» »

Psiholohija Iger

Psiholohija Iger

1
2
3

Berserker ::

Hja ni dobro igrat strašne igre kolega se je pošasti pri doom 3 vstrašo pa je od straha tipkovnico razbil.

BigWhale ::

Jest sem pa pr Dechatlonu joystick polomil...

PrimozR ::

@pipi ti priporocam ga pogledas scooby doo on zombie island in zamisli si da mas 10let pa potem pisi neumnosti. verjetno nisi nikoli pogledal tak da...

samo zate: in se:


U to sem pa še gledu. Sicer sem bil mal starejši od 10 let. Reakcije se pa ne spomnim. Zih ni blo ravno ravnodušno :>

JebatGa ::

So slučajno na slo techu tudi kakšni deci ali samo majhne deklice. Ne morem verjet stvarem, ki sem jih prebral. Razumem, če bi vas bilo strah, ko bi se vam na ulici nekdo približal in v vas nameril pištolo. Ampak v stvareh kot so igrice in filmi, da te je strah. Ko gledam grozljivke(če jim lahko tako rečem), se ponavadi smejem, pa naj bojo še tako "grozne". Ponavadi se smejem kako ali kakšni nesposobnosti igralcev ali pa način kako ubijejo koga. Nazadnje sem se bal grozljivke, ko sem v 1. ali 2. razredu gledal Eksorcista. Priznam, da takrat res kakšne pol ure nisem mogel zaspati.
Kar pa se tiče igric. Nisem še srečal take, ki bi jo ugasnil in zbrisal iz računala, zato ker se pojavijo "strašljivi" zombiji in druge živalce. Takrat sem kvečjemu vznemirjen(berite jezen in razdražljiv), ker nisem dovolj sposoben, da bi jih vse pobil v prvo.

PrimozR ::

So slučajno na slo techu tudi kakšni deci ali samo majhne deklice. Ne morem verjet stvarem, ki sem jih prebral. Razumem, če bi vas bilo strah, ko bi se vam na ulici nekdo približal in v vas nameril pištolo. Ampak v stvareh kot so igrice in filmi, da te je strah. Ko gledam grozljivke(če jim lahko tako rečem), se ponavadi smejem, pa naj bojo še tako "grozne". Ponavadi se smejem kako ali kakšni nesposobnosti igralcev ali pa način kako ubijejo koga. Nazadnje sem se bal grozljivke, ko sem v 1. ali 2. razredu gledal Eksorcista. Priznam, da takrat res kakšne pol ure nisem mogel zaspati.
Kar pa se tiče igric. Nisem še srečal take, ki bi jo ugasnil in zbrisal iz računala, zato ker se pojavijo "strašljivi" zombiji in druge živalce. Takrat sem kvečjemu vznemirjen(berite jezen in razdražljiv), ker nisem dovolj sposoben, da bi jih vse pobil v prvo.


Česa se pa ti bojiš?

jype ::

Anyone who doesn't have fear is an idiot.
-- Robin Olds

JebatGa ::

So slučajno na slo techu tudi kakšni deci ali samo majhne deklice. Ne morem verjet stvarem, ki sem jih prebral. Razumem, če bi vas bilo strah, ko bi se vam na ulici nekdo približal in v vas nameril pištolo. Ampak v stvareh kot so igrice in filmi, da te je strah. Ko gledam grozljivke(če jim lahko tako rečem), se ponavadi smejem, pa naj bojo še tako "grozne". Ponavadi se smejem kako ali kakšni nesposobnosti igralcev ali pa način kako ubijejo koga. Nazadnje sem se bal grozljivke, ko sem v 1. ali 2. razredu gledal Eksorcista. Priznam, da takrat res kakšne pol ure nisem mogel zaspati.
Kar pa se tiče igric. Nisem še srečal take, ki bi jo ugasnil in zbrisal iz računala, zato ker se pojavijo "strašljivi" zombiji in druge živalce. Takrat sem kvečjemu vznemirjen(berite jezen in razdražljiv), ker nisem dovolj sposoben, da bi jih vse pobil v prvo.


Česa se pa ti bojiš?

