» »

Strah pred temo

Strah pred temo

«
1
2

nuclear ::

Zvečer ko spim se zelo potim, imam problem zaspati, verjetno je to tudi vzrok, da rad bedim dolgo v noč,.. ker ne želim zaspati, ugasniti luči..

Imam fobijo pred temo izgleda..
Ko zaspim na mestih, kjer nisem najbolj doma(recimo v študentskem domu), in sem sam v sobi, je enostavno muka zaspati.. Temna soba, jaz sam,.. Ni da ni, kaj vse mi pade v glavo. Nonstop imam občutek, da stoji nekdo za mojim hrbtom, ali pa sedi v kotu in me gleda.. creepy..

Kako se znebiti tega groznega občutka?
Ko je cimer v sobi, teh problemov ni.

Tudi doma, se mi ni glih najbolj veselo sprehajat po temi,... Ko grem na WC, hitro opravim zadevo, čimmanj gldam levo, desno, hitro na WC in nazaj.

Nimam problemov zunaj na odprtem v temi, problem je samo v zaprtem prostoru v temi,..

Predvsem me zanima, če je imel kdo podobne izkušnje, in kako se je zadeve rešil?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Tr0n ::

Nabavi kako domaco zival. :)

nuclear ::

Resno no :) Če mogoče kdo svetuje kako jogo al pa kaj k bi se lah sprostil zvečer in v miru zaspal? Ni mel noben takih težav?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Keyser Soze ::

Senzorska luč.

Če se kdo šeta po prostoru (vključno s tabo) ni več teme. Torej te nihče ne more hopsnit za vrat. Plus na WC boš šel sproščen, ker boš imel luč.:D

Resno. Vse je v tvoji glavi. Malo manj grozljivk pa kakšnih psiho trilerjev pa bo. Pospravit moraš podstrešje. To je to. Če si ne moreš pomagat sam, naj ti pomaga pa psihiater. Vsaj toliko da prebrodiš fobijo in dojameš da ni mrtvih punčk brez obraza, ki se ponoči sprehajajo naokoli in te kruto iznakazijo ter nato ubijejo.
OM, F, G!

BALAST ::

Ko se odpravljaš spat, zapri oči, si zamisli neko simpl igrico, recimo štetje 100 ovc (lahko druga beseda) navzdol ali navzgor, zraven vsake številke ponovi besedo in kaj kmalu se boš pogreznil v spanec.

Sam sem imel v preteklosti more, da me bo pohrustal neka žival izpod postelje. Pač ker sem vsak večer slišal škripanje lastne teže, pa mogoče kakšnega lesnega črva v oknu.:D
Da sem te zvoke ignoriral mi je oče nastavil glasno uro, ko se vsako sekundo sliši premik kazalca in danes zaspim kadar koli kjer koli.

Vajenc ::

Počakaj, da odrasteš ...

Sicer pa ne glej grozljivk, počuti se močnega, predstavljaj si, da je na drugi strani zemlje sonce, popij štamperle ali dva, obrni situacijo na sex, poglej si Bruce Leeja oz. Chuck Norrisa ob najhujši krizi ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

nuclear ::

Da odrastem? Star sem 22 let, in ta fobija pri odraslih mislim, da ni nič novega.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Vajenc ::

nuclear je izjavil:

Da odrastem? Star sem 22 let, in ta fobija pri odraslih mislim, da ni nič novega.

Mah z leti se problemi kupičijo in tam nekje po tridesetem jih je že toliko, da nimaš več časa razmišljati o bavbavih.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

inferno666 ::

Vse je v glavi.

Meni kos em bil otrok in me je bilo strah babavov. Sem se ulegel tako da sem gledal steno, se pokril do vratu z deko, na glavo pa sem si dal manjšo blazino. Tako da sem imel blazino na glavi in za glavo, ne pa na obrazu. POtem sem se prepričal, da me ne more videti. Ker sem se skril :).

DarwiN ::

Gotovo si gledal ta Nightmare on Elm Street remake.:))

Jaz sem s sedmimi leti postal horror freak, pogledal praktično vse grozljivke, nato pa trpel to tvojo identično fobijo. Kot otrok tako močno, da se mi je že bledlo, potem pa vedno manj in tam nekje pri 22-tih je zadeva že skoraj povsem izginila.

