» »

Psiholohija Iger

Psiholohija Iger

«
1
2 3

Galaxy ::

Ne me fentat, če je napačna tema, meni se zdi da je na pravilnem mestu.

Toraj, jaz imam nekakšen strah pred določenimi igrami. Nikakor, in res rečem, nikakor ne morem igrati nobenih iger, ki vsebujejo kakršnekoli zombije, vampirje, žive mrtvece, aliene. To so igre npr. Doom, Dead Space, Left 4 Dead ipd. Včeraj sem igral Cryostasis (ta novi špil) in sem prišo do stopnje, ko se je za mano pokazal iznekažen monster, ki me je hteu zaklat. Igro sem zaprl in jo zbrisal...

Rabil bi pomoč, da bi ta strah premagal. Če grem v kakšen temen prostor ponavadi postanem paničen, saj imam v mislih da je za mano zombi in da me bo pojedel. Čeprav vem, da to NI možno mi možgani pravijo da je vse mogoče..

Star sem 15 let. In to me tudi čudi, saj so vsi že ta strah zdavnaj premagali. Moj kolega igra vse te igre ob 2 ponoči, sam, v temi. Jaz osebno bi se poscal od strahu. Grozljivke pa lahko gledam - sicer ko sem gledal Silent Hill... sem imel nočne more in sem imel problem s spanjem.

Help.

mtosev ::

ce nisi opazo imajo te igre omejitev 18let. verjetno ni omejitev tam brez razloga a?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

profii ::

Lepo napisano za 15-letnika! pohvalno!
Glede problemov ti bo pa kdo drug svetoval.

gzibret ::

Ne tega špilat. Take zadeve so "čustveno posilstvo", še posebej, če si bolj občutljiv (kot ti ali pa jaz npr.).

Nič ni hudega, če si čustveno senzibilen in brezveze to tlačit dol.

edit - ta čustvena občutljivost zna zelo pomagat v raznih situacijah, ko so razna pogajanja s šefi, pogovor za plačo, razni ustni izpiti na faxu itd... Govorim o čustveni občutljivosti in ne čustveni nestabilnosti, da ne bo pomote.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

PrimozR ::

Ne me fentat, če je napačna tema, meni se zdi da je na pravilnem mestu.

Toraj, jaz imam nekakšen strah pred določenimi igrami. Nikakor, in res rečem, nikakor ne morem igrati nobenih iger, ki vsebujejo kakršnekoli zombije, vampirje, žive mrtvece, aliene. To so igre npr. Doom, Dead Space, Left 4 Dead ipd. Včeraj sem igral Cryostasis (ta novi špil) in sem prišo do stopnje, ko se je za mano pokazal iznekažen monster, ki me je hteu zaklat. Igro sem zaprl in jo zbrisal...

Rabil bi pomoč, da bi ta strah premagal. Če grem v kakšen temen prostor ponavadi postanem paničen, saj imam v mislih da je za mano zombi in da me bo pojedel. Čeprav vem, da to NI možno mi možgani pravijo da je vse mogoče..

Star sem 15 let. In to me tudi čudi, saj so vsi že ta strah zdavnaj premagali. Moj kolega igra vse te igre ob 2 ponoči, sam, v temi. Jaz osebno bi se poscal od strahu. Grozljivke pa lahko gledam - sicer ko sem gledal Silent Hill... sem imel nočne more in sem imel problem s spanjem.

Help.


Se navadiš s časom. Mogoče boš prerasel, mogoče ne. Jaz nisem. Far Cry sem špilal dokler ne prideš do votline, kjer se začnejo mutanti. Potem sem podobno zaprl špil, malo kasneje pa zbrisal. Ttoalno se mi je pa recimo zmešalo pri filmu Vas ob gozdu (The Village). Nuff said? Eni pač ne prebavljamo takih stvari. špilaj strategije, simulacije, arkade, whatever.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

VoX ::

@mtosev... to pomeni ko bo star 18 ga nebo več strah?:\

Jaz se izogiibam teh iger iz enakih razlogov in si enako govorim da itaq te "stavri" v resnici ne dogajajo vndar vseeno možgani pravijo da obstajajo:\ ... no doben te pa tut ne sili, da jih moreš igrat in itaq imaš 1000 drugi iger, ki jih lahko igraš:)
More money, more problems ! ! !

