» »

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem

«
1
2

AtaStrumf ::

Opazil sem, da vas je cel kup, ki ne morete spravit FSB-ja na 133MHz. To temo sem odpru zato, da vas spravimo vse na isto mesto in da vidimo koliko vas je in katere platke imate in kje in kdaj ste jih kupili. Mogoče najdemo kakšen vzorec, če pa druzga ne pa se vsaj si pogovarjamo na istem mestu, namesto da na sto koncev pišemo vedno iste in iste nasvete.

Torej sem za začetek napišite kaj (Procesor, Platka, RAM, Napajalnik) imate, kje in kdaj ste platko nabavli in kolk se največ navije, pol pa bomo šli od tu naprej. Dejmo cel četrtek (12.07.2001) pustiti, da se vas čim več javi, pol pa bomo začeli skupno reševati problem; ko bomo imeli dovolj podatkov za analizo in primerjavo.

Tolk zaenkrat.

MaX ::

Imam plato k7t turbo z RAID-om, procesor Duron 700 in en 250W napajalnik. FSB mi gre prb. do 120, pomnoževalec pa ne dela, ker naj bi blo neki narobe s plato...:|

TheHijacker ::

Kt7a RAID, TB 900, Napajalnik 250 v ohišji Chieftech TX-103 ARENA. 133 mi sicer deluje a skrajno nestabilno. 3dmark mi meče ven in dobivam full blue screenov...
http://www.google.si

||_^_|| ::

pa mate usi 133 rame?

TheHijacker ::

Sem pozabil napisat... 2x256MB Micron 7ns CAS 2 133Mhz RAM...

AtaStrumf: se opravičujem, ker nisem popravil prejšni post. Mi dela IE(5.0) probleme v Win2k. V WinMe pa lahko(5.5).
http://www.google.si

morphling1 ::

Nekaj bi dodal tu . Kot prvo bodite 100% prepricani da imate dober ram (pa ne slepo verjeti oznakam), lahko ga preverite na nacin fsb + pci clock se pravi na 100+33 ali pa tudi visje, ali pa ga stestirajete pri komu ki mu 100% dela fsb nad 133mhz. Potem imejte odklenjen procesor ce je ta 100mhz verzija, ker ne bo kar vsak procesor enostavno delal 33% hitreje. Potem ima kar nekaj osnovnih plosc jumper za preklop iz 100 na 133mhz za fsb, ce ste vse to preverili in se vedno ne dela je skoraj gotovo slaba plata.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

|Luka| ::

MSI K7T, TB900, 128 MB Micron CAS 2 133Mhz, 250W nap.
problemi z množilniki.
Sm probu finto da sm 220V vn potegnu k se plata resetira pa je delal na 1G, pol se mi je comp sesu - ne vem sicer zakaj...;((

AtaStrumf ::

morphling1 ideja je v tem, da danes, vsaj do polnoči, še raje do jutri zjutraj, počakamo, da se vsi javijo oz. koliko se jih pač bo, potem pa začnemo reševati problem. Malo prehitevaš situacijo.

Glede na to katero platko imajo, bomo potem skupaj tisti, ki imamo izkušnje s določeno platko vsem s tako platko, svetovali kako naj ugotovijo, če je kaj s platko narobe oz. kje so v nastavitvah zabluzili.

Hvala za pomoč, samo če bomo preveč pisali po tej temi bomo potem izgubili na preglednosti. Prosil bi tudi, da če ste kaj pozabili povedati, to dodate tako, da popravite prejšnji post. (ane Hijacker) Vse to je v interesu preglednosti.

Zato tudi sam do sedaj nisem nič postal!

Sicer pa hvala tistim črticam, da so me spomnile na RAM. Sem postal sred noči pa sem čist pozabu na to.

Windi ::

DURON 750MHz, KT7-RAID, 2X256MBrama, 2x235W napajalnik. Ne pride niti do 117FSB. (vse kupljeno v Actronu)

AtaStrumf ::

Windi tebi lahko kar takoj povem, da se ti niti ne navija tako slabo, saj ima tvoja platka KT7-RAID KT133 čipovje, ki pa ne podpira 133 FSB-ja ampak le 100. 133 FSB podpira le KT133A. Žal.

Jaz sem mislil na imetnike KT133A plošč, ki ne morejo navijati do 133 FSB-ja, kar je sicer logično, a je prav da to povdarim. Windi malo prekmalu si kupu.

