» »

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa

««
6 / 14
»»

Pesimist ::

Sej. Vendar niso samo zmanjsali podatkov. Se ceno so mi dvignili za bivsih 1000Sit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

BlaY0 ::

PIPI: No dej povej prosim za kaj ga imaš? Ker bi res rad zvedu za kaj se TELEFON uporablja!!! Kaj pa doma s hladilnikom delaš? Vrtaš luknje v steno?

Pesimist ::

Sicer se zaj lahko se 1 mesec odlocam in izklucno opero mini uporabljam za internet. Pa vidim ce bo 100mb zadoscalo. Prolem je le da imam androida in c 3g ostane on. Lahko cez noc naredi tudi po par mb podatkov v prazno. sem ze dozivel in se dans nevem kaj je to blo.

Ali obstaja app na androidu ki bi razne sinhronizacije omejil izkljucno na wifi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

BlaY0 ::

Pesimist: Pred 20 leti sem se jaz isto takole boril z mlini na veter... Telekom je vztrajno višal cene impulzov, če pa ni višal cene impulza je pa krajšal njihovo trajanje. In jaz enostavno tega starcem nisem mogel vbiti v glavo, tako da sem moral za 3x zmanjšati obseg internetiranja (takrat še prek 2400 bps modema). Se spomnim ko je bil od 19h pa do 7h zjutraj en impulz... smo viseli in lupili cele noči, potem se je pa počasi vse skupaj začelo spreminjati...

Lonsarg ::

Meni je dones od 00:00 do 20:00 šlo 8 MB. Pa sem samo mail, IM ter enkrat odprta facebook stran(mobilna verzija, najbrž 0.5MB) + vsa sihronzacija, ki je pač prisotna na Androidu, na 4 URE FB in vreme + tista od Androida z Googlom.

Torej gre 300MB mesečno samo zaradi mail+IM+shironizacija ostalega, torej osnovens stvari. Nič ne boš pridobil Pesimist z varnim brskanjem dosti.

BlaY0 ::

Pesimist: Ja vbij tisto aplikacijo za SP 2010, ki ti dela live update vsako minuto :D Drugače pa JuiceDefender pa APNDroid namontiraj gor pa ne bo nič neželjenih dolpotegov...

Pesimist ::

Nimam nic. To so bile izkljucno razne sinhronizacije. Z opero mini se sicer da presparat, ker konkretno stisne stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

BlaY0 ::

Azgard: Ja pa a je nujno da vse maile, ves SPAM in vse IM zadevo dobiš na foun nemudoma ko se zgodijo? Optimiziraj zadeve, naredi filtre in vleci dol samo tisto kar je nujno da dobiš on-the-fly.

Pesimist: izključi zvečer auto-sync in vključi zjutraj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

extr3m3 ::

BlaY0 je izjavil:

Ma folk se je razvadil... vsi bi fejsbukal pa tvital kar med hojo pa na busu pa ne vem kje še vse. Knjige brat, bo bolje izkoriščen cajt.

100 MB je zadosti za maile (ni treba 10 MB velkih slik zraven popat pa bo) in IM... Planet je pa itak več ali manj zastonj.


Bravo za tale odgovor! Res je!
o_O

Lonsarg ::

SPAM se že na serverju filtrira, če še ne veš... Če na telefon ne dobivaš instantno maila, kot SMS, potem se pametni telefon proda. Da bom 15 minut na dan porabil za klikanje osveži zarad tega, da bom ene 100-200MB pridobil haha. Pod 100MB itak ne bom nikoli prišel, pa če se na glavo postavim.

100MB je za občasno brskanje in manual pogledovanje mailov thats it. Jaz pa imam mobitel namesto laptopa, to pa ni samo občasno brskanje po netu. Tudi plačal sem zanj toliko kot za laptop, ne vem zakaj bi kupil high end telefon, potem pa uporablal samo kot telefon + brskanje, no sej folk je sicer to počel z iPhonom... Za take je 100MB zadosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BlaY0 ::

Zakaj bi klikal... saj imaš pameten telefon... naroči mu naj ti sinhronizira vsakič ko prižgeš ekran...

Pesimist ::

Nic jaz grem na tus. In ker rabim samo podatke in vem da je v MBju solidna pokritost. In ker upam na umts 900 soon.

Placam 170EUR penala. Račun zgleda tak.

mobitel:
19EURx 21mesecev= 399EUR

tuš:
5EUR x 21 = 105EUR + 170EUR kazni za Desire = 275EUR

Razlika na grobo = 124EUR + 1Giga podatkov.
Klici bodo zanemarljivi, ker imam telefon kot laptop nadomestek vec ali majn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

PrimozR ::

BlaY0 je izjavil:

PIPI: No dej povej prosim za kaj ga imaš? Ker bi res rad zvedu za kaj se TELEFON uporablja!!! Kaj pa doma s hladilnikom delaš? Vrtaš luknje v steno?

