» »

Rabim poceni letalsko karto za florido :/

Rabim poceni letalsko karto za florido :/

barakus ::

Odprla se mi je ena priloznost na floridi, mi lahko kdo svetuje, kje naj si najdem letalsko karto, cim ceneje? Rabil bi pa za avgust vsaj 1 teden, rajsi vec da se v miru pomenim, torej povratno, pa ne najdem nicesar pod 800 eur :(
  • spremenil: barakus ()

Matej_K ::

STA
letalske.sI
Pokliči jih, preko njihovega iskalnika nisem nikoli našel cenej, kot so mi oni zrihtali osebno.
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

red_baron ::

ODKLOP.COM

bajsibajsi ::

Jaz sem pa lani nasel ravno preko STA ceneje, ampak je bil let do Fort Myers. Kar je bilo precej nerodno, ker je letalisce od moje nacrtovane destinacije (Port Orange) oddaljen cca. 300 km. Cena je bila dobrih 700 evrov in to ravno avgusta. Glej za polete, kjer moras "prestopati" (npr. v Amsterdamu). Sploh v kolikor nisi casovno omejen in se ti let lahko podaljsa za par ur vec, kot ce bi letel direktno. Let za Orlando, Miami ali Fort Lauderdale bo verjetno tezko najdi pod 800 evrov.

edit/
Ce ni prevec zaupne narave, lahko poves za kaksno priloznost gre? Firbec pac. :)

Zgodovina sprememb…

red_baron ::

Tukaj boš sigurno našel najceneje:

http://matrix.itasoftware.com/

Ramon dekers ::

barakus je izjavil:

Odprla se mi je ena priloznost na floridi, mi lahko kdo svetuje, kje naj si najdem letalsko karto, cim ceneje? Rabil bi pa za avgust vsaj 1 teden, rajsi vec da se v miru pomenim, torej povratno, pa ne najdem nicesar pod 800 eur :(



stari imava podoben problem, za AU pod 800€ ni nič, in obstaja verjetnost da jo zamudim:( Za Tajsko pa dobiš karto že za 500€ dalje...Nevem od česa varirajo ti dejavniki...

red_baron je izjavil:

Tukaj boš sigurno našel najceneje:

http://matrix.itasoftware.com/



apajade...

Zgodovina sprememb…

zee ::

Poglejta se Iberijino ponudbo iz Benetk, torej relacijo Benetke-Madrid-Miami. V vsakem primeru bo cena kar zasoljena zaradi dopustov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nodrim ::

Tajska in Avstralija sta kr precej narazen, btw :)

drugače imam pa super izkušnje s tipom na agenciji www.popair.si ... v Ljubljani v podhodu takoj za vogalom od filofaksa ..

tipo deluje malo čuden tko v živo, ampak obvlada iskanje kart in se res potrudi ti čimbolj olajšat stvar in odlašat s plačilom do par tednov pred odhodom ... pa kokr sm ga jst razumel imajo agencije poseben iskalnik kart

edit:
aja, nobenih provizij ali česa podobnega ni pri tem ... druga možnost je pa STA, tudi dostikrat najdejo ugodno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nodrim ()

zee ::

Tajska in Avstralija sta kr precej narazen, btw :)


Dokler nisi tam (tu :) ), se ti zdi, da je tu vse blizu. Vsaj meni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Invictus ::

amadeus.net

do sedaj so se izkazali kot najcenejši. Pa sem kupil kar nekaj kart. Je lahko kar 2x cenejši od slovenskih ponudnikov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bob Rock ::

___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Ramon dekers ::

nodrim je izjavil:

Tajska in Avstralija sta kr precej narazen, btw :)

drugače imam pa super izkušnje s tipom na agenciji www.popair.si ... v Ljubljani v podhodu takoj za vogalom od filofaksa ..

tipo deluje malo čuden tko v živo, ampak obvlada iskanje kart in se res potrudi ti čimbolj olajšat stvar in odlašat s plačilom do par tednov pred odhodom ... pa kokr sm ga jst razumel imajo agencije poseben iskalnik kart

edit:
aja, nobenih provizij ali česa podobnega ni pri tem ... druga možnost je pa STA, tudi dostikrat najdejo ugodno



Imaš prav se mi je zdelo da je bližje. Sydney To Bangkok SYD To BKK $746 13h 30m

OP sporoči če boš dobil karto pod 800€ in kje, na STA so mi dejali da je za moj trip torej AU to najcenejša in najbolj ugodna možnost. Drugače pa daj poizvedbo na STA če najdejo kakšno boljšo možnost zate.

barakus ::

Poizvedbo, v smislu da jih kontaktiram ali da vtipkam podatke njihov search? Kje/kako dam poizvedbo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

imagodei ::

zee je izjavil:

Tajska in Avstralija sta kr precej narazen, btw :)


Dokler nisi tam (tu :) ), se ti zdi, da je tu vse blizu. Vsaj meni.