Bojim se starosti in tega da bom sam umrl. Pa čebel, ampak to samo zato ker sem alergičen na njihov pik

Berserker ::

Hja jaz sm ugotovil kdaj se da it igrat grozljive igre:
-ko spijem dva tri laške pire na exsi pol se smejim zraven.
-ko dobim bojno razpoloženje(občutek da bi z lahkoto ubijal brez slabe zavesti), dobim ga pa po ogledu kakšnega 300 ali reševanje vojaka ryana.
-ko sem fajn jezen(razpižen), ali pa ko se mi j... za reallife.

Poldy ::

Spomnil sem se na film braindead.:D

Pomoje primerno za starejše...

Steinkauz ::

Hehe jst tut bolj tako prebavljam horror špile.
Recimo doom 3 nism mogu obrnt k sm preveč živčen. Grozljivke sicer gledam vse brez problema, sej maš tretjeosebni pogled.
Pa tut take kjer je samo na hektolitre krvi so bolj smešne kot grozne. Med japonski Ringom sm pa bil recimo živčen, ker ni eno samo brezglavno klanje.
Half Life 2 ma tut svoje momente, ko uni k skačejo po bajtah pa se derejo ti pa sam čakaš, da ti pride dovolj blizu.
Vem da smo kot mulci špilal Quake II pr enmu kolegu in je vedu da je v eni sobi spodaj en k te nažge neki na blizu. No zmeče dol ene 30 granat, zihr je mrtu. Skoči dol pa iz ovinka un prleti. Model se je prevrnu s stola, mi pa vsi odskočil stran :))
Avp 2 kot marinc je tut zabaven ja.

Tut jst pridem v psiho stanje ko lahko špilam pa brez problema. Ponavad se čist razpizdim v stilu rambota in skačem in tiščim za strejlat kot nor, ponavad pol full dobr igram in sam šibam čez mapo brez ustavljanja :))

Al pa k sm prvič Deus Ex(to sm bil res še bolj mulo) obračal na ladji k so eni pajki z štromom v zračnih jaških, sm tut rabu neki cajta, da sm zbral pogum :)

Fear in podobnih novih špilov pa nism špilal.

Ok ob tem braindead sm se dejansko orng nasmejal :))

Zgodovina sprememb…

jureus ::

So slučajno na slo techu tudi kakšni deci ali samo majhne deklice. Ne morem verjet stvarem, ki sem jih prebral. Razumem, če bi vas bilo strah, ko bi se vam na ulici nekdo približal in v vas nameril pištolo. Ampak v stvareh kot so igrice in filmi, da te je strah. Ko gledam grozljivke(če jim lahko tako rečem), se ponavadi smejem, pa naj bojo še tako "grozne". Ponavadi se smejem kako ali kakšni nesposobnosti igralcev ali pa način kako ubijejo koga. Nazadnje sem se bal grozljivke, ko sem v 1. ali 2. razredu gledal Eksorcista. Priznam, da takrat res kakšne pol ure nisem mogel zaspati.
Kar pa se tiče igric. Nisem še srečal take, ki bi jo ugasnil in zbrisal iz računala, zato ker se pojavijo "strašljivi" zombiji in druge živalce. Takrat sem kvečjemu vznemirjen(berite jezen in razdražljiv), ker nisem dovolj sposoben, da bi jih vse pobil v prvo.


JebatGa, kaj ti pomaga, da se ne bojiš grozlivk in groznih igerc, ko pa bežiš pred čebelico majo.:))

Men je čisto logično, da se eni bojijo igranja takšnih nasilnih iger, imam kolega, ki zlo dolgo ni nadgradil računalnika imel je neko staro kišto na kateri se ni dalo nič igrat, sedaj pa si je kupil nekaj novejšega in ko si je naložo fear ni mogel igrat ker mu je blo preveč realistično nasilno in grozno...

JebatGa ::


JebatGa, kaj ti pomaga, da se ne bojiš grozlivk in groznih igerc, ko pa bežiš pred čebelico majo.:))

Ko bo tebe čebelica maja pičla in boš moral zato v bolnico po kakšno injekcijo da boš lahko dihal, se je boš bal tudi ti.


Sicer pa teh grozljivk in groznih iger se ne bojim, ker sem mrtev v sebi.

