» »

MeeGo prihaja v avtomobile

MeeGo prihaja v avtomobile

engadget - Multimedijske zmogljivosti jeklenih konjičkov se, podobno kot ostala informacijska tehnologija, v zadnjem času razvija zelo hitro. Najbolj zmogljive sisteme imajo jasno proizvajalci najbolj luksuznih avtomobilov, npr. Audi, BMW in Mercedes, medtem ko sta prav slednja že napovedala, da bosta za svoje multimedijske sisteme v prihodnosti uporabila Intelove procesorje Atom. Za dobro izkoriščenost procesorjev je seveda treba uporabiti primeren operacijski sistem, ki bo pri nekaterih proizvajalcih kar Intelov in Nokiin MeeGo.

Uporabiti se ga je namreč odločila skupina GENIVI, ki poleg izdelovalcev avtomobilov (BMW, GM, Hyundai, Renault, koncern PSA - Peugeot in Citroën, itd.) združuje še velikane iz računalniške industrije (ARM, nVidio, Nokio, Intel, Freescale, itd.), proizvajalce električnih komponent v avtomobilski industriji ter pomembnejše izdelovalce navigacijskih naprav. S to potezo je MeeGo pridobil še precej večje zaledje, kot ga je imel le z Nokio in Intelom. Vse torej kaže, da bo v prihodnosti MeeGo pomemben igralec na področju mobilnih operacijskih sistemov.

Sedaj mora samo še prebroditi porodne težave.

25 komentarjev

stara mama ::

Zdaj pa sam upajmo da ne bo še MS svojega nosa zraven vtikal!!

r_DTgl ::

MS ga je že zdavnaj (v Forda) in upam da ga bo še kam.

PrimozR ::

Še? Še nisi slišal za Fiatov Blue & Me? :>

smash ::

zanimivo - zakaj ne android?

js osebno ::

Ker je Google zloben.

Bananovec ::

Že vidim naslov na 24ur.com. ŠOKANTNO!!! Nevarni heker vdrl v sistem predsednikovega prestižnega avtomobila in povzročil njegovo smrt!

Bomo videli kaj se bo spacalo iz tega.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Icematxyz ::

smash je izjavil:

zanimivo - zakaj ne android?


Za to ker ni Google edino veliko podjetje, ki je izbralo za primarno platformo GNU/Linux. In izdelki teh različnih podjetij pač na tržišču tekmujejo. Pa tudi če vse poganja isto srce.

skika ::

Apple bi pomojem najbolši vmesnik naredil.

element ::

Najboljši ne, najlepši pa zagotovo. :P

PrimozR ::

element je izjavil:

Najboljši ne, najlepši pa zagotovo. :P

Resno vprašanje, kateri vmesnik je boljši od iPhonovega? V svetu mobilnih telefonov.

JaVonTech ::

Zame Android, pa imam Spico in iPhona. MeeGo sucks

tinlad3n ::

Definitivno je androidov vmesnik za par stopnic boljši od iPhone OS.

techfreak :) ::

skika je izjavil:

Apple bi pomojem najbolši vmesnik naredil.

 OS X Kernel Panic

OS X Kernel Panic


Tega si vsekakor ne želim videti v avtomobilu.

LordPero ::

MeeGo FTW!
Do hladilnikov naj ga dajo povsot.

Aja, pa tudi, koliko vas je sploh zagnalo katerega od MeeGotu? Zakaj bi po vase suckal?
LordPero

kitaj ::

Upajmo, da bo imel samo "read" in ne tudi "write" dostop do zavor in ostalih pomembnih sistemov v avtomobilu.

js osebno ::

Zakaj pa to?
A ni bilo rečeno, da bo samo nadomestil radio in navigacijo?

ProGTX ::

V prihodnosti gre lahko tudi v smer popolnega nadzora nad avtomobilom ...

r0ker ::

poporodne težave? porod je že daleč!
pomemben igralec? igralec že, pomemben pa še dolgo ne

ABX ::

PrimozR je izjavil:

element je izjavil:

Najboljši ne, najlepši pa zagotovo. :P

Resno vprašanje, kateri vmesnik je boljši od iPhonovega? V svetu mobilnih telefonov.


Vmesnik != OS

Apple bi lahko naredil vmesnik na Linux OS-u.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PrimozR ::

tinlad3n je izjavil:

Definitivno je androidov vmesnik za par stopnic boljši od iPhone OS.

Npr. pozicioniranje kurzorja med pisanjem teksta, ane?

ABX je izjavil:

PrimozR je izjavil:

element je izjavil:

Najboljši ne, najlepši pa zagotovo. :P

Resno vprašanje, kateri vmesnik je boljši od iPhonovega? V svetu mobilnih telefonov.


Vmesnik != OS

Apple bi lahko naredil vmesnik na Linux OS-u.