Telefoni že dolgo niso več samo telefoni. Če ga imaš za telefoniranje good for you, zavedati se moraš da si v manjšini.

Brskam po spletu, če je kaka dilema v debati skočim na google in podatke preverim. Čekiram maile (kar sicer ni nujno, ampak sem že enkrat takoj rešil problem s faksom ko sem bil ravno od doma) in zabijam cajt na facebooku če mi je dolgčas.

BlaY0 ::

Pesimist: Pa Desire prodaš za 250 EUR in vzameš nekaj pri Tušu, recimo Legend-a za 19 EUR

PrimozR ::

BlaY0 je izjavil:

Zakaj bi klikal... saj imaš pameten telefon... naroči mu naj ti sinhronizira vsakič ko prižgeš ekran...

Ki ga prižgeš ko dobiš neko novo zadevo, kajne? Oh, right... Catch-22.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

extr3m3 ::

Ja, no, PIPI potem si odvisen, in načeloma ti nebi bilo potrebno zabijati cajta in MBjev za FB in ostalo podobno sranje. Mislim, da nisi nek 'hud' poslovnež da rabiš čekirat maile vsakih 5 min.
o_O

BlaY0 ::

PIPI: Evo... se pravi doma tudi s hladilnikom luknje vrtaš v steno, če je treba kakšno novo sliko obesit? Tvoj problem je v bistvu v tem, da ti je dolgcajt in ne veš kaj bi, potem te pa nategnejo in ti v roke porinejo smartfoun...

PrimozR ::

extr3m3 je izjavil:

Ja, no, PIPI potem si odvisen, in načeloma ti nebi bilo potrebno zabijati cajta in MBjev za FB in ostalo podobno sranje. Mislim, da nisi nek 'hud' poslovnež da rabiš čekirat maile vsakih 5 min.

Ja, res sem odvisen. Ne zdržim če ne pogledam vsakih 5 sekund Facebooka. Zdejle sem 3x vmes prekinil pisanje posta da sem pogledal na Facebook...

Če bi vsi imeli samo tisto kar nujno potrebujemo, ne bi bilo gužve a cestah, zadostovala bi ena jedrska elektrarna, kapitalizem pa propade.

extr3m3 je izjavil:

Ja, no, PIPI potem si odvisen, in načeloma ti nebi bilo potrebno zabijati cajta in MBjev za FB in ostalo podobno sranje. Mislim, da nisi nek 'hud' poslovnež da rabiš čekirat maile vsakih 5 min.

Pa ne čekiram mailov vsakih 5 minut. Itak telefon sam zažmrka, če kaj prileti. Pa zadnje cajte pogledam kar na mobitelu za kaj se gre, ker se pokaže hitreje kot odpre browser na PCju. Pa še iz aplikacije na PCju mi ni treba preklopiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

extr3m3 ::

Ma taki pacienti, kot si naprimer ti, mi gredo res na.. briga mene kaj ti počneš, ampak mislim da za povprečnega uporabnika je 100MB, pa dobro, morda 200MB, ne razumem pa da bi potreboval toliko več.
o_O

PrimozR ::

extr3m3 je izjavil:

Ma taki pacienti, kot si naprimer ti, mi gredo res na.. briga mene kaj ti počneš, ampak mislim da za povprečnega uporabnika je 100MB, pa dobro, morda 200MB, ne razumem pa da bi potreboval toliko več.

Meni greste pa na ... pacienti ki folk obtožujete da so odvisni pa da ne potrebujemo prenosa podatkov. Kaj me briga kaj ti misliš.

Pa gelde na odzive v komentarjih na Facebooku je 100 MB zgleda res premalo za precej več ljudi kot samo za populacijo Slo-Techa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

šernk ::

V družbi Mobitel odgovarjajo, da uvajajo prenovljene naročniške pakete, ki so "bolje prilagojeni dejanskim vzorcem uporabe in izhajajo iz analize uporabniških navad".


ko bom zastopil mobitel kaj mislijo s tem povedat potem bom vso stvar zastopil. ok...prilagodiš večini tiste MBje, s tem da še nisem videl človeka, ki bi raje imel 100g mesa, kot 1kg...to pa le zato, ker večina ga poje 100g, nikakor pa še nisem videl nikogar ki bi bil pripravljen plačat za 100g mesa 25% več, kot še včeraj za 1kg :|

prilagoditev njihovi riti ja...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BlaY0 ::

PIPI: Ti se buniš, da je predrago... ja zabijanje cajta je drago in vedno dražje bo...

