» »

Novosti na področju zračnega hlajenja

Novosti na področju zračnega hlajenja

kuglvinkl ::

Mirno ga lahko zamenjaš. ;)
Your focus determines your reallity

Trubadur ::

:)) jup i know
ah sej zdj mam še to krulečo svinjo vulcano7+:))
Berite Thomasa!

kuglvinkl ::

Swiftech MCX64-V and MCX6400-V

The MCX64-V and MCX6400-V are Swiftech’s new line of Athlon64 heatsinks. The MCX64-V differs from the MCX6400-V in that the MCX64-V is primarily a high performance, low noise OEM replacement part that comes with a low noise 80mm Delta fan. The MCX6400-V is a high-end enthusiast part designed specifically for overclocking and ships sans fan.

64:




6400:


Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

burkiburke ::

Slika naj pove vse:

z nalepko zalman=10.680Sit ali pa z nalepko cooltek=6.999 Sit >:D .

Ventilator;
Vrt./min. 1.750 - 2.800 U/min
Glasnost ca. 25 - 28 dBa

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Tic ::

persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tic ()

T0RN4D0 ::

uh, sem najprej mislil, da je za CPU tak hladilnik... 8-O

sam moraš dobr pršraqfat grafo not da ti ne odleti, ko tole montiraš... :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

njok ::

Tisti ventilatorji na ramih so pa dobro pogruntani. :D

TribesMan ::

Zanimive hladilnike si je omislil Thermaltake v seriji Combo Cool DIY. Prodajajo se rebra in ventilatorji posebej. Zadeve zgledajo cortkano. Še posebej model PIPE101, ki ima 4 heatpipe cevi in mene strašno spominja na Thermalright SP-9x serijo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Cooler Master Stacker STC-01
Zelo fino kombinirano ohišje, ki podpira ATX ATX ex. ter BTX standard, zanim mi je pa predvsem zaradi res super hladilnih rešitev, v oči pade predvsem zelo dolg radialni ventilator, ki pretaka zrak po res celem ohišju.


Glede na to da so toplotne cevke zdaj glavni hit v zračnem hlajenju ima tudi CoolerMaster pripravljeno svojo pošast :)
Cooler Master Hyper 6 KHC-V81



http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Nejc Pintar ::

Offtopic: a ni ATX AT extended?
verjetno si mislil AT ATX BTX
Lahko pa da se tudi motim:D

morphling1 ::

Gre za Extend ATX, oz za tiste malo večje osnovne plošče predvsem Dual Cpu (12x13"), se vidi že iz dolžine kište, ki je 58cm kar je prib. 10cm več kot običajne ATX kište
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Trubadur ::

o ceni raj ne razmišljam:D :'(
Berite Thomasa!

Iztirjenec ::

Mene kar malo mikajo tile heat pipe hladilniki... Zdaj mam Arcting Cooling Copper Silent 2, ki je kar tih, vendar imam temperaturo procesorja ob normalnem delu (surfanje) okrog 51 stopin (kišta ima 26 stopinj). Kateri heat pipe bi bil najboljši (čimbolj tih, pa čim bolj zmogljiv). Pa seveda da se ga da pri nas dobit...
Abit AN7, AMD Barton 2600+ @2300Mhz (11.5*200), 2*256 DDR 400 Infineon,
Samsung 160GB SATA 8MB, Sapphire 9600XT 128MB @549/324, Chieftec+Enermax 365W

kuglvinkl ::



Vom Verax za cca 130€.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Trubadur ::

a res ne noben ne ve kje bi se dal dobit Cooler Master Stacker STC-01?v slo8-) :(
Berite Thomasa!

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

|KoRn| ::

Če koga zanima je tukaj nekaj lepega, kar nas čaka Fanless heatpipe. Brez ventov KONČNO!



Zelo skope informacije tukaj 13.5.2004

Tole bi bila prava zadeva ... je kdo opazil pri TT modelu 112 , da nekam ven štlri pri testih iz ohišij.
Se samo meni dovzdeva, da so heatpipe venti previsoki za dosedanja atx ohišja?