WarpedGone ::

Ne sekiraj se zaradi takega strahu. Nisi edini, si le dovolj pogumen da to priznaš. Enostavno se zabavaj s stvarmi, ki so ti všeč in te ne strašijo. Jih je dovolj.

Glede strahu, ki ga občutiš v temi: če bo prisoten tudi čez 5 let bo morda na mestu kak pogovor s kakim strokovnjakom, pri 15ih letih pa ni razloga za kako skrb. Človeška psiha se pač razvija kot se razvija. Vsi gremo skozi to, z leti pa se stvar spremeni.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

Če te je strah lastne domišljije, hja...

Najbolje, da si poleg zombijev v kleti predstavljaš tudi to, da imaš v rokah orožje, ki je pod številko 9 :)

shark_nm ::

Heh..men pri filmih npr kaki zombiji pa pošasti to mi je čist levo, ker procesiram vse skupaj kot neresnično. Bolj me naježijo filmi kot so tipa duhovi, prekletstva,vsi tej jebeni mali otroci ki morajo bit v vsaki srhljivki že... Al pa un film ka je že, ko jih smrt pršla po njih ko so bli na avijonu...pač filmi taki ki ti dajo mislt kaj pa če je vse to res? Ko npr. en frik, ki preživi 80 strelov v prsa me ne premami. Ena mala polizana punčka, ki bi mogla bit mrtva že waaaaay ago, to pa je srhljivo. Igrc pa itak ne igram, tako da ti ne znam kaj več povedati. Vem pa, da vsebujejo vse več prizorov ki te presenetijo oz prestrašijo. Z leti tvoj strah nebo minil možgani bodo samo še bolj aktivno funkcionirali. Fantazija dela svoje in doler imaš ti v glavi da je za tabo zombi...on bo vedno tam.

bluefish ::

osebno z igranjem tovrstnih iger nimam težav. Sicer pa itak niso moj stil igranja in se jih le redko pritaknem, nekako nisem privrženec brezglavega letanja po stopnjah.
Me pa iz neznanega vzroka ponoči ene dvakrat na leto preganja scena iz nekega filma, čeprav mi ob samem ogledu ni bil preveč grozen.

reeves ::

Mene takih špilov sicer ni strah, ampak jih enostavno ne maram. Crysis sem isto igral do alien-ov, potem pa nehal in zbrisal špil.
Rešitev je enostavna. Ne igrat takih špilov, sej je veliko drugih. Probaj čez par let, mogoče te bo strah minil. Najverjetneje je to samo prehodno obdobje.

opeter ::

Če bi hodil na obdukcije, bi ta strah hitro izginil. Je pa res, da so obdukcije dober pokazatelj močne volje in psihičnega stanja človeka. Namreč, ravno v tistem trenutku se pokaže, koliko tvoj želodec prenese.

Sicer pa se stirnjam s tistim, kar je PIPI napisal. Morda bo strah minil, ali pa tudi ne. Odvisno od človeka.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

Če te je strah lastne domišljije, hja...

Najbolje, da si poleg zombijev v kleti predstavljaš tudi to, da imaš v rokah orožje, ki je pod številko 9 :)


Gravity gun? Al kej bol quake-arskega? :>

jype ::

Nimam pojma kaj, včasih se je tistemu reklo BFG, če se prav spomnim.

ABX ::

Tudi najbolj hrabri ljudje se bojijo, razlika je v tem da razumejo strah in z njim živijo.

Vsak od nas se lahko prilagaja na nove zadeve, nekdo hitreje, drugi pa rabijo malo več časa.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PrimozR ::

Ah yes, the BFG 10k :D

Saladin ::

Nič ni narobe, če te je strah določenih gozljivk ali grozljivejših iger.
Saj to je njihov glavni namen.