Saladin ::

So slučajno na slo techu tudi kakšni deci ali samo majhne deklice. Ne morem verjet stvarem, ki sem jih prebral. Razumem, če bi vas bilo strah, ko bi se vam na ulici nekdo približal in v vas nameril pištolo. Ampak v stvareh kot so igrice in filmi, da te je strah. Ko gledam grozljivke(če jim lahko tako rečem), se ponavadi smejem, pa naj bojo še tako "grozne". Ponavadi se smejem kako ali kakšni nesposobnosti igralcev ali pa način kako ubijejo koga. Nazadnje sem se bal grozljivke, ko sem v 1. ali 2. razredu gledal Eksorcista. Priznam, da takrat res kakšne pol ure nisem mogel zaspati.
Kar pa se tiče igric. Nisem še srečal take, ki bi jo ugasnil in zbrisal iz računala, zato ker se pojavijo "strašljivi" zombiji in druge živalce. Takrat sem kvečjemu vznemirjen(berite jezen in razdražljiv), ker nisem dovolj sposoben, da bi jih vse pobil v prvo.


Potem nisi gledal pravih filmov niti pravih iger v pravem vzdušju.
Slušalke na glavo, čista tema in da ne veš, kaj te čaka vnaprej
Silent Hill 2 delček
2:35 naprej

Ne boš mi rekel da boš zgolj "razdražljiv" - ampak bi kar konkretno zacvilil. PG-13 krušt, ki ga danes imenujejo za "grozljivke", tukaj ne šteje.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

PrimozR ::

Bojim se starosti in tega da bom sam umrl. Pa čebel, ampak to samo zato ker sem alergičen na njihov pik


Nekdo se bo zagotovo smejal tvojemu strahu pred starostjo/smrtjo. Še več ljudi strahu pred čebelami (okej, alergija je drugo). Če ne drugi, pa čebelarji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

WarpedGone ::

Me pa res zanima.. od česa je to odvisno, ta strah?

Tkole je, strah je najbolj osnovno čustvo, praktično obrambni refleks, ki se je prvi razvil. Imamo ga še iz časov ko smo plavali po oceanih. Delimo si ga z vsemi bitji, ki majo kej živčevju podobnega. Tako je strah zelo povezan s podzavestjo, to je s "primitivnim delom možganov", kjer se odvijajo njegovi glavni mehanizmi.

Zato se nam pogosto zgodi da je strah, ki ga občutimo, precej nesmiseln. Saj je le refleks na določene dražljaje, ki podzavesti zgledajo nevarni, razumu pa sploh ne. Z razumom si lahko pojasnimo da neka stvar ni nevarna sploh, ampak podzavest bo šla svoja pota in pumpala hormone, tako kot je naučena.

Mene je včasih bilo grozljivk blazno strah, sploh kaki vesoljci al pa vampirji so bili zame hudo "trplenje". Spomnim se, da smo v 4. razredu šli gledat E.T.ja. V naprej sm se pripravu, da bom cel film mižal, tako zelo me je bilo strah že samo tega, da bom vidu vesoljca na platnu v kinu. Pol med filmom mi je nekako ratalo odpret oči, do konca filma pa sm se že nekak navadu ga gledat. E.T je bil po tistem nenevaren, ampak drugi vesolci pa nikakor ne, je trajalo še kar nekaj let, da sm postal neobčutljiv nanje. Podobno se je zgodilo tudi z grozljivkami. Danes ni več grozljivke, kjer bi me bilo dejansko strah. Sem občasno šokiran, ampak ne prestrašen. Večinoma se mi zdijo butaste, ker vidim en sam nesmisel. Ko se pokaže kje kak vesoljec mi gre pa običajno na živce kako nesmiselno je oblikovan (ljudje s špičastimi ušesi na primer).

Igre so prišle v času ko sm bil na te reči že precej odporen, tko da me prestrašila ni nobena, kvečjemu zabavala (Doom, HL) al pa dolgočasila (skoraj vse ostale).