P.S. dobil sem Gigabytovega 3D pro iz začetka posta in ga bom malce stestiral, lahko vas obveščam o rezultatih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |KoRn| ()

Boki_ ::

Daj, kar, jst se jih zelooo veselim.
I'm back

|KoRn| ::

GIGABYTE 3D COOLER PRO - na kratko:
po dvo dnevnem testiranju, lahko povem, da kar dobro hladi AMD Barton M na 2520MHz (210x12 pri 1.8V):
--> na high 4000 obr/min 40-47°C idle - load
--> na low 2000 obr/min 41-51°C idle - load
dobra stvar je tudi, da hladi vse kar je v bližini procesorja, izgleda pa fenomenalno, še tsite štiri modre ledice poleg, tako da človek ne rabi več neonke v ohišju, nastavljanje obratov in dober pritrjevalni sistem, čeprav si je treba najprej pogledat navodila, preden se lotimo pritrjevanja

edini minus ... ni ravno najbolj tih, malce glasnejši od silent copperja 2 na low obratih, ter tišji od low nastavitev na TT volcano 7+. Mogoče to koga ne moti, sam jaz palim na tišino, poleg tega pa še moram utišat disk, ker je skorajda glasnejši in zavijata v duetu. Na high obratih (4000/min) je pa stvar občutno preglasna, čeprav tišja od volcano 7+ na max.

Za primerjavo, arctic silent copper 2 je pri full load (ni) uspel ohlajati na 70°C, pri idle okoli 47°C, TT Volcano 7+ na max obratih full load na 64°C, idle 45°C.

Boki_ ::

Tvoj barton mobile da je tako vroč. Js sm pr napetosti 1,85V in 2200+TberdB laufal na 2400MHz z enim Glacialtech alu hladilnikom pa če ba low obrate, tak da je komaj kaj pihal, pa sm meu največ 51°C.
I'm back

|KoRn| ::

To so direct from die rezultati (~10°C višje od tistih, ki jih prikazujejo senzorji na platah).

humanoid ::

http://www.izishop.net/store.php/show/v...
Coolermaster STACKER, cena je nekoliko visoka.

Freelancer ::

Kje se pri nas sploh dobi Thermalright NB-1? Jaz sem ga zasledil le na cool pc.

kuglvinkl ::

Kaj misliš, da so pri CoolPC defektni? :\

Še en ketch s cooler mastri. Inženirji, ki so razvojali za njih okhišja so spizdili. In ohišja, ki so jih naredili še pri CM se imenujejo ATC, ki so lgendarna. No, kot rečeno, ker so ušli, niso ušli brez razloga. Tako je vzniknila firma Silverstone, ki je za moje pojme edina konkurenca Lian Liju oz. cenovno spada v še en razred višje. OBlikovno in po kvaliteti izdelave je pa vsaj tako dobra. Ne vem pa če so vse rešitve tako genialne kot pri Lian Liju, ker sem videl, da jih vlečejo že od CM naprej.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

humanoid ::

Še en zanimiv coolermasterjev produkt:
http://www.coolermaster-europe.com/nsit...
Hladilnik za CPU, visok je le 3cm, z ventom 5.5cm, glasnost je 21dB, težek 439g, pretok pa je 25.24 CFM.

Morda kdo ve, kje je skrivnost teh tankih hladilnikov?? Kaj je boljše, da je hladilnik nizek ali visok?? Je potemtakem boljše, da je hladilnik tanek in zelo širok - kot zalamanov 7000?
Mi zna kdo razložit kaj pomeni "Rifle bearing" ?

_____________________________Verjetno bo zbrisano_____________________________
Še eno bolj splošno vprašanje: Zakaj v Sloveniji ni tako velike izbire računalniških komponent kot v tujini?? Imamo kar nekaj uvoznikov za določene firme, ampak trgovci ne uvažajo stvari. Recimo, jaz sem hotel za svojo ploščo kupit IR-DA priklop, ker so na plati konektroji, vprašal sem v JAE, ker so uvoznik in kaj mi rečejo: da ta stvar ne obstaja, poslal sem jim link na uradni strani in skeniral knjižico od matične, ter jim vse poslal na mail, odgovora nisem nikoli dobil, prav tako mi več ne odgovorijo na noben mail. Enako je kolega hotel pri Comtronu kupit Asusov panel deluxe (imeli so samo navadno verzijo) in so rekli, da ne morejo nabavit, zakaj??
Kaj se res ne da nabavit majhnih količin določenih komponent??? Ko sem poleti iskal Chieftec BX ohišja so mi povsod rekli, da jih ne bodo nabavili, kupil sem neko sra** za 10k SIT z napajalnikom. Pol pa vidim povsod te Chieftece. Rabijo skoraj 8 mescov, da nabavijo eno stvar, še ko nabavijo ne moreš izbirat med različnimi modeli ampak imaš samo tistega osnovnega. Pri Mlacomu sem oktobra spraševal za Zalmanovim 400W napajalnikom (če ga bodo kdaj dobili, cena), njihov odgovor: "Ne, imamo že dovolj kakovostnih Enermax napajalinkov, poleg tega tile Zalmani niso tako dobri, kar dokazujejo razni testi..."
Niso dobri??? kaj jim manjka??? Ko so jih dobili, ga iz principa nisem kupil, kaj je bilo tako težko nabavit par mescov prej?
Še dobro, da obstajajo takšne firme kot so Cool-PC (OK malce visoke cene), ki imajo tudi bolj exotično robo, in spletne trgovnie, ker imajo včasih res odlične akcije. Od trgovin so se mi najbolj zamerili pri JAE.Zakaj v Sloveniji še ni Gigabyte GH-PCU31-VH(3D Cooler-Ultra GT), cena je 50$, pri nas je PRO verzija že 14k SIT.
______________________________Verjetno bo zbrisano____________________________