Je pa tako - glede filmov sem zelo desenzibiliziran. Eni me prestrašijo - drugi ne - ampak praktično ni grozljivke, ki je ne bi mogel "pretrpeti".

Pri igrah pa obstaja ena izjema: Silent hill. Obrnil sem dvojko (nisem vedel, kaj naj pričakujem) in me je skorajda travmatizirala. Igral sem jo le podnevi, z neko happy glasbo v ozadju.
Sovražil sem jo - ker mi je bila tako grozna, ampak sama zgodba me je tako vlekla naprej, da sem jo moral končati - ne glede na strahove.

In to je bil največji dosežek katerikole igre, ki jo poznam.
Glavni lik v njej nepričakovano prispe v grozljivo situacijo - ampak ne more iz nje zbežati, ker enostavno mora izvedet resnico.

Tako sem bil popolnoma poistoveten z likom v igri. "Trpel" sem vse tiste grozote z liko, da bi tako lahko oba na koncu dobila odgovore na vsa vprašanja. Ljubim to igro, ker me je popolnoma prevzela in jo sovražim obenem, ker me je tako zelo prestrašila.

Drugih delov Silen Hills serije se tako sploh ne morem več dotakniti - tako le pogledam walkthrough na netu, da sem na tekočem z zgodbami.


In podobno svetujem tudi tebi. Prvo si izberi grozljivko, vredno ogleda in vredno "muk". In potem probaj preživeti. Zatisni ušesa, zapri oči, "cvili", če je potrebno. Ampak probaj "preživeti", če je film ali igra "tebi" vredna tega.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

bajsibajsi ::

@Galaxy Ej ne sekiraj se, take reci so povsem normalne za zdravega cloveka. Veliko ljudi uziva ob gledanju grozljivk; presenetljivo veliko punc. Sam sem v mlajsih letih gledal grozljivke in igral igre ala ResidentEvil, zdaj pri skoraj tridesetih ne zelim igrati nobene igre, z zombiji. Tudi ne maram gledati grozljivk. Pa ne ravno zaradi mor, ampak enostavno se ne pocutim ok; najbrz me je strah. ^^

Ciklamen ::

Tudi sam imam včasih probleme s tem, da me kar pošteno stisne pri srcu, če sem v temi in se nekaj premakne. Pa vem, da ne more biti nič, ampak podzavestno odreagiram.

Nič ni narobe, da te je strah, sam vem da me je bilo tako strah, ko sem bil ene 12-11 in sem gledal terminatorja (takrat še 1 mislim da), da sem ponoči moral imet luč prižgano.

Sam pa tudi ne gledam rad grozljivk ali igram iger, če sem v družbi še mogoče.
- End of the Post ->

Evil mind ::

Odvisno je tudi kdaj igraš, zjutraj ali zvečer, ob prižgani ali ugasnjeni luči, na glas ali brez zvoka.
Če si igral zvečer b temi potem ni to nič čudnega, da si se bal igrat. Pred popoldnevom sem jst večkrat gledal grozljivke pa se nisem skori nikoli ustrašu. Če bi gledal isto zvečer se verjetno bi.

DOOM_er ::

Jst mam tut strah pred takimi špili toda jih grem igrat zanalašč :) sej pol se navadiš
Robots will steal your job. But that's OK

tt2 ::

mene je bilo strah ko sem še hodil v 1. razred OŠ, ko sem hotel igrati heretic ampak nisem mogel, ker me je bilo tako strah ampak je že zdavno tega. se mi je pa pojavil nov problem. dandanes bi pa igral le take, ki so res strašne, ki te udarijo direkt na psiho ampak enostavno takih iger ni oz. jih ne poznam (če kdo ve za kako, kar na plan z njimi). pred leti sem igral FEAR in je imel res nekaj dobrih trenutkov ampak stvar se je začela hitro ponavljat in seveda tisto streljanje vsevpoprek je tudi bedno.

PrimozR ::

Silent Hill? Že omenjen v tej temi.

EDIT: V Left 4 Dead maš pa na tone zombijev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Galaxy ::

Hvala vsem za odgovore.

