» »

Hlajenje Dual Core

Hlajenje Dual Core

1
2
»

OChack ::

v cerkvi na krizu na kerm je jezus prbit ponavad IHS pise....
kje se pa dobi liquid termalno pasto ? cena?
Int€l inside, IDIOT Outside

MEDENA ::

cool-pc

10€

jest10 ::

Hm... Trenutno te paste ne zasledim pri cool-pc.

TOP ::

Seveda ne,ker jo niso še dali v cenik,drugač pa pokliči in jo še imajo ,saj v petek so jo še imeli.Jaz sem jo nabavil in neke velike razlike ni 2-3 stopinji.Je pa ful redka kot živo srebro in zelo težko jo razmažeš.

jest10 ::

No sej sedaj sem ugotovil, da ta pasta ni ravno zdrava za AL hladilnike:D
Torej se da dobiti pri nas kakšna pasta, ki je boljša od AS5 in se jo da napacati na aluminijast hladilnik?

OChack ::

njabol da razbiješ termometr, v živo srebro mal zlata vržeš da se zadeva zgosti in lepo na procesor :>
ni bol kontakta pol
Int€l inside, IDIOT Outside

jest10 ::

Hej, zakaj ne bi potem raje kar zavaril hladilnik na proc?:D

OChack ::

je varjanta :)
na pentium 1 so bli tok fjan gor dani d nism mogu dol spravt :>
sam so bli manši kod današni chipset hladilniki
Int€l inside, IDIOT Outside

brdi ::

Mene pa zanima ce bi ASUS P5-b delux zdrzal tale hladilnik Scythe Infinity? Pa kje bi se ga dalo nabavit ?

pranko ::

Seveda bi, drugače ga lahko nabaviš v Funtech, COOLPC...

Buggy ::

Bi nekaj na to temo se jaz povprasal. Je moda kdo meril temerature z BOX hladilnikom od c2d? Vprasano drugace, do kaksne frekvence prilozeni BOX hladilnik se vedno primerno hladi, ko se procesor navije in kaksne so kriticne temerature pri c2d pod obremenitvijo?

amigo_no1 ::

Ne pozabiti da so temp. cpu/mb/gpu/diskov odvisne tudi od same "zračnosti" ohišja in temp. okolja ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Buggy ::

Vem da je odvisno od mnogo dejavnikov. Mislim na relativno normalno prevetreno ohisje:dodatni 80mm intake + outake, 120 mm fan na napajalniku ter lepo zlozeno kablovje v ohisju. Normalna sobna temp 23 stopinj...
Torej:
Na kaksni frekvenci navit c2d (e44400) je zmozen hladiti BOX cooler pri full loadu (prime95), da se stvar ne sesuva in da je se vedno relativno zdrava temperatura za c2d?

...ce je kdo to testiral preden je sel v nakup zmoglivejsega hladilnika, bi se mocno priporocal za informacijo.

Hvala

bate ::

Zdravo, bi rad imel racunalnik, ki cim manj ropota. Ker ga uporabljam tudi namesto radia in za polusanje glasbe nasploh je skrajno zoprno da sumi. Zanima me ce se da C2D (recimo 6300) povsem pasivno hladiti. Zdaj imam celeron D 2.66, thermaltakov fanless 103 heatsink in zadeva gre do 67°C, kar se mi zdi ugodno (ne optimalno) pri odprti kisti. Ce bi bilo nujno lahko se zgornjo plosco izrezem in naredim sibedah. Underclockanje mi nikakor ne disi. Našel sem toplotne specifikacije v intelovi tehnicni dokumentaciji, pisalo je: celeron D 75W, C2D 65W, C2D extreme 75W.
Kljucno vprasanje le ali je C2D absolutno (ne glede na zmogljivost) hladnejsi od mojega celerona.

Tr0n ::

Sem se koncno opogumil in nabavo Scyntha Infinity. Cool stvarca (pun intended). ;)

Stock idle - 48-52C
Infinity idle - 38-42C

Stock full - 58-62C
Ifinity full - 47-49C

Razlika je kr ok, ceprav gre za zelo slabo prezraceno ohisje (slabi venti spredaj in vzadaj). MB temp je okoli 40C nekje, pasta je pa kr tista prilozena.

Zaenkrat zadovoljen. Bomo vidli, ko bo spet malo bolj vroce. :)

M-XXXX ::

Malo prezrači ohišje in bolša termalna pasta in ti 30C v idle ne uide!

