» »

Izšla Opera 10.60

Izšla Opera 10.60

TechCrunch - Štiri mesece po izidu Opere 10.50 je izšla nova verzija, ki nosi oznako 10.60. Beta je izšla pred dvema tednoma, a so Norvežani pohiteli in končno inačico pripravili zelo urno. Kakor namiguje majhno povečanje številke verzije, sprememb ni mnogo, so pa uporabne. Omenimo podporo za geolokacijo, osvežen uporabniški vmesnik, podporo WebM za video v HTML5 in, vnovič, hitrostne izboljšave. Proizvajalec trdi, da je Opera 10.60 za polovico hitrejša od predhodnika. Prenos je že mogoč z domače strani proizvajalca.

72 komentarjev

«
1
2

Bananovec ::

Bom preizkusil še to verzijo. Pri zadnji verziji, ki se, jo poizkusil, je Opera bila že TOP v hitrosti med brskalniki, a še vedno je včasih delovala "čudno", tj. slabo prikazovanje strani.

PromeuZ ::

Še komu zmrzne na http://www.planettuskoper.si/ pri nalaganju 3-ga elementa?
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

destroyer2k ::

Zanima me če samo meni je nehala delovati ta stran?

http://gameinformer.com/default.aspx

Ker sedaj morem vedno dati to opcijo v napaki (v ostalih brskalnikah deluje stran): Reparse document as HTML

PromeuZ

Ja meni tudi

Dragi ::

Pismu je svinjsko hitra.

Tud novi user interface mi je všeč.
Upam samo da so porihtal sesuvanje z dostimi y-t tabi in podobne in se jim klanjam.

Jaffa ::

Kako naj odstranim Menu gumb? :| Že pri 10.5 mi je šel na živce, zdaj je še pa večji. ;( In če imam več vrstic tabov, je potem nad gumbom brezvezen prazen prostor ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Cofko Cof ::

Že nekaj časa uporabljam (skoraj izključno) Opero in je res super browser. Pogrešam nekaj extensionov FF, moti pa me, da mi nekaterih strani enostavno ne naloži (el. banka, estudent,...). Npr. danes pa mi Opera takole prikazuje slo-tech:
 Slo-tech

Slo-tech

Ars longa,vita brevis.

destroyer2k ::

Cofko Cof

Če misliš estudent, da ti po registraciji error ven vrže je krivo to, da moreš geslo ročno vtipkati ne ctr+enter.

kriko1 ::

@PromeuZ: Menu->report a site problem
Sicer sem že jaz za tus stran.

kanzyani ::

če se ti pojavljajo zgornje napake ponavadi priporočajo da prejšnjo verzijo popolnoma pobrišeš in potem to novo verzijo naložiš ponovno.

drugače pa sem sam ponovno prešel na opero... zadnje par mesecev sem bil na chromiumu. upam da me ne razočara čeprav že sedaj opažam da flash ne dela prav tako kot bi moral...

se ježe kdo igral z plugini v nastavitvah?

kriko1 ::

@Cofko Cof: To si najbrž po pomoti vklopil kak user mode + mobile view.

jlpktnst ::

Nope, meni naredi isto kot cofkotu. Seveda zanimivo je, da je ok takoj ko se prijavim. Upam da so samo cache problemi.

xyxyxyxy ::

Cofko Cof je izjavil:

Že nekaj časa uporabljam (skoraj izključno) Opero in je res super browser. Pogrešam nekaj extensionov FF, moti pa me, da mi nekaterih strani enostavno ne naloži (el. banka, estudent,...). Npr. danes pa mi Opera takole prikazuje slo-tech:
 Slo-tech

Slo-tech



Clean install.


Jaffa je izjavil:

Kako naj odstranim Menu gumb? :| Že pri 10.5 mi je šel na živce, zdaj je še pa večji. ;( In če imam več vrstic tabov, je potem nad gumbom brezvezen prazen prostor ...


Desni klik - Customize - Remove From Toolbar

Če želiš odstraniti napis "Menu", pojdi v mapo, kjer imaš inštaliran brskalnik, potem v locale/en, tam odpri en.lng in išči "menu". ;)


PromeuZ je izjavil:

Še komu zmrzne na http://www.planettuskoper.si/ pri nalaganju 3-ga elementa?


