» »

Novosti na področju zračnega hlajenja

Novosti na področju zračnega hlajenja

BaRtMaN ::

LOLish. Poglej začetek tele teme in se nasmej. :)

Myth ::

Torej pravish, da to ni novost ali da ni to zracno hlajenje? Ne razumem te. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

kuglvinkl ::

Hehe. Tko, med nama, kaj je v prvem postu?
Your focus determines your reallity

Myth ::

Če prav razumem, bi moral narediti link oz. dati sliko gor. Ničesar od tega ne znam. Če pa govoriš, da to ni zračno hlajenje mi razjasni tale pojem.

Lahko pa recitiram: hladilnik z ventilatorjem za procesorje. Torej to ni zračno hlajenje, ampak hlajenje CPU-ja, to misliš? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

kuglvinkl ::

Madona, moj prvi post je bil o točno tem HSFju! Kaj ti tle ni jasno?
Your focus determines your reallity

DjTonic ::

Mr|ce odklikaj na prvo stran te teme in preberi prvi post.

Myth ::

Ja, kot zgleda sem se pač motil ko sem post napisal. Najbolje bi bilo da zbrišeš torej te poste in bi me pvt obvestil, da nisn dal ontopic posta. Zadeva rešena. Saj sem razumen človek. In bi lahko me tako tudi obravnali, ali ne? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

kuglvinkl ::

Sej je kul. Ti pa le pridno išči nove HSF in ih limaj tu.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

AeroCool DP-102:









Slabši kot TR SLK-900, ampak ...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

lali12 ::

_spirit_ ::

Ta AeroCool DP-102 zgleda ko en kup diskov danih na kup :D Joke! Hudo zgleda, res hudo. Samo malo težko mi deluje vse skupaj da bi viselo na plošči. :8)

kuglvinkl ::

Zalman 7000 Cu je težji.
Your focus determines your reallity

QuickShot ::

Tale AeroCool DP-102 je pa skor isti, kot Revoltecov Avalanche II:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Hja, kot kaže gre trend v HP sisteme.

Zdej, TR ima HP, pričakoval bi, da kaj podobnega vidimo še od Swiftecha, samo oni imajo povsem drugačno zasnovo + tega se držijo pletov kot pijanec plota.
Your focus determines your reallity

DimmniBurek ::

Še malu pa bomo lahko s temi ventilatorji leteli...:8) Na kulku se vam kej grejejo kište? Men na 39°C proc pri odprti kišti, če pa kej igrce nažigam pa gre do 43°C! Mam pa zalmana CNPS6500 al ka je že, pa 1600+ navit na 1900+>:D
----------------------------
Tole absolutno ni tema za razglabljanje o tem, kolk se nam grejejo kište. Namenjena je zgolj, samo in izključjo vsebinam, ki sledijo iz naslova teme.

Zgodovina sprememb…

burkiburke ::

Kugl pravi si policaj>:D . Ne vem, mogoče boš tudi moj post zbrisal, namreč gre za HSF kateri ima vgrajeno vodno hlajenje :D . Zadevo so si ogledali na http://www.dansdata.com/aguatec.htm in je ocenili zelo slabom.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

More HP's: Cooler Master Pipe Tower 7








Zdej nam je pa že počasi dost teh stolpov ne? Hm, stvar je enostavna, to je približek BTX standardu oz. Thermal modulu, kjer je HSF zasnovan podobno (prevzeto iz rack ohišij). Še slika modula:




oz. njegovi sestavni deli:




Sicer pa, izjemno me zanima, kako se bosta odzvala velikana, namreč, Thermalright in Swiftech.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

morphling1 ::

Sicer niso rebra ampak ventilator ter vse skupaj spada bolj v modding, vseeno pa zgleda zanimivo :)
Aerocool Chameleon Fan
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

T0RN4D0 ::

podobno aerocoolu, ki ga je nalimal že kuglvinkl....

aerocool HT 101

AMD: Athlon XP 3600+ in više
Intel: P4 socket 478 3.6Ghz in više





pol kile... itaq gre vse v Heat Pipe... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Floyd ::

Kaj ne da Heat Pipe deluje samo ko se "voda" dviguje? Procesor je pa vedno navpično (razen izjem) postavljen! Ta Heat Pipe se mi zdi da deluje samo pri unem Zalmanu za grafične kartice! Al se motim?!
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

frenk ::

proletarec: ne motiš se...zgleda bo treba po tanovem spet it na ležeča ohišje:D

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Na kolenih vas prosim, ne me metat iz tira. DILUF, ker si nov na forumu, ti predlagam, da spremniš ton, ker se ti utegne zgoditi, da te ne bo nihče upošteval. Tak, firendly hint.