Galaxy, predvsem ne skrbi preveč. Nič ni narobe s tabo.
Zbogom in hvala za vse ribe

bajsibajsi ::

"So slučajno na slo techu tudi kakšni deci ali samo majhne deklice. Ne morem verjet stvarem, ki sem jih prebral. Razumem, če bi vas bilo strah, ko bi se vam na ulici nekdo približal in v vas nameril pištolo. Ampak v stvareh kot so igrice in filmi, da te je strah. Ko gledam grozljivke(če jim lahko tako rečem), se ponavadi smejem, pa naj bojo še tako "grozne". Ponavadi se smejem kako ali kakšni nesposobnosti igralcev ali pa način kako ubijejo koga. Nazadnje sem se bal grozljivke, ko sem v 1. ali 2. razredu gledal Eksorcista. Priznam, da takrat res kakšne pol ure nisem mogel zaspati.
Kar pa se tiče igric. Nisem še srečal take, ki bi jo ugasnil in zbrisal iz računala, zato ker se pojavijo "strašljivi" zombiji in druge živalce. Takrat sem kvečjemu vznemirjen(berite jezen in razdražljiv), ker nisem dovolj sposoben, da bi jih vse pobil v prvo."

Hja JebatGa, ti si pa cel caR, a ne? V podrobnosti ne bom sel, ni bilo na ulici, ampak jaz sem imel v glavo namerjeno cev od kalasnikove; sicer prazne a vseeno (ce zelis podrobnosti na PM). Strah ko nekdo z orozjem nameri vate, je lahko vecji ali manjsi od raznih drugih strahov. Verjetno bi kaksen zdravstveni delavec znal kaj vec povedati. Vseeno pa mislim, da gre v nasi temi, za razlicne strahove. In ne direkt strah pred smrtjo samo ali strelno rano. Strahove iz efekta, iz grdih prizorov, iz zvoka, vzdusja itd.. In ne ko ti nekdo v glavo pomoli pistolo, zaradi cesar se najbrz vsak razumen clovek "userje". Ce pa ze dajes take neumestne primerjave, pa ti dam se jaz prakticno obe nazaj; seveda zgolj hipoteticno. Cesa bi se v resnicnem zivljenju bolj ustrasil. To da nek bancni ropar na plocniku nameri vate s pistolo, ali na sredi temacnega hodnika v soju utripajoce neonske luci zagledas povsem krvavega razpadajocega zombija, ki gre proti tebi?

strictom ::

Alien vs. Predator, dark, lonely tunnel, alien detector starts beeping, it detects 25-30 aliens, you are armed with an army knife, no way to go but onward to the white spots on the radar, they get above and under you, you still dont see them, ... WHAAAMMM! You just got eaten by a grue.

Edina igra pri kateri me je bilo dejansko strah.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

JebatGa ::

seveda zgolj hipoteticno. Cesa bi se v resnicnem zivljenju bolj ustrasil. To da nek bancni ropar na plocniku nameri vate s pistolo, ali na sredi temacnega hodnika v soju utripajoce neonske luci zagledas povsem krvavega razpadajocega zombija, ki gre proti tebi?

hipotetično se bi gotovo bolj ustrašil roparja s pištolo kot pa zombija. Ko sem ob 2 uri zjutraj igral L4D in streljal tiste zombije in je utripal monitor, s strani še TV, iz roke mi je miška svetila, malo tudi tipkovnica pa sem si mislil samo kako jih lahko najlažje in najhitreje pobijem. Pa bil sem vznemirjen, ker mi to ni uspevalo včasih.

tony1 ::

Galaxy: Ne sekiraj se...

V tvojih letih tudi jaz nisem takih streljačin najbolje prenašal... :)

feryz ::

Zanimivo, kako smo ljudje različni. Sem sicer starejši vendar me nikoli ni bilo strah niti filmov niti iger od raznih zombjih, Fredijih, Jasonih... Me je pa strah oz. ne strah, groza filmov kot so Reševanje vojaka Ryana, Apokalipsa... In sicer zato, ker to v življenju dejansko obstaja, ker sprijenost človeškega uma ne pozna meja in ker se nam bo to dejansko dogajalo, v kolikor pridemo še kdaj v tako situacijo. Poglejte si samo pričevanja in dokazni material iz Bosne in Hrvaške. Pred zgolj par leti, v neposredni bližini so se dogajala grozodejstva, ki so nepredstavljiva. In časi, ki prihajajo, lahko hitro sprožijo podobno situacijo. Ko sem bil mlajši, sem sodeloval pri ogromno zakolih prašiča (koline), danes tega ne prenesem več (ne da bi omedlel ali kaj podobnega, zgolj ne maram več gledati). Groza (ne strah) me je tudi vseh slik in oddaj, ki prikazujejo izmasakrirane ljudi iz resničnega sveta. V bistvu še NGC in Discovery ne gledam več, ko kaže živali in njihovo brezmejno krutost do drugih živali. Skratka groza me je stvari, ki obstajajo ta trenutek in za katere veš, da je možnost, da se ti zgodijo. Je pa res, da ne razumem ljudi, ki uživajo ob gledanju raznih Teksaških pokolih z motorko. Resnično mi ni jasno, kaj je v glavi ljudi, da jim prijajo taki filmi. Gotovo pa je, da v taki glavi ni vseh koleščkov.