Odvisno od kod letiš in po kakšni trajektoriji.
- Hoc est qui sumus -

Ramon dekers ::

piši jim na STA. Meni gre na živce ker imaš tam točno določene datume, sam pa bi želel videti celotno linijo cen za cel mesec...Odvisno je tudi od kje greš, sam sem vedno gledal Munchen, pa je bila karta vedno krepko preko 800 tam so mi pa povedali da obstaja varianta benetke točno 800€.

nodrim ::

aja, še en detajl .. enosmerne karte so precej cenejše :)

BlueRunner ::

Ramon dekers je izjavil:

piši jim na STA. Meni gre na živce ker imaš tam točno določene datume, sam pa bi želel videti celotno linijo cen za cel mesec...Odvisno je tudi od kje greš, sam sem vedno gledal Munchen, pa je bila karta vedno krepko preko 800 tam so mi pa povedali da obstaja varianta benetke točno 800€.

Kot ti je ze en povedal: matrix.itasoftware.com. To je neposreden dostop do baze skoraj vseh letov letalskih druzb minus nizkocenovniki (kar je v Amadeusu in se enem sistemu) - te bos iskal rocno - in minus posebni popusti, ki jih druzbe prodajajo direktno ali pa pod posebnimi pogoji.

Hkrati so to identicne omejitve, ki jih imajo tudi agencije, torej ti pisanje na STA ne bo dalo nic vec.

Hkrati pa je iskalnik na ITA samo iskalnik in ne prodajalna. Kar ti bo nasel bos moral potem iti na spletno stran druzbe in tam sam kupiti, nakupa ne bos mogel storiti neposredno preko iskalnika.

Je pa iskalnik na ITA software po zmogljivosti svetovna leta naprej od ostalih, kar jih poznam. Npr... isces povratne lete iz LJU, TRS, KLU do SYD, ne glede na prestopanja, od 1.10.2012 naprej 30 dni, najcenejso varianto kjer prespis 12-14 noci.

Potem pa se na izpisih vidis kateri so redeye, katera prestopanja so dolga, kratka, kriticna, ...

Nobene reklame na spletni strani in nobene registracije.

Verjetno pa bos fasal kaksne piskotke mimo EU direktive in brez predhodnega informiranega strinjanja.

Recimo stiri variante glede na izhodiscno letalisce, ki mi jih je naslo na hitro so:
- iz Ljubljane (Adria + Quantas; LJU-FRA-SIN-SYD): 1210 EUR
- iz Benetk (Emirates; VCE-DBX-SYD): 1015 EUR
- iz Londona (Malaysia Airlines; LHR-KUL-SYD): cca. 1000 EUR
- iz Munchna (Air China; MUC-PEK-SYD nazaj pa SYD-PVG-PEK-MUC): 819 EUR in sicer gres 28.10.2012, vracas se 11.11.2012.

Na to podlagi pa si lahko potem pomagas s kaksnimi nizkocenovnimi variantami, ki te pripeljejo do Londona ce je ta kdaj cenejsi (in potem pristejes skoraj 100 EUR da se premikas med perifernimi letalisci in LHR do LTN anybody?).

Lepo videti kako so nekatera letalisca bolj, nekatera pa manj zabacena in tudo to, da imajo nekatera visje, nekatera pa nizje priletne takse. Ljubljana je recimo zabacena in ima hkrati takse ranga Munchen, kar jo naredi za neverjetno privlacno destinacijo.

Itd... variant imas cel kup. Lahko recimo naredis multi-city in gres npr. ven iz Trsta, vracas se v Benetke in podobno. Skratka iskalnik ob katerem ti to, kar ti glede iskanja nudijo slovenske agencije in razne kayak.com variante izgledajo neverjetno zaostalo.

barakus ::

BlueRunner hvala. To, da je tale matrix najboljsi sem hitro opazil glede na stevilo zadetkov in moznosti prilagajanja parametrov. Z njim sem nasel eno varianto za 700eur.