Crysis - ljubim to igro in alieni mi niso preveč strašni, ker niso iz "organskih" snovi. Pa še v WARHEAD maš kar nekaj teamworka. FPS streljačine obožujem, vendar je zelo težko najti altenativo Call of Duty ali GTA. Sicer pa res upam da bom nekak šel skozi to - in ja, jaz sem tudi gledal Terminatorja 1 z prižgano lučjo ;)

Me pa res zanima.. od česa je to odvisno, ta strah? Ker moj kolega že od malega gleda grozljivke, igra DOOM ipd. In sedaj brez problema igra sam, v temi, ob 2eh Dead Space. Že ko sem poleg njega in ko to gledam me spreleti srh.. Kaj šele kakšen FEAR, no comment..

Sklepam, da jaz ne bi imel tega strahu, če bi od malega gledal grozljivke? Ko sem bil majhen sem se zelo bal tistega obeska "okostnjaka".. grr. Imel sem eno od Tomb Raider špilov, in ko so prišli okostnjaki na mene, sem samo otrpel. Babico sem prosil naj bo poleg mene, ko sem želel igrati Tresspasser.. pa so samo dinozavri. Ampak, ko se v igri zavedam, da sem sam, da so vsi okoli mene mrtvi me spreleti groza.

In res, poskusil sem ogromno iger v življenju, in vedno me je mikalo te strašne tudi igrati, ampak preprosto ne morem. Mogoče če bi bil na Havajih z koktailom v roki in laptopom v drugi. Pa če bi mi špilala še kakšna reagge muzika odzadi. Potem bi lahko, ampak tukaj, v svojem kotu nemorem..

-----

Povejte mi, kaj bo Alan Wake. Pošasti spet? :8) Jaz sem mislil, da bo podobno GTA... dokler nisem pogledal trailerov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

Meizu ::

ce nisi opazo imajo te igre omejitev 18let. verjetno ni omejitev tam brez razloga a?


A je pri nas dejansko uzakonjena tale starostna omejitev? Ko gre moj brat kupit špil (14 let), mu nobena prodajalka ne zateži, naj pokaže osebno, ker na špilu kaže 18+...

bajsibajsi ::

Mislim, da se evropski PEGI razlikuje od ESBR, po dolocenih kriterijih.

Berserker ::

Jaz tudi ne igram preveč rad strašljivih ampak strah premagam če imaš pred seboj 50 cal. ali pa nekaj kar močno ropota potem je lahko pred menoj miljon pošasti.

boha ::

zelo pozitivno, da si pripravljen govoriti o svojih strahovih. večina ljudi si to ne upa, oz. misli da s tem kažejo svojo šibkost.

pač nekateri imajo tendenco do določenih strahov, drugi spet do drugih in tako naprej. tvoj kolega pač ne trza na strahove, ki jih občutiš ti. to še ne pomeni, da nima nekih svojih. in to celo takih ob katerih bi se ti počutil ravnodušno, oz. bi se ti zdeli naravnost smešni. ljudje smo pač različni, strahovi so lahko del osebnosti, del preteklih izkušenj, itd.

z zadevo se je pač treba soočit. zdej kaj je zdravilo za tvoj strah, ne bi vedel. mogoče najdeš kakšen forum, kjer odgovarjajo ljudje (psihologi), ki vedo kaj več, oz. znajo svetovati za točno določen primer. ni nujno da iščeš slovenskega, pogooglaj tudi na tuje.

glede na to, da bi se rad znebil svojega strahu (torej ne živel z njim in se pustil kontrolirati) je to zelo pozitiven korak. bolje to kot da se slepiš in rezultatov ne bo, ali pa ne bodo prišli tako hitro (določenih strahov se pač avtomatično znebiš z odraščanjem, zrelostjo, nekateri pa se lahko še poglobijo). no v tvojem primeru boš zadevo skoraj sigurno premagal z leti.