Shit happens.:\

_icy_ ::

Imam plato KT7a, procesor T 900 in en 250W napajalnik. FSB mi gre prblizn do 117, pomnoževalec pa dela, sedaj ga mam na 1017 mhz (113 * 9, 1,7 voltaza, RAM - vsi turbo in je stabilen), ventilator superorb. Plato kupu pr Mlacomu v mesecu marcu. Rama mam 256 (7,5ns).

Windi ::

Misliš da lahko grem menjat

AtaStrumf ::

Mogoče če hodiš z lastnikovo (od firme kjer si nabavu platko) hčerko in si mu zelo všeč.:D

Kriko ::

Tudi sam sem mislil da ne gre do 133, ampak nisem šel uveljavljat garancijo dokler se ne prepričam: Najprej bi vsem priporočal naj v biosu vklopite SAFE DEFAULTS in potem probate. Če nimate odklenjenega Athlona bo teško ali sploh nebo šlo do 133Mhz!!! Morate tudi vedet da če ste v biosu navijali ram, je tudi kaka nastavitev lahko razlog da ne gre!!!
Jaz imam Abit KT7A, zaklenjen TB 850, 256ram cas3 133. Ko sem dal bios na safe defaults sem lahko dvignil FSB do 122 kar pri meni pomeni 8.5 x 120=1020 pri 1.8V kar sploh ni slabo z zaklenjenim TB-jem. Ko bom odklenil TB-ja in lahko znižal množilnik bom sigurno lahko brez problemov in pretiravanjal na 6.5x133=864.5 kar je normalno za moj TB vendar bo cel sistem hitrejši zaradi delovanja na 133Mh! Ko sem malo spoznal bios in videl za kaj se gre sem dobil čisto drugo mnenje o moji plošči in to precej pozitivno!! Predvsem morate pazit na nastavitve v biosu ker drugače že pri njižjih Mhz gre vse skupaj čez mejo Procesorja in takoj se pride do mnenja: MENI NE GRE DO 133!!
rad bi se zahvalil Luki ki mi je dal približno taka navodila in mi pomagal do prepričanja da je plošča KT7A res vredna svojega denarja!!

OldSkul ::

Jaz mam pa plato msi turbo in mi gre FSB do 120 vendar je tam nestabilno.Nisem pa še probal z safe nastavitvami!Rad bi tud množilnik mal znižal samo pri verziji biosa 2.8 nemaš nižjih od 9 pri meni.Namreč imam TB900 ter 256 rama micron cas 3,napajalnik je 300 W.


>>>>Kriko al te še jebe sesuvanje računala,al je bil ram????
Drugače pa jaz poznam rešitev če slučajno imaš tudi SB live!

AtaStrumf ::

Kriko AtaStrumf = Luka.

Drugače pa si ti srečen primer, kjer izgleda, da je bil res problem v prenavitem RAM-u (HOST+PCI CLK), ni pa pri vseh to tako. Moja plošča se za živo glavo ni navila neglede na to kaj sem naredil in sem jo šel zamenjat pol pa kar lepo takoj brez najmanšega problema. To mi je dalo misliti, da morda nisem edini, ki misli da kaj narobe dela, v bistvu pa je plata defektna. Te ljudi bi rad opozoril, da naj si nehajo glavo razbijat kaj delajo narobe in gredo platko lepo zamenjat.

Odgovor za tiste, ki ste javili probleme bom spisal malo kasneje, ker imam zdele mal dela.

Kriko ::

Kriko+AtaStrumf=Lukec23??
sadarj79!
Ja me še jebe, ampak mislim da je kriva prevelika temperatura, tako da bom probal inštalirat Vulcanota2. Mogoče poznaš koga da ga proda?
Ne, zvočno imam od Guilmotta Maxi sound Mouse!!
Ti priporočam da menjaš bios, ker brez znižanja množilnika bo težka za FSB!

AtaStrumf ::

Če vas damo vse na kup, ki ste javili probleme, dobimo malce boljši pregled na situacijo:

Max
Imam plato k7t turbo z RAID-om, procesor Duron 700 in en 250W napajalnik. FSB mi gre prb. do 120, pomnoževalec pa ne dela, ker naj bi blo neki narobe s plato..

Hijacker
Kt7a RAID, TB 900, Napajalnik 250 v ohišji Chieftech TX-103 ARENA. 133 mi sicer deluje a skrajno nestabilno. 3dmark mi meče ven in dobivam full blue screenov...
Sem pozabil napisat... 2x256MB Micron 7ns CAS 2 133Mhz RAM...

