj kupiti? Duron

Kaj kupiti? Duron

MiKi ::

Hej
Zanima me kaj se trenutno najbolj splača kupiti, da se da orenk navit.
Zanima me predvsem Katerega Durona / Athlona, v kombinaciji s Katero mamaplato.
Ne mi tuki pisat Athlonov 1200 in podobno...naj bojo realne cene...

hatch ::

www.megahit.si
1634 PROC AMD K-7 DURON 600 MHz 15,708
80757 MB SOC- A MS-K7T TURBO- KT-133A-SB 37,961
Mislim, da so ravno danes dobili K7T Turbo plate... FSB naj bi sel stabilno do 145MHz...

Lahko racunas cez 1Ghz z malo srece...

Stripy ::

Odvisno od srece in hlajenja. Ze durona 600 lahko navijes blizu 1GHz. Najboljse plate za navijanje so pa Abit KT7, MSI K7T PRO 2A in Asus A7V. Najcenejsa je MSI plata. Varianta B (ce imas RAM 133MHz) je pa, da nabavis zgornje plate s cipom KT133A, samo so drazje, ampak navijanje FSU je boljse kot navijanje mnozilnikov.
Najboljse razmerje vrednost glede na ceno ponuja duron 600 (samo jih skoraj ne dobis vec, pac vzemi 700). Aja, mislim, da ima Epox 8KTA3 ze cip KT133A in navijanje v biosu, pa se cena je sprejemljiva. To bi bila potem po moje najboljsa kombinacija.

Stripy ::

K7T MASTER je bolj namenjena za serverje, ker ima tudi SCSI vmesnik. Poleg tega pa sicer ima moznost nastavljanja frekvence med 100 in 150 MHz, samo s starim KT133 cipom to ni zelo verjetno. Sploh glede na to, da NIMA moznosti spreminjanja VOLTAZE. :\

Mea culpa : narobe prebral, sem vedel, da moram prej se nekaj pojesti. K7T turbo je v redu platka. Cena je pa enaka Epoxovi. Izbira je vasa. :'(

VASkO ::

Stripy, saj mas lahko 133mhz RAM tudi na starejsi plati s kt133 cipovjem, ker lahko nastavis asinhrono delovanje pomnilnika (torej FSB100mhz/RAM133mhz), sicer pa se itak splaca vedno vzet, v vsakem primeru 133mhz ram, ker je popolnoma zdruzljiv s 100mhz RAMom pa pol ce kdaj menjas plato, lahko uporabis ram, ki ga mas.

Stripy ::

Seveda RAM dela, samo procesorja na platah s KT133 cipom ne mores naviti na 133MHz osnovne frekvence. Meni je slo najvec do nekje 115MHz.

hatch ::

Absolutno vzami KT133A plato... katero je pa stvar posameznika. Jaz bi vzel K7T Turbo...

Dr_M ::

ne nc kupt od tega. jest sm se fajn zajebu k sm kupu via&amd. via je totalno nekompatibilna z ostalim hardwerom in programi... ;((
INTEL 4 EVER!

hatch ::

Kaj pa naj kupi? AMD chipset? ki je pocasnejsi in drazji?

In z via 4in1 driverji dela vse normalno na KT133 chipsetih.

Uglavnem nehi bedarije nabijat...

msmiha ::

Intel ni več taboljši. Jaz mam AMD Duron 800@1050 pa matično MSI K7T Pro2, ki ima Via cipset pa nimam nobenih problemov z ničemer. V mašini pa mam: mrežo dve grafiki Voodoo 2 in ATI Rage LT Pro (pa obe delata čit lepo tudi če voodooja ven vzamem), zvočna SB Live! player, modem US Robotics 56K pa še skener na USB mam gor priključen pa printer. Mel sem pa že tudi prijatlov TV tuner not pa ni nobenih problemov!
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684279 (3320) rc-car
»

Kaj kupit AMD osn. plošča

Oddelek: Kaj kupiti
161583 (1318) morphling1
»

Ferkvenca al Faktor?

Oddelek: Navijanje
241681 (1459) SaTaNIsT
»

MS K7TPRO2A : MS K7T TURBO

Oddelek: Kaj kupiti
71112 (966) ADF
»

ATHLON ali DURON

Oddelek: Kaj kupiti
201571 (1287) olta

Več podobnih tem