» »

ATHLON ali DURON

ATHLON ali DURON

mylos ::

1.CPU AMD Athlon K7 750MHz Socket A, cena 30.000SIT

2.CPU AMD Duron 700MHz Socket A, cena 20.000SIT

Kaj se mi izplača bolj? Sploh ne razumem, zakaj takšna razlika v ceni. Strah me je, da se ne bi nasankal brezveze. Kje so tukaj pri katerem procesorju prednosti, kje slabosti. Pa še vaše izkušnje v zvezi s tem me zanimajo.:)
Kar mačka SKOTI, to MOUSE lovi.

mylos ::

Zanima me tudi, katero mother-board je tukaj zraven najbolje kupiti. Rad imam veliko prostora v računalniku. Rad bi imel kakšno zelo zanesljivo matično ploščo.

Stripy ::

Edina vecja razlika med procoma je v tem, da ima athlon 4 krat vec L2 cacha, torej 256k, duron pa 64k. Za domaco uporabo je duron popolnoma v redu zadeva.
Ene od bolj stabilnih plat so MSIjeve, pa se cenejse so ad Abitovih in Asusovih. Odvisno pa je od tega, kaj nameravas poceti z racunalnikom (to OC or not to OC). Itak pa, ce ne bos overclockal, potem tudi problemov s stabilnostjo ne bi smel imeti. Pa vzemi plato s cipom KT133A. Tukajle je en pregled KT133A platke

matejS ::

Glede na ceno vzemi durona (ni dvoma). Razen ce bo
carunalnik nek malce boljsi server ali heavy compiling workstation!

mylos ::

Glede na to, da uporabljam računalnik za domače potrebe, se mi izplača te vzeti durona K7 700.

Glede matične pl.: tukaj pa bi imel ploščo, ki ni dražja od 35.000sit. Zanima pa me, da je res velikoprostorna, kajti imam kar nekaj komponent. Glede matičnih pl. imam malo znanja, zato bi prosil, če mi poveste, pri čem moram biti pazljiv, ko kupujem matično pl.
Kar mačka SKOTI, to MOUSE lovi.

msmiha ::

Priporočam ti matično plato MSI K7T Pro 2A in pa Durona če se ne boš okvarjal preveč z grafiko (AutoCAD, 3D Studio MAX...) v nasprotnem primeru pa vzami TBird-a
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

kuntek ::

Tudi jaz sem za kombinacijo MSI K7T PRO 2A + Duron, če je samo za domačo uporabo.

olta ::

Tudi mene zanima podobna konfiguracija v mislih imam DURON 700 in ABIT KT7. Ne vem pa kako to cenovno leti skup? Pa še zanima me kiri ram (128) bi bil primeren. Procesor ja v At baje 1000sch. Kje pa so mamaplate najcenejše? Bi bila katera druga momplata ekvivalentna?
Ker se prvič vključujem sem se navezal kar na Maylos-ev problem, ker je soroden mojemu.
olta

OZZY ::

Vzem raj durona. Lahko pa kupš tud 750 namest 700 in ga navijaš.

OZZY ::

Olta: Vzem msi k7tpro2a in pa pc133, ker maš v biosu to možnost, da ti dela ram z +33 Mhz kot FSB (100 mhz). Tko je stvar tud hitrej. Abit mislim, da ma isto, sam je msi zame bolj sprejemljiv (cenovno) in pa maj problemu je z njo.

kralj Matjaž ::

osebno ti najbolj priporočam tbird-a 650
20000 SIT v MLACOMU in soltek 75 KAV PLATO - PILJENJE PROCA BREZ BARVANJA
PO FSB IN POMNOŽEVALNIK
Tbirda se da napilt vsaj na 1100 Mhz

matejS ::

Jaz imam MSI KT7-Pro2A in Durona 800@800 :) Dela super.
OC bios z 4-way-interleaving (+20% mem access po SiSoft Sandri)
Ozzy: imam PC133 RAM, ali +33 res pospesi vse?

Stripy ::

Glede na cene pri Mlacomu je cena MSI K7T PRO 2A in Epox 8KTA3 enaka, s tem da ima slednji KT133A in tako v celoti podpira 133MHz. Ima kdo kaksne drugacne podatke. Pa ocitno je ista cena v megahitu za MSI K7T Turbo.

olta ::

Hi budno spremljam vaša zapažanja. Ozzy mi priporoča mamo msi. Kira plata je to( kje dobim data o njej)
olta

matejS ::

MSI - www.msi.com.tw
MSIjeve plate za Athlon/Duron se najstabilnejse :)
Review: www.anandtech.com, SLO-Tech :)

mylos ::

super, zelo sem zadovoljen z odgovori. Zdaj še moram probat prodat celeron 300 in plato (P II) + 64ram + graf.k.(740i, 3D hercules, 8M).

Grem zdaj kmalu zagotovo kupit duron in MSI K7 t pro.

Zanima me. če mi veljajo stari RAM-i (64MB ram = 2x32MB) ali moram nabavit nov ram.
Kar mačka SKOTI, to MOUSE lovi.

mylos ::

1.MSI K7T pro 2 6630 socket A = 46.000

2.MSI 6195 ATHLON K7 slot A irongate 100/20 =32.000

3.MSI 6167 ATHLON K7 SLOT A irongate ATX =34.000

Pro 2A je malo draga. Zanima me tudi kaj je s spodnjima MBoard in ali lahko dam v njiju duron-a. Sta tudi dobri ali je vseeno dobro vzeti pro 2A?
Kar mačka SKOTI, to MOUSE lovi.

Stripy ::

Zdaj ne vem, kje si gledal. V Mlacomu je MSI K7T PRO 2A 37k SIT. Ampak se mi zdi, da je Epox se vedno boljsa nalozba, cena je ista, Epox ima pa novejsi cip.

olta ::

V at je plošča msi k7t 2pro 2kilo sch. ugodno glede da je to bruto.
olta

Rott-von-weiler ::

duron?????????????????????? ti kr lepo p3 vzami:O

olta ::

Socket A Mainboard
K7T-PRO2, Duron / ATH, audio -1900 SCH
K7T-PRO2, Duron /ATH, audio, ATA 100 on board-2100 SCH
Socket A CPU
AMD Duron 650-1000 SCH
AMD Duron 700-1100 SCH

:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

msi kt7pro2a

Oddelek: Kaj kupiti
51513 (1423) ]Mr-Six[
»

Kaj kupiti? Duron

Oddelek: Navijanje
91382 (1235) msmiha
»

plata za duron???

Oddelek: Kaj kupiti
111178 (1017) borchi
»

SOCKET A mamaplata

Oddelek: Kaj kupiti
101540 (1403) OChack
»

frišna konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
142477 (2246) Yohan del Sud

Več podobnih tem