Lix
MSI K7T, TB900, 128 MB Micron CAS 2 133Mhz, 250W nap.
problemi z množilniki.
Sm probu finto da sm 220V vn potegnu k se plata resetira pa je delal na 1G, pol se mi je comp sesu - ne vem sicer zakaj...

_ici_
Imam plato KT7a, procesor T 900 in en 250W napajalnik. FSB mi gre prblizn do 117, pomnoževalec pa dela, sedaj ga mam na 1017 mhz (113 * 9, 1,7 voltaza, RAM - vsi turbo in je stabilen), ventilator superorb. Plato kupu pr Mlacomu v mesecu marcu. Rama mam 256 (7,5ns).

sadarj79
Jaz mam pa plato msi turbo in mi gre FSB do 120 vendar je tam nestabilno.Nisem pa še probal z safe nastavitvami!Rad bi tud množilnik mal znižal samo pri verziji biosa 2.8 nemaš nižjih od 9 pri meni.Namreč imam TB900 ter 256 rama micron cas 3,napajalnik je 300 W.

Odgovor sledi...

OldSkul ::

Vulcanota boš težko zdaj kje dubu saj ga nikjer nimajo na zalogi,mogoče so že kje kaj dubli samo težko,pa tud noben ti ga ne bo prodal ker je najboljši vent v Sloveniji!

Koliko pa maš stopinj,ker mislim da to nemore bit.Jaz sem mel na TB 70 stopinj celo!!!! pa se mi ni nič sesuval!
Seveda zdaj imam Vulcanota II ter 300W napajalac ter malo bolj prezračeno ohišje pa se mi tud enkrat ni sesul!

AtaStrumf ::

Ja no situacija je taka.

Vsi razen sadarj79 imate vsi 250W napajalnike, ker je potencialen problem, saj AMD-ji žrejo ogromno toka. Ne trdim, da je to vzrok za nenavijanje FSB-ja, lahko pa povzroča nestabilnost pri zviševanju celokupne frekvence procesorja in če nimate odklenjenega procesorja (ne morete spreminjati množilnika), je to točno to kar delate.

Max, če množilnik ne dela lahko, da nimaš dobro odklenjenega procesorja, oz. nimaš tapravga BIOS-a (v10b16), če pa je res platka kriva pa jo pejt zamenjat. Res ne vem kaj čakaš. Pa ko dobiš novo jo takoj tam sprobaj na 133FSB in če ne bo delala takoj vrni. Ker imaš MSI-jko boš rabil poseben overclockerski BIOS v10b16 (link). Dobro si preberi navodila za flešanje (/nbl)!!!

Hijacker, praviš da ti KT7A dela na 133, samo nestabilno. Probaj zamenjati za 300W napajalnik.

Lix, ti imaš problem z množilniki. Ja to je znano za MSI K7T Turbo. Si poskusil z V10b16 overclockerskim BIOS-om, ker z nobenim drugim ne delajo nižji množilniki? Imaš sigurno odklenjen procesor.

_ici_, lahko da je kriv napajalnik, samo tvoj overclockerski "uspeh", mi da misliti da je platka defekta. Preberi splošna navodila.

sadarj79, glede tvoje platke imam dober občutek, samo boš pa potreboval v10b16 BIOS. Hitro downloadaj in ne pozabi dodati /nbl parametra sicer ne bo nič z flešanjem. Potem pa probaj z nižjimi množilniki.

Nasplošno glejte da imate vsi sigurno odklenjene procesorje (srebrna barva; dobi se v Conradu v BTC v Ljubljani) in PC133 RAM vsaj CAS3, še raje CAS2, ker potem lahko navije še RAM in tudi FSB bo šel višje; isto možno da več od 133MHz.

Splošna navodila za vse z Abit KT-7A platko.

Za začetek dajte gor najnovejši BIOS, predlagam - 3C ali -ZT. Če preveč cvikate, lahko to tudi preskočite, samo je fleširanje skrajno enostavno, ker je dodan autorun. Potem dajte pa v BIOSu naložit Fail Safe Defaults. S tem boste odvili RAM na minimum, tako da ves ne bo oviral pri navijanju. Potem malo dvignite I/O voltažo na 3.50V, tudi procesorjevo lahko dvignete za kakšnega 0.1V, da si zagotovimo, da je voltaža zadostna. Kasneje jo lahko vrnete na osnovne nastavitve, če bo vse delalo in ne boste zviševali celokupne frekvence procesorja. Tako sedaj pa pojdite v Soft Meni in dvignite FSB na 133/33 ter ustrezno znižajte množilnik, da bo proc ostal na osnovi frekvenci. Shranite spremembe in restartajte.