In kako to spremeni karkoli? Androidov interface je še vedno pogosto precej okoren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

ABX ::

PrimozR je izjavil:

tinlad3n je izjavil:

Definitivno je androidov vmesnik za par stopnic boljši od iPhone OS.

Npr. pozicioniranje kurzorja med pisanjem teksta, ane?

ABX je izjavil:

PrimozR je izjavil:

element je izjavil:

Najboljši ne, najlepši pa zagotovo. :P

Resno vprašanje, kateri vmesnik je boljši od iPhonovega? V svetu mobilnih telefonov.


Vmesnik != OS

Apple bi lahko naredil vmesnik na Linux OS-u.

In kako to spremeni karkoli? Androidov interface je še vedno pogosto precej okoren.


Linux je open source, jaz če obstaja možnost uporabljam samo open source. Tako v službi kot doma.
Omejitev mora biti samo moja kreativnost.

Apple je podobno sranje kot konzole, zapre te v njihov ekosistem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

PrimozR ::

kitaj je izjavil:

Upajmo, da bo imel samo "read" in ne tudi "write" dostop do zavor in ostalih pomembnih sistemov v avtomobilu.

Zakaj bi imel multimedijski sistem dostop do zavor? Ima ga ABS, ki je pa itak ločen zarad failsafe-a. In brez skrbi, multimedijske enote že imajo read možnost prek OBDja. Npr. FIATov Blue & Me :)

ABX je izjavil:

Linux je open source, jaz če obstaja možnost uporabljam samo open source. Tako v službi kot doma.
Omejitev mora biti samo moja kreativnost.

Apple je podobno sranje kot konzole, zapre te v njihov ekosistem.

Super zate. AMpak glej ga zlomka, koliko iger imaš za open source, koliko za Mace, koliko za Windows in koliko za konzole (pač, omenil si konzole, katerih glavni namen je gaming)? Koliko aplikacij imaš za iPhone, ki ima 'zaprt in drakonski' ekosistem, koliko jih je za Android ter koliko za MeeGo, Symbian, webOS, itd., ki so vsi odprti sistemi?

Odprtost se sliši kul. V praksi se pa to ne izkaže prav dobro. Vsaj zaenkrat ne, v večini primerih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

ABX ::

Se prilagajaš, življenje pač.

Igre za windows niso odprte, vendar Windows OS, je bistveno bolj odprt kot konzole. Ko bojo igre ki me zanimajo delale zadovoljivo tudi na Linuxu (vsaj 1x na leto preverim situacijo v praksi), bom z veseljem preskočil.

Vedno bom izbral najbolj odprt sistem.

Količina mi ne pove nič. Razvoj tehnologije je meni glavni faktor. Apple in konzole prodajajo staro sranje v lični embalaži.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Icematxyz ::

Aja, pa tudi, koliko vas je sploh zagnalo katerega od MeeGotu?


1.0 sem zagnal v VB z nekaj težavami, da mi je uspelo. Pač OS kot OS. Ima gumbe za to, da jih uporabnik pritiska in se z drugimi zadevami ne rabi ukvarjati. Ima prednameščene najbolj splošne aplikacije. In lahko boš dodajal lastne po želji.

Vmesniki pa če se ne motim bodo različni. Odvisno od namena uporabe. Ali telefon, tablični računalnik...

Sem pa nekam na slo-tech že prilepil ta video:



In sicer MeeGo z UI za tablične računalnike (verjetno nekakšen sneak peak). Skratka izgleda dokaj uporabno. In nekako ne dvomim v to, da temu ne bo tako tudi v praksi!

PrimozR ::

ABX je izjavil:

Se prilagajaš, življenje pač.

Igre za windows niso odprte, vendar Windows OS, je bistveno bolj odprt kot konzole. Ko bojo igre ki me zanimajo delale zadovoljivo tudi na Linuxu (vsaj 1x na leto preverim situacijo v praksi), bom z veseljem preskočil.

Vedno bom izbral najbolj odprt sistem.

Količina mi ne pove nič. Razvoj tehnologije je meni glavni faktor. Apple in konzole prodajajo staro sranje v lični embalaži.

Aja, ja, nisem vedel da je 1 GHz proc, 512 MB RAMa in 960 x 480 resolucija displeja stara šara... Nokie imajo to že desetletja (okej, pustimo zdaj ob strani zajeb z anteno :) )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MWC 2011: Intel ostaja zvest platformi MeeGo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
113851 (3175) Icematxyz
»

Na internet ušla ostra okrožnica Nokiinega šefa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6114866 (11446) Lonsarg
»

Se Nokia ogreva za Windows Phone 7?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
289420 (8308) Bor H
»

Nokia z dobičkom in reformami

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
3910279 (9118) lopov
»

MeeGo prihaja v avtomobile

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
2510134 (9172) PrimozR

Več podobnih tem