» »

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa

««
2 / 14
»»

lexios ::

Kam boš pa šou?:)) Če vam ni še potegnlo, cene bodo kmalu šle povsod gor...

Pesimist ::

Sel bom na mobitel. Jim citiral splosne pogoje. In zahteval vracitev HTC Desira. Nej zaracunajo obrabnino za mesec ce ze morjo. In adijo.

oracle ::

Tole me je pa konkretno presenetilo!

Sicer sem pri simobilu, upam da ne bo prišlo do kolektivnih podražitev:8)

glistovje ::

no zdj ma še tušmobil najboljšo ponudbo za 20EUR (vesolje) = 2GB neta.

pa še danes je zadnji dan popustou za stare člane tušmobila :| še to so skenslali. men pa poteče 3.7.

Yaqwsx ::

na t-2 dobis za 14EUR mobilni trio :P

telefoniranje
neomejen data
pa mobilni tv

samo ena zanka je. nikjer ni pokritosti

i386 ::

Yaqwsx, ne uporablja T2 mobitelovo omrežje??

Yaqwsx ::

ja za pogovore, ne pa za data

barakus ::

Kateri operater in paket bo zdaj najbolj ugoden za tiste ki naredimo 200min pogovorov 50sms pa 50mms in 50MB data na mesec?

Yaqwsx ::

simobil orto v nulo ;)

lambda ::

Kaj pa, če spremenimo v: " ... in 400 MB data na mesec?"

Yaqwsx ::

tusmobil vesolje

AnubisOfDoom ::

A simobil naj bi tut drazil?

lambda ::

Problem imamo spet tisti, ki živimo na predelih, kjer je slaba pokritost. Kako pa tu gre tušmobilu?

Ampak nekaj mi ne gre v glavo: s 1. 4. 2010 so pri mobitelu spremenili splošne pogoje uporabe. Če točka 3.15 v starih pogojih ni bila taka, bi načeloma tisti, ki imajo starejše anekse od tega datuma, lahko prekinjali pogodbe po starih veljavnih pogojih. Drži? Malce sem brskal po googlu in starih pogojev nisem našel. Najde kdo?

Ph4nt0m ::

Sem bil na mobitelu, nato pri simobilu, sedaj pa sem zadovoljen uporabnik tušmobila :) Res so bile tudi pri tušu neke podražitve, ampak je šlo le za spremembe cen, ki se obračunajo ko prekoračiš zakupljene količine. Osnovne cene paketov so ostale enake.
Škoda za mobitel, s tem bo najbrž res izgubil nekaj strank, ampak na simobil pa ne grem več, vsaj ne kot primarnega ponudnika :)
www.kartusatoner.si

Dr_M ::

Hehe, bedni simobil in tusmobil sta povzrocila totalno sranje. Folk pa naiven hitro k simobilo in tusu, uni jih bodo pa na suho nategnili.>:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

A ni tušmobilovo omrežje še slabše od simobilovega? Mislim kaj ti je point 10 GB podatkov, če imaš samo edge?

i386 ::

PIPI, tušmobil uporablja mobitelovo omrežje. Svoje omrežje imata samo Simobil in Mobitel. Drugi uporabljajo mobitelovo...

EDIT: T-2 ima izgleda da tudi nekaj, samo je še bol bogo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: i386 ()

Ph4nt0m ::

Nisem doma ravno v mestu in ni problema s 3G, sicer pa glede Tuševega omrežja vas tako tričetrt govori kar ste slišali ko so šele začeli z delovanjem... Sem tudi sam bil na začetku v dvomih, ampak je bil strah odveč. Sicer pa tema je o mobitelu.
Sicer pa če ima kdo namen it od mobitela k simobilu ne bo rešil ničesar, torej je v tem primeru še vedno bolje ostati pri mobitelu, kljub spremembam.

i386 je izjavil:

PIPI, tušmobil uporablja mobitelovo omrežje. Svoje omrežje imata samo Simobil in Mobitel. Drugi uporabljajo mobitelovo...
EDIT: T-2 ima izgleda da tudi nekaj, samo je še bol bogo...