jureus ::

Delal sem prek studenta v kinu, v casu ko so vrteli Teksaški pokol z motorko in morem rečt, da so ble od začetka dvorane kar polne, najbol ob poznih predstavah, zlasti pa so si te filme ogledovali mlajši srednješolci in starejši osnovnošolci.
Včasih je prišla skupina punc, ki so film po parih scenah zapustile :).

Tudi film krvavi hostl 1 in 2 je bil zlo obiskan, pa se men zdita totalno bolana.

Ena mamica je na krvavi hostl peljala zraven malega sinčka nekje okoli 12 let, pa je prodajalka rekla, da taki film ni za tako male. In vidiš mamico kak se je začela bunit in dret na prodajalko, češ kaj si ona misli, da ona že ve kaj lahko njen sin gleda kaj pa ne...
Takih podobnih scen je blo veliko v kinu.

dronyx ::

Po moje zelo slabo na marsikoga vplivajo tudi igre tipa Call of Duty, še zlasti mrežno igranje, ki dobesedno spodbuja sovraštvo med igralci. Jaz v zadnjem času precej igram COD 4 in vsake toliko opažam, kako se komu dobesedno strga (to vem po tem, kakšna sporočila pošilja).

Priznam, tudi mene takšna igra velikokrat spravi na rob besa (sploh tisti del, ko Mobitelov "fenomenalni" instant internet povzroči, da umiram zaradi slabe internet povezave), ko bi najraje razbil tipkovnico, če še ne kaj hujšega. Samo jaz to rešujem tako, da ko vidim, da v igri več ne uživam, enostavno stisnem opcijo EXIT in se ne grem več (do naslednjega dne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Galaxy ::

Krvavi hostel, 1 je bi dober film, 2 pa bedn. Sicer nevem - za mene je grozljivka tista, ko so not zombiji. In po tem krvavem hostelu me pač ni nič kaj pretreslo, film je film, čeprav vem, da se to v bivših državah SZ tudi dogaja. Poglejte si film Taken (2008). Toplo priporočam.

seveda zgolj hipoteticno. Cesa bi se v resnicnem zivljenju bolj ustrasil. To da nek bancni ropar na plocniku nameri vate s pistolo, ali na sredi temacnega hodnika v soju utripajoce neonske luci zagledas povsem krvavega razpadajocega zombija, ki gre proti tebi?

Zombi. Raje me naj ustreli. Tako mam mišljenje. Če bi se po neki astronomski možnosti znašel v Silent Hillu bi naredil samomor, saj bi me to preganjalo do konca življenja..

Glede iger še.. sedaj bo vsak korenjak lahko priznal da se je kakšnega prizora v igri že vstrašil. Pa saj no Left 4 Dead ni tako grozna igra, sem jo igral, predvsem zato, ker vem da je nekdo zraven mene, v igri. Nekdo v igri preprosto mora bit zraven..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

bajsibajsi ::

Jaz pa kdaj sanjarim, da nas je nekje ostala zgolj pescica, da bezimo (pred zombiji, ali cim drugim), se zapremo v muzej, kjer je polno delujoce vojaske opreme iz 2.sv.v., kjer prevzamem pobudo, ko zagledam v vitrini BAR. Obicajno se mi to dogaja, ko serjem na skretu. >:D

_Prince_ ::

Mene je bilo strah ze ob kar nekaj spilih (FEAR, AvP, Doom 3,Silent Hill...) vendar sem se vse preigral ker pac uzivam v tem da me je strah, pa cetudi potem ne spim se 1 teden8-)

Berserker ::

Res če imaš kakšno težko orožije se ne bojiš več tak , sploh če je to kakšen minigun, recimo v igri dead rising(dvojka bo tudi za pc), kjer množično in kruto pobijaš zombije ,ampak mene je blo par krat mal strah ko se je znočilo pa ko sem bil brez orožija in orodija , na koncu igre bi moral prevzet tisti tank pa pofurat po tistih trgovinah vse zombije.