Zgornji odgovori so bili brisani, ker jih nikakor ne morem stalčit pod naslov teme.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

Tekočina v heatpipeu se bo premikala v poljubni smeri, saj gibanje povzroča razlika v energijskih nivojih, ne težnost.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

owca: ne razumem najbol...kolikor jest vem na heatpipe vpliva gravitacija, zato tudi thermalright priporoča ležeč položaj

nikonezna ::

frenk to je z mojega vidika, če ovca meni drugače pa naj me opomni
tudi v ležeči cevki imaš gor in dol...
____________________
____________________ {== tu je procesor in se segreje...., ker se ji poveča energija začne bolj švigat kot ohlajeni del in zato izpodrine hladnejši (z nižjo energijo na dno cevi
___________________
=}___________________ tu je hladnejši in pade na dno, zaradi teže ( kar v tem primeru malček prispeva) in ker ga izpodrine višje energijska tekočina.

________{________{___
|___}________}_______| tako pa pride nato tok
brez podpisa

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

Kot je povedal že macho_man, težnost samo pomaga, nikaor pa ni nujna.

V branje: klik, klak, klok.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TribesMan ::

Owca: kaplirani efkt sigurno pripomore nekaj k delovanju, vendar če je heatpipe obrnjen ravno nasprotno, kot deluje gravitacija ti nobena kapilarnost ne pomaga. Sej se da zračunat pod katerim kotom bi heatpipe še deloval. Vendar definitivno bo deloval slabše če deluje v nasprotju z gravitacijo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

madmitch ::

Bo že držalo, da gravitacija pomaga, vendar izdelujejo tudi takšne Heat Pipes, ki delujejo "obrnjene na glavo" Na tej strani si lahko nekaj malega pogledaš in prebereš o tem. In še animacija, kako Heat Pipes sploh delujejo. Delovanje samo je zelo odvisno tudi od medija, ki je v sami cevki.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

TribesMan ::

Ja samo tam lepo piše da navadni heatpipei niso sposobni delovati pri naklonih večjih od -5°C, pri njihovih specialnih kapilarnih heatpipeih pa piše da tanjša ko je cevka bolje se upira gravtaciji... torej, glede na to da so v vseh tehleh hladilnikih cevi ki so precej debele ne verjamem da je kakšna korist od njih če niso pravilno zasukane.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kuglvinkl ::

Končo, še tretji veliki igralec je prišel do sklepa, da ne bi blo slabo imet v svoji ponudbi še NB HS(F):







Sicer ni iz bakra (hej, morda še pride :)). Samo upam, da bo dobavljiv v RS in cenovno ugodnejši od Swiftechove rešitve (v US 35$).

Thermalright RD took their SLK as a basic building block then integrated it with new process techniques learned from designing the ALX-800. After months of tests and tuning, our NB-1 is finally ready to meet the public challenge. Wing spreading step fin design displays its Thermalright heritage, while aerodynamic HSF base proves its SLK style and fin cutting techniques show its bloodline with ALX-800. Adaptive mounting clips provide optimal cooling to Intel and Nvidia platforms, simple fan wire clip to minimize turbulence to the fan. While others are using heavy copper, NB-1 takes a step away from the crowd and improves through design. The result? An N/B HSF made from light weight aluminum alloy that is capable of out performing many so-called copper coolers.


Technical Spec.:

Dimension:

L29 x W48.5 x H41 (mm) Fin only, without fan
W41.5 x H40 (mm) heat sink base




Weight:

70g (heat sink only)


Stock Fan

Maker: DELTA
Model: AFB04512HA
Size: 45 x 45 x 10 (mm)
Bearing: Dual Ball Bearing System
Voltage: 12V
Speed: 6000 rpm
Air Flow: 11.80 CFM
Noise Level: 34dBA
Weight: 15.5g (0.55 OZ )



AMD: NF2, VIA KT333 & PRIOR (NF2, VIA KT400 & AFTER NOT SUPPORT)
Intel: All 8x5 Chipset


Mi ni všeč stock fan, upam, da se bo dal gor uheblat kmečkega 40×40×20mm.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

BaRtMaN ::

Mislim, da paše 40x40 vent gor, ker vidiš, da ima poglobljen profil na sredini. Mene zanima, kako bi se tole obneslo brez ventilatorja. V primerjavi z Zalmanovimi pasivnimi rešitvami je tole vsekakor boljše.