Ni ravno res. Tušmobil ima svoje omrežje, je pa možnost uporabe mobitelovega.
www.kartusatoner.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ph4nt0m ()

PrimozR ::

i386 je izjavil:

PIPI, tušmobil uporablja mobitelovo omrežje. Svoje omrežje imata samo Simobil in Mobitel. Drugi uporabljajo mobitelovo...

EDIT: T-2 ima izgleda da tudi nekaj, samo je še bol bogo...

A niso pred časom pri Tušu skenslali Mobitel in šli na svoje? Za kar je bila posledica OBUPNA pokritost.

lambda ::

Dr_M in podobni ... očitno trpite za nekim čudnim sindromom, pa ne vem če obstaja kako strokovno poimenovanje za to. Namreč smešenje uporabnikov, ki se tržno obnašajo in zagovarjanje podražitev. Poskušate dopovedovat, da je boljše biti ovca. "Ja kaj si pa pričakoval za 15EUR?". Ničesar več, kot le toliko, kot so obljubljali, ko si se vezal za 2 leti. Če imajo pač probleme, naj pustijo da se ljudem ob trenutnih pogojih iztečejo ti aneksi in potem tudi zanje dvignejo cene.

Sicer pa če je Tuš na mobitelovem omrežju, ga bo prej ko slej zadela tudi ta Mobitelova podražitev - močno dvomim, da bi Mobitel svoje uporabnike lupil, tušmobilu pa tako ugodno dopuščal take prenose podatkov.

i386 ::

PIPI, mogoče imaš kar prav, ker tušmobil ima zdaj na svoji strani zemljevid pokritosti, ki je kar drugačen od mobitelovega. Nisem vedel, da imamo toliko novih omrežij.. :)

bluefish ::

Dr_M je izjavil:

Hehe, bedni simobil in tusmobil sta povzrocila totalno sranje. Folk pa naiven hitro k simobilo in tusu, uni jih bodo pa na suho nategnili.>:D
Do explain.
Glede Tuša, ki laufa na Mobitel omrežju je jasno, da bodo kmalu opravili podobno podražitev. Kaj pa ima tukaj veze Simobil?

Ph4nt0m ::

Kaj vam ni jasno glede teh omrežij?! Konkretno pri paketu Vesolje (ki ima 2 GB) je promet le v lastnem Tušovem omrežju. Preko mobitelovega se obračunava po ceniku...
www.kartusatoner.si

Dr_M ::

Dr_M in podobni ... očitno trpite za nekim čudnim sindromom, pa ne vem če obstaja kako strokovno poimenovanje za to.


Aha, mogoce za takim "jaz sem pri simobilu in se me ta podrazitek ne tice, haha"?
Dejstvo je, da je dzabest popolnoma nekonkurencen in so pac izsilili podrazitve. Jaz aneksa nimam, tako da bi lahko menjal operaterja, ampak jaz hocem met zanesljive storitve, zato vsi ostali ostali operaterji (vsaj za primaren telefon) odpadejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caleneth ::

bond007 je izjavil:

Torej za vse - nove in obstoječe uporabnike se bo 1.8 podražal paket džabest na 19€. Zmanjšali bodo tudi vključeno količino prenosa podatkov iz 1GB na 100MB. Komentarji?

Edit: v naslovu piše, da se jutri podraža - jutri bodo samo uradno objavljene podražitve, podražitev stopi v veljavo z 1.8.2010

KAAAAAAAAAAJ? 8-O Kje to piše? Gledam na Mobitelovi strani pa nikjer nič ne vidim, da bi kaj o tem pisalo :|

bluefish ::

Si spregledal EDIT del.

Caleneth ::

Pa od kod vam ti podatki...? 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Caleneth ()

bluefish ::

VIP - veze in poznanstva očitno :) .