WamPIRe- ::

No igral sem že vse mogoče "grozne" igre no pa me nikoli ni bilo kakorkoli strah in da bi iz tega razloga ne igral igre...
Res pa da nikakor ne maram gledati kakšnih grozljivk in psiho trilerjev v katerih (kot slabi osebki, duhovi, morilci,...) nastopjo otroci. Če so kot žrtve, me ravno ne gane.
Pravtako nisem spal po filmu Exorcist (iz leta 73 se mi zdi) pa sem bil že na faxu. Mislim, da mi je tist glas deklice, ki je bila obsedena prišel do živega..
Grozljivke drugače gledam brez problemov, čeprav imam raje kakšne komedije ali pa celovečerne risanke :D

opeter ::

mene je bilo strah ko sem še hodil v 1. razred OŠ, ko sem hotel igrati heretic ampak nisem mogel, ker me je bilo tako strah ampak je že zdavno tega. se mi je pa pojavil nov problem. dandanes bi pa igral le take, ki so res strašne, ki te udarijo direkt na psiho ampak enostavno takih iger ni oz. jih ne poznam (če kdo ve za kako, kar na plan z njimi). pred leti sem igral FEAR in je imel res nekaj dobrih trenutkov ampak stvar se je začela hitro ponavljat in seveda tisto streljanje vsevpoprek je tudi bedno.


tt2, priporočal bi ti, da preizkusiš katero od sledečih iger:
- Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth (čeprav ima neke napake je vzdušje nadpovprečno)
- Clive Barker's Undying (sicer staro, ampak odlično)
- Clive Barker's Jerico (če ne maraš streljanja, potem to ni zate... je pa res, da potrebuješ hud računalnik)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bajsibajsi ::

@opeter ma kake zvocnike, v temi s slusalkami ob dveh ponoci, ko bo sam doma. Pred tem naj obvezno gleda, se najmanj dve grozljivki, hehe.

bajsibajsi ::

Eh, prehitro prebral na drugem monotorju, sem mislil da je napisano zvocniki namesto racunalnika. btw, stari ST, se vedno nima moznosti Edit?

Grey ::

Zdravilo za tvoj strah je "premik zavedanja". Ne smeš misliti o svojem avatarju kot o sebi, ampak kot pogumno, neuničljivo in nesmrtno telo ter imeti v sebi mindset "Fu*k it, I'll just do it." Zavedati se moraš, da je samo igra in da smrt v igri ne pomeni prave smrti. Ti si pa sedaj na taki stopnji, da podzavestno enačiš virtualno dogajanje z realnim in se bojiš tako kot bi se bal v resnici.

Je pa to tako...ko boš prestopil ta prag, ti bodo vse streljačine od horror do akcijade postale rutina in skorajda nezanimive. Premisli, ali bi raje potrpel in se prisilil, da greš naprej ali bi rad postal "brezčustven killing machine".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Galaxy ::

Pa nebi rad to postal. Vendar niti nevem s čem naj začnem.. Mene je res strah, da ne bom mogel zaspati/ da bom imel travme zaradi teh iger. Najvrjetneje si ne želim sploh teh iger igrati, bolj si želim premagati strah pred tem..

miteq ::

od česa je to odvisno, ta strah?


Verjetno od tega, da se zavedaš, da nič ni resnično. Tudi mene je bilo strah različnih pošasti, ko sem bil majhen - Predator, Alieni, itd.

To sem prerasel, ker sem doumel, da me še do sedaj ni nič iz nobenega temnega kota zgrabilo; predvidevam, da me tudi v prihodnosti ne bo. Mogoče bo pri tebi podobno, le da kasneje.

bajsibajsi ::