Lonsarg ::

extr3m3 je izjavil:

Ma taki pacienti, kot si naprimer ti, mi gredo res na.. briga mene kaj ti počneš, ampak mislim da za povprečnega uporabnika je 100MB, pa dobro, morda 200MB, ne razumem pa da bi potreboval toliko več.


ja večnina, najbrž 95% džabest uporbnikov, 5% uporabnikov ko več uporabbimo pač nismo povprečni, ampak zato pe ne vem zakaj bi bli pacienti.

PrimozR ::

BlaY0 je izjavil:

PIPI: Ti se buniš, da je predrago... ja zabijanje cajta je drago in vedno dražje bo...

Ne, jest se bunim da je samo 100 MB podatkov namesto giga pa da je (pred pocenitvijo sicer) dodatnih 500 MB 9 €. Kar je skupaj 28 € v primerjavi s starimi 15 €. Podražitev skoraj 50%. Če bi bilo 19 € pa 1 GB sploh ne bi bilo problema.

Lonsarg je izjavil:

extr3m3 je izjavil:

Ma taki pacienti, kot si naprimer ti, mi gredo res na.. briga mene kaj ti počneš, ampak mislim da za povprečnega uporabnika je 100MB, pa dobro, morda 200MB, ne razumem pa da bi potreboval toliko več.


ja večnina, najbrž 95% džabest uporbnikov, 5% uporabnikov ko več uporabbimo pač nismo povprečni, ampak zato pe ne vem zakaj bi bli pacienti.

Več kot 5. Skoraj zagotovo.

šernk je izjavil:

V družbi Mobitel odgovarjajo, da uvajajo prenovljene naročniške pakete, ki so "bolje prilagojeni dejanskim vzorcem uporabe in izhajajo iz analize uporabniških navad".


ko bom zastopil mobitel kaj mislijo s tem povedat potem bom vso stvar zastopil. ok...prilagodiš večini tiste MBje, s tem da še nisem videl človeka, ki bi raje imel 100g mesa, kot 1kg...to pa le zato, ker večina ga poje 100g, nikakor pa še nisem videl nikogar ki bi bil pripravljen plačat za 100g mesa 25% več, kot še včeraj za 1kg :|

prilagoditev njihovi riti ja...

Slaba primerjava, meso se pokvari :) Bolje bi bilo rečeno, da ti dajo na voljo kilo mesa pa ga vzameš kolikor ga pač potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

BlaY0 ::

PIPI: Brez veze se buniš... beri par postov prej ko sem pisal kako je bilo pred 20 leti...

extr3m3 ::

Mah.. počakajte še mal', bodo pomojem tudi ostali ponudniki zvišali cene.
o_O

PrimozR ::

In kako je blo? A gremo nazaj še 50 let? To so glupe primerjave. 10 let nazaj je bil megabitni internet nekaj oh in sploh, fantastika. Danes je to osnovna pravica za prebivalce Finske. Manj kot megabit ne moreš imeti. Če živiš v LJ imaš lahko 100/100 za 100 EUR. Spet pred leti fantastika namenjena zgolj za server roome.

Svet gre naprej. Mobitel gre nazaj.

BlaY0 ::

šernk: Ah pusti kajso napisali... to je pesek v oči. Zakalkulirali so se ko so folku v štartu ponudili 1 GB in niso pomislili na to kaj vse bo to za seboj potegnilo... Prodat je enostavno, zagotovit pa malo težje...

PIPI: Splih ni bila primerjava tega ampak primerjava kako se zadeve dražijo... pa preber si preden komentiraš nekaj brez veze...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

PrimozR ::

A je Mobitel imel mogoče kdaj problem z zagotavljanjem? Internet je vedno deloval. Samo splača se jim ne.

šernk ::

BlaY0 je izjavil:

PIPI: Brez veze se buniš... beri par postov prej ko sem pisal kako je bilo pred 20 leti...


jah...pojdimo raje 2000 let nazaj ane? 2 kamna v roke pa njivo orat z njimi. v končni fazi sem sam za nujne stvari, ko sem bil 1 mesec brez interneta pokuril 300MB prenosa (NUJNE STVARI!!! na FB me ni, IM izključeni, kaj se je dogajalo v svetu nisem imel pojma)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BlaY0 ::

PIPI: Precej je bilo problemov z zagotavljanjem kakovosti. Tehniki to vedo, prodajalci pa itak da ne...

šernk: Dej raj preber preden komentiraš...