Caleneth ::

Ne verjamem... Sicer pa, bomo vidli jutri :| Oz. čez pol ure :)) Jih osebno po telefonu preklejem če se bo tale napoved uresničila...;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Caleneth ()

deadbeef ::

Dejstvo je da je ta paket itak dzabest z 1GB delal mobitelu zgubo.

M-XXXX ::

deadbeef je izjavil:

Dejstvo je da je ta paket itak dzabest z 1GB delal mobitelu zgubo.

Koliko ljudi pa je izkoristilo 1GB? Mogoče 10%? Raje 5... Koliko ljudi ni izkoristilo niti 50MB? 50%? 75%?

tomos ::

pa da jim jeb** vse po spisku. tale 1GB pri đžabestu je moja edina možnost da pridem na internet :(

Zombi1 ::

Itak džabest je bil itak diskriminatoren do nas, ki smo stari kaj več kot 31 let. Šmrkači so lepo surfal namest dab delal pa se učil, mi prvoborci (ki smo na Mobitelu že vse od leta 1994, NMT) smo pa to lepo plačeval. Tako kot je že Dr M reku, sej bi zamenjal operaterja, ampak glede na kvaliteto se z Mobitelom ne more primerjati noben SiMobil, da o ostalih sploh ne izgubljamo besed. Sploh še ko si kje daleč v tujini se to lepo vidi, ker ti kot Mobitelovemu naročniku roaming dela kjerkoli no matter what, ostali pa lahko samo gledajo na svoj GSM kolk je ura :D. Operaterje po mojem mnenju menjajo nezahtevni uporabniki, ki jim je vseeno na kakšnem nivoju je usluga operaterja, važno da je najcenejše od najcenejšega, pa tudi če ne dela.

matej_jack ::

Pa bomo šli nazaj na kartico očitno :D

ProGTX ::

T-2 zna biti poceni - sam ne kličem veliko in zapravim povprečno 6 do 7 EUR na mesec (vključena naročnina 4EUR). Kjer ni T-2 signala, imaš Mobitel, tako 2G kot 3G, le prenosa podatkov ne moreš vršiti - v osnovni paket je vključenih 50 MB, kar ni veliko, ampak dokler imam doma wifi, drugje pa Opera Turbo, sem zadovoljen :D Lahko dobiš pa neomejen prenos na mesec za 10EUR. (Ne zamerite mi, da se sliši kot reklama, samo navdušenec sem :D)

Sicer pa je bil Džabest res nekoliko diskriminatoren. Osebno bi ga takoj pograbil, če bi veliko telefoniral in uporabljal splet, vendar sem že tako prešel iz Mobikartic - nekako 2EUR na mesec - na 6EUR na mesec.

Offtopic: Kdo kaj ve o 4G načrtih v Sloveniji?

#000000 ::

Jest mam đabest pa poznam še vsaj 5 folka ki ga ma, pa same starine :) Mi je hčer od kolega dvignila naročnino in sem reku no fino zdej mam pa 15 let pocen pogovore, ali evo ga zlomka, no ja bom plačal še tiste 4 evre, pač do 20 je še kr znosno glede na to da mi vsak mesec ostane nepokurjenih 700 minut v mobitel, edino v ostala omrežja bi blo lahko vsaj 300

teddy81 ::

OK... še jaz bom zajamral... kera bedna marketinška poteza... verjetno sem bil še edini 2 meseca nazaj, ki sem še uporabljal samo stari ITAK... brez džabesta... ampak, ker sem kupil ANdroidni telefon, ki bi mi rad nonstop z neta nekaj povedal... sem preklopil na DŽABEST... že tam so me na finto dobli, ko sem moral plačat spremembo naročniškega razmerja... kar mi nihče ni omenil, ko sem jih spraševal koliko me bo potem prišel račun za fon ob vseh teh naročninah itd.

v glavnem... noro in bedno... verjamem, da so jih spet tožili, ampak ni mi jasno zakaj se Mobitel vedno vda... tokrat že drugič... pa kaj, če imajo MONOPOL... saj pa ima vsak na izbiro kam bo šel. Potem pa naj SIMOBIL in TUŠ in ostali izboljšajo svoje storitve in naredijo uporabnikom prijaznejše... ne pa da zaradi njihovih marketinških nesposobnosti in tehničnih nepodkovanosti ima zdaj Mobitel edini odklenjene mobilne aparate, vsi ostali jih pa lahko zaklepajo.. kera bedna!!!