Tr0n ::

Prezracit ohisja ja, pasta - nah. Za tisih 2-3C ne bom kupoval neke drage paste. :)

Klemzz ::

moj e6420@3.2GHz ma u idle od25-28*C, pasta AS5 + Zalman 9500@ 2k-2200rpm :)

-ohišje je seveda dobro prezračeno 2*120 vent zadi, 2*92 vent na stranici, 1*92 na disk, usi se vrtijo na cca. 1100rpm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

Tr0n ::

To bi pa rad screenshot videl (po 30 minut idle v Windowsih). :)

Tako temp se jaz nimam trenutek, ko prizgem racunalnik in je soba dokaj hladna.

Buggy ::

Meni se zdijo te temperature cisto normalne. Pred kratkim sem vzel E4400 in Asrock 4CoreVsta plosco.
Hladilnik je box (bakreno jedro), procesor navit na 2.66Ghz, default voltaza. Z speedfanom imam obrate na CPU fan-u zbite na range od (70-80%) kar znese nekje od 1000 do 1200rpm. V idle je vedno okoli 28 stopinj (eno jedro je cca 3 stopinje vec ali manj) na full load (OCCT, prime95) pa se ni presegel 50 stopinj. Ohisje ima 2x80mm izpuha in 1x 80mm vpih ventilatorji na 7,5V. Soba cca 22 stopinj.

Klemzz ::

@Tr0n ewo slikco klik

wooted ::

P4 2800@3541Mhz--> 29-31°C idle, največ 37 load....Thermaltake Sonic Tower...gor 1*12cm vent na 1000 RPM & ne preveč dobro prezračeno ohišje...pa še pasto sm na predebelo namazu...čez vikend pa na novo mažem:D

Tr0n ::

Klemzz: Cool tole. Jaz lahko o taksni temp samo sanjam na C2D 6300 @ 3 GHz. :)

AlienRex ::

Glede na to da trenutno Scythe Infinity ni na zalogi pri cool-pc (tudi v tujini je tako - morda indikacija o novem modelu?), me zanima ali je Scythe Katana 2 vsaj priblizno ustrezna zamenjava ali naj raje posezem po cem drugem?
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Čmrlj ::

Kupi rabljenega, TU jih je kar nekaj

Bato ::

Jaz pa bi imel vprašanje za Klemzz-a. Napisal si, da imaš kar precej ventilatorjev priključenih oz. nameščenih za hlajenje. Zanimam me kje jih imaš priklopljene, kar direktno na matično ploščo ali na direktno na napajalnik. Ali imaš regulator vrtlajajev ?
Kaj priporočaš ? Jaz sem si nabavil Big Tover ohišje sedaj imam možnost namestiti kar sedem ventilatorjev imam pa na matični samo 2 konektorja. Brez skrbi nebom imel 7 ventilatorjev bom pa verjetno namestil 3-4.

Hvala Lp
Bato

Klemzz ::

jst mam use razn za disk prklopljene na matično upravlam jih pa z speedfanom :)

bond007 ::

JE možno, da imam z box hladilnikom in as5 idle temp na e2140 1,6ghz@3ghz 25 - 26 stopinj? Temperature sobe je bila 21 stopinj. Voltaža je stock - torej 1,325V. Dobil sem m0 stepping procesorja: klik

"Extended HALT was revised because consumption could decrease as much as 8 Watts versus the previous 12 Watts, when it and be lowered to the necessary strict minimum"

Upam, da je to krivo za nizke temperature - ker drugače se bojim, da coretemp 0.95.4 ne odčitava pravilno temperature.

PINki ::

@ne me basat: sem mel isti problem kot ti, fora je v tem da v BIOSU vklopis opcijo "PECI" in temperatura se bo drasticno znizala:8)

The_hammer ::

Torej imam E6420@3.0 in imam trenutno z box hladilnikom v idle od 30-35 stopinj, max okoli 47... in prav danes sm kupil od termaltake, golden orb II, zanima me ali bo kaj bolje hladilo??:8)
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

pranko ::

Probi, pa boš vidu:\

The_hammer ::

To tudi nameravam, sm mislo če ma mogoče kdo že kakšne izkušnje s tem hladilnikom, da se ne bom po nepotrebnem matral, ker če ni vredol leti na AMD 3500+:D
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

wooted ::

max tm okol 40...min pa 30
:D

Kragulj ::

Da ne odpiram nove teme. A je TR XP-120 kompatibilen z Asusovo P5KC ?

pranko ::

Jaz ti predlagam, da pogledaš na spletni strani od Thermalright glede kompatibilnosti.