Ne, deluje brez težav. Čudne težave imate nekateri.



Najboljši brskalnik ostaja najboljši. 8-)

Še en trik, če hočete imeti v minimiranem oknu tabe do vrha, tako kot je to v full screen načinu, vtipkajte v address bar "opera:config", ter poiščite "Chrome integration drag area", oba nastavite na vrednost "1".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyxyxyxy ()

Mordecai ::

Meni ni jasno, zakaj se mi stran kot je gamespot še vedno zatika. Imam pa I7 860...

G2 ::

Slo-tech na linux operi dela super... Na windows opazam iste probleme kot predhodniki.
LP
G2

Cofko Cof ::

@destroyer2k: Ne, estudent mi enostavno ne gre naprej, ko izberem certifikat.

@kriko: Ne, čisto navaden mode je - enako kot pri jlpktnst je vse ok, ko se prijavim. Ostale strani delajo normalno. . Vendar se take stvari pogosto dogajajo tudi na drugih straneh. Pogosto mi npr. odgovore v forumu kar nekako podvoji (normalno so zapisi potem na nekem mestu pa en zapis vsebuje vse zapise od prej).
Ars longa,vita brevis.

destroyer2k ::

Cofko Cof

Si probal se registrirati brez certifikata?

Cofko Cof ::

Brez certifikata se ne morem logirat, ker imam dva računa in mi samo login prek certifikata ponudi možnost izbire med obema.
Ars longa,vita brevis.

clix ::

Meni e-student deluje bp z certifikatom, mi pa slo-tech včasih čudno pokaže, pa reload reši problem.
Je pa tale 10.6 Build 3445, glih tko k zadnja beta..

xyxyxyxy ::

clix je izjavil:

Je pa tale 10.6 Build 3445, glih tko k zadnja beta..


Emm, 3445 je RC3. ;)

clix ::

no, sej to sm mislu, ta final je tut 3445.

P4ajo ::

clix je izjavil:

no, sej to sm mislu, ta final je tut 3445.

Release Candidate drugega mi menda ni potrebno pisat...


Glede prikaza slo-techa... že pri prvem buildu, ki je imel to težavo (clean install je ni razrešil) sem reportal bug, tako da... lahko samo čakamo.

Drugače pa... To je Opera.
So drugi komentarji sploh potrebni?
Preprosto je potrebno poizkusiti za dan ali dva in ostati.

motorc ::

A ve kdo, če je možno nastavit v Operi M2 mail klientu, da za email, ki ga odprem v novem tabu - po pritisku na delete zapre tab s tem sporočilom. Sedaj je stvar takšna, da prikaže naslednje sporočilo (to je pa nadležno).

squngy ::

@motorko
Če se ne motim, obstaja priročen mouse gesture ravno za zapiranje tabov.
Drugače pa: Menu-> Setings-> Preferences (ali ctrl+F12)
Advanced -> Shortcuts -> keyboard setup, bi se skor da moglo kej najdet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: squngy ()

Dragi ::

Pri operi 10.32 (ali nekaj podobnega) se je po zaprtju vseh tabov pojavil speed dial.
Pri kasnejših verzijah se po zaprtju vseh tabov prikaže sivo ozadje.

Kdo ve kako se nastavi nazaj na speed dial?

P4ajo ::

@Dragi
Zdej sem probal z 10.60 in mi je, ko sm zaprl vse tabe pokazalo speed dial...

motorc ::

squngy je izjavil:

@motorko
Če se ne motim, obstaja priročen mouse gesture ravno za zapiranje tabov.
Drugače pa: Menu-> Setings-> Preferences (ali ctrl+F12)
Advanced -> Shortcuts -> keyboard setup, bi se skor da moglo kej najdet.