No... pa bo spet kaj za pisat in tarnat in pljuvat!

V glavnem... v naslednjem mesecu se bom odločil kako omejit podatke na 100mb z androidom pri hiši... nezaslišano! res...

Lahko noč... borci za megabajte :)
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic

PrimozR ::

M-XXXX je izjavil:

deadbeef je izjavil:

Dejstvo je da je ta paket itak dzabest z 1GB delal mobitelu zgubo.

Koliko ljudi pa je izkoristilo 1GB? Mogoče 10%? Raje 5... Koliko ljudi ni izkoristilo niti 50MB? 50%? 75%?

Bolj 95 pomojem.

Dr_M ::

tokrat že drugič... pa kaj, če imajo MONOPOL...


Ja, ravno zaradi monopola morajo drazit.
Je pa zalostno, da simobil se zdej ni uporabna konkurenca, ceprav imajo ze kar nekaj uporabnikov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bajsibajsi ::

Me sploh ne cudi, da sem pravilno razmisljal v neki drugi temi, glede "nepravilnega" delovanja MMS storitve(posiljanje vecjih slik). Uradno Mobitel trzi posiljanje MMSov do 2MB na sporocilo, medtem ko telefonski aparati, ki jim imajo v svoji lastni ponudbi ne zmorejo posiljati spodobno velikih MMSov. Seveda... 500 zastonj MMS x 2MB... = Giga porabljenega bandwidtha. Barabe!

Pesimist je izjavil:

Sel bom na mobitel. Jim citiral splosne pogoje. In zahteval vracitev HTC Desira. Nej zaracunajo obrabnino za mesec ce ze morjo. In adijo.


Nekako tak pomislek sem dobil tudi sam.

nejcpirc ::

Žurnal ima danes novico glede te podražitve: Žurnal24 - Mobitel dviguje cene

Kaj pa Simobil, je že kaj podobnega napovedal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejcpirc ()

Dejan99 ::

S tem bodo izgubil veliko strank.
Pa ravno pred novim letom sem šel iz simobila na mobitel, ker imamo doma bolj zanič signal, pa zgleda da bo treba it nazaj na simobil :), jebat ga, bo spet treba na balkonu telefonirat.

techfreak :) ::

PrimozR je izjavil:

A ni tušmobilovo omrežje še slabše od simobilovega? Mislim kaj ti je point 10 GB podatkov, če imaš samo edge?

Odvisno kje se nahajaš. Če veliko potuješ se splača Mobitel, če pa si v kakšnem malo večjem mestu pa tudi Tušmobil ni tako slab. Tušmobil mi brez težav downloada z nekje 2,7 Mbps, medtem ko mi preko Mobitela nikoli več kot 2,2 Mbps.

residual ::

pred kratkim sem moral iz džabesta ven v drugo razmerje. Zaradi pokritosti signala sem moral ostati pri mobitelu.
Prav zaradi 1GB prenosa, ki sem ga bil vajen sem se odločil za paket 33, ker 22 nima prenosa podatkov, ostalih storitev pa ne koristim kaj dosti. Prvi prehod (iz džabesta v drug paket) je ZASTONJ in glede na porabo v dveh mesecih sem ugotovil, da porabim približno 10-20 % 33tke, zato sem prešaltal na paket 11. Za prehod so mi zakasirali nekje 8EUR, kjer pa ni vključen prenos podatkov.