Če se je računalnik zbudil, ga malo pomučite da vidite, če je stabilen, če pa ne pa brez nadaljnega reklamiraje platko. Ta postopek mora delovati, če je s platko vse v redu.

Splošna navodila za vse z MSI K7T Turbo.

Da se ne bom ponavljal gre za isti postopek, s tem da morate vi obvezno dati gor v10b16 BIOS, ker se drugače množilniki ne dajo zniževati. Še enkrat povdarjam, da natančno preberite navodila za flešanje, ki so napisana na strani za downloadanje. Brez /nbl ne bo nič! Razen tega je postopek isti, no pa ne iščite Soft Menija ker tega imajo samo Abitke, pri vas je to nekje drugje pa se ne spomnim zdele. Malo poiščite.

Povezave:

Navodila za Fleshanje MSI
MSI BIOS
Abit BIOS FAQ
Abit BIOS Downloads

Dovolj zaenkrat.

Yohan del Sud ::

Hojla štrumf. Imam samo na videz podoben primer. Plata je Iwill KK266-R (via 133a, AMi bios, raid je neki levi), 250W 256 CAS2 ram in duron 600. Lepo se navije na 132 MHZ, nato pretaknem jumper na 133 (ta plata ima jumper za default 100/133) in glej zlomka zadeva se sicer zbudi a dela hudo nestabilno, moder zaslon že pri inštalaciji winsov, ipd. Bi to lahko bil proc, ki mu ne paše delat 133+ mhz? Bo treba mislit na enga TB 133mhz default...

TheHijacker ::

Ataštrumf: bravo. Super nasvet glede napajalnika. Tudi sam sumim nekaj v zvezi s tem, ker mi na digidoc kaže preveč(!) 5(5.4) in12(12.6)v. Še nekaj časa razmišljam o zamenjavi s 300W in kot kaže bo tole odličen povod...
http://www.google.si

AtaStrumf ::

Rajt Hijacker! 300W napajalnik je dobra naložba kakorkoli jo pogledaš.

Yohan Del Sud, ti maš pa čuden primer. Če gre verjeti Anandtech-ovemu tesu tvoje platke(Klik), se zadeva lepo navija do 145 s kvalitetnim ramom na CAS2. Malo preveri v BIOS-u, če nimaš kje RAM prevč navit, kakšna varianta da ga imaš na 133 + še kaj ali da imaš preveč naspidiranega (turbo ipd), seveda pa je lahko kriv tudi napajalnik, samo ne me za besedo držat. 1Mhz pa taka razlika. Samo če boš prebral un klik boš videl, da je njim 1MHz isto zakompliciral življenje in sicer iz 145 na 146MHz.
Načeloma imaš super platko, tko da išči vzrok drugje. Če je Duron nebi vedel, samo glede na to da lahko dobiš Durona 800 za 15k SIT, ki se bo sigurno navil na 1GHz, se ti mogoče splača nadgradit. Lahko pa počakaš na nove morgan Durone.

tico ::

MSI K7T turbo ima res probleme z nastavljanjem mnozilnika. tudi jaz sem jih imel pa sem nesel plato nazaj in so tipi pri megahitu rekli da pac ne morejo garantirat da bo plata delala z neuradno verzijo biosa. Overclockerska verzija je neuradna verzija tako da boste moral imet sreco da vam jo bodo zamenjali. Ce pa vam bodo zamenjali plate pa se probajte zmenit da vam dajo tako ki ima oznako "ver 3.b" se mi zdi, ker te so malo novejse in nimajo problema z mnozilniki.

AtaStrumf ::

Ja, teli prodajalci znajo biti prav nadležni, pa še nesramni povrhu, samo ne se jim pustiti. Zakaj ene delajo druge pa ne? Zato ker so ene defektne, druge pa ne; čisto lepo enostavno.
Problem ni v BIOS-u ampak v platki! Vztrajajte, zahtevajte direktorja, grozite, gladovno strajkajte, zahtevajte referendum,... karkoli samo da vam zamenjajo. Kakšen ful zatežen fotr zna biti tu zelo uporaben.