Drugač pa, fobije se zdravijo tako, da se z njimi inkrementalno soočiš. Prični s hojo ponoči okoli hiše, nato čez čas pa pojdi ponoči sam na sprehod po gozdu (s sekiro v roki). :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

nuclear ::

Sem horror freak ja. Rad gledam grozljivke. Ampak občasno... Nisem neki strašljiv tip, rad imam tisti adrenalin,...
edina gorzljivka, ki ji lah rečem grozljivka je bila The Descent ,... drugo pa ni nekaj.

Bolj strašno je to kaj imaš ti v imaginaciji, kaj je za tabo zvečer.. Isti primer je bil v Blair With Project na koncu, ko pade kamera, ko ne veš kakšna je "pošast", in imaš tisto grozljivo imaginacijo.. Tako se počutim v temi.

Recimo bolj me je strah takelih freak scen(ono oko na začetku recimo) kot pa kakšn freddy kruger.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Keyser Soze ::

Ja no?!

In potem se čudiš, da ti domišljija dela? Edino logično. Sam bi ljudem, ki niso sposobni potegnit ene ločnice med imaginarnim in realnim, oz. ki se ne znajo prepričat, da so gledali SAMO film, močno odsvetoval gledanje grozljivk.

Verjamem, da se je težko zadržati in odpovedati ogledu filma, o katerem govorijo da je najbolj psihično ubijalski in grozljiv brez primere, ampak sebi na ljubo bi moral znati rečt ne.

Tudi sam sem imel bujno domišljijo. Ampak me sedaj nekako bolj plašijo kakšne realne zverine (predvsem ponoči na odprtem) kot pa raznorazni zombiji, volkodlaki, vampirji ali pa Samare (Morgan - čeprav je ta še najbolj grozna od vseh). Prej, prej mi je pa pomagala edino luč, odpoved gledanju grozljivk ali pa psihična prisila oz. prepričanje, da zadeve niso resnične in da se mi nič ne more zgodit (zelo težko in predvsem kratkotrajno :D).
OM, F, G!

Tr0n ::

nuclear je izjavil:

Resno no :)

Resno mislim. Kaksnega psa ali muco imas v sobi, pa ne bos vec sam in bos komot zaspal. ;)

Vajenc ::

Tr0n je izjavil:

nuclear je izjavil:

Resno no :)

Resno mislim. Kaksnega psa ali muco imas v sobi, pa ne bos vec sam in bos komot zaspal. ;)

Al bo pa umrl od strahu, ko bo imel pes/mačka prehlad ;p
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Matev ::

bodi hvaležen da te je strah teme

huje je če zvečer razmišljaš o realnih problemih

Vajenc ::

Matev je izjavil:

bodi hvaležen da te je strah teme

huje je če zvečer razmišljaš o realnih problemih

Tako! Realni zjutraj ostanejo ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

particle ::

Strah je votel, okoli ga pa nič ni.

noraguta ::

eno babo si dej med rjuhe preden greš spat .
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ProGTX ::

Sem imel podoben problem, vendar je pri meni vedno bila neka entiteta, ki sem se je bal - nezemljani, Sadako iz kroga (pras*** mi še vedno postavi kocine pokonci!) ...

Pristop - zamislim si nekaj lepega. Če si bolj cukrane sorte (nič narobe s tem), si zamisli ogromen čudovit zelen travnik, poln živobarvnih rož, jasno nebo in sijoče sonce. To sem jaz počel na začetku, vendar sama izbira prizora zavisi le od tega, da je grafično zahteven in ti bo odvrnil misli.

V bistvu sploh ne vem, česa točno te je strah. Pa tudi če je te strah prav teme kot take, bi ti zamišljanje nekega prizora moralo pomagati. Se sčasoma navadiš. Z leti sem sicer prešel na zamišljanje energije, kako kroži okoli mene in na ubadanje z matematičnimi problemi, vendar bi tebi nemara kaj drugega bolj ustrezalo.

Garibaldi ::

Eno brljivko si vtakni v šteker da imaš ambientalno svetlobo. Ni dovolj moteča da se ne da zaspat. Ščasoma ti bo postala odveč in problem solved!

