» »

Google prevzel ITA Software

Google prevzel ITA Software

CNet - Google je objavil vest, da bodo prevzeli podjetje ITA Software, ki se ukvarja s posredovanjem informacij za popotnike različnim spletnim stranem. Za podjetje bodo v Mountain Viewu odšteli 700 milijonov dolarjev, pridobitev pa bodo uporabili za prikaz podatkov o letalskih letih in rezervacijah kart iz Googlovega iskalnika.

ITA, ki ima 500 zaposlenih, uporablja posebne algoritme in tehnologijo, s katerimi so spremenili način rezervacij vozovnic in iskanja ugodnih letih. Z njimi sodelujejo skoraj vse večje letalske družbe, storitve pa ponujajo tudi turističnim agencijam in spletnim iskalnikom. ITA vsrka vse informacije o letalskih voznih redih, cenah, zasedenosti, jih prežveči in posreduje partnerjem. Vsi ti se lahko znajdejo v težavah, če bo Google po prevzemu sodelovanje prekinil.

Google, ki želi ponuditi nakup vozovnic neposredno s svojih strani, se bo najverjetneje znašel pod drobnogledom protimonopolnih inštitucij. Zvezna trgovinska komisija je podobno dolgo preiskovala Googlovo namero o prevzemu AdMoba in jo odobrila šele po Applovi splavitvi iAds, s katero je Google dobil dostojno konkurenco. Bomo videli, kako bo z ITA Software.

9 komentarjev

Hexx ::

Big Brother povsod.. >:D

Bananovec ::

IMO Je ta monopol koristen za nas. Le poglejte kako lepo nam je bilo pri Mobitelu. Potem so se pa hudiči (konkurenti)zganili in ugotovili, da zdaj manj služijo in že je Mobitel pod pritiskom antimonopolcev.

Zgodovina sprememb…

MacQ ::

Monopol je koristen samo za monopolista, kar Google počasi res postaja.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

Poldi112 ::

Bananovec je izjavil:

IMO Je ta monopol koristen za nas. Le poglejte kako lepo nam je bilo pri Mobitelu. Potem so se pa hudiči (konkurenti)zganili in ugotovili, da zdaj manj služijo in že je Mobitel pod pritiskom antimonopolcev.


Ti si verjetno premlad, da bi se spomnil cen pred prihodom Simobila.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Kurzweil ::

Dajem prav Poldiju112 in 9000 vsakemu po svoje.

Poldi112 strinjam se da so bile cene ogabne (tudi do 90 sit/min na druga omrežja). Solidne mobitele si dobil za razumno ceno najprej pri Simobilu.

9000 s tabo pa se strinjam v tem, da ko je prišla konkurenca, so se cene na druga omrežja gibale v astronomskih (prej omenjenih) sferah.

Simobil sem imel naročnino (in je nikdar več nebom imel), ko mi je položnica iz meseca v mesec rastla, takrat pa še ni bilo niti izkpiska klicev in so me prepričali. Trenutno sem na Đabestu, dokler se še tako imenuje (čeprav sem malo starejši) in teh 4EUR (ki niso velik denar) bo ravno v vsej svoji simboliki spravilo svoje uporabnike v kontro, kar je velika zmaga Simobila. Tudi jaz ob prvi priložnosti zapuščam Mobitel (ob koncu pogodbe).

Sicer pa sem že pod neko drugo temo vprašal, vendar očitno ni imel nihče te podlage, da bi mi odgovoril.... in sicer, kako se lahko višina položnice dvigne, kljub temu, da je bila fiksno postavljena?

korenje3 ::

^^
<script>IF_HTML_FUNCTION?<h1><marquee><font color="red"><u>*test*<script>

antonija ::

Preberite si še...

* Google prevzel Plink :: 13. apr 2010
* Google prevzel Episodic :: 3. apr 2010
* Google prevzel On2 :: 22. feb 2010
* Google nadaljuje z nakupi oglaševalcev :: 24. nov 2009
* Google gre po nakupih :: 10. nov 2009

Spooky :|
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bananovec ::

Kurzweil je izjavil:


Sicer pa sem že pod neko drugo temo vprašal, vendar očitno ni imel nihče te podlage, da bi mi odgovoril.... in sicer, kako se lahko višina položnice dvigne, kljub temu, da je bila fiksno postavljena?

Hmm, je imel SiOL nekaj let pri nekaterih ljudeh enako prakso.

MrStein ::

Kurzweil je izjavil:

Sicer pa sem že pod neko drugo temo vprašal, vendar očitno ni imel nihče te podlage, da bi mi odgovoril.... in sicer, kako se lahko višina položnice dvigne, kljub temu, da je bila fiksno postavljena?

Umetnost je, da vprašaš nekoga, ki ve. ;)
Jaz bi prvo poskusil pri ZPS in UVP.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ukinja Inbox, ostaja dobri stari Gmail

Oddelek: Novice / Ostale najave
4511353 (7487) sgdjkdlsugi4
»

Rabim poceni letalsko karto za florido :/

Oddelek: Loža
2714431 (10367) nodrim
»

Rumena luč za Googlov prevzem Motorole

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
189416 (8216) antonija
»

Google dodal iskanje po letalskih prevozih

Oddelek: Novice / Ostale najave
64038 (3123) zavajon
»

Kaj je s temi vulkani ?

Oddelek: Problemi človeštva
222901 (1792) Gregor P

Več podobnih tem