Galaxy mislim, da res ni potrebe po igranju taksnih iger, ce te je res tako strah. Igranje iger naj bi to bilo v uzitek, ne pa strah oz. premagovanje strahov. Iz tega kar si napisal vidim, da je tebe resnicno strah. Sam ne maram grozljivk in groznih iger, ampak bi sigurno "zdrzal" in odigral katerokoli horror igro do konca, ce bi to res zelel. A dejstvo je, da tega ne zelim, ne maram zombijev, ki mi sred noci skacejo v obraz (ekran), ker ne uzivam v tem. Ni me pa nikakor strah v real lajfu, recimo kaksnih okosnjakov. Rad bi se znebil teh strahov, a obenem ze v naprej ves oz. se bojis, da ne bos mogel spati posledic igranja/gledanja grozljivk. Res mislim, da ni potrebe, da bi igral taksne igre. Zlasti ne z razlogom, da bi se znebil strahu. Ce te je res tako zelo strah, da to mogoce ze postaja problem v resnicnem zivljenju, npr. ko gres zvecer sam domov, po temnem hodniku.. bi bilo po mojem pametnejse, da se pogovoris s kom, ki problematiko spopadanja strahov resnicno pozna in ti lahko bolje in pametneje pomaga, kot igranje grozljivih iger. Saj je prav mozno, da se kljub igranju taksnih iger ne bi nic spremenilo, ali bi lahko le se bolj negativno vplivalo na tvoje zivljenje.
Glej svet iger vsebuje polno grozljivih iger. Se dosti tistih, ki nekako ne spadajo v ta zanr, so pa solidne, "zajebejo" z dodajanjem raznim zombijev, monsterjev.. Ne obremenjuj s tem, ce tvoj prijatelj lahko igra taksne igre, ti pa ne. To ne pomeni, da je dejansko kaj bolj pogumen. Jaz osebno tudi ne maram takih iger, pa sem jih leta nazaj preigral kar nekaj. Dolocenih karakterjev me celo ni niti malo strah, npr. vampirjev, ki so mi atraktivni. ^^ Po eni strani je zanimivo, da mene ni recimo strah prelite krvi in groznih prizorov, sekanja,.. so mi neprijetni, ni me pa strah. Name bolj deluje celotno srhljivo vzdusje kot grozljivo. Razni prizori s primernim zvokom, v (ne)pricakovanju necesa, kar raste, se razvija, v npr. nekaj kar se potem na hitro zgodi. Niti ni treba, da kdo ob tem umre.
Mislim da mene, kljub temu da enako ne maram grozljivih iger in filmov, vseeno ni tako strah kot tebe. Celo ne bi bil presenecen, ce bi (ce mal fantaziram^^) ob kaksnih resnicnih groznih primerih v resnicnem zivljenju, ravnal bolj pogumno, kot premnogi izmed tistih, ki pa zelo radi igrajo grozljive igre.
Sam sem mnenja, da "navajanje" na strahove, ni pravi nacin za soocanje in odpravljanje strahov. Zato nikar ne posegaj po taksnih igrah, ce ti jih ni zabavno igrati in se ob igranju pocutis neprijetno.

bajsibajsi ::

@tr33k hehe, kaj pa ce nimas .50 cal, ampak le zelezno stango, kot v veliko taksnih igrah, vsaj nekaj casa. ^^

Mimogrede, nekaj za razbremenitev Galaxijevih zivcev. .50 cal HEADSHOT ^^ Ceprav mislim, da je fake. .50 cal ima tako moc, da se ne vrne "nikoli" direkt nazaj. Je pa vseeno funny za videt. >:D

mtosev ::

Pa nebi rad to postal. Vendar niti nevem s čem naj začnem.. Mene je res strah, da ne bom mogel zaspati/ da bom imel travme zaradi teh iger. Najvrjetneje si ne želim sploh teh iger igrati, bolj si želim premagati strah pred tem..

hehe. ce mas 10let pa gledas scooby doo on zombi island jih bos takoj dobil,
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Galaxy ::

@bajsibajsi
si mi dal za misliti, niti se ne bom potem spuščal v to.. sicer me ni tak strah, da bi biu v temi paničen, pač neprijeten občutek imam. Npr. pokopališče je cca. 50m vstran od mene in me ni strah da sem tako blizu doma, ampak npr. enkrat sem šel domov ob pol 1-ih skozi pokopališče in sn biu celi paničen. Nikoli več..

@mtosev
očitno nismo vsi popolni..