Kriko ::

PREDEN greste reklamirat plato obvezno probajte v biosu prvo dat na Safe Default kot sva svetovala z AtaStrumf-om takoj na začetku foruma, ker boste edino tako 100% sigurni!!! Sam sem vztrajno trdil da ne gre ko sem pa probal odvit vse nastavitve in RAM z Safe Default je šlo brez problemov. Saj lahko kasneje vrnete ali probate vrnit vsako nastavitev posebej pa boste vidli kaj dela probleme!!!!

Binji ::

KT7RAID, D700@896, 192+64 133 CAS2 RAM, 250W. Gre mi pa sam do 112;(
Prokleta blokada
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Kriko ::

Binji:
Si probal tako kot sem opisal v tem forumu???
Meni je tudi šlo do 112 Mhz dokler nisem razumel nastavitev ram-a v biosu.

MaX ::

AtaStrumf: Bios že mam overclockerski, ram je micronov cas2, tko da uje verjetn plata...

Bom don še enkrat probu, če ne grem pa jutr zamenjat. Kupu sem jo v JAE, tko da mislm da neb smel bit problemov, seveda bom prej bio zamenju na uradno verzijo8-)

tejo ::

Evo vam. Imam plato Abit KT7 Raid, D800, 128 MB rama (133 MHz), FSB pa spravim samo na 112!!! ;((

Nemelk ::

AtaStrumf: prej si napisal, pejte težit, lalala, lalala,... če ne dela to pa to! pa so prodajalci dolžni zamenat plato, da biš ti NAVIJAL? no če piše da plata podpira 133 pol, ja ma a vse problematične plate to podpirajo???

p.s. nevem, zato vprašam?
Nemelk ™

tico ::

Nemelk:saj je AtaStrumf ze nekje zgoraj napisal da 133Mhz FSB podpirajo vse plate ki so zgrajene okrog via KT133a cipovja (kt7a,k7t turbo, 8kta3,...) o teh platah bi naj tekla debata vse uradno podpirajo 133fsb tako da ce plata ne dela pol bi jo prodajalec moral zamenjat.
Za tiste ki pa uradno ne podpirajo 133mhz FSBja(cipovje kt133,kt133e) pa ti prodajalec sevda ni dolzen zamenjat ker je to navijanje preko "uradnih" speceifikacij plosce.

AtaStrumf ::

Sorry folk k sem bil mal odsoten. Sej veste vikend pa te stvari.

tico hvala, ker si razložil situacijo, istočasno pa naj ponovim za Tejo-ta , da ima žal KT133 čipovje, ki je bilo handikepirano, tako da ne dela na 133 FSB-ja in ga tudi uradno ne podpira!

Žal ti več kot cca 112 ne bo šlo in tudi reklamirati ne moreš. Edino kar ti ostane je, da nabaviš kakšno ASUS A7M266 z AMD 761 čipovjem in si spet lepo car:D

Malo sem tudi jaz kriv da nisem explicitno napisal da mislim na lastnike KT133A čipovja, ki ne morejo navit na 133FSB.

MaX me veseli da greš reklamirat in upam da boš dobil sedaj boljšo platko. Fajn bi bilo kar tam takoj sprobat, da se ne boš vozu gor pa dol, če tudi ta ne bo v redu. Skratka, good luck man.

Binji ::

kriko: imam KT7 ne pa KT7A
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

OldSkul ::

Kaj pa pol jamraš.Če ne veš te plate ne morjo prebavt FSB-ja več kot 110!

Boško ::

OK, kar se tiče MSI turbo platk so, če mene vprašate zelo stabilne in OC prijazne! Ne, da jo hvalim, ampak kar je res je res! Imam D800 in mi deluje na 1015 MHz (145*7) s 2.8 biosom (uradna verzija) in 235 W napajalcem! 145MHz je meja rama!!;(( Moram ram zamenat za kakšnega microna CAS2.

Mogoče res ne dosega v sandri takšnih rezultatov kot kaka Abitka (zaostaja za cca 1-3% - lastne iskušnje), vendar tud ne dela takih problemov kot Abitka (spomnite se samo težav z IBM-i in ostalih)

L.p.

tico ::

Nuklearc kako si lahko na uradnem biosu zmanjsal mnozilnik procesorja iz 8 na 7 ? (si barval tiste mosticke ki dolocajo default mnozilnik) jaz sem to probal z dvema TB pa ni delalo.Sem nekje prebral da se da nekako tudi s tisto finto da izklopis strom ce je bilo to to potem mi prosim napisi natancneje kako si to izvedel.