IVo ::

Pomoje bi mogel bit...

AapocalypseE ::

Thermalright XP-120, za Intel P4 S478/775 in AMD 64, torej podpira.

The_hammer ::

Torej danes sm se loto zadeve in morem reči, da sm bil zelo presenečen... Zadeva kot sama zgleda zelo luštno, tudi z montažo ni bilo problemov, ima modro led diodo, ki prav lepo sveti... No pržgem računalnik pridem v windowse, zaženem TAT in temperatura je občutno nižja (22 stopinj v idle pusto sm ga pol urce da pride na svojo delovno temperaturo in temperatura pride do 24 stopinj, zelo dobro,... nism pa imel dosti časa, da bi še obremenil procesor in videl max temp. Zaenkrat sm zelo zadovoljen kupec, bomo vidli kaj bo čas prinesel:D
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

OmaDesala ::

Imam box varianto C2D. Hladilnik ima na dnu namescene "pasove" termalne paste (skratka vmes so prazni prostor). Navajen sem AMDjev, kjer si namazal komplet cip, pa tudi pasta je na box hladilnikih tam "poln" kvadrat.
Zanima me, ce je bolje ze kar takoj odstraniti pasto s C2D box hladilnike in namestiti drugo termalno pasto. Sem malo skepticen kako hladi, ce je vmes prazen prostor brez paste.
Prosim za nasvet in vase izkusnje okrog montaze box c2d.

Zgodovina sprememb…

pranko ::

Ja, tisto odstrani, pa namaž drugo termalno pasto na hadilnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pranko ()

PINki ::

LoL, se namaze na hladilnik al proc? al je vseeno?:P

pranko ::

Ups sem mal zmutu:P , drugače se term. pasta namaže na procesor, sem pa opazu da eni tud na oboje namažejo(proc in hladilnik).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pranko ()

OmaDesala ::

Hvala za odgovore!
Predvidevam da pri Intlu zadostuje kapljica paste na sredino (v nasprostju z AMD kjer namazes komplet cip).
Kaksne so kaj izkusnje/nasveti okrog tega?

kobilica ::

Raje daj samo na procesor,prevec paste ima lahko negativni ucinek.

AapocalypseE ::

Jaz sem pri mojem Zalmanu moral namazat na IHS in na cooler. Namaže pa se na procesor, tako da se pokrije cela površina ihs-a, torej zgornji del procesorja.

OmaDesala ::

Glede na tale navodila se NE namaze celotnega IHSa.

AapocalypseE ::

Kaj je kaki strokovnjak tukaj, ki 100% zna povedat kak je glede tega? Kolko je meni znano se na tanko namaže celi IHS in tak sem tudi sam naredil in je vredu.

dolenc ::

Nisem nek hud strokovnjak, sam dobim lepše temperature če sam kapnem na sredino pasto pa se sama razmaže. Edino kar naredim, da tkoj na začetku pustim, da se hladilnik (no ajde blok) fajn segreje. Bolš je to ker so tanovi IHSji neravni in če na tanko razmažeš ne pride povsod do stika. Če je pa "gol" čip, pa raj razmažem, ker tisto malo pa ni problem namazat:D

RC14 ::

Mene pa zanima, kateri hladilnik mi bolj priporočate za hlajenje E4300, kasneje pa mam namen nabavit Quad procesor. Procesor bo navit.
ali
Scythe MUGEN Infinity
ali
Thermalright Ultima 90 + 12cm vent Scythe S-FLEX SFF21F

Druga opcija vem da je nekoliko dražja, pa vseen me zanima, če je vredno dati malo več in nabavit ta hladilnik. Tega sem gledu predvsem zato, ker ni tako gromozanski in ga je lažje spraviti v ohišje in na plato pa še lažji je od Infinitya.


Hvala za pomoč;)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

kuglvinkl ::

Eetaq da B.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10622658 (18555) svetetko
»

c2d e6300 Kateri hladilnik kupit

Oddelek: Kaj kupiti
292663 (2663) brdi
»

Rabim hladilnik za C2D, ki bo resnično hladil

Oddelek: Navijanje
141655 (1235) Golden eye
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579681 (7816) Jst
»

vodno hlajenje za E4300 (navit)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231566 (1039) Čmrlj

Več podobnih tem