Ja, to vem. Jaz želim, da se po izbrisu emaila (sepravi, po pritisku na gumb "delete") avtomatsko zapre tab - ne pa da ga moram potem ročno zapret.

filip007 ::

:))

Saj sem kar pričakoval take izjave...najbolj da se registrirate na Opera desktop Team

http://my.opera.com/desktopteam/blog/

http://my.opera.com/community/forums/

Pa veliko sreče želim pri objavi hroščov, to je novi Norveški šport.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

PacificBlue ::

Zanimivo, ko se logiram na Slo-tech mi stran v redu deluje, ko pa nisem prijavljen pa mi pokaze Slo-tech takole:|

Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

EvilDare ::

Sem še jaz preizkusno naložil opero. Kot so že nekateri napisali. Obisk slo-techa ne da si prijavljen je grozno doživetje. Vse je nekam čudno pometano. Takoj po prijavi se prikaže spletna stran pravilno. Nikoli še nisem imel naložene opere na tej inštalaciji win 7.

xyxyxyxy ::

To mi nikoli ne bo jasno, kakšne probleme imate nekateri. Niti enkrat samkrat mi ni serviralo takšnega prikaza strani, pa sem naložil čisto vse builde do sedaj, sploh ne vem kdaj nazadnje sem imel težave z Opero. Kaj počnete?

????

RejZoR ::

Take zmazke dobiš če se igraš s CSS style sheeti oz vklopiš User mode namesto Author. In pol pol elementov kar manjka. Najbolj verjetni scenariji.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

filip007 ::

Sem gor objavil za http://www.planettuskoper.si/

Če imate še kaj napak, kar naprej z njimi jim bom gor poslal.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

EvilDare ::

Nekaj me zanima. Shranjevanje gesel nikakor noče delovati oz. ne znam pravilno nastaviti. Glavno geslo je nastavljeno in tudi uporaba za zakljenjanje dostopnih gesel, ampak pri dostopu na slo-tech itd. preprosto brskalnik ne ponudi vnosa za varnostno geslo, kot na primer v firefoxu. Polja za vnos so pa prazna z oranžno obrobo

PacificBlue ::

Take zmazke dobiš če se igraš s CSS style sheeti oz vklopiš User mode namesto Author.


Imam vklopljen Author mode- bel stil...že od nekdaj. Kaj drugega, pa nisem spreminjal..tak da ne vem.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

xyxyxyxy ::

EvilDare je izjavil:

Nekaj me zanima. Shranjevanje gesel nikakor noče delovati oz. ne znam pravilno nastaviti. Glavno geslo je nastavljeno in tudi uporaba za zakljenjanje dostopnih gesel, ampak pri dostopu na slo-tech itd. preprosto brskalnik ne ponudi vnosa za varnostno geslo, kot na primer v firefoxu. Polja za vnos so pa prazna z oranžno obrobo


Seveda so prazna, zato pa potem klikneš "Log In" gumb, nakar Opera vpiše vse potrebne podatke in te prijavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyxyxyxy ()

EvilDare ::

xyxyxyxy je izjavil:

EvilDare je izjavil:

Nekaj me zanima. Shranjevanje gesel nikakor noče delovati oz. ne znam pravilno nastaviti. Glavno geslo je nastavljeno in tudi uporaba za zakljenjanje dostopnih gesel, ampak pri dostopu na slo-tech itd. preprosto brskalnik ne ponudi vnosa za varnostno geslo, kot na primer v firefoxu. Polja za vnos so pa prazna z oranžno obrobo


Seveda so prazna, zato pa potem klikneš "Log In" gumb, nakar Opera vpiše vse potrebne podatke in te prijavi.



Na žalost ne deluje. 2 primera:
 prvi

prvi


 drugi

drugi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

destroyer2k ::

EvilDare

CTRL+ENTER

Drugače slike ne delujejo.

EvilDare ::

Upam da je sedaj v redu:
 primer 1

primer 1


 primer 2

primer 2



P.S. CTRl+ENTER deluje ampak ne vem zakaj bi moral dodatno stiskati po tipkovnici. Se da to kje izklopiti/nastaviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

sash69 ::

Če imate težave s prikazovanjem Slo-tech strani (če niste prijavljeni) samo pobrišite ves private data po cache-ih ki je shranjen.