LP

kuglvinkl ::

Ne bom ti zbrisal, samo odgovor si lepo skopiraj v novo temo v ustrezni oddelek. Bom pa brisal odgovore na to.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Woohoooo! >:D

Thermalright XP-120 P4 Heatsink



Zraven je TR PS-94 >:D .





Performance

Now, we did say that this article was but a preview, so we're not going to give the whole farm away, but in terms of performance, the XP-120 definitely impressed...

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Tic ::

Jah ni vse v velikosti. Me prav zanima koliko je dejansko razlike.
persona civitas ;>

Freelancer ::

Koncno en HS kokr se zagre, ne pa teli 0.5 kilski, ki jih mamo mi gor :D

Buu. To je aluminijasta zadeva.

Zgodovina sprememb…

Golden eye ::

ja sel bolš da je ALU če ne bi imel 2 kg :D Pa tud predrag bi bil pol...:\

morphling1 ::

Zadeva je čisto lepo iz bakra, samo da je za baker ponikljan in ima lepo srebrno barvo, masa cele zadeve je pa manj kot 400g.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Golden eye ::

ups, sem mal marobe predvidu :\ :P

kok pa szane taka zadeva?

QuickShot ::

Iz bakra je samo dno in heatpipce.

Poleg tega je to preview in zadeve še ne prodajajo.

Loki ::

Delujoca stran za Cooler Master CM Stacker: tukaj
In še test na Hardwarezone

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

W00t!!!! (namreč, to ni Zalman, pač pa... TR!)







Rezultati tukaj!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

QuickShot ::

Uf tale zadeva je pa že stara KLIK

Boki_ ::

Končno tudi pri nas Thermalight XP-120. Zverina za 15900sit.
I'm back

TribesMan ::

Tole pa je z tremi besedami povedano: "SOME FU**ING ACTION!"

Na overclockers.com so že stestirali zadevo in se obnese super... Ubistvu se komot primerja z kakšnim vodnim hlajenjem srednjih performans... ampak samo za tiste z VELIKO prostora v kišti, zadeva dobesedno pokrije cel zgornji del plate, kar ni nujno slabo, saj lahko potem opustiš ventilator za NB in MOSFETe...

Jah kaj čmo Thermalright obvlada svoj posel...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

Jah, velik je zato zahteva tut plac na plati. Tukaj je še lista kompatibilnosti za matične plošče, za tiste k mate namen kupit to gmoto aluminija.
I'm back

humanoid ::

Evo še ena gigabyte novost:
http://www.ocworkbench.com/2004/gigabyt...

Alex ::

Vidim, da ste se osredotočili predvsem za CPU/VGA hlajenje.. kaj pa PSU..

Evo od thermaltake-a 350w SILENT 0db even;)
http://www.thermaltake.com/purepower/w0...
Dobim čez cca 3-4 tedne.. SLINJ:D
Go AMD Go!

MEDENA ::

http://www.overclockers.com/articles109...

Thermalright XP-90 P4/K8 Heatpipe

ne vem a je že kdo objavil tole ?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Hja, pobje (Silverstone) so ampak resno plunl v roke. Tole je NT01:









Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

pitagora ::

ljudje kje se nabavi taksen cooler od teh frosty.com meni bi ustrezal npr tale:
Cooler link
in ce bi se kdo kupil naj javi in narocimo v vecji kolicini.
lp
pitagora.
lp pitagora

kuglvinkl ::

Še za AXP! Thermalright SI-97






Rezultati so več kot impresivni, ampak, počakajmo na prave strani (Dan in OC's).



Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

MEDENA ::

antonija ::

A je ze kdo tole gledu?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

antonija ::

Heatpipe dela tale firma. Pomojem da bi jih poslal ce bi jim kdo ksn lep mail napisu... Cena pa naj bi bla okol 20EUR (tko pise v taprvem linku).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kuglvinkl ::

Zalman odgovarja TRtu (XP-120) s 7700 ;):





Še primerjava s 7000:

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

antonija ::

Se eno zlo prevetreno ohisje:

Klik in se preview(DE).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10029023 (27068) kuglvinkl
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623038 (18935) svetetko
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za LGA 755?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
427613 (6324) kmetek
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417977 (15100) Wofk

Več podobnih tem