laught ::

V igrah pa se res težko prestrašiš in te je strah,vsaj mene,sploh če se lahko izživljaš pol nad tistimi Zombiji al kaj že pač je,je pa res da se ti včasih koža naježi v kašnem špilu.bolj kruti so filmi grozljivke,sploh tiste z osemdesetih.

tt2 ::


tt2, priporočal bi ti, da preizkusiš katero od sledečih iger:
- Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth (čeprav ima neke napake je vzdušje nadpovprečno)
- Clive Barker's Undying (sicer staro, ampak odlično)
- Clive Barker's Jerico (če ne maraš streljanja, potem to ni zate... je pa res, da potrebuješ hud računalnik)


hvala za predloge, vendar sem malo pogledal na youtube in mi ni kaj preveč, problem dandanes mi je, da če ima igra dokaj staro grafiko me tako odvrne za ta tretjo pa je vsekakor preveč akcijska, kjer si v grupi. res fenomenalna mi je bila za časa ko he bil hal-life na sceni njegov dodatek They are hungry ali kao je točno ime. vem, da si hodil po grobovih, kjer so mrtveci vstajali non stop, tudi vzdušje je bilo tako temačno, kjer ni veliko akcije, non stop si slišal zvonove cerkve in podobno, res fenomenalno mi ga je bilo igrati, ampak danes imamo igre, ki imajo res fenomenalni grafiko, če primerjamo s temi starejšimi in pol me takoj odvrne :D

tt2 ::

Po moje zelo slabo na marsikoga vplivajo tudi igre tipa Call of Duty, še zlasti mrežno igranje, ki dobesedno spodbuja sovraštvo med igralci. Jaz v zadnjem času precej igram COD 4 in vsake toliko opažam, kako se komu dobesedno strga (to vem po tem, kakšna sporočila pošilja).

Priznam, tudi mene takšna igra velikokrat spravi na rob besa (sploh tisti del, ko Mobitelov "fenomenalni" instant internet povzroči, da umiram zaradi slabe internet povezave), ko bi najraje razbil tipkovnico, če še ne kaj hujšega. Samo jaz to rešujem tako, da ko vidim, da v igri več ne uživam, enostavno stisnem opcijo EXIT in se ne grem več (do naslednjega dne).


glej majstra :D

laught ::

Lol ma tale pa je res mal blesav,nemorš razbijat vsega.sam mam tut enga frenda ko je enkrat krožnike metal po sobi, ko ni mogo naret ene sobe pr prey.

Berserker ::

Ja neumen nacij boy kako more šele delat ko igra COD pa se zraven dere Eine grenade !!! :))

Aja tu še pirkaže kakšno bedno igro igra , da pa si poleg take bedne igre tako razjezis pa res nevem no:

Malo so odlomki iz igre vmes.

Zgodovina sprememb…

JebatGa ::

glej majstra :D


Originalni video je fake. V nemčiji so imeli neko razpravo, kako slabo igrice vplivajo na otroke in on in njegov fotr sta menda prišla na idejo da bi tako odlično prikazala malce sarkazma. Na žalost so posnetek videli neki novinarji in iz muhe naredili slona. Video so zmontirali in sploh niso povedali cele zgodbe in iz tega je nastal angry german kid.

Berserker ::

Sicer pa sam vem kakp je če postaneš angry zaradi iger, je ps3 zaradi tega trpel ker nisem na xboxu mogel naredit neke misije. No zdaj na sixaxisu lučka ne gori več tako da nevem kdaj je prižgan ampa to pa zaradi tega ker sem ga zalučal na sosedovo njivo med koruzo.

Okapi ::

Ko gledam grozljivke(če jim lahko tako rečem), se ponavadi smejem

Ja, poznamo take - bolj kot jih je strah, bolj se smejijo in si s tem dajejo poguma;)

O.

dronyx ::

Lol ma tale pa je res mal blesav,nemorš razbijat vsega.sam mam tut enga frenda ko je enkrat krožnike metal po sobi, ko ni mogo naret ene sobe pr prey.