Zero0ne ::

Sem imel včasih podobne probleme. Pri meni sploh ni šlo za noben konkreten strah, ampak klavstrofobijo in temo. Rešitev: namesto postelje spi samo na jogiju, ki ga imaš na sredini sobe, torej ne ob steni ali v kotu. Pomaga tudi, če imaš čez noč prižgan računalnik, mene kar uspava ventilacija in škrtanje HDDjev :))
uname -o

T-h-o-r ::

dobi si punco, da ne boš sam hodil spat
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

matej_jack ::

Meni se nekaj podobnega zgodi občasno, ko sem pod stresom. Sprijazniti se moraš samo s tem, da se to dogaja samo v filmih ter tvoji glavi in nihče nima pametnega razloga da bi bil v tvoji sobi in te strašil. Zakaj bi? :)

knesz ::

T-h-o-r je izjavil:

dobi si punco, da ne boš sam hodil spat

+1
Nabavi si punco, pa bo problem rešen :)

Relanium ::

OP, si slučajno preigraval Alan Wake ?

Pa punce se ne dobijo ne, ampak se nabavijo - al z vezavo (pozneje plačuješ) al pa predplačniško

Daren ::

Čisto iks: Ko v Shutter Islandu napiše teta "Run". Spooky shit.

solatko ::

En čisto uporaben nasvet za strah pred temo - ko si predstavljaš en strah, si istočasno zamisli, da si ta strah ti. Kar koli pogledaš v temi, postane trdo od strahu.
To je avtosugestija, s katero spremeniš grozo v užitek. Poizkusi - sprobano v mladih letih, po gledanju grozljivk.

donfilipo ::

Nuclear
določene miselne tehnike glede na leta znajo pomagati. Ko se pojavijo fobične misli, se jih navadi pregnati z protistrupi:) Primer: 'apage sotonas' klicanje je meni agnostiku, pomagalo, ko sem padel v fobije, ob gledanju drakul:) Res. Vse je v glavi. Ko fobični del 'zavoha' da ne igra nobene prave vloge in da je zlahka preglašen z drugimi mislimi, preneha s terorjem:)) Izbor racionalnih misli, ki preženejo vse mogoče strahove v temi, pa je miljone. Če ne veš, česa te je strah, boš pa moral najprej to zavestno določiti.
Včasih stresi, ali celo grozljivke (pa tudi bolezni) poleg naravne reakcije prebudijo celo paleto fobij, ki so nefunkcionalno zatlačene, pa se pokažejo, če jih morda znaš shandlati zdaj. Ali drugače rečeno, pod določenimi okoliščinami (če ni kemija le preveč načeta in ogrožena) je treba neustrašni logičen del, treba znati priklicati. Prižgana luč in podobna pomagala so v ekstremnih primerih povsem normalna, a na žalost ne pomagajo dovolj. Čim zapreš oči je tema, ne? No ko se naučiš jasno misliti, da v tej temi ni prav ničesar nevarnega, si pa zmagal. Če pa imaš resno narušeno kemijo, se bodo pa znaki začeli seliti tudi v dan, takrat pa pod nujno k doktorju!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Mordecai ::

Jaz sem tudi horror freak, ampak jih gledam zato, ker potem, ko jo pogledam, vem, da sem raje tukaj, kot pa če bi bil v tistem filmu, zato me pomirja.

Glede teme pa ne vem, jaz sem se tudi bal, ko sem bil mlajši, zdaj mi je pa čisto vseeno postalo. Poskušaj izostriti sluh. Sluh je ponoči lahko bolj informativen kot vid. S sluhom "vidiš" vse okoli sebe in če ultra tiho stopaš, in kot pravim si izostriš sluh, potem te nič ne more presenetiti. Edino mačke ne moreš slišati. Damn je tiha;( Miši so veliko bolj glasne. Blazno glasni so pa ježi, 20 metrov stran ga slišiš...:P

keworkian ::

solatko je izjavil:

En čisto uporaben nasvet za strah pred temo - ko si predstavljaš en strah, si istočasno zamisli, da si ta strah ti. Kar koli pogledaš v temi, postane trdo od strahu.
To je avtosugestija, s katero spremeniš grozo v užitek. Poizkusi - sprobano v mladih letih, po gledanju grozljivk.