Potrebo po downloadanju sem rešil z wi-fi točkami. Glede na to da že imam internet in wi-fi doma, v službi, pri starših , itd, ne uporabljam več umts prenosa, razen kadar sem kje na poti. Stroški na mesec za umts (pregled live strem kamere pred hišo kadar me ni doma) znese mogoče 2EUR/mesec...

Ta novica o znižanju kapacitete in podražitvi paketa me preseneča, prej bi pričakoval omejitev hitrosti prenosa podatkov, itd.. ampak monopol je monopol in lahko delajo kar hočejo...

Jebac18 ::

tudi sam sem od lanskega avgusta na đabest in pomoje bom kar prekinil poogdbo in odšel na simobil ..upam samo, da tudi simobil nebo podrazil, če bi bi najbrž že kje pisalo ...

gpc17 ::

T-h-o-r ::

še sreča da imam predplačniški paket

pa še to simobil


mobitel me je že dovolj zajebal pri instant internetu, ki je neomejeno tudi omejen na 20gb
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

mailer ::

Mobitel si je s tem korakom naredil veliko škodo. Verjetno se bo vsaj četrtina uporabnikov paketa za mlade preselilo drugam. In če je recimo takih 50.000*15EUR=je to 750.000EUR manj denarja v blagajni, na mesec, letno pa 9M EUR. Ob predpostavki, da nihče ne porabi na mesec več kot 15EUR.

Če bi recimo zmanjšali samo porabo minut na 500 v lastnem omrežju, 100 v drugih in 500MB podatkov bi bilo to dobro. Pri povečanju naročnine pa bi mogli ohranit v celoti paket nespremenjen. V kolikor ne bodo znižali cen mobitelov na vezavo oz zmanjšali čas vezave na 1 leto bo to vsekakor polom.

Kot je že en uporabnik pred mano izračunal bo preplačal telefon za 96EUR, v nekaterih primerih, recimo nokia E52 ki stane 169EUR, + vezava 24*4EUR=96EUR, skupaj nanese 265EUR, nov telefon brez vezave pa dobiš nekje že za 230EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Grey ::

S tem korakom so se ustrelili v koleno. Če so "monopolisti" še ne pomeni, da njihove slabe odločitve nimajo slabih posledic za njih...

lexios ::

Trenutna poteza sama po sebi ni razumna, če v ozadju ne tiči še kaj več (npr. pričakovan dvig cen storitev pri konkurenci) ali pa je zgolj posledica tožbe, kar dvomim... Tko, da obsojat mobitel, ob enem pa že razmišljati o simobilu je "beeee beeee"! Ovce strižejo povsod!

Mobitel si je s tem korakom naredil veliko škodo. Verjetno se bo vsaj četrtina uporabnikov paketa za mlade preselilo drugam. In če je recimo takih 50.000*15EUR=je to 750.000EUR manj denarja v blagajni, na mesec, letno pa 9M EUR. Ob predpostavki, da nihče ne porabi na mesec več kot 15EUR.


Sigurno! Vprašanje je le ali je t.i. izguba, ki jo je mobitelu prinašal džabest, izguba o kateri so se spraševali in razpisali vrli ekonomisti, večja? Nekako dvomim in tokrat gre zgolj za uvodno potezo mobitela, ki ji kmalu sledi nadaljevanje... Vprašanje tudi, če bo osip "ovac" res tolikšen. Kmalu bo tudi simobil primoran dvigniti cene, mobitel je na trgu mobilnih storitev še vedno v prednosti. Tko, da v koleno so pri simobilu, tušu, apeku oz. kjerkoli že ustrelili zgolj uporabnike! Sebe nikakor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()
««
2 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635742 (30593) Bobr123
»

Simobil podražil naročniške pakete (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
534145879 (125380) Lonsarg
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22461053 (53180) nekikr

Itak Džabest - podražitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5211055 (8874) Gandalfar

Več podobnih tem