Boško ::

Ne, ne, proc je odklenjen čist klasično! Z L1 mostički, mogoč je razlika le v tem, da je moja plata Limited edition tvoja pa ne. Kaj pa jaz vem!:D

Res je! Ta serija je rahlo izpoplnjena on ima pač to možnost pa še rdeča je!>:D

Zakaj se moram jaz v vsakem postu zmotit?:(

L.p.

Kriko ::

Jaz imam boljšo plato ker v Sandri dobim 1-2% boljši rezultat. Bodite bolj resni in ne tako brezveze samohvalni, ampak raje drugim pomagajte reševat probleme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Boško ::

Tu ni nobene samohvale! Ka naj se pohvalim s slapšim rezultatom al ka? Daj no! Reku sem samo da nimam težav z njo in da je zlo stabilna! Sorry, če si narobe razumel!

Kriko ::

Saj nisem mislu nate, ampak na splošno!! S tem sem mislu naj raje pomagamo in svetujemo eden drugemu, ne pa se hvalit z nepomembnini stvarmi!!
Brez zamere!

AtaStrumf ::

Medtem ko se vi lepo prepirate za brezvezne stvari, bi jaz vprašal kje je naš MaX, ki je letel na raklamacijo. Moram reči, da me prav firbec matra kako je šlo.

tico ::

nuklearc kolikor jaz vem se limited edition od navadne razlikuje po moznosti izklopa raida ter D-Bracket, USB PC2PC
ce kdo ve kaj je to d-bracket prosim za razlago.
drugace pa ne razumem kako lahko ti spreminjas mnozilnike(na nizje od default) na uradnih biosih ko pa jih nihce drug ne more, mogoce je pa to "bug":)te limited edition plate:))

Boško ::

Zakaj tako ne vem. Možno da je res bug>:D!

Pikapolonca:P

L.p.

Boško ::

Spomnil sem se pa, da je lahk krivo to, da ko sem zaflešal bios mi ga je moral VASKO na novo flashat na njegovi plati. Prej sicer nisem poskušal spreminjat množilnikov (imel sem jo 2 uri ko sem zasral;(), kasneje pa so množilniki delal čist OK! Tistega ko sem nastavu, tist je prijel.

kaj je pa d-bracket, pa nebi vedu!

L.p.

MaX ::

AtaStrumf, na žalost ni še nč novga, ta tedn sem bil full zaposlen, se bom potrudu jutr it v JAE, tko da bom takrat poročal...

AtaStrumf ::

MaX saj vem kako je to. Jaz sem se tud ene 200 Let spravljal reklmirat, pol sem pa en dan rekel ma kurc grem, pa tud če ošpičene prekle padajo. Pol je pa blo.

Drugače pa jaz letim na morje jutri za en teden.8-) Probalje poskrbeti, da bo thread še živ ko se vrnem, pa se slišimo.


dc10 ::

IMAM plato KT7A, kupljena pred enim tednom v COMTRONU, T700, 128 PC133 SDRAM CL3, 250W NAPAJLNIK, GF2MX, TT801 SOUND, SEAGATE 13 GB, WINFAST TV2000, DVD TOSHIBA 12X, LGCDRW 8/4/32.

Držal sem se tvojih navodil in pognal sistem na 133/33, sistem zagnan, kaže 933 mhz, odklenjen procesor, multiplikator na default 7x, vendar pa se po nekaj sekundah zmrzne in sicer, ko začne nalagati z diska sistem.
Verjetno je kriv NAPAJALNIK, ker mam tako težave z njim glede predvajanja filmov, samo še nisem dobil novega 300 W.

lp

MaX ::

Težave z napajalnikom pri predvajanju filmov??8-O WTF

A maš northbridge dobr hlajen?? Mogoče je tam problem...

Jaxx ::

Imam pljato ECS-Elite K7VZA, KT133A chipset; gor je jumper za 133 MHz. Kako naj vem če ta KT133A dela na 133? Če premaknem jumper na 133, se mi Duron 750 ne zbudi (drugač pa mi dela bp na 7.5×112) ... :| Thnx!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XPji tudi na KT133A?

Oddelek: Novice / Matične plošče
91801 (1801) huelz
»

Proc & plata ?!

Oddelek: Kaj kupiti
281472 (1088) Daishi
»

...na zacetu!!!...

Oddelek: Navijanje
71392 (1217) sanmix
»

OC-anje ABIT KT-7A: <b>Update</b>

Oddelek: Navijanje
271256 (950) morphling1
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704550 (3872) AtaStrumf

Več podobnih tem