(Menu->Settings->Delete private data - če ne želite da se vam pobrišejo shranjena gesla, samo odkljukajte Password manager - naj bi bilo tako ali tako kot default že odkljukano)

Cofko Cof ::

Inštaliral na novo, preveril nastavitev author moda, zbrisal private data. Slo-tech se še vedno prikaže napačno (ko sem odlogiran).
Ars longa,vita brevis.

EvilDare ::

sash69 je izjavil:

Če imate težave s prikazovanjem Slo-tech strani (če niste prijavljeni) samo pobrišite ves private data po cache-ih ki je shranjen.

(Menu->Settings->Delete private data - če ne želite da se vam pobrišejo shranjena gesla, samo odkljukajte Password manager - naj bi bilo tako ali tako kot default že odkljukano)


Prvih par prihodov na slo tech je zadeva deloval normalno. Sedaj je pa zopet vse na glavo postavljeno. Ali ima opera kakšno nastavitev da izvede ta postopek vsake par minut oz. vsaj ob izhodu? V nastavitvah Firefoxa lahko nastaviš katere stvari naj ob izhodu pobriše. Za predpomnilnik na disku je že kljukica nastavljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

Dragi ::

P4ajo je izjavil:

@Dragi
Zdej sem probal z 10.60 in mi je, ko sm zaprl vse tabe pokazalo speed dial...



Ideje?

Edit: Sem se spomnil, da sem to sam nastavil.
In sicer "allow windows with no tabs" pod nastavitvami.
Sem pa to nastavil zato, ker mi drugače zapre drugo operino okno (več oken z več zavihki) v kolikor zaprem v njem vse zavihke.
V prejšnjih verzijah tega ni delalo.

Se pravi. Kako naredit da se sekundarna opera okna ne zaprejo tudi če pozapreš vse tabe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

sidd ::

sash69 je izjavil:

Če imate težave s prikazovanjem Slo-tech strani (če niste prijavljeni) samo pobrišite ves private data po cache-ih ki je shranjen.

(Menu->Settings->Delete private data - če ne želite da se vam pobrišejo shranjena gesla, samo odkljukajte Password manager - naj bi bilo tako ali tako kot default že odkljukano)

Najlepša hvala! Tole deluje odlično :)

add1:
po odjavi je spet isto sranje, stran negledljiva. Ima še kdo kakšno idejo?
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

kriko1 ::

Ha zanimivo, če se odjaviš res slo-tech zgleda kot skropucalo.
Probajte naslednje:
Menu -> Page -> Style -> legacy.

Ne vem zakaj pa to dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

P4ajo ::

sidd je izjavil:

Po odjavi je spet isto sranje, stran negledljiva. Ima še kdo kakšno idejo?


Glede na to, da to negledljivo stran gledam dan za dnem že nekaj tednov, je moj nasvet preprost.
Uporabljaj tako, kot je in bodi vesel, če je drugače, ali pa si daj katerega od starejših buildov gor, ki te težave še nimajo.

slitkx ::

DrBruce, Opero sem namestil in tudi meni Slo-Tech-a ni prikazalo pravilno. Ohjej, le kaj sem ga sral? :o

sash69 ::

Hmm...no, dejansko nisem sam opazil te tezave dokler se nisem odjavil. :) Sem skos prijavljen not tako da me tole niti ne moti.

Je drugace v redu tale 10.60. Mogoce se samo meni tako zdi, ampak zazene se dosti hitreje (tudi ce imas veliko tabov odprtih pred izhodom)

matejdro ::

Opera je super brskalnik, samo je zaenkrat ne bom zamenjal za firefox. Predvsem zaradi treh stvari: slab prikaz nekaterih strani, odsotnosti extensionov(adblock, gmail, google reader...) in slabe podpore za greasemonkey

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

xyxyxyxy ::

Opera ima vgrajen adblock.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z Opero

Oddelek: Pomoč in nasveti
111719 (1443) biofrutek
»

Izšla Opera 10.60 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7220537 (17228) Jst
»

slike (img) ter zaobleni robovi (css)

Oddelek: Izdelava spletišč
10931 (715) fizikalac
»

Slo-Tech v Operi 10.60

Oddelek: Slo-Tech
6977 (724) neres
»

Izšel Safari 5

Oddelek: Novice / Brskalniki
4615043 (12710) bluefish

Več podobnih tem