A nebi bilo boljse, ce bi mu reku "takrat ko te je strah, si ga flikni"?
Obscenities in B-Flat

Caleneth ::

Mene je tudi blo ful strah teme. ZELO. Cele noči nisem mogla spat in potlej sem bla zjutraj ko en zombi :)) Me je blo pravtako strah takšnih "bavbavov", čeprav nisem dosti gledala grozljivk. Ampak so zagotovo vplivale na mene. Zato sem si prvo puščala odprta vrata pa luč na hodniku. Sčasoma sem imela vrata vedno manj priprta, ali pa so bila odprta pa ni blo luči na hodniku. Nato sem jih zaprla in sem si kupla nek globus, taki mali z lučko in mi je vso noč sveto, pač da ni blo popolne teme. :)) Nato je crknu, pa sem se spomnila da si nebi rolet dol potegnila in sem tako lahko spala brez potegnjenih rolet, saj luna je bla še ravno toliko da ni blo trde teme v sobi. Je pa bil proti pomladi že velik problem, namreč sonce me je vedno bolj zgodaj zbudilo. Vmes sem popolnoma nehala gledat grozljivke, srhljivke, in pa tudi tiste malo bolj trilerske kriminalke. Pa tud odrastla sem. Nato sem si na strop nalepla zvezdico (tisto flourescentno) in imela drugač čist temo. Je pa lepo svetla in mi dajala nek varen občutek. In zdaj več ne prenesem nobenga vira svetlobe v sobi, mi grejo blazno na jetra lučke od linkerja, zvezdica je pa še vedno na stropu. :) Skratka, mene je mino strah pred temo, mam pa zdaj novega, fobijo pred zaprtimi prostori pod zemljo :))

nuclear ::

Čas za spanje počas,... :8) 8-O:))
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Blinder ::

Poglej film "boogeyman". Tam boš videl kaj se zgodi ljudem, ki se bojijo teme :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

DarwiN ::

nuclear je izjavil:

Čas za spanje počas,... :8) 8-O:))




Lahko noč. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Caleneth ::

Blinder je izjavil:

Poglej film "boogeyman". Tam boš videl kaj se zgodi ljudem, ki se bojijo teme :D


Pa dajte no... :)) Tipo ma probleme vi mu pa še take filme svetujete. nuclear, ti se sam popolnoma horror muvijem odpovej pa bo. In to res v celoti. Neke vrste celibat! :D

EDIT: Ne drzni si pogledat zgornjega posnetka, govorim v tvoje dobro! :)) Aja pa creepy slik tud ne glej, tudi to izboljša situacijo :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Caleneth ()

nuclear ::

Hvala za video clip
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Wasted ::

Kot jih je že par napisalo, najdi si punco :D . Ali pač ;(( . Razčisti v glavi, jaz sem imel podoben problem, ko sem bil star 12 let pa sem sredi noči letal k očetu, ki mi je svetoval naj štejem ovce ... nasvet pa tak, itak da ni pomagalo, v tistem trenutku se sploh ne moreš popolnoma skoncentrirat na ovce, ampak misliš zraven še na vse druga - na bedarije, ki ti ne dajo spati.

Imaš ponoči popolno temo? Jaz imam žalozije in ponoči vseeno vidim po sobi, če ne pa pustiš malo svetlobe v sobo, odgrneš zaveso ali pa kaj in potem čez kakih 5 minut vidiš po sobi skoraj vse, kot tudi slišiš - že to veliko pomaga. Opazuj eno noč sobo pa boš videl, da resnično ni nikjer ničesar, ko zapreš oči pa ne brainstormat ... raje se izogibaj vsem neprijetnim mislim in si predstavljaj kaj lepega, punco, dogodek, zmisli si zgodbico, nekaj kar je bolj zanimivo kot ovce, da preusmeri tvojo pozornost za dovolj časa, da zaspiš.

In to je to ;)
When I'm done there will be nothing left of you...

Vajenc ::

solatko je izjavil:

En čisto uporaben nasvet za strah pred temo - ko si predstavljaš en strah, si istočasno zamisli, da si ta strah ti. Kar koli pogledaš v temi, postane trdo od strahu.
To je avtosugestija, s katero spremeniš grozo v užitek. Poizkusi - sprobano v mladih letih, po gledanju grozljivk.