šernk: Mi smo cele noči na modemu visel ko je bil impulz dolg 12 ur. Ko so ga skrajšal na eno minuto je blo treba pa mal zabremzat ane...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

darkolord ::

Kar je skupaj 28 EUR v primerjavi s starimi 15 EUR. Podražitev skoraj 50%.
86%.

martincek1 ::

To, da bi omejili na 100Mb, spotoma pa ponudili možnost zelo majhnega doplačila do recimo 500Mb, pa ni izvedljivo? Kaj ni tako, da so pri njih izračunali, da le par % porabi tisti mesečni prenos podatkov? Torej bi s tem zadržali vse geeke, njihov bandwithch pa bi bil še vedno zelo nizek v primerjavi s sedaj. Ne gre mi v račun, kako so mislili zadržati vse tiste, ki se z 100Mb ne bodo mogli zadovoljiti. Se bo Simobil v parih dneh pridružil mobitelu, mogoče znižal iz 100Mb na 50?:)

BlaY0 ::

Percepcija je takšna, da zgleda kot da se večina non-stop nekaj buni, v bistvu pa ni tako. Tisti ki se ne bunijo so tiho, zato je težko ugotoviti kakšen procent se jih buni. Amapk glede na to da so tisti ki se bunijo neskončnomnogo glasnejši od tistih ki se ne in so tiho, zgleda tako kot da se bo ravno kar svet podrl...

BlaY0 ::

marthincheq: Zaradi parih gikov se izkušnja večine poslabša. To je dejstvo. Če je nekdo ki non-stop nekaj lupi dol in ima boljši signal od vseh ostalih na isti bazni, bodo ostali takrat težko sploh kar koli naredili in bo njihova izkušnja zelo slaba.

Poldi112 ::

BlaY0 je izjavil:

Azgard: Ja pa a je nujno da vse maile, ves SPAM in vse IM zadevo dobiš na foun nemudoma ko se zgodijo? Optimiziraj zadeve, naredi filtre in vleci dol samo tisto kar je nujno da dobiš on-the-fly.

Pesimist: izključi zvečer auto-sync in vključi zjutraj...


A ni fora IM-ja ravno v tem, da jih dobiš nemudoma? Kaj že pomeni I v IM?

In da bi vsak dan spotoma spreminjal nastavitve, ker ti omejijo promet, je tudi retardirano. Ok, mogoče če si študent, ki ima stereopipno veliko več časa kot denarja, osebno si pa tega praktično ne predstavljam.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BlaY0 ::

Poldi112: Kaj pa je IM??? Navaden text... Ko boš napisal 10 MB ASCII texta se pri meni oglasi... Zakaj bi spotoma spreminjal??? Saj imaš superduper foun ki zna vse sam... bo pa ja še to naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

uros_m ::

Srž problema je hkratno znižanje prenosa in zvišanje naročnine. Prasci. Kratko in jedrnato. To je tako kot bi ti podaljšali delovnik in znižali urno postavko le v obratnem smislu.

sgdjkdlsugi4 ::

Pesimist je izjavil:

SProlem je le da imam androida in c 3g ostane on.


Zakaj pa ne vklopis wifi ?
- ce imas vklopljen wifi in telefon najde omrezje SE MOBILNI INTERNET UGASNE
- Wifi se manj porablja baterijo kot 3g/edge
- ce isklopis "Always mobile-on data" v nastavitvah, telefon ni skoz povezan na 3G/EDGE -> pokuri manj baterije -> ampak Notificationi in Sync se vseeno dela, po casu kot mu dolocis
- Wifi je dejansko kam clovek stopi, ko si povezan nanj, ti ga uporablja, ko gres izven dosega, ti preklopi na internet. Prvic gres skozi lokacije (doma, faks, kaksni kafici in soping centri) in ti telefon shrani omrezja. Naslednjic ko prides v blizino, se avtomatsko poveze nanj in avtomatsko IZKLOPI MOBILNI INTERNET, holy fuck ne mores verjet kako pametni so telefoni, samo uporabljat se ga je treba naucit !

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

HellHavoc: 15 let nazaj je bilo enako... giki so protestiral in jajca metali v stavbo Telekoma, ko je ta že tretjič v istem letu skrajšal impulzni interval. Ostalim ni blo pa nič jasno zakaj se bunijo, saj valda Telekom ni podražil impulzov :P

sgdjkdlsugi4 ::

martincek1 je izjavil:

To, da bi omejili na 100Mb, spotoma pa ponudili možnost zelo majhnega doplačila do recimo 500Mb, pa ni izvedljivo?