Mogoče je tržna niša gumijasta tipkovnica, ki jo lahko brez škode zabrišeš ob steno in se ti odbije nazaj v faco? Drugače pa po moje precej resnih igralcev iger vsake toliko časa razbije od jeze kakšen kos opreme. Sploh pa pri konzolah, kjer ja najbolj na udaru igrator (gamepad).

Je pa res, da so nekatere igre dobesedno narejene tako, da te v nekem trenutku spravijo ob živce. Ampak to je zame "bad design", ker igra mora biti narejena v osnovi za zabavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

pingo76 ::

Jest sem pa pr Dechatlonu joystick polomil...


Samo enega? :D

dejanslo ::

(nisem prebral celotne teme)

izražanje čustev ob igranju je nekako namen iger. verjetno nam je vsem znana jeza pri online fps-jevkah ;) strah je pač eno izmed teh, vendar to ni nekaj, kar bi te oviralo v vsakdanjem življenju, in zato niti ni nujno, da se s tem soočaš.

če želiš, pa le. žal ti ne morem priporočit nobenih virov ali dati napotkov. kar tako igranje teh iger po moje ni pravilen začetek reševanja problema, saj je to zadnji korak. (človeka, ki ga je strah vožnje z dvigali, tudi ne pošlješ že na začetku v dvigalo)


meni je bila edina creapy avp2 (čas osnovne šole); sedaj se pa resnično zdrznem, ko me nekdo (online, karakter kakršnekoli oblike) res tako preseneti, da mi ni nič jasno :D
There`s More Than One Way To Do It

opeter ::

Če kdo od vas želi igrati hudo psiho-triller igro, naj poskusi Condemned... igram ga že skoraj en mesec (tedensko cca. 2-3 ure). Huda-huda igra, z odličnim vzdušjem in temačno grafiko.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Meizu ::

http://hotel626.com/

To je šele srhljivo.

bajsibajsi ::

Ja hotel626 je kr scary, sam je skos sam click click click. Ce zelite igrati zdaj, pa ne morete, spremenite sistemsko uro; samo potem ni tak feeling, ker je narejena, da se igra ponoci. ^^

strictom ::

A to je browser igra? Zgleda kr kul :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

imagodei ::

Galaxy> "Rabil bi pomoč, da bi ta strah premagal. Če grem v kakšen temen prostor ponavadi postanem paničen, saj imam v mislih da je za mano zombi in da me bo pojedel. Čeprav vem, da to NI možno mi možgani pravijo da je vse mogoče..

Star sem 15 let. In to me tudi čudi, saj so vsi že ta strah zdavnaj premagali. Moj kolega igra vse te igre ob 2 ponoči, sam, v temi. Jaz osebno bi se poscal od strahu. Grozljivke pa lahko gledam - sicer ko sem gledal Silent Hill... sem imel nočne more in sem imel problem s spanjem."


Kot prvo, če ti ne paše, ti pač ne paše. Z leti bo sigurno postalo boljše, ko se ti domišljija malo umiri. Ni panike. Mene je bilo tudi do 16, 17 leta strah hodit v klet. Sem imel neprijeten občutek, čeprav sem vedel, da ni variante, da bi razni vampirji in zombiji prilezli iz zemlje.

Domišljija pač dela svoje. Če te obide tak občutek in začneš razmišljat o tem, se pa zapleteš v en tak vrtinec in te enostavno potegne not, edina rešitev je, da se potem hitro pobereš ven iz kleti, temnega prostora - ali pa te zajame popolna panika. Si lahko predstavljam, čeprav pri meni ni bilo tako hudo.

Se pa lahko tega znebiš s postopnim privajanjem. Običajno, če strah ni prevelik, lahko to dosežeš brez napora. Pač, vsakič znova, ko sem šel sam v klet, je bila to ena zmaga zame in poraz za zombije. Postopoma se strah popolnoma razblini. Šel sem se tudi eno takšno igrico, da dokler sem v soju luči, se mi ne more nič zgodit - in potem sem pač vedno prižgal luč, preden sem vstopil v temni prostor. Nekaj časa se ubadaš s temi igricami, potem pa dobesedno prerasteš strah.

Če imaš večje težave, kot npr. ti, in če se res želiš znebiti strahu, potem ti predlagam, da to pač poveš svojemu najboljšemu prijatelju in da pač te igre igrata skupaj. Pravzaprav ga ti opazuj med tem, ko on igra. Najprej igrajta pri svetlobi, kasneje lahko malo zatemnita. Pa od časa do časa zamenjajta vlogi - poskusi igrati ti, prijatelj pa naj gleda.

