» »

Tanek ventilator

Tanek ventilator

Carmack ::

Pozdravljeni!

Po daljšem času se spet obračam k vam po nasvet. Potreboval bi ventilator (120mm+, če ni takih lahko tudi manjši), vendar je problem v temu, da mora biti čim tanjši, 25 mm debeline standardnih ventilatorjev je na meji mojih potreb, bolje bi bilo, če bi bil tanjši.

Hvala za odgovore in lp!

Luka
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Xserces ::

slim verzije od scytha ;)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

axee ::

Xserces je izjavil:

slim verzije od scytha ;)


točno to

Carmack ::

Odlično, kako sem jih lahko zgrešil =)

Ima kdo izkušnje z njimi, ker se mi zdijo malo glasni. Kako je če jih priklopim na 5V?
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Xserces ::

hm glasni??? jst mam 2 in nista glasna... ampak to ti bo axee povedu:)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Carmack ::

Ja, na agt.si piše 22 dB, glede na 7 db Scythe Kaze-JYUNI 120 mm "Extreme Silent" (ki je 25mm :/ )...
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

axee ::

Glasnost proizvajalcev ne vzami resno. Če poveš cel sistem bomo vidli če ga boš sploh slišal. Premaknil bo tudi manj zraka, zato sama turbolenca ne bo visoka in bo zato dejansko tišji pri enakih vrtljajih kot 25mm.

Jaz sem bil navdušen nad temimi ventilatorji, sicer premaknejo občutno manj zraka kot debelejši ampak res ni težav z zvokom motorčka, vse kar boš slišal je turbolenten zrak, bližje bodo prepreke bolj bo glasno.

Zakaj točno pa ga potrebuješ?

Steinkauz ::

A obrate pa kr ignoriraš?
Extreme silent ima 500 obratov

Kupiš še regulator in zbiješ na 600-700 in bo popolnoma neslišen

Carmack ::

No, situacija je taka:
Posedujem prenosnik HP 6735s (AMD QL-60), nabavil sem ga oktobra 2008. Zadeva se kar precej greje in zvok ventilatorja na maksimalnih obratih ob gledanju filma zvečer ni ravno balzam za ušesa. Prenosnika nisem še odpiral, to pride na vrsto drug teden ko gredo izpiti mimo. Verjetno bo kar nekaj prahu za odsesat, pa še heatsink nameravam ponovno namestiti, ker sem na raznih forumih prebral veliko očitkov na račun HP-ja in njihove malomarnosti pri sestavljanju hladilnih sistemov pri prenosnikih. Po čiščenju naj bi se stvari obrnile malo na bolje, sem pa razmišljal še o nakupu podstavka (Cooler Master NotePal U1 - Sestavi.si - 10€ ) ter namestitvi dveh velikih tihih ventilatorjev spodaj. Sem razmišljal tudi o podstavkih z že vgrajenimi ventilatorji, vendar tisti 80mm vreščači ponavadi ustvarjajo več hrupa kot premaknejo zraka.

Upam da sem dovolj dobro opisal situacijo.
lp!
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

axee ::

Če poznam zvok preglasnega prenosnika so omenjeni ventilatorji neslišni :D

Seveda pa bo najboljša rešitev, da kupiš (enega ali dva) in nato kontroliraš z regulatorjem, kot je že Steinkauz predlagal. Potem pa samo najdeš točko ko bodo dovolj tihi in dovolj hladili.

Carmack ::

Ja, ni ravno zvok morja =)
Sej verjetno bi pasal noter tudi 25 mm ventilator, samo bi raje vzel tanjšega da ga lahko odmaknem od luknjic v stojalu, pa še bolje jih lahko postavljam...
Glede regulacije...doma se mi valja Zalmanov Fan Mate 2, ampak verjetno bi bila 2 ventilatorja preveč za tako igračko, kot je to..
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

axee ::

Ne, zalman naj bi zdržal 6W, en slim ventilator pa pokuri 2W, tadebeli pa 3W (cca).

Carmack ::

No, potem pa odlično...samo da se to ropotanje konča enkrat.
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

69charger ::

Imam isti prenosnik kot ti,nobenega coolerja ne rabiš. Razstavi kot sem ga jaz,spucaj heatsink in ventilator,na novo daj na procesor in chipset pasto. Ima 20-30 stopinj manj ko sem to naredil.

Carmack ::

Odlično. Mi lahko priporočite kakšno termalno pasto? Sedaj mi ostaja še nekaj Titan Nano Grease, za namizni računalnik je dobra...
Ali je isti hladilnik za čipovje in procesor ali rabiš slučajno kakšen termalni trak? Da ne bo kakšnih presenečenj ob nepravem času...
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

svetetko ::

Arctic cooling MX-2 ali pa MX-3

XKEKAX ::

ali pa Arctic Silver 5.... odlična pasta !

Xserces ::

al pa arctic ceramiq...mah tko ne xD vse kar je od arctic ni slabo...je pa mal drazi
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

mr1two ::

je mal dražji ja, ampak mislim, da je vreden svoje cene. Lahko pa tudi vzameš Noctua pasto, ki je tudi ena od top izbir(čeprov si mislim, da je mal prenavita cena...plus to, da imajo recmo AS paste količino v gramih, noctua pa v mililitrih tak da ne morš primerjat točno glede na količino)

Carmack ::

69charger

Imam isti prenosnik kot ti,nobenega coolerja ne rabiš. Razstavi kot sem ga jaz,spucaj heatsink in ventilator,na novo daj na procesor in chipset pasto. Ima 20-30 stopinj manj ko sem to naredil.


Uf, res upam da bo tako tudi pri meni, me je firbec zagrabil in sem zagnal SpeedFan (4.40) in naredil par krogov v F1 Challenge 99'-02'. Temperatura je presegla 100 stopinj!
Sedaj imam v idle 55+...
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

69charger ::

Ja meni je uspelo,razdrl,spucal pasto dol iz heatsinka,nanesel malo Akasa paste ki sem jo imel pri roki,dal nazaj,spucal še malo ventilator itd. in je delal boljše kot nov.

Carmack ::

No, danes je prenosnik šel skozi temeljito čiščenje. Razdrl sem komplet vse, po pričakovanjih je bil na in med rebri debel film prahu, čudim se da je sploh izpihalo toliko vročine kot je je. Na koncu sem le porabil Titan Nano Grease pasto. Se ne čudim, da je bilo tako vroče: Pasta na procesorju niti ni bila nanešena povsod, na grafični kartici pa je bila debela in sem jo v bistvu odlepil dol kot nalepko.
No, po 1 uri igranja Prince of Persia: Warrior Within temperatura kaže 73 stopinj, dobrih 30 manj kot prej.
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Novosti na področju zračnega hlajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
405305504 (1677) FireSnake
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824706 (4466) Valvoline
»

najboljše paste, hladilniki ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51152 (961) venson
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997273 (3678) kuglvinkl
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579737 (7872) Jst

Več podobnih tem