"Uporabnikom, ki prenašate izrazitejše količine podatkov, predlagamo izbiro ene izmed dodatnih podatkovnih opcij (Mobilni internet). S 1. 8. bomo promocijsko za obdobje enega leta 50 % znižali cene dodatnih podatkovnih količin v kombinaciji s paketi Itak Džabest ter Opti in Super Povezani. Tako bo dokup 100 MB stal 2 EUR, 500 MB 4,50 EUR in 1 GB podatkov v domačem omrežju 6 EUR na mesec."

Na Simobilu placam takoj 4.5EUR za 500Mb.

Zgodovina sprememb…

Cancer ::

Ka pa cene telefonov se bodo kaj znižale, glede na to, da bo naročnina dražja?

BlaY0 ::

Človek bi pričakoval da bi se... pa se ne bodo, ker bodo vedno novejši in "boljši" z vedno več "prepotrebnimi" in "zanimivimi" fičrji. Verjetno bi Ericsson GA628 danes koštal 5 EUR če bi ga še delali. To sta dva kofeta na Pločniku, a ni to poceni :P

Dr_M ::

Ka pa cene telefonov se bodo kaj znižale, glede na to, da bo naročnina dražja?


Ja cisto posteno bi blo, da bi se za cca 25% pocenil, ane >:D:))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Poldi112 ::

BlaY0 je izjavil:

Poldi112: Kaj pa je IM??? Navaden text... Ko boš napisal 10 MB ASCII texta se pri meni oglasi... Zakaj bi spotoma spreminjal??? Saj imaš superduper foun ki zna vse sam... bo pa ja še to naredil.


Nima veze, ti si trdil da ne rabiš stvari instantno.

Drugače imam osebno 1GB, porabim pa slabih 100MB. Če bi porabil več bi plačal več, ne bi prenehal uporabljati storitev. Ali konstantno iskal wlan ali iskal rešitve, ki bi s pomeumljanjem smartphone-a prihranile par MB. Drugače IM ne uporabljam, mi pa razne aplikacije vlečejo podatke, od vremena, gps-a, ... Veliko jih je, vsak ima svoj izbor tistega kar rabi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BlaY0 ::

Se mi zdi, da je problem v tem, ker ima večina izbor tistega, česar v bistvu sploh ne rabi ampak so prepričani da brez tega ne bodo "preživeli" naslednjega dne...

darkolord ::

BlaY0 je izjavil:

Se mi zdi, da je problem v tem, ker ima večina izbor tistega, česar v bistvu sploh ne rabi ampak so prepričani da brez tega ne bodo "preživeli" naslednjega dne...
Ja je malo neprijeten občutek... Kot da bi ti nekdo pobral skoraj ves denar iz računa, pa bi rekel, "sej po mojih statistikah ga ne rabiš toliko"

Zgodovina sprememb…

BlueRunner ::

21 mesecev se ostalo od vezave. To so mi izracunali obrabo. Koliko jih pride ce po clenu 3.15 iz njihovih splosnih pogojev, vrnem terminalno opremo. Prisli so do ugotovitve da, ce telefon vrnem moram se placat 250EUR. Ce ga pa obdrzim pa samo 170EUR. :)

Malo sem iskal, pa ne morem najti na ceniku kje imajo navedeno to "obrabo" telefona, če ga vrnem. Kje je torej cenik s to postavko, da si bi lahko človek sam izračunal koliko ga bi prišel ta strošek?

knesz ::

PrimozR je izjavil:

A je Mobitel imel mogoče kdaj problem z zagotavljanjem? Internet je vedno deloval. Samo splača se jim ne.

Tukaj si odgovoril na vse.
Ravno zaradi tega so morali spremeniti ta paket, ker so s tem, da se jim ne splača, izkoriščali monopolni položaj in imeli take pogoje izključno za pridobivanje uporabnikov.

Keyser Soze ::

Pesimist je izjavil:

Trenutno mi nic ne pomaga to. Vzel bom paket brez z opcijo 5EUR za 1Giga. In to je to. Odplacat moram desira za kerega mam 170EUR kazni zaj. Oz 250EUR obrabe in da jim telefon dam. LOL

A mi lahko enkrat en obrazloži tole logiko?

Ti si ob sklenitvi aneksa že plačal VEČJI del kupnine za mobitel.

Zakaj moraš plačat 250EUR obrabe + še prepustit jim telefon?

Resno, a lahko en razloži logiko za tem.
OM, F, G!
««
6 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635793 (30644) Bobr123
»

Simobil podražil naročniške pakete (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
534146042 (125543) Lonsarg
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22461146 (53273) nekikr

Itak Džabest - podražitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5211074 (8893) Gandalfar

Več podobnih tem