Glede grozljivk in na splošno grozljivega vzdušja bo pomagalo tudi, če gledaš grozljivke-komedije. Ko enkrat na vseh ravneh dojameš, da se ti v temnem prostoru ne more nič zgoditi, da ni realne povezave med grozljivo igro ter temnim prostorom, da je grozljivka lahko tudi zabavna, če jo gledaš iz varnega fotelja, potem nekako postaneš imun na te iracionalne strahove. Dvigneš tolerančni nivo.

Je pa tale tvoja situacija verjetno posledica kakega dogodka v tvojem otroštvu. Sam zase lahko naštejem vsaj tri take, ki so mi skozi zgodnja najstniška obdobja povzročala tesnobo v temnih prostorih in ob gledanju grozljivk/igranju grozljivih iger. Ena najbolj divjih, ki mi je ostala v spominu je, ko sem pri 8 letih gledal film Brezno in nihalo. Po vseh mojih današnjih standardih je to popolnoma dolgočasna grozljivka, za 8 let starega otroka pa ni nedolžna. Sem jo gledal pred nekaj leti ponovno in se mi srčni utrip ni niti najmanj povišal; vseeno pa pri igranju iger, kjer me zasledujejo okostnjaki postanem paničen in jih nikakor nočem igrati, če sem sam.

Verjetno je bilo pri tebi kaj podobnega. Kakorkoli že, strah lahko premagaš, če se z njim soočiš. Malo po malo, kolikor gre. Če imaš željo igrat te igre, se res pogovori s prijateljem, pa naj on igra in ti glej. Kasneje zamenjajta in če te obide panika, se spet zamenjajta, ne pa nehat igrat. In tako počasi stopnjujta, da ne boš takoj zamenjal, ko te bo stisnilo, pa vedno dlje, kolikor bo šlo...

Pa veliko uspeha!
- Hoc est qui sumus -

c0dehunter ::

Heh, ne morem mimo brez komentarja..
En moj prijatu res dost špila razne igrce in preden si je kupil xbox, je igral na PCju. Takrat se še spomnim, da mi je kazal, kako je šel zakurit tipkovnico in skoraj novo RAZER miško (al kako se ji reče). Vse skupaj je polil z bencinom in vžgal.
Zdaj ko ima xbox, je kolikor mi je povedal uničil že ene 3 gamepade,četrti pa je rahlo pokjen in nagrižen.

Ne morš verjet.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

kitzbrado ::

@Codehunter: Tvoj prijatelj ima resne tezave.

Galaxy, ti se pa ne sekiraj. Vsekakor imas pa v tej temi kar nekaj pametnih odgovorov, kako se loti svojih tezav. Nisi pa zaradi tega na nikakrsen nacin cuden.

c0dehunter ::

@Codehunter: Tvoj prijatelj ima resne tezave.


Could be :D
Težave ima predvsem z igrcami.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

jureus ::

Če imaš večje težave, kot npr. ti, in če se res želiš znebiti strahu, potem ti predlagam, da to pač poveš svojemu najboljšemu prijatelju in da pač te igre igrata skupaj. Pravzaprav ga ti opazuj med tem, ko on igra. Najprej igrajta pri svetlobi, kasneje lahko malo zatemnita. Pa od časa do časa zamenjajta vlogi - poskusi igrati ti, prijatelj pa naj gleda.


Prijatelja v tem tekstu zamenjaš z prijateljico in dobiš zanimivo zgodbo :) .

Meizu ::

Sam res :D

Berserker ::

Hehehe

Okapi ::

Ja hotel626 je kr scary

A je za tole nujno imeti webcam, ali gre tudi brez?

O.

Meizu ::

Gre tudi brez ja. Sam je pa scary ko sam hudič. Že ko se hočeš prijavit te osere :P
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grozljivke (tiste ta najhujše) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6532065 (26645) AlienRR
»

Katero grozljivko mi priporočate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12924549 (12911) barocco
»

Strah pred temo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5910008 (8152) Vajenc
»

Igra, ob kateri vas je bilo najbolj strah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13912996 (6534) griza5
»

Best scary movie ever

Oddelek: Loža
372387 (2117) AlchemY

Več podobnih tem