TribesMan ::

Eh brezveze. Že zalmanov NB32 popolnoma zadovoljivo drži NB pri 34°C in to brez ventilatorja, NB pa mam na 1.8V. Škoda dnarja.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

frenk ::

tribesman: jah samo 1.8V ni ravno velik...pa tud če imamo nižjo temperaturo se navija bolš...škoda samo, ker ni tale HS bakren:\

kuglvinkl ::

Mislim, da paše 40x40 vent gor

Vprašanje je, kolk je to elegantno rešeno. Z drugimi besedami, ali dajo zraven še sponke, ker drugače ostane direkt pritrditev.
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Saj piše, da bodo uporabljali žične klipe, za različne vente.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

no pa še test tega coolera

Boki_ ::

A so že kaki testi Gigabytovega 3D coolerja. Mater ma zanimajo. Kako pa se je obnesel Prescottov box vent, če so ga že kje testirali?
I'm back

boštjan ::

burkiburke ::

Novi Aeroflow 2 hladilniki od Vanteca: VA4-7245 za AMD (SA) in VP4-7245 (S478). Po prvih testih sodeč se im kr lepo obeta. Teste lahko preberete tukaj: test1 in test2.




Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

OwcA ::

Glede na obliko jeder ni ravno vrhonec dobre zasnove imeti okrogel bakren vložek.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

burkiburke ::

Owca, tudi jaz se strinjam s tabo. Tudi tko po videzu ne zgleda kot da bi ne vem kolk dobro hladila in so me zaradi tega presenetila tista dva testa kjer so ih ocenili nadpovprečnim 8-O . Bo treba preverit iz prve roke ;)

morphling1 ::

Ampak vseeno ni tako zgrešen design. Intelovi inženirji niso čisto brez znanja, ker je ta zadeva praktično enaka njihovim top box coolerjem. Zračni pretok gre lepo skozi Alu rebra in spodaj ni blokiran tako kot pri običajni rebrih, srednji del kjer je tako in tako mrtvo mesto ima pa ta bakren valj, preko katerega se toplota prenaša na rebra. Ni čisto zgrešeno, je pa predvsem narejeno za velike serije in čim nižjo ceno izdelave.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

BluPhenix ::

Prvi cooler zgleda ful mega.
Sej, ko ga postavis na procesor so heatpipe-i postaveljeni vodoravno, ni tako kot pri thermal...

Bomo vidli, kako se bo izkazalo....

Tic ::

Eh, pa tudi tista mrezica deluje "glasno".
persona civitas ;>

boštjan ::

Novi cooleri za prescot procesorje;JUNGLE SERIES by THERMALTAKKE, Jungle502 & Jungle 507

kuglvinkl ::

Tako, očitno res prihajamo v dobo Thermal modulov. Spodnji je iz TTa:









Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

BaRtMaN ::

Wow. Sicer se vedno slaba izkoriscenost polovice heatpipov, ampak tole mora bit zelo dobro.

kuglvinkl ::

Dobro al ne, nujno bo to imet. Razen vodnega se ve.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Tko, če že danes želi kdo experimentirati s Thermal moduli, sl lahko pri Cool-pc (domnevam tudi v BOF) kupi Coolermaster Pipe Tower 7.

Edino kar me zanima je, ali se da da plastiko, ki obdaja rebra obrniti za 90 C.

Potrebuejte še dodaten plexi recimo (če se že igramo, potem smo resni ne? :) ) in naredite modul že v ATX (dobri seve) kišti.

+


na tej sliki so lepo vidne luknje za 80 mm. vent, ki pa se jih da uporabiti za pritrditev plastike oz. plexija. Namesto tu se kot dodaten vent. uporabi tisit, ki je že na kišti.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Trubadur ::

matr sm jst najbrž staromoden:)) a sam jst ne prenešam svetlikajočih se ventilatorjev in hladlinikov?
Berite Thomasa!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10028474 (26519) kuglvinkl
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10622657 (18554) svetetko
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za LGA 755?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
427508 (6219) kmetek
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417694 (14817) Wofk

Več podobnih tem