Valvoline ::

@galaxy
Hahaha :)
Priporočam terapijo avp2 zvečer po 22h ob popolni temi in fajna 5+1 surround zvok.
Lol

Galaxy ::

???
kaj si hteu zaj s tem povedat?

Valvoline ::

Če zdržiš,zdržiš.
Če te je strah pač takih špilov se izogibaj.
avp2 se men zdi najbolj *poskočna* od vseh :)
Tak da če avp2 daš skoz potem ne bo več težav.
Upam da ne :)

jype ::

Galaxy> enkrat sem šel domov ob pol 1-ih skozi pokopališče in sn biu celi paničen

Saj to je normalno, ampak ker ti veš, da te prpa daje zaradi tvoje domišljije, se lahko prepričaš tudi v kaj drugega. Omenil sem že, da si predstavljaj, da v rokah držiš orožje iz igre, recimo plasma gun.

Potem naj se pa kar pokažejo, zalega!

Ciklamen ::

Potem se pa res kdo pojavi za njim, potem pa ti wannabe plasma gun nič ne pomaga :D
- End of the Post ->

Valvoline ::


stari dober avp2 (*_*)

bajsibajsi ::

LOL Ciklamen. Pol pa nuncake vn potegnes.>:D

jype ::

Ciklamen> Potem se pa res kdo pojavi za njim, potem pa ti wannabe plasma gun nič ne pomaga :D

Eh, psihota k se ob enih ponoč po britofu sprehaja se bo vsak psiho ustrašu :)

PrimozR ::

@bajsibajsi
si mi dal za misliti, niti se ne bom potem spuščal v to.. sicer me ni tak strah, da bi biu v temi paničen, pač neprijeten občutek imam. Npr. pokopališče je cca. 50m vstran od mene in me ni strah da sem tako blizu doma, ampak npr. enkrat sem šel domov ob pol 1-ih skozi pokopališče in sn biu celi paničen. Nikoli več..


Eh, navadn. Mi je že bilo bedno da imam avto s samo 55 konji nekje sredi gozda in sredi noči :D

hehe. ce mas 10let pa gledas scooby doo on zombi island jih bos takoj dobil,


Ja, itak...

Pa nebi rad to postal. Vendar niti nevem s čem naj začnem.. Mene je res strah, da ne bom mogel zaspati/ da bom imel travme zaradi teh iger. Najvrjetneje si ne želim sploh teh iger igrati, bolj si želim premagati strah pred tem..


Če misliš, da boš imel travme, je rešitev enostavna. Ne igraj teh iger. Če je želja po igranju dovolj velika, te pač ni dovolj strah :D

Potem se pa res kdo pojavi za njim, potem pa ti wannabe plasma gun nič ne pomaga :D


Kak psiho ritopik župnik recimo :D :D

mtosev ::

@pipi ti priporocam ga pogledas scooby doo on zombie island in zamisli si da mas 10let pa potem pisi neumnosti. verjetno nisi nikoli pogledal tak da...

samo zate: in se:
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Poldy ::

Zanimivo branje... nisem si mislil da ima igra lahko na nekoga takšen učinek...
Vse pohvale za lepo pisavo. V bistvu ti ne verjamem, da si star 15.

Vse je v glavi, prepričati se moraš, da kaj takšnega ni mogoče v resničnem življenju. Ko to dojameš, so ti potem te stvari celo zabavne.

Zadnjič se mi je recimo sanjalo o zombijih. Zbudil sem se, ker me je tiščalo na WC. Sem šel odlit in hitro nazaj v posteljo, v upanju, da se mi bo sanjalo še naprej. In se mi tudi je. :D
Sem našel nekakšno kombinacijo sekularja in motorke in naredil red.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grozljivke (tiste ta najhujše) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6532134 (26714) AlienRR
»

Katero grozljivko mi priporočate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12924612 (12974) barocco
»

Strah pred temo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5910041 (8185) Vajenc
»

Igra, ob kateri vas je bilo najbolj strah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13913017 (6555) griza5
»

Best scary movie ever

Oddelek: Loža
372394 (2124) AlchemY

Več podobnih tem