» »

Kaj kupit AMD osn. plošča

Kaj kupit AMD osn. plošča

andro ::

Saj vem da je to dostikrat predelano področje.Zanima me katero AMD osn. ploščo ki se dobro OC in je POCENI do max. 40.000 SIT. Zanima me tudi kateri procesor duron je najboljši za OC. :D

To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

tejo ::

Priporačam osnovno ploščo ABIT KT7, za procesor pa ne vem. Sam imam D800, ki sem ga navil do 950 MHz, pa se je grel kot *******.:))

R@C@ ::

Še tri jurje boš dal zraven, pa si boš lepo privoščil ABIT KT7A, pa boš tok svinjsko zadovolen kot sem recimo jaz zdele! :D

andro ::

Kaj pa ta plošča:
KT7 RAID KT133 udma/100
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

OZZY ::

Če potrebuješ raid polje diskov in s tem hitrejše prenose podatkov potem jo vzemi. Samo mislim, da Abit kt7 (brez raida) nima podpore za ata 100 diske ima samo ata 66. Ko sem jest kupoval mi je prodajalec reku, da ima to opcijo samo abit kt7 raid. Če me je pa nategu pa ne vem. POl sem vzel to samo so bili z njo sami kompatibilnostni problemi. Tko da sem jo na koncu zamenjal za msi.

DOsti je bilo na slo-tecu glede problemov z določenimi komponentami in to ploščo. Najbolj da se na servisu pozanimaš če lahko nastopijo kaki problemi.
Ja lahko pa se odločiš za tisto kar je napisal stripy spodaj. Najbolj je z da nabaviš z novim kt133a čipom. Kere plate pa ti piše odspodaj.
Go with the flow.

Stripy ::

Definitivno plato s KT133A cipom, torej KT7 brez A odpade. Imas pa se par cenejsih plat kot je abitka, npr. MSI K7T Turbo ali epox 8KTA3. Priporocan slednjo.

Huey P ::

Vzemi plato, ki ima čip northbridge KT133A. Abit KT7 ima KT133. Kakšen čip ima plata ugotoviš hitro, namreč ponavadi imajo že v imanu plate dodano črko A. KT133A je tud boljši za navijanje...

..::DOOM III: The Legacy::..

andro ::

Plata mora delovati z vsemi komponentami, saj bi jo nadomestil z (staro) in bi ohranil stare komponente.:D
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

SkIDiver ::

Glede plate so ti ze drugi povedal ABIT!!!!!!
glede procesorja pa je najbols za navit duron 600. Sošolc ga namahu na 900. pa mu dela brez blema.

morphling1 ::

Abit KT7A definitivno ima podporo za ata 100 diske to je ena od dve sprememb glede na KT7 , druga je pa da uradno podpira 133 mhz zunanje vodilo ali fsb.
Kot so pa že vsi napisali Abit je najboljša odločitev za OC ter podiranje hitrostnih rekordov
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Eagle ::

Kupi Epox 8KTa3

VASkO ::

ce mislis, da ne rabis KT133A, potem vedi, da prodajam Epox 8KTA+ (KT133), ima moznost spreminjanja mnozilnika in napetosti, 6 PCI, 1ISA. Prodam za 27 jurjev.

Dalmatinc ::

Ne razmišlaj in kupi Abitko; če si pameten in pri denarju :8):D

ducy ::

Sam imam ABIT KT7-Raid in Tunderbirda 900, in nimam nikakeršnih problemov:))

Boško ::

Kolega ma MSI K7T Turbo, pe je full zadovoln nad stabilnostjo sistema, jaz pa tud uporabljam MSI-jevo plato pa se tud pridružujem tistim, ki trdijo da so MSI plate ZELO STABILNE!!!

OrlyTM ::

Abit KT7a z ali brez raida, znajo met zlo velike probleme z združljivostjo, pa tudi z samim delovanjem na sploh.
Osebne izkušnje, dve plati NOVI sta mi crknili v preteklih dveh tednih. GRRRRR ....

Jutr grem po Asus A7V133, baje da je še najmanj problemov, drugač so pa tut MSI plate ful pohvaljene na netu.

Jest iz lastnih izkušenj ne zaupam več Abitu.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

morphling1 ::

Jaz pa pravim da je Abit zakon , ker iz nobene plate ne stisneš tok ven če bi imel na abitki take nastavitve kot so na msi ali pa na kakih drugih platah, bi bila tudi abit plata enak stabilna . Po brzini ji ne pride nobena blizu z kompatibilnostjo pa jaz še nisem imel nobenih prob.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mama plate za AMD procesorje in Vas izkušnje ?!?

Oddelek: Strojna oprema
301434 (1002) gorazd
»

Kaj kupt (proc., plata, ram)?

Oddelek: Kaj kupiti
382116 (1460) Enzo77
»

kaksno mamaplato naj kupim

Oddelek: Pomoč in nasveti
101269 (1143) ChiefThunder
»

SOCKET A mamaplata

Oddelek: Kaj kupiti
101550 (1413) OChack
»

MSI Pro 2 & Epox 8kta+

Oddelek: Kaj kupiti
141469 (1338) Edi

Več podobnih tem