Tole je ena izmed uporabnih kurativ npr. zamisliš si kako bi Freddy-ja, presenetil iz teme in porezal še bolj kot je. Samo, da ne boš potem ven iz stanovanja hodil, ko Freddy ne bo upal v tvojo sobo ... american style massacre ;p
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Blisk ::

To je paranoja in to zdravijo psihiatri. Tako da, če do sedaj sam nisi nič uspel, težko, da boš tudi v bodoče!

jest10 ::

Hujšega, kot da izpod postelje skoči nate 18-glava pošast in te obere do kosti, se ti ne more zgoditi.:P

Ko sem bil majhen, je vsaj meni pomagalo, da sem si zamislil čimbolj bizarno situacijo. Tako glupo, da se je na daleč videlo, da to nikakor ne more biti res. Tako sem se zelo hitro odvadil strahov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

gruntfürmich ::

enostavno se sooči s strahom. pojdi ponoči ven, v gozd, na sprehod.
potem morda ne boš imel več občutka da ti je kdo za hrbtom, ker boš lahko ti tisti, ki boš drugemu za hrbtom.
pa če je je strah da se ti bo kaj groznega zgodilo; vedi da nisi nezamenjiv, si samo diferencialno mali del vesolja in te enostavno ni škoda...
in kar te ne ubije te krepi:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nuclear ::

včeri sm spal brez problema. hvala za nasvete. v ozadju pa sem si pustil vili resnik - sam na fuzbal me pust.:))
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

knesz ::

Ne vem no, mene pa mučijo nočne more ravno če tisti dan slišim Vilija Resnika ali Giannija Rijavca :|

Meizu ::

Keyser Soze je izjavil:

Tudi sam sem imel bujno domišljijo. Ampak me sedaj nekako bolj plašijo kakšne realne zverine


Recimo jaz ko sem včeraj šel z avtom po eni gozdni poti in sem takoj za ovinkom srečal črnega medveda, ki je bil ogromen. No ja, medvedi se potem uplašijo in tale ni bil izjema in je stekel potem v gozd. Ampak, ko dobiš adrenalin v kri ko vidiš medveda 15m stran, varuje pa te vetrobransko steklo in nekaj pleha...


[snip]

Zgodovina sprememb…

USS Liberty ::

Jz mam pa fobijo pred ekstremno višino, tako da se ne bom nikoli s kakšnim bandži džampingom ali pa padalstvom mogel ukvarjati...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Tear_DR0P ::

Jz mam pa fobijo pred ekstremno višino

tega se da step by step odvadit - najprej stop na stol, ko premagaš to višino, si omisli lestev, potem pojdi kdaj s kakšnega mostu pogledat in tako dalje - sam sem imel blazno neprijeten občutek in vrtoglavice že ob plezanju na lestev. In ti strahovi so se pojavili šele ob koncu najstiške dobe, kot otrok sem staršem nonstop povzročal preglavice s plezanjem po strehah, drevesih ali kakšnih skalnih stenah. potem pa sem se načrtno lotil odpravljanja strahu. enako je s strahom pred temo. če te moti, ga obdelaj.

[snip]
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

Prosim če se držite teme.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Avenger ::

V 22 letih te ni še nič pojedlo, če bi bilo nekaj v temi, bi te že zdavnaj. Mal o tem razmisl.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Meizu ::

Avenger je izjavil:

V 22 letih te ni še nič pojedlo, če bi bilo nekaj v temi, bi te že zdavnaj. Mal o tem razmisl.



Haha, dobra :) +1

Bob Rock ::

Star si 22 let (ce sem si prav zapomnil, ne da se mi nazaj it gledat). Zacni razmisljat kot odrasel clovek.
Predatorji imamo oci nastavljene na sprednjem delu glave, zato da lahko plen fokusiramo. Plen ima oci na strani glave, da lazje bezi. Pred clovekom se iz strahu umaknejo vsa druga bitja, tudi predatorji.
Zacni razmisljat normalno, kot predator, ki si je poleg plena podredil tudi ostale predatorje. Clovek je najnevarnejse bitje na zemlji in druga bitja nimajo namena te hodit gledat ponoci v sobo kako spis.
Tudi duhov ni.
Ta opevana "dusa" in ne vem kaj vse bi se naj se vlacilo okoli ko clovek umre je BS. "Dusa", zavest,... je en skupek elektronov, ki se ob smrti razblinijo. Se bojis elektronov? :)
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spalna paraliza (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9319012 (9685) Scorpia
»

Shizofrenija,psihoze ali....je to vse res...

Oddelek: Problemi človeštva
314287 (3244) Twy
»

Tezave s spanjem

Oddelek: Loža
366620 (5188) DOOM_er
»

Katero grozljivko mi priporočate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12924460 (12822) barocco
»

Psiholohija Iger (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1148231 (5992) janko5213

Več podobnih tem