BlueRunner ::

Tako, kot sem rekel. Nizkocenovnikov ni gor, ker z razlogom ne spustijo podatkov v sistem. Te moras pregledovati rocno. Ce zelis se vedno bukirati preko agencije (morebitna zavarovanja, ena sama tocka placila, ipd...) si na koncu izpises t.i. routing kode, ki jih das agentu. Ta pa potem s temi routing kodami poisce tocno te lete, ki si jih ti nasel v iskalniku. Plus, da imajo velike agencije pri cenah praviloma tudi nekaj rabata in lahko dobis se kaksen mini popust.

Ramon dekers ::

- iz Ljubljane (Adria + Quantas; LJU-FRA-SIN-SYD): 1210 EUR
- iz Benetk (Emirates; VCE-DBX-SYD): 1015 EUR
- iz Londona (Malaysia Airlines; LHR-KUL-SYD): cca. 1000 EUR
- iz Munchna (Air China; MUC-PEK-SYD nazaj pa SYD-PVG-PEK-MUC): 819 EUR in sicer gres 28.10.2012, vracas se 11.11.2012.

iz Munchna (Air China; MUC-PEK-SYD nazaj pa SYD-PVG-PEK-MUC): 819 EUR...Ja tole je res najcenejša varianta, vse dni prej pa pod 900€ ni nič. Torej je 800 € na STA zame še vedno najbolj ugodna varianta.

BlueRunner ::

Cisto mozno. Pogledal sem samo variante za oktober in 12-14 noci in bolj kot demonstracijo kaj si lahko v iskalniku zmisljujes. Tudi nebenega razloga nimam, da ne bi verjel, da ti je agencija ze nasla najugodnejso varianto in, da ni dodala gor se svoejga popusta, ce ga lahko. 10 EUR tu, 10 EUR tam, pa se ze nabere nekaj prihranka.

Ostalo si lahko pogledas sam in se kaj primerjas. Verjetno ni potrebe, da bi v javnosti razglasal kdaj bos na drugem kontinentu oziroma dalec in stran od stanovanja in preostanka svojega premozenja.

Zgodovina sprememb…

hator ::

Najcenejši je na fluege.de in sicer od delte za 586.83 eur. Pač poglej.
http://www.fluege.de/flight/encodes/sFl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

Ramon dekers ::

hoj hoj našel sem neko varianto na:

http://matrix.itasoftware.com/search.ht...

Zanima me sedaj kako poteka nakup? Ali pošlješ željen let na STA ali odklop in ti oni potem prodajo karto?

BlueRunner ::

Ena varianta je, da si kupis karte sam pri posamicnih letalskih druzbah, druga varianta pa je, da poklices na STA, najdes nekoga, ki se spozna na rezervacije za lete, jim das kode za pot (dno strani) in potencialno dobis se kaksen agencijski popust.

Ramon dekers ::

Uf, najlepša hvala za tale info!

Super Sonic ::

Kolegica dost potuje v ZDA, dostikrat tle najde najcenejše karte:
http://www.airfrance.com/cgi-bin/AF/SI/...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Ramon dekers ::

mja super in potem pošljem na odklop če mi lahko prodajo karto po ceni kot je naveden v matrix flight search enginu in mi napišejo:


Hvala za tvoje povpraševanje. Pošiljam ti informacije o cenah letalskih kart za izbrano destinacijo...

Seveda ne moremo dati take cene kot tale iskalnik

Kakšne marže imajo to, o poustih ne duha in sluha.

nodrim ::

kupi direkt pri letalski družbi, iskalniki ti običajno dajo zraven še linke do letalskih družb ali agencij, kjer lahko kupiš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi na letalih

Oddelek: Loža
273578 (2663) St235
»

Kam na počitnice z budgetom

Oddelek: Sedem umetnosti
305948 (5124) stara mama
»

Iskanje nizkocenovnih letov po EU

Oddelek: Loža
145070 (715) BorutO
»

Potovanje v New York ali San Francisco? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10336907 (33594) Miha_T
»

Poceni v Avstralijo

Oddelek: Loža
112855 (2223) genesiss

Več podobnih tem